Zavrieť

Porady

Dohoda o zrušení vecného bremena, zápis do katastra

Ahojte nevie mi niekto poradiť nejaký vzor na dohodu o zrušení vecného bremena a zápis do katastra. Potrebujem vymazat z listu vlastníctva vecné bremeno kôli hypotéke.Ďakujem !
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Voglein Voglein

Voglein je offline (nepripojený) Voglein

zaleži na druhu vecného bremena:
najjednoduchsia moznost je ak je to vecné bremeno dozivotného užívania a a osoba v prospech ktorej je zriadené uz zomrela :P v tom pripade staci len umrtny list. pokial dotycna osoba este zije je nutne spisat klasicku zmluvu v ktorej sa daného práva zrieka
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Titania Titania

Titania je offline (nepripojený) Titania

Dakujem za odpoved. Osoba ešte žije a je ochotna podpísať mi zmluvu, ale vo vzoroch zmluv som našla iba Zmluvu o zrušení vecného bremena podla § 151p OZ , ale je tam všade napísaný dôvod na základe čoho sa to vecné bremeno ruší. Ja mam dôvod, že chcem úver z banky. Neviem či to na kataster stačí. Potrebujem radu či mi stačí dohoda o zrušení vecného bremena, kde sa dôvod neuvádza a či mi na základe toho kataster to vecné bremeno vymaže. Bola som sa spýtať za notárom a ten mi zahlásil, že mi zmluvu napíše, ale bude to stáť od 2,5-5tis. A to sa mi zdá priveľa.
0 0
Voglein Voglein

Voglein je offline (nepripojený) Voglein

Dôvodom je predsa suhlas oprávneného z vecného bremena so zrusenim práva dozivotného uzivania. to ako dôvod staci. takze staci spisat dohodu pricom ako dovod uvedies: suhlas so zrušením oprávneného z vecného bremena
0 0
Titania Titania

Titania je offline (nepripojený) Titania

Dakujem
0 0
Voglein Voglein

Voglein je offline (nepripojený) Voglein

Nemáš za čo. práve nato vznikla PORADA.
0 0
janka_bmp janka_bmp

janka_bmp je offline (nepripojený) janka_bmp

Ahojte, my s manželom máme podobný problém. Vecné bremeno z listu vlastníctva už máme vymazané, avšak predávajúci (ide o mojich starých rodičov), chcú s nami spísať čestné prehlásenie, že im to doživotné právo necháme. Môžem poprosiť o nejaký vzor ako to napísať. Ďakujem. Tiež si berieme hypotéku na danú nehnuteľnosť.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

janka_bmp Pozri príspevok
Ahojte, my s manželom máme podobný problém. Vecné bremeno z listu vlastníctva už máme vymazané, avšak predávajúci (ide o mojich starých rodičov), chcú s nami spísať čestné prehlásenie, že im to doživotné právo necháme. Môžem poprosiť o nejaký vzor ako to napísať. Ďakujem. Tiež si berieme hypotéku na danú nehnuteľnosť.
Z právneho hľadiska pre starých rodičov má čestné prehlásenie iba hodnotu papiera s ktorým by v prípadnom spore neuspeli. V prípade doživotného práva na bývanie pri dare, prevode nehnuteľnosti... má svoju hodnotu práve vecné bremeno zapísané na LV medzi ťarchami.
0 0
Brano P Brano P

Brano P je offline (nepripojený) Brano P

Zdravím.

Našiel som Váš príspevok, že hľadáte vzor na dohodu o zrušení vecného bremena. Podarilo sa Vám nieč zohnať? Ak áno, môžem Vás poprosiť o zaslanie tohto vzoru? ďakujem pekne
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

Zmluva o zrušení vecného bremena

uzatvorená podľa § 151p Občianskeho zákonníka
I.

Oprávnená z vecného bremena:


(ďalej iba oprávnená z vecného bremena)

Povinný z vecného bremena:


(ďalej iba povinný z vecného bremena)

vyhlasujú, že sú plne spôsobilí na právne úkony a uzatvárajú túto

zmluvu o zrušení vecného bremena:
II.
l/ Povinný z vecného bremena je titulom XY zmluvy so zriadením vecného bremena zo dňa ................. vlastníkom nehnuteľného majetku: ............................

2/ Predmetnou XYzmluvou so zriadením vecného bremena zo dňa ..................... bolo zároveň v prospech oprávnenej z vecného bremena zriadené vecné bremeno spočívajúce v jej práve doživotného bývania a užívania nehnuteľnosti špecifikovanej v Čl.II, bod č.l/ tejto zmluvy.

III.
l/ Pretože dôvody, z ktorých bolo vecné bremeno v prospech oprávnenej z vecného bremena zriadené už pominuli, oprávnená z vecného bremena a povinný z vecného bremena sa dohodli, že vecné bremeno zriadené XY zmluvou sa dňom podpísania tejto zmluvy zrušuje.
2/ Oprávnená z vecného bremena a povinný z vecného bremena sa dohodli, že vecné bremeno sa zrušuje bezplatne.
3/ Právne účinky zániku práva zodpovedajúceho vecnému bremenu nastanú vkladom do katastra nehnuteľností.

IV.
Účastníci tejto zmluvy vyhlasujú, že si túto zmluvu pred jej podpísaním prečítali, že bola uzavretá po vzájomnej dohode podľa ich práva a slobodnej vôle, určite, vážne a zrozumiteľne, s jej obsahom bez výhrad súhlasia, na znak čoho ju v šiestich vyhotoveniach vlastnoručne podpísali.

V.
Ostatné právne vzťahy touto zmluvou výslovne neupravené sa riadia príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka, v znení platnom v čase jej podpísania účastníkmi zmluvy.



V ................., dňa .......................




................................................. .................................................
oprávnená z vecného bremena povinný z vecného
0 0
k.i.n.o. k.i.n.o.

k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

Trochu to rozhodilo, keď som to tam nakopíroval, ale snáď je to ako-tak zrozumiteľné.
Treba k tomu vyhotoviť Návrh na zrušenie vecného bremena, priložiť 4x Zmluvu o zrušení vecného bremena, podpisy oprávneného z vecného na zmluvách úradne overiť.
0 0
Brano P Brano P

Brano P je offline (nepripojený) Brano P

Ďakujem pekne!!!
0 0
zapalka zapalka

zapalka je offline (nepripojený) zapalka

Chcela by som sa opytat ci je potrebné overit podpisy oprávneného aj povinného z vecného bremena alebo stačí len opravneneho.

Dakujem
0 0
aksas2 aksas2

aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

zapalka Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat ci je potrebné overit podpisy oprávneného aj povinného z vecného bremena alebo stačí len opravneneho.

Dakujem
stačí podpis oprávneného
0 0
zapalka zapalka

zapalka je offline (nepripojený) zapalka

Este by som sa chcela spytat ci nemate Návrh na zrušenie vecného bremena, alebo kde by som ho mohla najst... Dakujem.
0 0
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

Ahojte,moc prosim o radu.ideme kupovat pozemok a na katastry som nasla,ze je tam vecne bremeno.ako sa to ma napisat do zmluvy ked ho tam nechceme popripade musi sa tam napisat a prist podpisat osoba,ktora tam ma to bremeno?velmi pekne dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

katojka Pozri príspevok
Ahojte,moc prosim o radu.ideme kupovat pozemok a na katastry som nasla,ze je tam vecne bremeno.ako sa to ma napisat do zmluvy ked ho tam nechceme popripade musi sa tam napisat a prist podpisat osoba,ktora tam ma to bremeno?velmi pekne dakujem
Ak dotyčná osoba žije, musíte spísať dohodu o zrušení vecného bremena. Nájdeš tu http://www.porada.sk/581430-post10.html
Ak už nežije, čítaj tu http://www.porada.sk/449323-post2.html
Celá téma tu http://www.porada.sk/t50389-dohoda-o...-katastra.html
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katojka Pozri príspevok
Ahojte,moc prosim o radu.ideme kupovat pozemok a na katastry som nasla,ze je tam vecne bremeno.ako sa to ma napisat do zmluvy ked ho tam nechceme popripade musi sa tam napisat a prist podpisat osoba,ktora tam ma to bremeno?velmi pekne dakujem
Bolo by dobré napísať, čoho sa týka to vecné bremeno. Vecné bremeno je široký pojem, jeho obsah môže byť rôzny, napr. právo prechodu pozemkom, právo doživotného užívania, záložné právo, predkupné právo...

Vecné bremeno môže zrušiť len ten, kto je vecným bremenom poctený, teda v prospech koho je vecné bremeno zriadené. Pokiaľ vecné bremeno nie je zrušené, tak prevodom nehnuteľnosti prechádza na nového majiteľa.
0 0
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

Je to doživotne pravo rodičov majitela pozemku.Chcem sa spytta či mame napisat tu dohodu o zrušenie vecneho bremena zvlašt alebo to možme zahrnut v kupno predajnej zmluve?A musia tam byt podpisany aj ti jeho rodičia ktory su tym vecnym bremenom?Moc dik
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
samostatná dohoda o zrušení vecného bremena / ako príloha ku KPZ - predkladá sa na vklad do katastra /- podpisúje ten, na koho / koho sa týka/ je vecné bremeno zriadené , ako už vyššie písal chobot
0 0
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

A stači mi to napisat,ist na matriku dat overit podpisy a potom to spolu s KPZ dat na kataster neytreba to tam davat zvlašt?Dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať