Zavrieť

Porady

zvýšená kyselina močová v krvi

Môjmu manželovi zistili horeuvedené. Samozrejme ako snáď každý chlap, hneď zahlásil, že on žiadne lieky brať nebude. Aj tak práve začal držať diétu - už mal takmer 100 kíl. Je viacej zeleniy, menej mäsa. Aké máte skúsenosti, čoho by sa mal vystríhať. A ešte sa mi jedná o pivo - to má veľmi rád. Môže teraz škodiť, alebo prospievať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Treba vylucit z jedla potraviny, ktore zvysuju kyselinu mocovu v krvi, brat lieky, aby sa udrzala na normalnej hranici a predovsetkym, treba znizit hmotnost. Pitie piva by malo byt v normalnej urovni, jeden pohar za den.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pri zvýšenej kyseline močovej je treba dodržiavať bezpurínovú diétu. Pivo je nevhodná tekutina pri tejto diéte. . Obmedziť strukoviny, vnútornosti, sardinky.

    Skalka je offline (nepripojený) Skalka

    Skalka
    Od lekára určite dostal letáčik, kde je všetko vymenované - čo môže, čo môže obmedzene a čo nemôže. Môjmu manželovi diagnostikovali to isté a jeho reakcia bola taká istá. Pivo a žiaden alkohol vôbec. Môj mi po týždni diétneho varenia - hlavne zelenina, povedal, že či ho chcem vyhladovať.
    Keď ho časom prikvačia bolesti nôh, tak všetci budete skákať. Pohľadaj mu na internete všetko o tejto chorobe - je to dna - a ukáž mu čo ho čaká, ak neposlúchne lekárov.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Tak s tým máme doma skúsenosti. Kyselina močová v krvi spôsobuje ukladanie kryštálikov soli v kĺboch. Bolesť kĺbov pri záchvate dny musí byť veľká. Pri záchvate určite nasadiť lieky. Dobre zaberá Ibalgin na utíšenie akútnej bolesti, objavujú sa najčastejšie na palci na nohe, často si človek myslí, že si narazil palec. Ak ale ešte nie sú záchvaty najdôležitejšie je úprava jedálneho lístka. Vylúčiť hovädzie mäso, údeniny, paštéty, divinu, polievky-vývar z mäsa (akýkoľvek), strukoviny-všetko čo obsahuje puriny, alkohol.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    je smutne, ze ludia sa musia naucit zdravo stravovat, az ked je nejaky problem. tak ako funguje prevencia napriklad pri umyvani zubov a predchadzaniu zubneho kazu, predsa treba zit zdravo a predchadzat civilizacnym chorobam , ktore suvisia so stravou. ja mam 22 rocnu kamaratku a tiez jej diagnostikovali DNU, niekedy ma obdobie, ze ledva chodi. napcha sa ibalginom a caka, ze zaberie. nie je to riesenie. zacnite ibalginom a o par rokov si budete liecit pecen a oblicky

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Veď práve, nechce si začínať s liekmi. Dúfam že mu tá diéta vydrží. Chce dať dolu 10 kg. No ale potom neviem, neviem, ako by bol bez mäska a pivka. Dá sa vôbec z toho dostať diétou?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    SERVIS Pozri príspevok
    Veď práve, nechce si začínať s liekmi. Dúfam že mu tá diéta vydrží. Chce dať dolu 10 kg. No ale potom neviem, neviem, ako by bol bez mäska a pivka. Dá sa vôbec z toho dostať diétou?
    Určite áno.

    sunborn je offline (nepripojený) sunborn

    sunborn
    Je zaujimave, ked ma clovek tych diagnoz viac a ked dostane od lekara instrukcie ako sa stravovat, tak zisti, ze pomaly nema co jest.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    ved prave o tom je to stravovanie, zit tak, aby clovek takym situaciam predchadzal.
    ale vzdy sa najde riesenie, aj ked je situacia vazna

    Skalka je offline (nepripojený) Skalka

    Skalka
    Mám dojem, že Dna sa vyliečiť nedá, ale správnou životosprávou sa dá stabilizovať stav. Takže je to na tom človeku, buď sa tej diagnóze prispôsobí, alebo si bude robiť sám zle a zhoršovať stav.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Kyselinu močovou v krvi odstraňují poupata topolu - půl lžičky na šálek. Krátce povařit.
    Léčba spočívá v dietě, vyloučíme játra, mozeček, ledvinky, ryby, smažené maso, hrách, fazole, kakao, čaj, kávu. Nepít tvrdou a chlorovanou vodu. Konzumovat hodně ovocných a zeleninových šťáv (odstřeďovač nad 3000 ot./min,)
    Bylinkový čaj Rp. 274/148:
    30 g medvědice(Fol.) + 50 g list břízy + 50 g řebříček (myší chvost ob.) (Hb.)+ 30 g kořen libečku (ligurček lek.) +50 g průtržník (prietržnik holý) (Hb.) + 150 g kořen pampelišky (půpava) + 50g zlatobýl (Hb.).
    Jednu lžičku na 0,2 litru vody, vařit 2 minuty, pít 3x denně šálek 20 minut před jídlem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.