Zavrieť

Porady

Hrnčekové recepty

Máte hrnčekové recepty na koláče / bez váženia/. Najlepšie by boli také rýchle recepty pre lenivé žienky.
Usporiadat
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Jeden ma napadol:
Volá sa to pečené Rafaelo
Ingredience
• 2 vajíčka
• 1 ¼ hrnčeka krupicový cukor
• 1 vanilkový cukor
• 2 hrnčeky hladkej múky
• 1 prášok do pečiva
• 1 hrnček vlažného mlieka
• 1 hrnček kokosovej múčky
• 1 vanilkový cukor
• 2 kyslé smotany

Postup
Rozšlahat vajcia, 1 hrček cukru a 1 vanilkový cukor. Do toho zamiešať hladkú múku, prášek do pečiva a vlažné mlieko.
Naliat na plech a posypať smesou z kokosovej múčky, 1 vanilkového cukru a ¼ l hrčeku cukru.
Všetko upiecť do zlatista.
Ihneď po upečení vyliať na teplé cesto 2 smotany a nechať vychladnúť.
Dobrú chuť!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
1 hera,
3 hrnceky polohrubej muky
1,5 hrnceka krystaloveho cukru
1 vanilinovy cukor
= rozmiesit na drobenicku - jednu hrst odobrat.

primiesat: 1,5 hrnceka sladkeho mlieka studeneho
2 vajicka cele

vyliat na peciaci papier alebo vymasteny, vysypany plech.
na cesto poukladat akekolvek ovocie - marhule, ribezle, atd
posypat tou odlozenou drobenickou
piect cca 30-40 min pri teplote 175°

bru chut
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Farks Pozri príspevok
Jeden ma napadol:
Volá sa to pečené Rafaelo
Ingredience
• 2 vajíčka
• 1 ¼ hrnčeka krupicový cukor
• 1 vanilkový cukor
• 2 hrnčeky hladkej múky
• 1 prášok do pečiva
• 1 hrnček vlažného mlieka
• 1 hrnček kokosovej múčky
• 1 vanilkový cukor
• 2 kyslé smotany

Postup
Rozšlahat vajcia, 1 hrček cukru a 1 vanilkový cukor. Do toho zamiešať hladkú múku, prášek do pečiva a vlažné mlieko.
Naliat na plech a posypať smesou z kokosovej múčky, 1 vanilkového cukru a ¼ l hrčeku cukru.
Všetko upiecť do zlatista.
Ihneď po upečení vyliať na teplé cesto 2 smotany a nechať vychladnúť.
Dobrú chuť!!!
Koláčik vyzerá chutné, asi ho vyskúšam hneď dnes podvečer. Ale na akom veľkom plechu to pečieš ? Mne sa zdá akosi málo ingrediencii na veľký plech, nie je to tenké ?
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Hety nechápem, prečo sa pri zjednodušených receptoch často uvádza, že je to pre lenivé ženy? Veď lenivé ženy by sa s pečením či s varením nezabávali ani omylom.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

anam Pozri príspevok
Hety nechápem, prečo sa pri zjednodušených receptoch často uvádza, že je to pre lenivé ženy? Veď lenivé ženy by sa s pečením či s varením nezabávali ani omylom.
neuveríš, ale aj lenivé ženy potrebujú jesť.....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Z horeuvedených dôvodov sa v tomto prípade nehovorí o lenivých ženách, ale názov koláča je
"Lenivý koláč".
Zmiešame:
3 hrnčeky polohrubej výberovej múky,
1 hrnček kryštálového cukru,
1/2 balíčka prášku do pečiva.
Polovicu cesta vylejeme na vymastený plech.
Potom urobíme plnku tak, že zmiešame:
3 kocky tvarohu,
1 vanilkový cukor,
1 hrnček kryštálového cukru,
1/2 l mlieka,
3 vajíčka,
hrozienka, (podľa uváženia).
Plnku vylejeme tiež na plech a zalejeme druhou polovicou cesta. Navrch pokrájame tenké plátky másla a pečieme v stredne teplej rúre asi 30 minút.

Prajem dobrú chuť!
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ja mám jeden na hrnčekovú bábovku...

1 hrnček práškového cukru
1 hrnček hladkej múky - extra špeciál
1 balíček vanilkového cukru
1 balíček prášku do pečiva
4 vajcia
2 lyžice kakaa
2 lyžice rumu alebo trošku rumovej esencie
1,5 dl teplej vody
1,5 dl oleja

Postup:
vymiešať žĺtka s práškovým a vanilkovým cukrom, pridať (postupne) olej, múku a vodu, potom rum. Z bielkov vyšľahať sneh a pridať do cesta.
Do vymastenej a vysypanej formy na bábovku vyliať cca polovicu cesta (ja dávam viac). Do zvyšku cesta pridať kakao a potom ho vliať do bieleho cesta do formy.

Vložiť do vyhriatej rúry a piecť pri cca 180 stupňoch tých cca 45 minút...

Po upečení a vyklopení posypať práškovým cukrom... mňam
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Aj ja mam jeden, ktory peciem velmi rada a uz ho upecie aj moja 13 rocna dcera:
2 cele vajcia
1,5 hrnceka praskoveho cukru
0.5 hrnceka oleja
2 hrnceky polohrubej muky (moze byt aj hladka)
prasok do peciva
1 hrncek mlieka
Vymiesame praskovy cukor s vajcami, pridame olej, premiesame, potom muku s praskom do peciva a mlieko. Vsetko v jednej miske, spolu miesame
asi 10 minut vareskou. Vylejeme na vymasteny a pomuceny plech.
Na vrch dame ovocie - alebo cerstve mensie (ribezle, cucoriedky, pripadne pokrajame marhule) alebo z kompotu alebo aj zmrazene.
Potom v tej istej miske urobime mrvenicku (hruba muka, mlety cukor, smetol alebo hera) a posypeme navrch.
Pecieme asi 30-40 minut v 150-180 stupnov vyhriatej rure.

Marta
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Anja111 Pozri príspevok
Z horeuvedených dôvodov sa v tomto prípade nehovorí o lenivých ženách, ale názov koláča je
"Lenivý koláč".
Zmiešame:
3 hrnčeky polohrubej výberovej múky,
1 hrnček kryštálového cukru,
1/2 balíčka prášku do pečiva.
Polovicu cesta vylejeme na vymastený plech.
Potom urobíme plnku tak, že zmiešame:
3 kocky tvarohu,
1 vanilkový cukor,
1 hrnček kryštálového cukru,
1/2 l mlieka,
3 vajíčka,
hrozienka, (podľa uváženia).
Plnku vylejeme tiež na plech a zalejeme druhou polovicou cesta. Navrch pokrájame tenké plátky másla a pečieme v stredne teplej rúre asi 30 minút.

Prajem dobrú chuť!
Môžem len odporúčať tento koláčik. Ja ho robím s troškou obmeny - tvaroh používam vážený - 1 kg a v 6 dl mlieka rozšľahám 6 vajíčok a zalievam tým tú druhú polovicu suchej hmoty (v tej mám tri poháre kryšt.cukru). Môj syn sa nevie dojesť tohto koláča
Bea
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sgm Pozri príspevok
Môžem len odporúčať tento koláčik. Ja ho robím s troškou obmeny - tvaroh používam vážený - 1 kg a v 6 dl mlieka rozšľahám 6 vajíčok a zalievam tým tú druhú polovicu suchej hmoty (v tej mám tri poháre kryšt.cukru). Môj syn sa nevie dojesť tohto koláča
Bea
Určite vyskúšam aj tento spôsob...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

[hore]



Koláč z cukety
2 hrnčeky polohr. múky, 2 hrnčeky nastrúhanej cukiny, 1 hrnček kryšt. cukru, ¾ hrnčeka oleja, 1 KL škorice, 1 PDP, štipka soli, 3 vajcia

Vajcia vyšľaháme s cukrom a pridáme zvyšné ingrediencie. Pečieme na vymastenom a vysypanom plechu pri cca 180° C.

Koláč z kyslého mlieka
Po 3 poháre hrubej múky, kyslého mlieka, prášk. cukru, 1 pohár oleja, 3 KL kakaa, 1 rovná KL sódy bikarbóny, rumová aróma, 100g mletých orechov. Zmiešať, upiecť pri cca 180° C, potrieť džemom a poliať čokoládou.

Bábovka Margot
2 hrnčeky polohrubej múky,1 hrnček kryštálového cukru,½ hrnčeka mlieka,½ hrnčeka oleja,2 vajcia,1 PDP,1 čokoláda MARGOT 100 g
Vymiešame vajcia s cukrom, postupne pridávame ostatné suroviny, nakoniec čokoládu postrúhanú na hrubom strúhadle. Pečieme cca 40 min. pri 180° C vo vymastenej a kokosom vysypanej bábovkovej forme.


0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Bábovka Margot
2 hrnčeky polohrubej múky,1 hrnček kryštálového cukru,½ hrnčeka mlieka,½ hrnčeka oleja,2 vajcia,1 PDP,1 čokoláda MARGOT 100 g
Vymiešame vajcia s cukrom, postupne pridávame ostatné suroviny, nakoniec čokoládu postrúhanú na hrubom strúhadle. Pečieme cca 40 min. pri 180° C vo vymastenej a kokosom vysypanej bábovkovej forme.


[/quote]


Pečiem aj ja, ale nie ako bábovku, ale na plechu. A navrch dávam čokoládovú polevu. Môžem odporučiť, je super!
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo znamená & frac. 12?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
sybila3 Pozri príspevok
čo znamená & frac. 12?
1 celá jedna štvrtina - viď prísp. č. 2 - čiže originál receptu
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

sybila3 Pozri príspevok
čo znamená & frac. 12?
Pozri si príspevok od Maríny. To sa asi pokazilo pri kopírovaní.
Ja zasa neviem prísť na to čo je to "PDP"
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

PDP si myslím, že je prášok do pečiva, nie?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

sybila3 Pozri príspevok
PDP si myslím, že je prášok do pečiva, nie?
Ahááá. Môže byť. U nás pečie dcéra......
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

PDP - prášok do pečiva
VC - vanilínový cukor
KL - kávová lyžička
PL - polievková lyžica
Takéto skratky si dávam do mojich receptov a pri kopírovaní pre vás si ani neuvedomím, že tomu možno rozumiem len ja.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Marína Pozri príspevok
PDP - prášok do pečiva
VC - vanilínový cukor
KL - kávová lyžička
PL - polievková lyžica
Takéto skratky si dávam do mojich receptov a pri kopírovaní pre vás si ani neuvedomím, že tomu možno rozumiem len ja.
Marína - tieto skratky sa bežne používajú, ale je fajn, že si spravila túto legendu, lebo ja som prvýkrát prečítala KL ako kilo našťastie sa mi to zdalo veeeeeeeeeľmi veľa.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

marmal Pozri príspevok
Aj ja mam jeden, ktory peciem velmi rada a uz ho upecie aj moja 13 rocna dcera:
2 cele vajcia
1,5 hrnceka praskoveho cukru
0.5 hrnceka oleja
2 hrnceky polohrubej muky (moze byt aj hladka)
prasok do peciva
1 hrncek mlieka
Vymiesame praskovy cukor s vajcami, pridame olej, premiesame, potom muku s praskom do peciva a mlieko. Vsetko v jednej miske, spolu miesame
asi 10 minut vareskou. Vylejeme na vymasteny a pomuceny plech.
Na vrch dame ovocie - alebo cerstve mensie (ribezle, cucoriedky, pripadne pokrajame marhule) alebo z kompotu alebo aj zmrazene.
Potom v tej istej miske urobime mrvenicku (hruba muka, mlety cukor, smetol alebo hera) a posypeme navrch.
Pecieme asi 30-40 minut v 150-180 stupnov vyhriatej rure.

Marta

presne toto peciem ja Pod nazvom

OLEJOVA BABOVKA,
ale do salky s mliekom pridam cca za 2 lyzice bublinkovej mineralky./tak aby to bola 1 salka mlieka/
formu vymastim pierkami a vysypem mukou.

do zakladneho cesta pridavam podla chuti nasledovne.
kakao,granko,oriesky,male kusky ovocia,struhanu alebo nalamanu cokoladu,kokos,citronovu,koru,trosku rumu,trosku mletej kavy,vanilku....to mame potom vzdy inu babovku alebo kolac-peciem i na plechu 40x32cm.
ked je to upecene,
vrch mozez poliat cokoladou alebo posypkou,kokosom......ako ti napadne.

ak chcem babovku mramorovu,vylejem cesto do formy,v salke rozmiesam 1 velku lyzicu kaaa s troskou mineralky,aby sa to dalo liat ale aby to nebolo ako voda.polejem tym dookola celu babovku a nozom pobeham po forme az ku dnu,aby sa to v tom bledom ceste rozlozilo.
davam do rury predhriatej na 160 stupnov ,na strednu mriezku. v takej istej teplej aj peciem,viac ako hodinu.
spajdlou kontrolujem stav,ale je to vidno aj z vrchu-babovka je chrumkava,tmavsej farby,ked na nu polozim ruku,ja tuha-ziadna kasa.vtedy je hotova,ked je spajdla sucha,skoro cista.


ako vyklopit babovku:

po vybrati babovku po obvode formy jemne obkrojim opakom noza/nie tou stranou co kraja ale tupou/,rukou skusim odtiahnut korpus od formy-musi sa oddelovat.necham vyjst najhorucejsiu paru-cca 3 minutky.
podlozim tanier ,obratim a utierkou namocenou v studenej vode,ochladzujem formu-utierku namacam aj viac krat a potom vyzmykam aby z nej netieklo.
Prikladam a ochladzujem kym babovka sama nevypadne z formy-neklopem po forme,lebo horuca babovka by sa v strede mohla potrhat.
ak to nahodou trva podozrivo dlho,otocim formu a babovku este raz trochu obkrojim.preklopim a znova chladim-ale to uz väcsinou vypadne.treba mat trpezlivost,ona sa odpari,trva to cca do 5 min.nestopovala som to nikdy...


co sa tyka cesta,da sa pouzit pod hocijaky zakusok ako korpus,na torty i ovocne mucniky.
ja inu piskotu ani nerobim,tato dlho vydrzi svieza,ako cerstva,je pomerne lacna a nenarocna na pracu.dobre sa plni i kraja a daju sa z nej upiect dobroty od vymyslu sveta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať