Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Poskytnuté služby musíte presne pomenovať aby vám niekto vedel poradiť, lebo pri niektorej dochádza k prenosu DP a pri inej nie- na zákazníka.
To know how ak si myslíte že to spadá pod § 15/8/d potom vám mali fakturovať bez DPH a vy robíte samozdanenie§15/7.
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

Ďakujem a spresňujem :
1. software (USA)
2. uverejnenie reklamy (ČR - je bez DPH)
3. vydanie certifikátu (ČR - je s DPH)
4. správne poplatku podľa zmluvy (ČR - je s DPH)
5. členské poplatky (Maďarsko - bez DPH)

To know kow je tiež z Maďarska a je bez DPH.

Ďakujem, stále mi tieto zahraničné faktúry robia problémy.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

adenka Pozri príspevok
Ďakujem a spresňujem :
1. software (USA)
2. uverejnenie reklamy (ČR - je bez DPH)
3. vydanie certifikátu (ČR - je s DPH)
4. správne poplatku podľa zmluvy (ČR - je s DPH)
5. členské poplatky (Maďarsko - bez DPH)

To know kow je tiež z Maďarska a je bez DPH.

Ďakujem, stále mi tieto zahraničné faktúry robia problémy.
SW §15/8/d a § 15/7 miesto dodania je tuzemsko=posledná veta odseku 7=samozdanenie.
-reklama §15/8/a´= samozdanenie
-certifikát a správne poplatky to by mohlo byť s DPH ako je, tam nerobíte nič.Predpokladám, že sa to nedá dať pod §15/b
-členské- tam bysom nerobila zdanenie, ak z toho nemám nejaké konkrétne služby ako protihodnotu konkrétne zadefinované.
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

[quote=adenka;498647]
1. software (USA) samozdanenie a odpočet 15/8/d
2. uverejnenie reklamy (ČR - je bez DPH) samozdanenie a odpočet 15/8/a
3. vydanie certifikátu (ČR - je s DPH) nič
4. správne poplatku podľa zmluvy (ČR - je s DPH) nič
5. členské poplatky (Maďarsko - bez DPH) nič

To know kow je tiež z Maďarska a je bez DPH. samozdanenie a odpočet 15/8/d

Pochopila som to teda správne? Ďakujem.
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Dodávku software z USA by som riešila cez JCD. USA neni v EU, samozdanenie sa
nedá použiť.
0 0
adenka adenka

adenka je offline (nepripojený) adenka

no neviem, ale zrejme to bolo len CD alebo cez net takže baby mi žiadne JCD nedali...tak to nechám tak. Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,ja mám faktúru z ČR (pre slovenského platcu DPH)- vklad subregistrátora (niečo k doménam,teda k elektronickám službám-aspoň ja tomu tak rozumiem).
Tu som povinná vykonať samozdanenie - podľa § 69 áno?

a iná faktúra - z Francúzska-dodaný tovar - podľa § 11 vykonám samozdanenie?

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc a prajem príjemný deň
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,ja mám faktúru z ČR (pre slovenského platcu DPH)- vklad subregistrátora (niečo k doménam,teda k elektronickám službám-aspoň ja tomu tak rozumiem).
Tu som povinná vykonať samozdanenie - podľa § 69 áno?

a iná faktúra - z Francúzska-dodaný tovar - podľa § 11 vykonám samozdanenie?

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc a prajem príjemný deň
posúvam
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
dávam do pléna dotaz takýto:

slovenská firma zamestnáva v Nemecku ľudí na základe zmluvy. Z-ci vo fabrike, kde vykonávajú prácu spôsobili škodu. Zamestnávajúca nemecká firma to dala opraviť, opravu jej vyfakturovala s nemeckou dph servisná nemecká firma a následne bola táto oprava prefakturovaná slovenskej firme bez dph.
Ide mi o to, či mám samozdaniť, pretože je to fakticky prefakturácia pre slovenskú firmu, nemecká dph bola priznaná nemeckou firmou, opravený majetok ostáva v Nemecku a fakturácia pre slovenskú firmu je bez dph.
Ďakujem za každú radu...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
cactus Pozri príspevok
dávam do pléna dotaz takýto:

slovenská firma zamestnáva v Nemecku ľudí na základe zmluvy. Z-ci vo fabrike, kde vykonávajú prácu spôsobili škodu. Zamestnávajúca nemecká firma to dala opraviť, opravu jej vyfakturovala s nemeckou dph servisná nemecká firma a následne bola táto oprava prefakturovaná slovenskej firme bez dph.
Ide mi o to, či mám samozdaniť, pretože je to fakticky prefakturácia pre slovenskú firmu, nemecká dph bola priznaná nemeckou firmou, opravený majetok ostáva v Nemecku a fakturácia pre slovenskú firmu je bez dph.
Ďakujem za každú radu...
Podľa mňa to nepodlieha samozdaneniu.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
sway Pozri príspevok
Podľa mňa to nepodlieha samozdaneniu.
Ďakujem ti sway. A ja som si myslela, že keď to samozdaním, tak nič nepokazím, ale jeden nikdy nevie...

Bude, prosím, aj iný názor?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
cactus Pozri príspevok
Ďakujem ti sway. A ja som si myslela, že keď to samozdaním, tak nič nepokazím, ale jeden nikdy nevie...

Bude, prosím, aj iný názor?
...no tu môže nastať iba jeden problém pri kontrole DÚ DPH - so samozdanením to nie je také jednoduché, treba dobre zvážiť a preveriť či samozdaniť či nie, nakoľko som sa stretla s tým, že samozdanila firma dodanie služby ktoré nemala (vysokú čiastku), mysleli si že nič nepokazia lebo vstup "vynuloval" výstup a nič sa vlastne finančne neudialo... aké bolo ich prekvapenie, keď im kontrola dala pokutu za neoprávnené uplatnenie DPH na vstupe, vyrúbila im vrátiť uplatnenú DPH na to pribudlo penále... kontrolu vôbec nezaujímalo, druhá strana - teda výstup....

Aj také sa stáva... nehovorím že sa nedá odvolať... riešiť, ale radšej takýmto prípadom predchádzať.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
no, sway, asi máš pravdu, ešte skúsim počkať, či niekto iný neodpovie.
Ďakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,ja mám faktúru z ČR (pre slovenského platcu DPH)- vklad subregistrátora (niečo k doménam,teda k elektronickám službám-aspoň ja tomu tak rozumiem).
Tu som povinná vykonať samozdanenie - podľa § 69 áno?

a iná faktúra - z Francúzska-dodaný tovar - podľa § 11 vykonám samozdanenie?

Mám to prosím správne?
Ďakujem moc a prajem príjemný deň
Môžete mi prosím k tomu niekto skúsený napísať názor?Ďakujem moc
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
cactus Pozri príspevok
dávam do pléna dotaz takýto:

slovenská firma zamestnáva v Nemecku ľudí na základe zmluvy. Z-ci vo fabrike, kde vykonávajú prácu spôsobili škodu. Zamestnávajúca nemecká firma to dala opraviť, opravu jej vyfakturovala s nemeckou dph servisná nemecká firma a následne bola táto oprava prefakturovaná slovenskej firme bez dph.
Ide mi o to, či mám samozdaniť, pretože je to fakticky prefakturácia pre slovenskú firmu, nemecká dph bola priznaná nemeckou firmou, opravený majetok ostáva v Nemecku a fakturácia pre slovenskú firmu je bez dph.
Ďakujem za každú radu...
nestretol sa s takým niečim niekto?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

cactus Pozri príspevok
dávam do pléna dotaz takýto:

slovenská firma zamestnáva v Nemecku ľudí na základe zmluvy. Z-ci vo fabrike, kde vykonávajú prácu spôsobili škodu. Zamestnávajúca nemecká firma to dala opraviť, opravu jej vyfakturovala s nemeckou dph servisná nemecká firma a následne bola táto oprava prefakturovaná slovenskej firme bez dph.
Ide mi o to, či mám samozdaniť, pretože je to fakticky prefakturácia pre slovenskú firmu, nemecká dph bola priznaná nemeckou firmou, opravený majetok ostáva v Nemecku a fakturácia pre slovenskú firmu je bez dph.
Ďakujem za každú radu...
Objednala si slovenská firma službu od nemeckej firmy ?
Bola slovenskej firme dodaná nejaká služba ?
Asi nie.
Môj názor je, že servisná nemecká firma poskytla zamestnávajúcej nemeckej firme servisnú službu, opravu, ktorá mala odstrániť škodu, ktorú spôsobili zamestnanci slovenskej firmy- zamestnávajúcej nemeckej firme.
Predpokladám, že následne si zamestnávajúca nemecká firma uplatňuje voči slovenskej firme spôsobenú škodu jej zamestnancami.

Podľa môjho názoru nedošlo k dodávke služby pre slovenskú firmu, ide iba o požadovanie náhrady za spôsobenú škodu. (neviem, či bola nejaká dohoda, alebo iba faktúra; ako znie faktúra atď.).
Ak je zodpovednosť na zamestnancoch - môžte si uplatniť náhradu škody voči zamestnancom.
Asi takto by som sa pozerala na to zo svojho pohľadu.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
azla Pozri príspevok
Objednala si slovenská firma službu od nemeckej firmy ?
Bola slovenskej firme dodaná nejaká služba ?
Asi nie.
Môj názor je, že servisná nemecká firma poskytla zamestnávajúcej nemeckej firme servisnú službu, opravu, ktorá mala odstrániť škodu, ktorú spôsobili zamestnanci slovenskej firmy- zamestnávajúcej nemeckej firme.
Predpokladám, že následne si zamestnávajúca nemecká firma uplatňuje voči slovenskej firme spôsobenú škodu jej zamestnancami.

Podľa môjho názoru nedošlo k dodávke služby pre slovenskú firmu, ide iba o požadovanie náhrady za spôsobenú škodu. (neviem, či bola nejaká dohoda, alebo iba faktúra; ako znie faktúra atď.).
Ak je zodpovednosť na zamestnancoch - môžte si uplatniť náhradu škody voči zamestnancom.
Asi takto by som sa pozerala na to zo svojho pohľadu.
áno, tak to aj účtujem, čiže náhradu škody od zamestnancov.
ale išlo mi skôr o tú dph, pretože nemecká firma fakturovala slovenskej škodu bez nemeckej dph, a či som to nemala samozdaniť. Sway mi odpovedla, že samozdanenie nie. Tak som to aj zaúčtovala. Lenže chcela som to ešte potvrdiť, či aj niekto iný má taký názor, že nie samozdaniť.
Dakujem, azla.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Vychádzajúc z toho, čo som uviedla v predchádzajúcom príspevku, - samozdanenie nie.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
azla Pozri príspevok
Vychádzajúc z toho, čo som uviedla v predchádzajúcom príspevku, - samozdanenie nie.

ďakujem.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Poprosím o radu:
Slovenská firma faktúruje do EU službu: zriadenie/zrušenie/ zmenu záložného práva, prosím o aku službu sa jedná? Môže to byť finančná služba podľa §15 ods. 8? Teda fakturácia bude bez DPH a povinnosť odviesť daň má odberateľ?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať