Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    aneurizma Pozri príspevok
    Rododendróny sú úžasné rastlinky, minulý týždeň som bola na Flóre a celkom otužilé rastlinky ponúkali za 7 euro. Len som sa to bálo kúpiť, pretože som si kdesi a kedysi dávno čítala, že potrebujú kyslú pôdu.
    Ozaj potrebujú kyslú pôdu?

    Želám pekný večer.

    Rododendrony obľubujú polotieň, vysokú vzdušnú vlhkosť , kyslú pôdu.

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    ... môj nový rododendron
    rododendron.JPG  

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Takto mi kvitne americký rododendron...
    IMG_5310.jpg  
    IMG_5312.jpg  
    1/1

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Tiež som si kúpila rododendron túto jar, pôvodne mal byť červený, ale ked rozkvitol bol taký tmavoružový. Zatiaľ je v kvetináči, no na zimu ho dám do zeme, ked som ho kupovala kúpila som hned aj zeminu na rododendrony, pretože potrebuje kyslú zem, v záhradníctve mi poradili, že každý rok by sa mal podsypať tou zeminou. Tak neviem, lebo kamarátka má už dávno a ešte ho nepodsýpala a sú pekné. Takto vyzerá ten môj.
    P5190963.jpg  

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Krásny, nám akosi nechce kvitnúť. Koľko rokov ho už máš??? Ja rok má byť bielej farby, no po kvetoch ani stopy . . .

    Magduš je offline (nepripojený) Magduš

    Magduš
    A už kvitne ďalší...
    Nakúpila som ich pred troma rokmi takže môžu mať celkovo päť-šesť rokov,
    každý v inej farbe, robia mi obrovskú radosť, len škoda že tento rok je v apríli veľmi teplo, inač by kvitli dlhšie. Možno Máš neskorší druh. Rhododendrony treba zasadiť do kyslej pôdy na miesto kde od 11.00 hod. nepraží slnko- neznáša totiž priame slenčné lúče, pôda nesmie vyschnúť.. a už sa im len prihovárať peknými slovami. Ja ich hladkám každé ráno...
    rododendron 007 copy.jpg  

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Magduš Pozri príspevok
    A už kvitne ďalší...
    Nakúpila som ich pred troma rokmi takže môžu mať celkovo päť-šesť rokov,
    každý v inej farbe, robia mi obrovskú radosť, len škoda že tento rok je v apríli veľmi teplo, inač by kvitli dlhšie. Možno Máš neskorší druh. Rhododendrony treba zasadiť do kyslej pôdy na miesto kde od 11.00 hod. nepraží slnko- neznáša totiž priame slenčné lúče, pôda nesmie vyschnúť.. a už sa im len prihovárať peknými slovami. Ja ich hladkám každé ráno...
    Sú naozaj neskutočne krásne. Je na čo pozerať a tiho závidieť.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Mne ide druhýkrát kvitnúť, nahodil puky, ale listy má nejaké uschnuté, neviem čo mu je. Rododendrony opadávajú na zimu?

    Magduš je offline (nepripojený) Magduš

    Magduš
    Nemal by kvitnúť druhýkrát, iba si zakladá púčiky na ďalší rok, listy zožltnú pri nedostatku vody, alebo je vystavený silným slnečným lúčom.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ja mám prvý rok, tiež som zostala sklamaná, že nahodil puky a nerozkvitli sa.Teraz si ma upokojila,tak čakám na tú krásu na budúdi rok, lebo má 26 púčikov. Vďaka.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Fotku prilepit neviem, ale tiez mam uz piaty rok pekny rododendron. Ked som ho kupovala, zahradnik ma upozornil, ze ma plytko korene a dobre je ho na zimu podostlat cecinou alebo slamou, aby korene nevymrzli. Listom ani pukom sa nestane nic. Praktikujem to a rastline sa dari dobre.

    piry je offline (nepripojený) piry

    piry
    nedá mi nepochváliť sa - môj dedko má vyše 20 rokov, prežil rozčesnutie kmienka na 3 časti a každú jar ma oblaží záplavou kvetov.
    P5280084.jpg  
    P5080050.jpg  
    1/1

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Ja mám rhododendron možno iba mesiac. A v posledných dňoch mi rozkvitol. Je to nádhera! Je ružovučký ako ten hore na obrázku, len mám okolo jeho pestovania veľa nejasností. Zatiaľ je v kvetináči v záhradke pod stromom a neviem, či ho mám presadiť do zeme, alebo nechať tak, ako mám ovplyvniť kyslosť pôdy, alebo ako zistím, či pôda v mojej záhradke vyhovuje. Kdesi som čítala, že môže ostať v črepníku, ale potom neviem kde a ako ho prezimovať. Vlastne neviem skoro nič a nerada by som oň prišla - keď je taký krásny!
    Za každú radu budem vďačná.

    aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

    aneurizma
    Rododendróny sú úžasné rastlinky, minulý týždeň som bola na Flóre a celkom otužilé rastlinky ponúkali za 7 euro. Len som sa to bálo kúpiť, pretože som si kdesi a kedysi dávno čítala, že potrebujú kyslú pôdu.
    Ozaj potrebujú kyslú pôdu?

    aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

    aneurizma
    Rododendróny sú úžasné rastlinky, minulý týždeň som bola na Flóre a celkom otužilé rastlinky ponúkali za 7 euro. Len som sa to bálo kúpiť, pretože som si kdesi a kedysi dávno čítala, že potrebujú kyslú pôdu.
    Ozaj potrebujú kyslú pôdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.