Zavrieť

Porady

Krstiny

Som pozvaná na krstiny. Nie som krstná mama, ale sú to blízky príbuzní. Aký darček by sa hodil pre dieťa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, obnovujem túto tému.
    Idem byť za krsnú mamu svojmu milučkému synovcovi. Len neviem, aký darček mu brať. Nakoľko sestra moc na zlato nie je a naušničky chlapcovi by bolo asi blbé kupovať.
    Máte nejaké nápady?
    Vopred díky za reakcie.
    To by teda bolo. Skús nejakú luxusnejšiu výbavičku, aj peniažky na jeho knižku sú vhodné, darčekový kôš....

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Gabi03 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, obnovujem túto tému.
    Idem byť za krsnú mamu svojmu milučkému synovcovi. Len neviem, aký darček mu brať. Nakoľko sestra moc na zlato nie je a naušničky chlapcovi by bolo asi blbé kupovať.
    Máte nejaké nápady?
    Vopred díky za reakcie.
    Ved v každom kraji sú nejaké tie zvyky zaužívané, tak skús sa riadiť aj podla toho. U nás napr. ked som isla segrinej malej za krstnú mamu, tak som jej venovala jeden darčekový kôš(kde bola detská kozmetika,oblečenie) druhý kôš(obsahoval hračky od narodenia-visačky na kočík/postielku využiteľné hračky asi do 6-8.mesiacov) a dala som jej urobiť vkladnú knižku s nejakým tým vstupným príspevkom(tusím okolo 2000skk), z plienok som urobila poschodovú tortu a ozdobila ju len ružovými topánočkami a umelými kvetinkami.Podotýkam, že mali prvé dievčatko-moje krstniatko. Ale aj pri chalanovi sa toho dá veľa vyčariť. Kúp napr.box na hračky a z toho urob balík-oblečenie,hračky, tiež by som dala balík plienok-tie sa najviac využijú(zisti si akú značku plienok používa a také kúp).

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    doporučujem opýtať sa priamo rodičov bábätka alebo dať tzv. priamo do perinky nejaký finančný obnos.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    ak su to blizky pribuzny tak sa asi opytat rodicov babatka, neuvadzate ci je to ich prve dietatko-aj podla toho sa dá vychadzat, ak je to prve dietatko tak aj vecicky sa nejake zidu, aj je to ich druhe v poradi tak predpokladam ze nejake tie zakladne vecicky maju asi sa im skôr zidu peniazky a budu vediet na co ich vyuzit co potrebuje ich dietatko. Je vela veciciek na deti, môžete im to ulahcit aj napr. detskou kozmetikou-urcenou vylucne pre novorodeniatka....Ja som pri prvom dietati dostala kopu veciciek, kočík, vanicku na kupanie, detsku kozmetiku,balik pampersiek a peniazky. mozno si nieco z toho vyberiete......

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    tak upresňujem: dieťa prvé, tzv. vytúžené, finančná situácia dobrá, vecí má na 5 rokov dopredu..... práve v tom je ten problém, že prakticky všetko majú. Myslela som na dar, ktorý bol bol iba pre dieťa, skôr duchovný ako materiálny.... no musím popremýšľať, snáď ma osvieti.....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nika Pozri príspevok
    tak upresňujem: dieťa prvé, tzv. vytúžené, finančná situácia dobrá, vecí má na 5 rokov dopredu..... práve v tom je ten problém, že prakticky všetko majú. Myslela som na dar, ktorý bol bol iba pre dieťa, skôr duchovný ako materiálny .... no musím popremýšľať, snáď ma osvieti.....

    Takým darčekom môže byť v budúcnosti pre neho Váš láskavý pohľad a otvorená náruč, dobrá rada, pohladenie boliestky,...kedykoľvek Vás bude potrebovať na svojej púti životom ,pretože dieťa sa nie so všetkým zverí práve rodičom - Vy možno budete jeho priateľom pre vyžalovanie sa, keď bude chcieť chrániť rodičov a nebude sa im preto zverovať so svojim trápením. Vy budete jeho bútľavá vŕba - Váš duchovný darček .Je krásne ho mať, najmä vtedy, ak chránime svojich najbližších.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Nika Pozri príspevok
    tak upresňujem: dieťa prvé, tzv. vytúžené, finančná situácia dobrá, vecí má na 5 rokov dopredu..... práve v tom je ten problém, že prakticky všetko majú. Myslela som na dar, ktorý bol bol iba pre dieťa, skôr duchovný ako materiálny.... no musím popremýšľať, snáď ma osvieti.....
    Ku krstu môžeš darovať detskú bibliu, prípadne vyšiť košielku s menom, dátumom narodenia a krstu, časom narodenia, so všetkými mierami. Pozisťovať všeštko o mene dieťatka o jeho histórii. Pozisťovať, ktorí slávny ľudia sa v tento deň narodili a všetko to vyšiť do košielky.
    Ďalej môžeš pokrstiť naozajstnú hviezdu menom človeka, ktorého máš rada. Nenašla som však žiadnu stránku na Slovensku, ale nemci ich majú dosť pod názvom: Sterntaufe, alebo stránka:www.e-star.de
    Ďalšia možnosť ale nákladnejšia je dukát k narodeniu dieťaťa, pozri stránku: http://www.zlate-cihly.cz/Default.htm?http&&&www.zlate-cihly.cz/CRM_Me_Narozeni_ditete.htm
    ďalšia milá možnosť známe odtlačky ručičiek, nožičiek, kde sa dá na zadnú stranu napísať tiež veľa údajov o dieťatku a pod. Tu pridám len obrázok.
    ruka.jpg  

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Ja osobne som za klasiku - nejaký zlatý prívesoček, retiazka, medailónik.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ahojte poraďáci, obnovujem túto tému.
    Idem byť za krsnú mamu svojmu milučkému synovcovi. Len neviem, aký darček mu brať. Nakoľko sestra moc na zlato nie je a naušničky chlapcovi by bolo asi blbé kupovať.
    Máte nejaké nápady?
    Vopred díky za reakcie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.