Zavrieť

Porady

rebarborovy kolac

kupila som dnes rebarboru huraaa...milujem rebarborovy kolac...ale
nemam na neho recept..poradite mi nieco? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Tak som skúsila koláč od kitky, bez tvarohu a lekváru, zato s rebarborou a mrveničkou. Nemala som šľahačkovú smotanu, tak som dala 12%-nú a koláčik je fajnový aj tak

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Lubaba, Danielle369, Mária27, babka - ježibabka
    4

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Aj takýto nám chutil:
    Manžel natrhá a očistí rebarboru.
    Do misy dáme 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček práškového cukru, 1 prášok do pečiva, špetku soli a premiešame. Pridáme 2 vajíčka (stačí aj jedno), 1 hrnček vlažného mlieka, 6 lyžíc oleja. Zamiešame, vylejeme na vymastený a hr.múkou vysypaný plech (alebo papier na pečenie), posypeme nadrobno nakrájanou rebarborou, kryštálovým cukrom, posekanými orechami, škoricovým cukrom (alternatíva=žmolenka) a upečiame. Cesto sa po upečení tvári ako kysnuté a je univerzálne pre všetky druhy ovocia. A to hlavné: umývam 1 hrnček, 1 misku, 1 metličku a 1 lyžicu.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Ahoj ja tento recept mám s Nemecka tam som jedla po prvý raz rebarborový koláč je to niečo veľmi dobre len ja rebarboru tu na vychode neviem kúpiť ,ale hlavne že mám recept: Rhabarberkuchen 500g rebarbory
    125g pol.múky
    50g solamilu
    125g masla
    125g cukru
    pol. sač.kypr. prášku
    2 žltky
    rebarboru nakrájaš a na vrch cesta rozložíme pokrájanu rebarboru môžeš aj posypať cukrom podľa chuti keď to máš radšej sladšie pečieme v rúre vyhriatej na 180 C pred skončením pečenia vyšľaháme 2 bielky s 120g cukru a dopečieme ešte cc 10 min pečieme v tortovej forme mňamňamko keď sa ti podarí aspoň pošli foto..........................

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ak nezabudnem zajtra dodám recept na fantastický rebarborový koláč s tvarohom. Neviem presné ingrediencie na cesto. Ale ide cesto, tvarohová plnka, rebarbora /"džem" - uvarená rebarbora s cukrom na takú kašičku/ a zasa cesto. Už teraz mi tečú slinky pri pomyslení naň.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Skúste si doma vypestovať.

    Som múdra iba na papiery, nie v živote. Ja som od mamy dostala kus koreňa, zasadila som si ho (teda mužíček) a rastie. Treba občas poliať, ako inú zeleninu v záhrade. Tak skús pozháňať odniekiaľ.
    Naposledy upravil Gabi03 : 16.05.07 at 15:07 Dôvod: doplnenie

    nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

    nonna8
    dakujem ja som uz dnes upiekla a je fantasticky mnamky...rebarborovo jahodovy s posypkou a mandlami )
    ja by som si aj chcela vypestovat ale neviem ako ))

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    anmary Pozri príspevok
    Ak nezabudnem zajtra dodám recept na fantastický rebarborový koláč s tvarohom. Neviem presné ingrediencie na cesto. Ale ide cesto, tvarohová plnka, rebarbora /"džem" - uvarená rebarbora s cukrom na takú kašičku/ a zasa cesto. Už teraz mi tečú slinky pri pomyslení naň.
    Anmary, tak tomuto sa hovorí týranie . Kde je sľúbený recept?

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Veľmi sa ospravedlňujem ale choroba týrala môjho syna, takže sa odbrovoľne priznám, že popri týchto starostiach som na to úplne zabudla. Hneď zajtra ho tu máte. ČESTNÉ PIONIERSKE!

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Takže tu je ten recept /ešte rýchlejšie ako som sľubovala/:
    Cesto:
    60 dkg hl. múky
    25 dkg masla /hera/
    20 dkg prášk cukru
    1/2 balíčka prášku do pečiva
    250 ml mlieka
    1 PL kakao

    Z uvedených surovín vypracujeme cesto, rozdelíme na 2 časti a vyvaľkáme na veľkosť plechu.

    Plnka:
    500 g tvarohu
    2 vajcia
    1 bal vanilkového cukru
    práškový cukor
    kôra z 1 citróna

    Vymiešame tvaroh, žĺtky, vanilkový cukor, práškový cukor /kto má koľko rád - ja robím sladší tvaroh, keďže rebarbora je dosť kyselá/, citrónovú kôru a nakoniec sneh z 2 bielkov.

    Na vymastený plech dáme cesto, na ktoré natrieme tvarohovú plnu. Posypeme nakrájanou rebarborou, cukrom /ja nakrájam rebarboru, posypem cukrom, trocha podlejem a podusím kým mi nevznikne taký "džem"/, škoricovým cukrom.
    Nakoniec dáme druhé cesto, potrieme žĺtkom a upečieme v predhriatej rúre.
    DOBRÚ CHUŤ!

    mbclo je offline (nepripojený) mbclo

    mbclo
    Odskúšaný, výborný rebarborový koláč.
    REBARBOROVÝ KOLÁČ:

    300 g polohrubé mouky, 80 g moučkového cukru, 6 lžic oleje, 150 g měkkého tvarohu, 1 vejce, 2 žloutky, špetka soli, 1/2 prášek do pečiva. Vejce i žloutky našleháme s cukrem, přidáme tvaroh, olej, sůl. Mouku prosejeme s práškem do pečiva, přidáme do žloutkové směsi a vypracujeme těsto. Vyválíme plát a položíme na vymazaný plech. Ve 3 dl vody povaříme 800 g nakrájené očištěné rebarbory a osladíme asi 50 g cukru. Přecedíme, doplníme vodou do 1/2 litru, rozmícháme 1 vanilkový pudink a 1 vanilkový cukr. Uvaříme pudink, vmícháme rebarboru a rozetřeme na připravené těsto. Pečeme ve středně vyhřáté troubě, těsně před dopečením potřeme ušlehaným sladkým sněhem z bílků (3 bílky, 3 lžíce jemného krystalového cukru). Dopečeme dozlatova.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Včera som si zo záhradky doniesla rebarboru a zabudla som tam recept na rýchly rebarborový koláč. Bol to recept z krehkého cesta, navrchu s mrveničkou z múky a masla. Keďže taký som v tejto téme nenašla, prosím vás, ak niekto tento recept máte, napíšte ho. Kebyže som akurát nemala chrípku a nebola slabá, tak by som vyskúšala aj iný, ale tento som už robila a nebolo s tým veľa roboty. Okrem toho sa priznávam, že nerada pečiem, lebo som pri tom dosť zamotaná. Potrebujem jednoduchý, rýchly recept, čiže málo námahy a času. Ďakujem.

    milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

    Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac milka 60
    A čo tak obyčajnú bublaninu a nakrájať rebarboru posypať škoricovým cukrom,

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Rebarbora sa pestuje sama: od známych treba na jeseň veľmi ostrým rýľom odrezať z koreňa ich rebarbory. Jednoduchý recept na rebarborový koláč: Zarobiť klasické kysnuté cesto, medzitým nakrájať na drobno rebarboru, ochutiť cukrom, škoricou a citr.kôrou. Nechať cca 20 minút postáť, aby zmäkla a uložiť na vykysnuté cesto. Aby sa rebarbora v rúre sama nebála, môžme ju posypať strúhankou a hoblinkami masla. Iná možnosť je dať pod ňu ochutený tvaroh.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.