Zavrieť

Porady

myóm na maternici

Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Myóm na maternici mám niekoľko rokov. Lekár mi predpísal hormóny, od ktorých sa mi stále zväčšoval. Každý rok na kontrole sa ma pýtal koľko mám rokov a že po päťdesiatke sa to vysuší. Nič sa nesušilo. Začali ma bolieť prsia, pýtala som sa na mamograf. Tam mi lekárka povedala, že mám veľmi zväčšené mliečne žľazy a prečo beriem hormóny. Keď som jej povedala, že mi ich predpísal lekár keď mi zistil myóm, tak sa rozčúlila, vraj ona užíva hormóny, lebo má myóm. Išla som z mamografu napálená a ešte v ten deď som hormóny prestala brať. Taktiež som zmenila ženského lekára. Ten mi povedal, že hormóny na myóm sú ako hnojivo na záhradu.
Ten predchádzajúci lekár mi už chcel vybrať maternicu. Chodím na kontrolu každý rok a myóm sa mi značne zmenšil, už má len 1,2 cm.
Držím Ti palce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

[quote=JAJA11;450721]Lekárka mi našla myóm na maternici. Povedala mi, že ešte počkáme 3 mesiace, či sa zväčšuje a potom rozhodne o liečbe. Má niekto podobné skúsenosti? Nerada by som niečo zanedbala.[/quote
Mala som myom tiež jeden a za dva roky sami urobilo 7,myslím si,že by som to riešila operačne,málokedy som počula,že by sa vysušil,skôr pribúdajú. Je tam aj možné riziko zvrhnutia. Neviem koľko máš rokov a riešilaby som to konzultáciou s iným lekárom.
Prajem veľa zdravia Ľubica
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Myóm na maternici je veľmi bežná vec - bohužiaľ. Ale žijem s ním už viac ako 20 rokov, našťastie sa nezväčšuje, naopak, vzhľadom na ubúdajúcu hladinu prirodzených hormónov sa zmenšuje. Pred pár rokmi ma moja gynekologička hnala na operáciu, že to treba vybrať. Išla som na vyšetrenie do nemocnice, lekár mi rovno kázal vybaviť predoperačné vyšetrenie a dal mi telefón, aby som si dohodla termín operácie. Nechcelo sa mi pod nôž, tak som išla ešte ďalšiemu lekárovi (kolegovi toho, čo ma už objednával na operáciu ) a ten mi po vyšetrení vymenoval niekoľko problémov, ktoré myóm spôsobuje. Keďže žiadny z týchto problémov som nemala, povedal mi, že je zbytočné rezať, že postupne, ako bude ubúdať hladina hormónov, sa bude myóm zmenšovať. Rozhodne to však treba sledovať, pravidelne každý polrok chodiť na sono. Akonáhle by začali nejaké ďalšie problémy, potom už je najlepšie pod nôž. Je to bežná operácia, ktorú robia v každej nemocnici niekoľkokrát za deň. Držím palce, aby sa to aj u Teba obišlo bez problémov.

P.S. Ak boli v pokrvnej rodine nejaké problémy s rakovinou, vraj je skutočne lepšie to preventívne odstrániť.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Taktiež mám 3 myom na maternice už 10 rokov.Môj lekár mi povedal,že teraz to má už skoro každá žena,treba chodiť 1 x za rok na sono a pokiaľ sa nezväčšujú netreba s nimi nič robiť.Keď sa mi dal na maternicu polyp,ten som musela ísť okamžite vybrať,lebo mi hovoril,že z polypu môže byť rakovina,ale z myomu nie, pokiaľ sa nezväčšuje nejakým rýchlym tempom.Mne myom nerobí nejaké problémy a polyp sa ozval hneď a to aj na koži skoro ako ekzem aj menzes bol hrozný.Po vybratí sa všetko ukľudnilo.
0 0
katyic katyic

katyic je offline (nepripojený) katyic

Ahojte, taktiež sa borím s takýmto problémom už tri roky, najprv to bol jeden myom, potom vznikli ďalšie dva, lekár my hovorí že treba to sledovať každý polrok, lenže my zistili cystu a že tá je horšia ako myóm na pravom vaječníku, teraz ani sama neviem čo bude
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Má niekto skúsenosti s myómmami na maternici, teda s operáciou? V pondelok idem do NoU Ba na operáciu, strašne sa bojím!
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

holubička1 Pozri príspevok
Má niekto skúsenosti s myómmami na maternici, teda s operáciou? V pondelok idem do NoU Ba na operáciu, strašne sa bojím!
Ja skúsenosti nemám, len sa bojím, či ma to tiež nečaká. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Príspevok č.4 od Euralie akoby som písala ja. Tiež to odkladám zo 10 rokov, ale pred dvomi mesiacmi mi nebolo jedno, už som mala za sebou predoperačné vyšetrenia. Rozhodne je treba navštíviť viac ako jedného gynekológa, hormóny nie a podľa mojich skúseností ani protiinfarktový anopyrin. Čím bližšie k menopauze, tým z pohľadu myómov pre nás lepšie, ale nie je to pravidlo. Je treba byť pod kontrolou.
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

Ahojte,
vidím že nás s miómom alebo miómami je veľa.Mne tiež zistili pred pol rokom dva miómy. jeden ma asi 2 cm a ten druhý 4.7 cm-čo je dosť veľký.
Lekár mi doporučil dať si ich vybrať laparoskopicky, kým sú ešte v takejto veľkosti. Vraj keď sú veľké už to nie je také jednoduché a vtedy to vyberajú cez brušnú stenu cez normálny rez. Vraj ma môže kontrolovať takto každý polrok ale môže to začať rásť a potom na laparoskopiu bude neskoro. Povedal, že ak chcem to najlepšie tak ma môže objednať v nemocnici B.Bystrici a Handlovej.Už som sa rozhodla že si ich nechám vybrať, mám 36 rokov a 1 dieťa a ak by som ešte jedno chcela bolo by to veľmi rizikové tehotenstvo s veľkou pravdepodobnosťou potratu. takže tiež sa bojím, doteraz som nebola operovaná a odďaľujem termín operácie ako sa len dá......
Holubička 1 - ak si už po operácii, ozvi sa aké to bolo a ako si to prežila...
0 0
Alena Fillova Alena Fillova

Alena Fillova je offline (nepripojený) Alena Fillova

Dnes som bola na vyšetrení a povedali mi, že mám 2 myomy. Nedokážem ani rozmýšľať, zajtra mám ísť za svojim gynekológom. Som zvedavá čo mi povie. Držím palce všetkým a držte aj vy mne. Alicja
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
VERONIKA6 Pozri príspevok
Myóm na maternici mám niekoľko rokov. Lekár mi predpísal hormóny, od ktorých sa mi stále zväčšoval. Každý rok na kontrole sa ma pýtal koľko mám rokov a že po päťdesiatke sa to vysuší. Nič sa nesušilo. Začali ma bolieť prsia, pýtala som sa na mamograf. Tam mi lekárka povedala, že mám veľmi zväčšené mliečne žľazy a prečo beriem hormóny. Keď som jej povedala, že mi ich predpísal lekár keď mi zistil myóm, tak sa rozčúlila, vraj ona užíva hormóny, lebo má myóm. Išla som z mamografu napálená a ešte v ten deď som hormóny prestala brať. Taktiež som zmenila ženského lekára. Ten mi povedal, že hormóny na myóm sú ako hnojivo na záhradu.
Ten predchádzajúci lekár mi už chcel vybrať maternicu. Chodím na kontrolu každý rok a myóm sa mi značne zmenšil, už má len 1,2 cm.
Držím Ti palce.
To bol velmi rychlo spraveny lekar, ked ti tvrdil, ze po patdesiatke sa to vysusi. Obr..... Moja skusenost: treba menit lekarov. Aj ja som mala jeden myom. Podla lekara: ma to vela zien, netreba to precenovat, vsetko je v poriadku. Vlani na jar som zacala mat bez zjavnej priciny teploty. Na jesen ma operovali. Uz to nebol len myom...
Nestrasim. Len upozornujem, ze vymienajte lekarov. Su lekari vynikajuci, su lekari dobri a su aj takí, ktorí len chodia do prace.
0 0
smoulinka85 smoulinka85

smoulinka85 je offline (nepripojený) smoulinka85

ja som tiez mala myom na maternici, ked mi to povedal lekar bola som sklamana chcel mi dat na to antikoncepciu, ale ja som sa dala na alternativnu medicinu a ked som bola minuly tyzden na kontrole tak mi lekar povedal ze tam nic nemam, mimochodom som mala problemy i s hormonom prolaktinom - tiekla mi nejaka tekutina z prsnikov a nemala som vtedy ovulaciu, dnes po kontrole lekar hovori - vy mate vsetko v poriadku i ovulaciu kazdy mesiac. Takze ja uz lekarom neverim, lebo vdaka alternativnej medicine som to vedela davno ze myom i bezovulacne cykly su davno prec. Drzim vam palce a zelam spravnu volbu pri rozhodovani, za akym lekarom ist. A verte - takmer kazda choroba sa da liecit...
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

ahoj UZIVATEL2
ďakujem Ti za Tvoju odpoveď aj za povzbudenie.Žiaľ nedá sa mi poslať súkromnú správu, keďže patrím medzi nových užívateľov a na to sa treba zapojiť min. do 5 diskusií.Chcem sa ešte spýtať ako veľké a koľko rezov si mala a ako rýchlo po operácii si sa dala do kopy.
AHoj, Ala.
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

Ahoj holubicka1 aj ostatné "spolutrpiteľky"

ďakujem Ti za Tvoju skoru odpoveď napriek tomu, že si len krátko po operácii.Nechapem, prečo Ťa neoperovali laparoskopicky, zdá sa mi že 18 cm rez je príliš veľky aj keď píšeš, že ho nebude moc vidieť a je to pekne zašité. Veď tým vlastne si mala väčšie bolesti po operácii a aj pri zotavovaní.Inak chápem, že si už rada, že to máš za sebou.Mňa to čaká po dovolenke v auguste. Je ťažké sa rozhodnúť keď nemám žiadne problémy a nič ma nebolí.
Možno by sa mohli do diskuzie zapojiť aj iné ženy, ktoré to tiež absolvovali a majú čo k tomu povedať.
Ďakujem vopred všetkym.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Pripojím sa aj ešte raz,nedá sa mi nespýtať, či Vy žienky s miómami nemáte žiadne problémy ? Vydržali ste veľa rokov s vedomím, že máte niečo čo nemá byť pokojné? Ja som od novembra 2006 po operácii a presne si pamätám,čo som prežívala každý mesiac. S príbúdajúcimi rokmi sa mi problémy zväčšovali, miómov pribúdalo a rastli. Neviem, či som to mala len ja ojedinele a ostatné nemajú žiaden problém. Držím Vám palce, kto sa na operáciu chystá, nech sa nebojí, po operácii sú síce bolesti dosť veľké,ale ženy prežijú všetko. Prajem veľ zdravia.
0 0
TicTac TicTac

TicTac je offline (nepripojený) TicTac

som osôbka, ktorá sa rozhodla zača robiť to, čo ju baví. a na svet sa pozerá s primeranou dávkou optimizmu. pesimistov a frflošov je už na svete dosť :-) ...viac
Ahojte,
ja mám laparoskopickú operáciu za sebou. Operovali ma pred dvomi rokmi. Síce moja diagnóza bola: cysty na oboch vaječníkoch, ale počas operácie mi zistili myóm na maternici. Našťastie bol veľmi malinký, odstránili mi ho a podľa výsledkov bol nezhubný.
Po operácii mi ostali len 4 malé ranky, ktoré už skoro nie je vidieť. Z postele som zišla už v ten istý deň ako ma operovali (operácia bola ráno a večer som už prešla pár krokov) Jediný problém bol vzduch, ktorý mi dali do brušnej dutiny počas operácie. Ten spôsoboval trochu bolesť pri kľúčnej kosti pri každom vstávaní z postele. A v pondelok ma operovali a v stredu som šla domov.
Prajem všetkým pekný slnečný deň a veľa zdravia
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ahojte, aj ja sa pripájam do Vašej diskusie. Ja som po operácii už 13 rokov, mala som cystu na vaječníku vo veľkosti orecha. Mávala som veľké bolesti a nevedeli mi zistiť z čoho to je. Bola tak schovaná, že ju nebolo vidieť ani na sono. Takéto bolesti som mala asi mesiac. Bola veľká noc a s rodinou sme šli na dovolenku. také bolesti som mala , že som sa ocitla úplne v inej nemocnici a hneď som aj bola operovaná, ani mi nedali na výber či súhlasím. Ešte som bola vyhrešená, že kde som bola doteraz a čo všetko sa mi mohlo prihodiť. Bolesti som mala z toho, že sa to zväčšovalo a tým to tlačilo v brušnej dutine. A pekne som strávila veľkú noc v nemocnici. Keď som prišla k svojmu lekárovi, tak mi neveril, že som po operácii. odvtedy nemám bolesti ani iné problémy. Kontroly absolvujem pravidelne raz ročne. Všetkým s podobnými problémami držím palce a netreba sa báť ani operácii. Niekedy je to lepšie ako čakať , že to zmizne samé.
0 0
ronika ronika

ronika je offline (nepripojený) ronika

Ahoj Smoulinka 85,vieš mi prosím Ťa poradiť dobrého odborníka v alternatívnej medicíne.Veľmi Ti ďakujem.
0 0
1971 1971

1971 je offline (nepripojený) 1971

Ahoj Smoulinka 85, aj mňa a verím že aj veľa iných by zaujímala alternatívna medicína, ktorá Ti pomohla zbaviť sa myomu. Určite by malo zmysel vyskúšať najskôr takúto liečbu predtým ako si ľahnúť pod nôž.
Mohla by si prosím poskytnúť viac informácii? ďakujem.
Ešte by som sa chcela opýtať Tic Tac - v akej nemocnici Ti robili laparoskopickú operáciu?
AM
0 0
iris272 iris272

iris272 je offline (nepripojený) iris272

čavte.tiež mi našli myom,/ vel 3mes tehotenstva/.nebolo mi všetko jedno.ale čo som mohla očakavat po 15rokoch,na kontrole?dvakrat som rodila,všetko bez problemov,menzes mi v živote netrval viac ako 2,5dna,bez bolestí....a zrazu toto!....a operovat,a surne,lebo praskne,atd...dala som sebe mesiac,zariadila som vsetko v robote,pripravila som ich že tu nebudem,a po mesiaci,,hurra do nemocnice,, A prežila som to.vyhodili všetko,po 3tyždn už som robila./podnikatel nemoze byt chory/ bolo to pred 5rokmi.odvtedy uživam hormon,cvičim/?/davam na seba /ako-tak/pozor aby som nepribrala,som kočka,všetko je v poriadku,chodim pravidelne na mamograf,atd,atd,len sex ma prestal zaujimat.poradte mi,čo mam robiť?lekar predpisal už všetko možne,ale nič....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať