Zavrieť

Porady

Prečo mam modriny?

Vie mi niekto poradit preco sa mi zacali tvorit modriny?? Na stehne sa mi vytvara priebezne okolo 5-6 modrin velkosti asi tak desat korunacky bez zjavneho dôvodu, t.j . bez toho aby som sa niekde udrela a pod... Doteraz som s tym nemala problemy ale posledny mesiac sa mi stale vyskytuju na jednej nohe. Ine problemy nemam. Môze to nejako suvisiet s tym, ze som prestala jest maso??? Poradi niekto? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Především okamžitě navštivte lékaře, respektive laboratorní vyšetření mj. na trombocyty - krevní destičky a na Quick. Příčinou modřin je snížení počtu krev.destiček. Kromě krevních chorob i různá infekční onemocnění, hmyzí štípnutí, hadí a pavoučí uštknutí (o kterém ani nemusíte vedět), ale i nový kontakt s řadou chemických látek (doma či na pracovišti). (Trombo: 200 000 - 350 000/mm3). Ke srážlivostním změnám dochází u onemocnění jater a střev spojených s nedostatkem vitamínu "K", či po požití jedu v houbách. Držím palce a s výsledky se ozvěte, Petr

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    katarina.j Pozri príspevok
    Niekedy sa takéto modrinky robia aj pri trochu vášnivejšom sexe.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Danila Pozri príspevok
    Danilka, neviem čo sa čuduješ, však je to normalne, tebe sa to ešte nestalo?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    katarina.j Pozri príspevok
    Danilka, neviem čo sa čuduješ, však je to normalne, tebe sa to ešte nestalo?
    Pokiaľ tak nazývaš aj zosypanie zo schodov, tak stalo a bolo aj náruživé, súdiac podľa sadry na nohe. Ak by zadávateľka mala modrinkovú spomienku na takúto činnosť, určite by si to pamätala. Takže možno v inej téme, by som Ti poslala .

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Najpravdepodobnejšie to bude mať súvis s ochorením krvi a nedostatku krvných doštičiek ako odpovedal Psychológ. Odporúčala by som kompletné hematologické vyšetrenie. Nie je to až taká sranda. Pri nedostatku trombocytov môže človek vykrvácať. Krvácať môže nielen navonok, takže pozor a choď čo najskôr k lekárovi. Prajem veľa šťastíčka a zdravííííííčka.

    shureido je offline (nepripojený) shureido

    shureido
    Dakujem vsetkym, poriadne ste ma vystrasili. Ja som si len myslela ze mi chyba nejaky vitamin (spominany "K" napr.) a nie ze az take hororove scenare by z toho mohli byt. Pred mesiacom som bola darovat krv a bolo asi vsetko OK, inak by ma vyradili...tak neviem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mesiac je dlhá doba. Mám s týmto osobnú skúsenosť. Robili sa mi kade-tade modriny, v centre ktorých bola tvrdá hrčka. Po vyšetreniach zistili, že mám zlú zrážanlivosť krvi, Quickov test úplne hororový. Príčinou bol nedostatok vitamínu K.Liečila som sa asi rok a pol, žiadna náročná či bolestivá liečba, len som na hematológiu chodila ako na klavír a ruky som mala dopichané ako narkoman ...
    matrina1000 ja mam presne taky isty problem. mam na lytku modrinu a v nej hrcku.. mam ju asi tyzden . no teraz su sviatky a k doktorovi a dostanem najskor o tyzden .. je to uz neskoro a mam ist na pohotovost alebo to moze pockat tych par dni ? dakujem

    Konkurz je offline (nepripojený) Konkurz

    Konkurz
    Ja nemám na predkolení modrinky, ale asi dva týždne hnedý výsyp, ktorý vyzerá ako pigmentové škvrny. Nemáte, prosím s tým skúsenosti?. Mám tiež z toho strach.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    DOTAZ: Pigmentové skvrny jsou jako pihy? Hnědé? nebo černé skvrny jako tečky ? nebo větší? Jak velké? Výsyp je na vnitřní? vnější? straně nohy pod kolenem. Objevily se současně i někde jinde? Na obličeji? Na ruce? Velké/malé? Čas prvního výskytu je spojen se slunečním ozařováním? Petr
    Vitamín C chýba, bola som s malým u lekára a potvrdil,že tvorbu modrín i pri nepatrnom dotyku má z nedostatku vit. C. Doplnili sme denne jeden šumivý a po čase modriny zmizli

    Konkurz je offline (nepripojený) Konkurz

    Konkurz
    Psycholog Pozri príspevok
    DOTAZ: Pigmentové skvrny jsou jako pihy? Hnědé? nebo černé skvrny jako tečky ? nebo větší? Jak velké? Výsyp je na vnitřní? vnější? straně nohy pod kolenem. Objevily se současně i někde jinde? Na obličeji? Na ruce? Velké/malé? Čas prvního výskytu je spojen se slunečním ozařováním? Petr
    Tie škvrny sú ako pihy husto posiate na mieste zpredu a zozadu nohy v predkolení. Mám to asi dva týždne. Je prevda, že v poslednom čase sa mi rozmáhajú a veľké materské znamienka. Dve mi už odoperovali a zanedbala som ďalšiu návštevu lekára. lebo sa bojím.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Dle orientální diagnostiky jsou:
    1) Skvrny známkou, že se organismus vyrovnával s nějakou chorobou doprovázenou vysokou horečkou, po bronchitidě, po potížích žaludečních a střevních. Podle umístění u Vás po zánětu ledvin či močového měchýře. Zánět mohl proběhnout i bez Vaší pozornosti a Vy jste jej mohla „přechodit“. Pihy jsou způsobeny vylučováním nadbytku sacharidů, především monosacharidů – cukru řepného, ovocného a mléčného. Pihy se objevují především v létě po ozáření sluncem.
    2) Mateřská znamínka – ne bradavice! (v orientální medicíně nazývané „znaménka smrti“) mohou být na kterémkoliv místě těla a jsou ve skutečnosti malými tmavými výrůstky, které signalizují nadměrné množství bílkovin. Nevznikají jen z konzumace bílkovin, ale též z nadměrného jídla vůbec, především sacharidů (uhlovodanů) a tuků. Mohou se přirozeným způsobem vstřebat a zmizet, jestliže je stravovací režim vhodně upraven.
    Praktické rady: Výběr nechám na Vás.
    Potírat pihy a skvrny šťávou z křenu. Postižená místa obkládat obklady z čerstvých květů meduňky/medovky lek. a šťávy z citrónu. Koupit si měsíčkovou/nechtíkovou tinkturu a místa potírat 3-4x denně. Neopalovat se! Večer můžete místa potírat podmáslím nebo syrovátkou.
    Změna stravy spočívá zejména ve větší konzumaci zinku a selénu těchto potravinách:
    Zn = hrášek, kapusta růžičková, kedlubny, květák, paprika, sója, bílé zelí, hlávkový salát, broskev, cibule, česnek, višně, maliny.
    Se = vnitřnosti, ryby, celozrnné obiloviny, česnek, kmín, fazolky, zelená paprika, pór, sója, červené zelí a hrušky.
    Podotýkám že Selen + zinek je výkonný antioxidační komplex – viz příloha
    Čaj na čistění krve při těchto obtížích Rp.215:
    50 g meduňka/medovka (Fol.) + 50 g řebříček/myší chvost (Fol) + 50 g máta peprná (Fol.) + 50 g maceška polní/viloka trojfar. (Hb.). Jedna lžička na šálek 0,2 litru vlažné vody, macerovat 30 minut a pít denně šálek.
    Držím palce, Petr
    PS. dnes vyšel článek na webu: http://www.ordinace.cz/clanek/jak-sl...kych-znamenek/
    Naposledy upravil Psycholog : 13.06.07 at 15:07

    smoulinka85 je offline (nepripojený) smoulinka85

    smoulinka85
    modriny mozu nastavat, ked je clovek anemicky - nedostatok zeleza v organizme. Takze kupit zelezo v lekarni alebo specialny jedalnicek s potravou s vyssim obsahom zeleza - vnutornosti, zelenina...

    perliva99 je offline (nepripojený) perliva99

    taka obycajna zena perliva99
    caute aj mne sa robia modriny ale len na vagine aj bez sexu aj mi zmiznu ale zachvilu su tam znova dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.