Zavrieť

Porady

Proti vtákom na domoch

Ľudia poraďte, som zúfalá. Neviete niekto čím by sme odplašili vtákov, ktorí si robia hniezda vo všetkých štítoch nášho nového domu. Nemyslím teraz lastovičky - tie sme už "presvedčili, že to nemajú robiť ". Je mi keď vidím aký máme celý dom ....... . Budem vďačná za každú radu. Ahojte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Napríklad u lastovičiek sme to riešili tak, že sme im pod hniezdo dali kus plechu odolného trusu, V roku 2000 som som dokončil dom keď som dával strechu a škridlu, odborníci sa čudovali prečo nedám pod korýtka sieťku proti vtákom, dnes tam býva niekoľko vtákov a vôbec mi to nevadí dokonca je zaujímavé pozorovať pri káve ich činnosť.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No ak tam hniezdia, tak tam mate asi diery. Ak tam tie otvory zostanu, tazko sa vtakov zbavite.

    Ina vec su lastovicky. Nam vadili iba nad vchodom. Ja som to vyriesil elegantne. Natiahol som pod strechu na mur niekolko silonov v rozostupe asi ako struny na gitare. Odstup od muru 1 - 2 cm. Ako drziaciky som pouzil hlinikove L profily s navrtanymi dierkami vo farbe fasady. Tie silony su take tenke, ze ich ani nevidno.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    pozri hroty proti dosadaniu vtákov na googli.
    je viacero výrobkov, napríklad http://www.hrotynaholuby.sk/hrotynah...holuby/0/1/tab

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Krok číslo 1. Všetkých vtákov vyhubiť a ukázať im kto je tu pánom tvorstva
    Krok číslo 2. Množiaci sa hmyz intenzívne likvidovať chemickými postrekmi najmä na potravinách
    Krok číslo 3. Vytvoriť fond na liečbu civilizačných ochorení najmä zhubných nádorov

    Veď tie vtáky niekde musia žiť a nie je nič krajšie keď skoro ráno od jari do jesene počuť ich spev.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    No, my sme sieťku pod škridlu dávali. Ale on je ten vrabec šikulka ... No príroda je príroda a nikdy by som mu neublížila. No či ani naša mačka, to teda neviem. Nad hornými izbami máme ešte taký malý poval a tam rada chodieva. Sa jej tam páči. Príroda je príroda.
    Steny máme zatiaľ čisté.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Diery tam nemáme. Máme pod štítmi také drevá "kôli efektu" a v tých medzerách medzi strechou a týmto drevom si robia hniezda. Ale na tie lastovičky je to dobrý nápad - my sme dávali igelit, ale nebolo to celkom ono, zvykli robiť aj na igelit. Ale vždy som im to "zrušila" a nejako prestali.
    Ak vie ešte niekto niečo poraďiť budem vďačná.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Tak to je jednoduche. Na tie "imidzove" dreva nabijete zhora tenke klinceky, najlepsie take s tenkou hlavickou "kolarske" - ako na podlozku pod fakira. Ja som mal podobny problem na lampe, bol to plast, takze klince tam nesli, ale polozil som na to taky obdlznik z tenkej preglejky s klincami.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Ďakujem za radu, tento týždeň sa do toho pustíme. Dúfam, že to pomôže. Pekný deň.

    holubek je offline (nepripojený) holubek

    holubek
    Ahoj.

    Tiez som riesiel podobny problem a nasiel som riesenie na jednej rozhladnicke na Morave. Posielam v prilohe. Hladam este vyrobcu...
    17062010(032).jpg  
    17062010(033).jpg  
    1/1

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    pavol54 Pozri príspevok
    Krok číslo 1. Všetkých vtákov vyhubiť a ukázať im kto je tu pánom tvorstva
    Krok číslo 2. Množiaci sa hmyz intenzívne likvidovať chemickými postrekmi najmä na potravinách
    Krok číslo 3. Vytvoriť fond na liečbu civilizačných ochorení najmä zhubných nádorov

    Veď tie vtáky niekde musia žiť a nie je nič krajšie keď skoro ráno od jari do jesene počuť ich spev.
    kristovabosánoho, už som to niekoľkokrát samozvaným ochrancom všetkého živého vysvetľoval, ked som sa snažil usmerniť lastovičky kde nechcem aby mi ničili majetok. to, že si dám nejaké zábrany na fasádu, na ktorú som si poctivo zarobil nemalý peniaz, neznamená, že tie vtáky neznášam, zabíjam, ničím. proste si nenechám fasádu za tristo starých slovenských peňazí zničiť lastovičkami za jednu sezónu. ich to nezabije, ked si budú musieť postaviť hniezdo na garáži vedľa..
    zaujímavé, že sa vždy nájde nejaký aktívny grínpisák, ktorý sa určite pozerá s kľudom angličana na znehodnocovanie svojho majetku a spokojne si pritom píska do taktu. kľudne vám prídem ohádzať fasádu blatom počas svojho voľna aj ja, pošlite mi adresu, tiež som súčasť prírody a zabijem aj zopár múch popri tom.
    nabudúce ked nájdete hlodavca v motorovom priestore auta, tak mu tam ešte prisypte trocha žrádla, chudák, tiež je súčasťou ekosystému a je dôležitý na udržanie rovnováhy tohto sveta.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    QUOTE :

    "Copak to tam visí za ptáka ??

    Nevím,pani učitelko, ale žeby visel zrovna 'za ptáka', tak to se mi tedy moc nezdá ."

    Dúfam, že z fasády , či balkóna Vášho domu, nebude "za ptáka" visieť nikto.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    pavol54 Pozri príspevok
    Napríklad u lastovičiek sme to riešili tak, že sme im pod hniezdo dali kus plechu odolného trusu
    no tak to by som musel oplechovať väčšinu domu, skús si všimnúť ako sú niektoré domy podobané od snahy lastovičiek niekde postaviť hniezdo. jednoducho im to nedrží na novej omietke, ale snažia sa aj tak o kúsok dalej.
    u mňa je to konkrétne dĺžka pod podbitím 20m, pod balkonmi 20m, pod štítom 40m. tam všade sa snažili prilepiť hniezdo a ostali mi tam aj po umytí bodky. to mám akože celé oplechovať?? keby to hniezdo nacapili na jedno miesto tak to mám s prepáčením u zadnice.
    bettylou

    J.J je offline (nepripojený) J.J

    J.J
    ja este nemam hotovy stablon tak mi vrabce kradnu nobasil.
    nepomahaju ani klince ani igelitky nastrihane na trepotajuce sa strapce.
    holt - tlacia ma aby som to cim skor dokoncil...
    Naposledy upravil arizona : 26.10.13 at 17:12

    judit.esam je offline (nepripojený) judit.esam

    judit.esam
    A čo keby ste tým vtákom vyrobili práve že hniezdo, alebo miesto kde môžu hniezdiť?? Tak by tam ostali a hotovo. :/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma skús vyrobiť lastovičke hniezdo....
    lujza.j Akoze mam urobit na balkone holubom hniezdo...aha super...slak ma ide z nich trafit...postrielat..iba ak
    arizona wilmus, skus si odkladat pouzite zuvacky...do jari nazbieras a mozes stavat :-D
    judit.esam no, doma máme lastovičky, všade sa snažili tiež hniezdo nalepiť, tak sme im to hniezdo dali na miesto kde nám to nezavadzia a pod hniezdo sme dali kúsok plechu aby kakance nepadali až tak na stenu. je to v pohode.

    A na chate máme holuby v ríne. Tam som to riešila tiež tak, podobne. Treba sa naučiť žisť spolu, lebo zvieratá tu boli skôr ako človek. Tak by sme ich mali podporovaať a tak.

    Mimochodom vrabce sú chránené. tak s nimi opatrne. len nám sa zdá že sú všade, ale pravda je iná.. Okrem nektorých miest na Slovensku ich nenájdete všade.
    bettylou Že by som akurát hniezdo vyrábala, tak to asi nie, ale ľúto by mi bolo živého tvora len tak pre nič za nič,keď ani jesť to nejdem, vystrieľať. To len neprispôsobiví a bezcitní tak vedia.
      zbaliť

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    vraciam sa do tejto temy lebo uz neviem co robit.
    tie hroty su dobra vec,iste ale co robit,ked:

    nejaky -podla nas väcsi vtak-vtaci sadaju na elektricke vedenie,ktore vedie zo strechy nasho domu k streche susedovo domu.
    kabel je tahany tesne popri stene jedneho mura nasho domu cez cely dvor,
    cize je nad dlazdicovym chodnikom,travnikom az po suseda.

    nehnevalo ma to doteraz ale tuto zomu je to hroza.
    skoro kazdy vikend cistim okakaneu dlazbu a co je horsie fasadu na mure-tu zu nemozeme poriadne od hovienok ocistit.
    dlazba kde bol trus,ostala potom matna.je to na nervy,ked si pomylsim na ceny kazdeho kuska....

    Problem je -co mame dat na ten kabel?aby tam zu nesadali?lebo kabel ma hrubku max.nejake 2-3 cm a take uzke som zatial nic nenasla.a ako to na ten kabel uchytit?
    a to iste robia aj na satelite ktory je namontovany na tej istej strane mura.

    premyslala som zey sme tam dali atrapy umelych vran alebo nieco podobne,ale neviem to ani zohnat.poradte prosim!!!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A naozaj je to elektrické vedenie?
    osky naozaj.preco?
    allgreen inak mam na ulicke.suseda veterinara.a polovnika zaroven a na balkone ma atrapu vrany
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.