Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
20.5. 2006.jpg  
DSCI2268.jpg  
DSCI2641.jpg  
DSCI2552.jpg  
1/1
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 09:38
Usporiadat
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Jednoducho úžasné !! K závideniu. Aj my uvažujeme o jazierku na záhrade, ale momentálne máme iné starosti. Určite sa v budúcnosti prihlásim, aby som sa niečo naučila. Ďakujem vopred.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
velmi rád poradím ako vybudovať a ako na to aby bola čistá a zdrava voda ake rastlinky a ake a kolko rýb . Peknu nedelu som rád že sa páči.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nádhera, ktorá poteší oči i dušu...Som prekvapená čistotou kameňov v jazierku, žiadne riasy. Blahoželám, je vidieť, keď je dielo vytvorené s láskou a citom pre krásu.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Lion, klobúk dolu............ krásne a čisté.......... máš u mňa bodík za tvoju nezištnú ponuku na porade .
0 0
nero276 nero276

nero276 je offline (nepripojený) nero276

Zdravím. Aj ja mam jazierko...hoci nie take krasne,ale este sa stale dotvara a meni. Chcem sa syptat co s riasami? Ja stale, teda skoro kazdy mesiac cistim manualne,chemiu moc pouzivat nechcem. Hoci nemam rybicky,najdu sa však navštevnici ako žabky alebo vtaciky ktore sa vyclapkaju vo vode.
Dalej ma zaujali kamene...je nutne ich kupovat,alebo mozem vyuzit z blizkej rieky.
Dakujem za radu a zelam pekn deny.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
riasami som bojoval prve dva roky teraz ked je dostatočne zarastene jazierko a tienene leknom je toho menej. Pokial ešte jazierko nieje zarastene je vhodne použivať roztok koncentrat rašeliny ktora vodu zafarby na hnedo a neprepušta slnečne luče . Treba najmenej použivať mechanicke alebo chemicke zasahy do jazierka aby bioritmus nebol narušený.Pomoc je aj UV lampa a filter prísady ktore dva krat do roka sa vymienaju a biobakterie ktore sa nasadia do filtra zeolit,carbo,fibro, a molitán ktorý sa raz za mesiac preperie. Treba dávať pozor pri čisteni filtra má sa použivať voda z jazierka a nie chlorovaná z vodovodu ktora zabija biobakterie.
Kamienky mám z rieky ale preprate a namačane v SAVE aby sa škodlive a choroboplodne látky nedostali do jazierka .Pokial sa mám vyjadriť k žabám ked tak len rosnička a nie ropucha ta sa môžu nekontrovatelne rozmnožiť.
Pekný deň prajem
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Aj ja sa chcem pochvalit jazierkom, sice nie je velmi velke ale pekne, je to praca môjho manžela. Tiež máme problém tento rok s riasami,tak sme na to kupili nejaky pripravok a čakáme,či to pomôže, ale základ je asi aby tam bol dostatok rastlín.
jazierko.jpg  
jazierko2.jpg  
1/1
1 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
ano rastliny a filter UV lampa a neprehnane rybkami,chemiou pozor treba dostatočne okysličovať pri ich davkovaní
0 0
nero276 nero276

nero276 je offline (nepripojený) nero276

dakujem za rady
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Úžasné, čoho všetkého je človek schopný s Božou pomocou. Prekrásne dielko. Určite sa raz prihlásim s otázkou: ako na to.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
som rád že sa pačí pohlad na moje jazierko a velmi rád uvítam aj osobnu návštevu zaujemcou z okolia RV
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
prikladám dalšie fotky
DSCI2855.jpg  
DSCI2853.jpg  
DSCI2854.jpg  
DSCI2862.jpg  
DSCI2863.jpg  

DSCI2852.jpg  
1/1
0 0
Magduš Magduš

Magduš je offline (nepripojený) Magduš

Ahoj, mňa by zaujímalo za akú dobu sa podarilo vybudovať jazierko aj s okolím. Máš ho neskutočne krásne. U mňa je problém s tým, že sa tvoria riasy aj napriek čerpadlu. Pravda chýbajú vyššie stromy a kríky lebo iba nedávno bola dokončená stavba.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
voda musí "dozrieť" netreba sa obávať a treba byť trpezlivý . Ja mám trojročnú vodu a z roku na rok je voda čistejšia a filtre pracujú menej . V jazierku sa musia rozmnožiť bio baktérie ktoré napomáhajú v čisteniu vody a rozkladu organických látok .Baktérie sa dajú kúpiť a môžeš urýchliť prečistenie jazierka www.rworava.sk baktérie sa uložia na dno jazierka a preto čerpadlo treba dať vyššie a nepretáčať spodnú vodu ktorá je najkvalitnejšia a najvhodnejšia pre rybičky. To že ešte jazierko nie je zatienené je nepodstatné veď aj ryby aj rastlinky potrebujú denné svetlo , na kvalitu vody sú podstatné zasadiť rastlinky do jazierka ktoré čistia vodu a dávať pozor aby rybník ste nemali preplnené rybkami a dávať pozor pri ich kŕmení , aby spotrebovali krmivo a nedošlo k rozkladaniu krmiva vo vode.
0 0
111aida 111aida

111aida je offline (nepripojený) 111aida

podnikavá baba
Jazierko je veelmi pekne. Aj ja sa rozhodujem medzi jazierkom alebo bazenom.
Jazierko sa mi paci, pretoze mam travertinove skaly, z ktorych je postaveny dom a jazierko mohlo by byt posobive zhotovit z tohto. Pred domom mi tecie potok..nejak to vsetko prepojit a vyuzit..

Neviem si s tym vsetkym poradit. Uz som volala aj zahradneho architekta ale nedohodli sme sa...
aida
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Tvoje jazierko je nadherne, mame doma tiez aj ked nie take pekne ako tvoje. Pomozes mi, aby sa to podarilo?
azol Pozri príspevok
1. V jazierku sa musia rozmnožiť bio baktérie ktoré napomáhajú v čisteniu vody a rozkladu organických látok .Baktérie sa dajú kúpiť a môžeš urýchliť prečistenie jazierka www.rworava.sk baktérie sa uložia na dno jazierka 2. podstatné zasadiť rastlinky do jazierka ktoré čistia vodu

dovolila som si upravit citaciu, nakolko ma zaujimaju tieto dve veci . 1/ ake bakterie, ak mozem poprosit nazov pod akym ho predavaju v spominanej firme. 2/ mozem poprosit nazov rastliniek, ktore je dobre pouzit v jazierku?
Dakujem
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Na tom aké rastlinky použiješ veľmi nezáleží je potrebne aby ich bolo dostatočne množstvo viac ako polovička jazierka by mala byť zatienená pomocou rastlín ako je lekno, denné svetlo neprenikne a aj rybičky sa vedia ukryť v tieni. Na kraj jazierka sú rôzne druhy rastlín ako cala, iris atd. ktoré pomocou korienkov prečisťujú vodu. je vhodne dať aj vodný mor rastlinka ktorá rastie pod vodou a tiež účinné čistí vodu. Prípravky ako aj štartovacie baktérie nájdeš na udanej stránke v e-shope prípravky na úpravu vody špeciálny názov nemajú. Do vody je vhodne umiestniť aj rašelinu vo vreciach tiež je dostať špeciálne pre rybník . Chémia sa dávať nemusí len ak je to len krajne riešenie a voda je zakalená , sú veľmi účinné a neškodia ani rybám ani rastlinkám pri správnom použití . Napríklad crystal plus zabíja riasi ktoré vyplávajú na povrch formou koláčika a dá sa pozbierať pomocou siete, ale treba okysličovať vodu pri ich použití aby sa rybičky neudusili .
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Mňa by zaujímala jedna vec, na akom základe je toto jazierko urobené? príroda alebo dajaký plast? Budúca svokra chce po ukončení prístavby založiť jazierko a chce aby bolo čo najprírodnejšie (aby sa dalo poprípade využiť keby sa náhodou stalo dačo so studňou)...
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
mam to urobene pomocou fólie a pritom som nešetril na kvalite fólii je pravda že je dostať aj lacnejšie fólie ale nie sú chránené proti UV žiareniu a nemajú hrúbku 0,5 mm cena 1 m2 550,-Sk . Fólia je zakrytá pomocou plochých kamienkov a na kraji upevnené kamienky pomocou lepidla. Fólia je asi najlepšie riešenie plast a betón môže v zime puknúť a potom je ťažko hľadať miesto uniku vody a tiež zalepiť porušené miesto , kvalitná jazierková fólia ma v sebe aj lepidlo a pomocou žehličky sa dá vzniknutá diera zalepiť.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Zaujímavý nápad, skúsim to "bonznúť" ďalej...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať