Zavrieť

Porady

Daňová optimalizácia SZČO za rok 2004 - čas sa nám kráti !!!

Veľa sa tu o tom popísalo, tak som si dovolila všetky možnosti v prílohe zosumarizovať....-) Je to zbúchané narýchlo a bez paragrafov, ide mi len o hlavné príncípy. A pretože som si dala tú námahu a riziko dať to takto na papier, chcem vás požiadať o vaše komentáre.

ďakujem vám všetkým
Usporiadat
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Ešte sa vrátim k príkaznej zmluve -poradíte mi prosím, máte niekto vzor takejto zmluvy, resp. čo má obsahovať? Niečo medzi DoVP a zmluvou o dielo?
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Ak máte časopis Dane a účtovníctvo 7/2004, nájdete tam článok k danej téme, ak nie, skrátená verzia je na www. epi.sk (dúdam, že linka bude fungovať).

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=49&ArtID=2050

V podstate ide o to, aby činnosť vykonávaná na základe príkaznej zmluvy nevykazovala znaky závislej činnosti.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

martinaj, vdaka za prikaznu zmluvu - jej vzor je krajsi, nez ten, co som kedysi zverejnila ja, a naviac, je aktualizovany aj z pohľadu zákona o ochrane osob.udajov..este raz vdaka
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

ďakujem všetkým za super rady. Len pre moju istotou. Uzatvorila som s dôchodcom prikaznu zmluvu na 20 000,-. Iný príjem okrem dôchodku nemá. DP podať nemusí, však?

A ešte jedna otázočka. Mohla by som príkaznu zmluvu uzatvoriť aj so študentom? AKo to potom bude s odvodmi do ZP a s daňou. DIK.
PORADA JE NAJLEPŠIA!!!
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

....je nejaký rozdiel v príkazných zmluvách a ich použití v roku 2005?
Celkom ma to zaujalo, ale príkazné zmluvy som našla len za r. 2004.
Poradí niekto?
0 0
facka facka

facka je offline (nepripojený) facka

toto by sme mohli aktualizovať na podmienky za rok 2007
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Dalo by sa toto aktualizovať na rok 2013? Hlavne ten študent s webstránkou a odvody do ZP? Díky
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

JanaSys
Dalo by sa toto aktualizovať na rok 2013? Hlavne ten študent s webstránkou a odvody do ZP? Díky
veru trebalo by to zaktualizovať, lebo prešla celá päťročnica
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

julysak
JanaSys
Dalo by sa toto aktualizovať na rok 2013? Hlavne ten študent s webstránkou a odvody do ZP? Díky
veru trebalo by to zaktualizovať, lebo prešla celá päťročnica
a plán nesplnený
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Takže to najdôležitejšie:
(2013) Štát platí poistné za niektorých poistencov štátu len ak ich vlastný vymeriavací základ nepresiahne sumu 2918,70 eura (v prípade poistenca štátu počas celého roka 2013)
Toľko k možnosti fakturovať niečo na študenta.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať