Zavrieť

Porady

Povinné Zákonné Poistenie a plnenie...

Povinné Zákonné Poistenie a plnenie a plnenie škodovej udalosti.
Ahojte.
Vyskytol sa mi big problém.
Konečne, včera 28.3.2007, mi došli peniažky na účet od Wüstenrot poisťovne zo škody spôsobenej mne dňa 5.12.2006.
Nehovoriac, že je to kopec vybavovačiek, to nebudem spomínať, každý pozná.

Mám ojazdené auto, 10 ročné, 1598cm3, opel vectra-b.
Tak som teda uplaňoval škodu zo zákonnej poistky vinníka.
V servise som zaplatil 19.400,- a od poistovne mi prišlo 11.400,-
Vie mi niekto citovať zákon, alebo niečo, kde je uvedené,
že poisťovňa si môze uplatniť amortizáciu až 70% a to aj v prípade nevinného ? teda mňa.
Ďakujem pekne.
Usporiadat
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ano Romcos, poisťovňa postupovala spravne podľa prava, i keď neeticky.Hlavná vina je ale na poistenom, lebo poistiť si auto v takých poisťovniach je prinajmenšom na hrane zdravého rozumu.Ale bohužial sú aj taky blbečkovia, čo pozerajú len na cenu a nie na kvalitu poistenia. A ty si na to doplatil,na chybe a lakomosti a úbohosti hlúpého človeka
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

katarina.j Pozri príspevok
Ano Romcos, poisťovňa postupovala spravne podľa prava, i keď neeticky.Hlavná vina je ale na poistenom, lebo poistiť si auto v takých poisťovniach je prinajmenšom na hrane zdravého rozumu.Ale bohužial sú aj taky blbečkovia, čo pozerajú len na cenu a nie na kvalitu poistenia. A ty si na to doplatil,na chybe a lakomosti a úbohosti hlúpého človeka
Ďakujem Katka.
Už som sa pýtal aj v danej poisťovni na zákon, ktorý uplatnili, ževraj :
Výška škody na motorovom vozidle je určovaná v zmysle občianskeho zákonníka, znaleckého štandardu schváleného ministerstvom spravodlivosti a tiež metodiky Slovenskej kancelárie poisťovateľov. Podľa §442 Občianskeho zákonníka sa uhrádza skutočná škoda. Podľa §443 sa pri určení výšky škody na veciach teda aj na cestnom vozidle vychádza z ceny v čase poškodenia z toho dôvodu je nutné odpočítať amortizáciu. Nakoľko poistený poveril poisťovňu aby vysporiadala Vaše nároky, a tým aj určil výšku skutočnej škody, nemáte ako poškodený právny nárok na rozdiel medzi nákladmi na opravu a výškou skutočnej škody.

Tak som veeeeľmo nadšený, že si ani ten rozdiel nemôžem uplatniť,
ale vsak to preberiem s nejakým právnikom.
Tým pádom, na čo nám sú Zákonné poistky a nehovoriac,
prečo si teda nemôžem zohnať 10 ročný nárazník za nižšiu sumu
a preplatia mi ho celý, lenže aj z neho odčítajú 70%, čo mám info.


Sranda je, že keby som ten nárazník kupoval origoš opel, tak by stál viac ako 25.000,- a ja som ho kúpil v servise štandardnom, a vyšiel ma 9.000,- čiže som ušetril prachy aj poisťovni.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Vieš, mňa velmi, velmi mrzí čo sa opakuje každý boží rok od roku 2002- všetci len inzerujú akí sú lacní, a nikto nepovie, že plnia na nič a ešte novinári ich podporujú.Totiž, keď ti niekto povie,že ti poistí auto s výkonom 1890 ccm za 5000 sk- tak je klamár a určite nemože poctivo plniť- keď vyberie na poistnom napr. o 30%menej ako je treba, tak to niekde musí škrtiť.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Myslím si, že ten čo si uzatvoril povinné poistenie, tak bol oboznámení, že pri havárii nebude poisťovňa robiť plnenie na 100 % ale len 60 -70% zo škody. Takto situované boli 2 poisťovne, jedna je aj ta vaša. na jednej strane sa ušetrí na povinnom poistení na druhej strane sa vám to vypomstí pri havárii. Doporučila by som vám obrátiť sa na občiansko právny súd a vymáhať dĺžnu sumu od toho čo vám spôsobil haváriu.
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

dadina Pozri príspevok
Myslím si, že ten čo si uzatvoril povinné poistenie, tak bol oboznámení, že pri havárii nebude poisťovňa robiť plnenie na 100 % ale len 60 -70% zo škody. Takto situované boli 2 poisťovne, jedna je aj ta vaša. na jednej strane sa ušetrí na povinnom poistení na druhej strane sa vám to vypomstí pri havárii. Doporučila by som vám obrátiť sa na občiansko právny súd a vymáhať dĺžnu sumu od toho čo vám spôsobil haváriu.
Ďakujem.
Presne toto chcem spraviť.
Najprv skúsim dohodu s ním a keď nie, tak cesta súdu
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Romcos, nesúhlasím s Dadinou. Viem, že sa teraz na mňa nahneváš, ale v žiadnom prípade to nedaj na súd. Na 99,9% prehraješ a to ho može zastupovať každý podpriemerný právnik!!! Totiž, jemu stačí na súde operovať s tým, že máš nárok na náhradu REÁLNEJ škody a to súd uzná a tvoju žalobu zmetie zo stola!!!A nezabudni, že v prípade prehry na súde platíš okrem súdneho poplatku aj náklady protistrany na obhajobu, takže možeš prísť ešte o viac ako doteraz. A to že by si prehral, je isté.Ja viem,že sa teraz hneváš ale taká je pravda. Inak, nemáš pravdu, že sa nedá starší diel kúpiť, nedal by si si dať škodu preplatiť na základe faktúry, ale na základe oceňovacích tabuliek.Totiž, moj muž robí v poisťovni a už som sa od neho niečo naučila.Prepáč za túto odpoveď
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

Akých oceňovacích tabuliek ?
Mám správu o nehode podpísanú saným vinníkom a doklady o tom,
že spôsobil nehodu.
Z čoho vyplíva, že mi spôsobil škodu.
Bývalý kolega riešiel obdobnú záležitosť a vyhral súd bez problémov.
Len mal navia k správe o nehode aj potvrdenie od policajta.
Ale ďakujem za odpoveď.
Však preto pátram po možnostiach.
Škoda, že poisťovňa neberie reálnu cenu náhradného dielu.
Ako som spomínal, keď mi majú auto poistiť havaríjne,
tak zrazu majú cenu auto 700.000,- Čo je cena môjho auta pre výpočet poistky a samozrejme ma to ročne víde 25 až 30tisíc.
Ale keď by mali platiť buď náhradu, alebo totálku,
tak rátajú amortizáciu, alebo mi za totálku dajú adekvátnu čiastku za aktuálnu cenu na trhu v nejakom bazári.
Tak potom na čo sa odrážajú od ceny za akoby nové auto.
Ale to už som odbočil ku havarijným.
Inak povedané, netreba jazdiť autom,
lebo do teba nejaký tĺk buchne
a teba to vlastne len bude stáť čas, vybavovačky. nervy a peniaze....
0 1
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Oceňovacie tabuľky sú taka vec,že sa s poisťovňou dohodneš na nižšom plnení bez faktur- ale to závisi od konkretneho prípadu, nie vždy sa to oplatí.A na tom súde trvám, žiadny súd nepresvedčíš, že ti má vyplatiť plnú sumu, neviem ten kolega prečo vyhral.Čo sa týka toho havar. poistenia- vyčerpávajuco si napisal všetko ako je, nemám čo dodať, len že máš 100%pravdu
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Nedáte nejaký tip na nižšiu cenu zákonného poistenia motorového vozidla u niektorej poisťovne. Auto ročné OPEL 1598 cm kubických.
Zatial som našiel cenu cca.5500 Sk v OTP poisťovni. Minulý rok boli akciové ceny, ale už si nepamätám v ktorých poisťovňach.
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

To je dobré, lebo ja mám Alianz a platím skoro 8000,-
Auto je desaťročné, čo je asi jedno.

1,6 a 16V 1996 opel vectra-b.

A keď som zistil po roku, že mi neodčítali bonus,
tak som zisťoval a bolo mi povedané,
že bohužial, keďže som to uzavieral telefonicky,
tak už nemám nárok na bonus.
Síce sa mi započítavajú roky, ale zľavu nemám.

Lepšie pre mňa je, keď poistku zruším a na novo uzavriem.
Tým ušetrím za rok 900,-
To sú ale hňupy....
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Mne sa velmi paci ako vsetci mudro nadavaju na tu jednu poistovnu Ale toto robia vsetky.
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

Je to možné.
Ale zlú skúsenosť mám s Alianzom
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Jano23 Pozri príspevok
Nedáte nejaký tip na nižšiu cenu zákonného poistenia motorového vozidla u niektorej poisťovne. Auto ročné OPEL 1598 cm kubických.
Zatial som našiel cenu cca.5500 Sk v OTP poisťovni. Minulý rok boli akciové ceny, ale už si nepamätám v ktorých poisťovňach.
Ja som za FIAT Stilo v Kooperative zaplatila cca 4.900,- Skk, kubatúra rovnako cca 1600.
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

Však hej.
Len moje auto je stále ohodnotené na 700 litríkov, pritom mi preplatia zostatok ojazdeného....
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

poisťovňa Ťa jednoznačne obrala o uvedený rozdiel, ak chceš vedieť viac ozvi sa
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Podľa mňa ak do teba niekto vrazil ide to z jeho zákonného poistenia a poisťovňa by mala zaplatiť všetko, neviem o čom to tu je.
Ja som mal hodne staré auto a veľmi nízku poistku a keď som spôsobil škodu inému všetko za mňa zaplatili. A to som platil hodne nízku poistku. Moje auto bolo na odpis, tam mi zaplatili zbytkovú cenu.
0 0
davlama davlama

davlama je offline (nepripojený) davlama

To ste dopadli ešte dobre, my sme mali dopravnú nehodu, ktorú sme nezapríčinili a na našom vozidle je vyčíslená totálna škoda. Auto ktoré nehodu zapríčinilo nemalo zákonnú poistku a vodička sa tvári, že sa jej to netýka, už tretí mesiac sa naťahujeme so slov.kanceláriou poisťovateľov a obávam sa, že to skončí na súde a pri dnešnom tempe nášho súdnictva.......
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

davlama Pozri príspevok
To ste dopadli ešte dobre, my sme mali dopravnú nehodu, ktorú sme nezapríčinili a na našom vozidle je vyčíslená totálna škoda. Auto ktoré nehodu zapríčinilo nemalo zákonnú poistku a vodička sa tvári, že sa jej to netýka, už tretí mesiac sa naťahujeme so slov.kanceláriou poisťovateľov a obávam sa, že to skončí na súde a pri dnešnom tempe nášho súdnictva.......

To áno, to bude riešiť súd, a boli tam aj policajti ?
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

HALOOOOO, v mojej predchadzajucej odpovedi som ponukol info z prvej ruky, doteraz si sa neozval, ponukam poslednu prilezitost na RADU k tvojmu problemu. Ak ti pomohlo prečítať si skusenosti ostatnych v diskusii ozyvat sa nemusis.
0 0
romcos romcos

romcos je offline (nepripojený) romcos

preboha Pozri príspevok
HALOOOOO, v mojej predchadzajucej odpovedi som ponukol info z prvej ruky, doteraz si sa neozval, ponukam poslednu prilezitost na RADU k tvojmu problemu. Ak ti pomohlo prečítať si skusenosti ostatnych v diskusii ozyvat sa nemusis.

Dobrý deň, ahoj, až teraz som to zbadal.
Zatiaľ som nenašiel nič, ako by sa to dalo riešiť.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať