Zavrieť

Porady

Medvedík obyčajný

IMG_0150.jpg  
Hurá! A mám o zábavu postarané. Vonku to večer tak medzi 20:30 a 21:00 je ako jeden cvrlikavý koncert. Dnes sa mi podarilo jednu beštiu (medvedíka) chytiť. Foto priložené.
Potrebné pomôcky: pes - kokršpaniel, rýľ, baterka a šialený výraz v tvári.
Zajtra idem na to opäť.
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

veľmi zlé foto, mal si ten šialený výraz v tvári priložiť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
99dusan Pozri príspevok
Hurá! A mám o zábavu postarané. Vonku to večer tak medzi 20:30 a 21:00 je ako jeden cvrlikavý koncert. Dnes sa mi podarilo jednu beštiu (medvedíka) chytiť. Foto priložené.
Potrebné pomôcky: pes - kokršpaniel, rýľ, baterka a šialený výraz v tvári.
Zajtra idem na to opäť.
Ale ja som v Tatrách videla medveďa, no že by mal ten istý tvar a formu?!
No možno je už iná doba, Koľkohory?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
My sme mali pred casom na zahrade tiez medvedikov a likvidovala som ich tak, ze som do dier, ktore spravili, naliala vody s JAROU, pozorne pozerala po okoli a ked vyliezli, motykou som ich zabijala. Citim s tebou, je to velke pluhavstvo, podoziera rastliny a treba ho hubit. Hniezda ma v zemi, asi 15-20 cm hlboko, pri prekopavani treba aj tie likvidovat.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Moja mamka do pôdy v záhradke dáva sklenné poháre tak aby vrch pohára bol v úrovni zeme a na dno naleje vodu.Takto keď spadnú do pohára tak už nemôžu vyliezť von.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj pohare som skusala, ale uspesnost bola asi len 10 %-tna. Lepsie sa mi osvedcilo vypudit ich tou jarovou vodou a zabijat.
0 0
99dusan 99dusan

99dusan je offline (nepripojený) 99dusan

S tou jarovou vodou som to už niekde čítal. Asi to skúsim. Dal som aj pasce z odrezaných plastových fliaš zakopaných do zeme. Po prvej noci uspešnosť nulová. Miesta kde majú otvor sa ťažko hľadajú v tráve a ešte horšie v záhonoch kde je plachta a mulčovacia kôra. Na to mám psa. Náš anglický kokršpaniel ich nachádza parádne. Šikovný pes a to som sa na neho hneval, že hrabe v tráve a v záhonoch. A to on presne na mieste kde je diera.
A nepoškodila tá jarová voda rastliny?
Manželka hovorí, že ja som zatiaľ viac zničil záhradu pri hľadaní ako samotné medvedíky.
0 0
99dusan 99dusan

99dusan je offline (nepripojený) 99dusan

A ešte odpoveď pre willma: Skús urobiť lepšie foto. Rád sa pozriem.
A odpoveď pre ondrejvla: A opäť sme sa niečo vďaka webu naučili. Však. "Medvede" nechodia len po horách.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jarova voda rastliny neposkodila, aspon vizualne nie. Ktovie, co by to spravilo pri chemickom rozbore... ale iste to bude mensie poskodenie ako od tych hnusnych medvediskov. Ja som mala dierky v zahonoch viditelne, pretoze rastliny este neboli huste. V trave som nic podobne neobjavila, len slimaky a tie su na povrchu. Aj tie nemilosrdne zabijam.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
durisovad Pozri príspevok
Jarova voda rastliny neposkodila, aspon vizualne nie. Ktovie, co by to spravilo pri chemickom rozbore... ale iste to bude mensie poskodenie ako od tych hnusnych medvediskov. Ja som mala dierky v zahonoch viditelne, pretoze rastliny este neboli huste. V trave som nic podobne neobjavila, len slimaky a tie su na povrchu. Aj tie nemilosrdne zabijam.
Môžeš expedovať do Francúzka, ale živé. V mladosti sme ich zbierali a odovzdávali do predajní železiarstva.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Francuzi by mojich slimakov nechceli, su mali (slimaci). Oni maju poziadavku, aby mali priemer aspon 3 cm a tito moji maju sotva 1 cm. Ak by som ich chcela vykrmit, potrebovala by som na to ovela vacsiu zahradu ako mam, takze ziadny obchod...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad Pozri príspevok
Francuzi by mojich slimakov nechceli, su mali (slimaci). Oni maju poziadavku, aby mali priemer aspon 3 cm a tito moji maju sotva 1 cm. Ak by som ich chcela vykrmit, potrebovala by som na to ovela vacsiu zahradu ako mam, takze ziadny obchod...
Dáška,
ale na obrázku je chrobák a vy dve tu hovoríte o slimákoch, teraz som v pomykove...Ale k téme, tento názov Medvedík obyčajný som počula prvý krát!
U nás sú zasa počas horúčav rozmnožené chrobáky, manžel ich nazval "Kapušiaky", tie neviem vyničiť, ťahajú sa aj do domu, ja mám zasa všetky parapety okien posypané sódou bicarbónou, cez tú neprejdú. Ale čo sú to za mrchy, neviem...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta, ja som sa s tými medvedíkmi už neraz naháňala,
otec z jednej strany, ja z druhej, pes okolo - hon na medvedíky.
to sa opakuje každý rok. Už všeličo sme skúšali, ale asi je najlepšia motyka.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak Pozri príspevok
Vlasta, ja som sa s tými medvedíkmi už neraz naháňala,
otec z jednej strany, ja z druhej, pes okolo - hon na medvedíky.
to sa opakuje každý rok. Už všeličo sme skúšali, ale asi je najlepšia motyka.
No tak takéto medvede u nás zatiaľ Chvála Bohu nežijú, dúfam, že nebudú migrovať smer Žilina...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

99dusan Pozri príspevok
A ešte odpoveď pre willma: Skús urobiť lepšie foto. Rád sa pozriem.
A odpoveď pre ondrejvla: A opäť sme sa niečo vďaka webu naučili. Však. "Medvede" nechodia len po horách.
zle si pochopil, fotka ako taká je dobrá, ja len že by ma zaujímal ten šialený výraz v tvári-samozrejme to bolo myslené žartom. A keď už sme pri fotkách zopár som ich už na porade publikovala-stačí pohľadať
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ondrejvla Pozri príspevok
No tak takéto medvede u nás zatiaľ Chvála Bohu nežijú, dúfam, že nebudú migrovať smer Žilina...
Dakujte Panu Bohu, ze vas takejto pliagy usetril. Ale ako vidis, Panbozko je spravodlivy, zasa vam ustedril kapusiaky (to som este nepocula a
ani netusim, co to moze byt). Nam sa raz v lete tlacili do bytu okridlene mravce, ale deratizer nastriekal ku zakladom domu pod tlakom nejaky smrad a vyhubil ich.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dáška, pošlem ti jedného v obálke, ale najprv ho zašliapnem, chceš?
Veru robíme si žarty, ale keď ti úrodu a robotu ničí háveď, tak človek má nervy na puknutie a skutočne musí mať šialený výraz v tvári.
0 0
99dusan 99dusan

99dusan je offline (nepripojený) 99dusan

Tá jarová voda funguje. Teraz je asi obdobie párenia tak si cvrlikajú. Dajú sa nájsť. Nalejem vody a medvedík vylezie.
Vďaka za radu. PORADA pomohla.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Myslím, že správny názov je - KRTONôŽKA OBYČAJNÁ.
Ale všade sa tomu hovorí - medvedík.
Aj my sme bojovali s jarovou vodou. Pomohlo.
K nám sa priviezol s maštaľným hnojom k susedom - vraj v ňom prezimuje. Zamoril potom všetky záhradky v okolí.
0 0
rycovsky rycovsky

rycovsky je offline (nepripojený) rycovsky

mohol by mi niekto poslat 5-10 medvedikov obyčajných poslat ? Potrebujem to pre svoju dceru do teraria. 0903763039
Dakujem za ochotu.
0 0
99dusan 99dusan

99dusan je offline (nepripojený) 99dusan

Neskoro. Už som ich pohlušil ja alebo požul pes. Možno ich majú v Pet Shope.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať