Zavrieť

Porady

Bolesti v päte

Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Usporiadat
stella125 stella125

stella125 je offline (nepripojený) stella125

35 rokov
Určite neuškodia masáže - masážny koberček.Bolesť na niektorom konkrétnom mieste býva spojená s niektorým orgánom. Pozrite si tu.
http://www.chi-slovakia.sk/nohy.jpg
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Mackovka Pozri príspevok
Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Možu to byť výrastky z kosti v pate. Býva to veĺmi bolestivé. Bolo by možno dobré navštíviť ortopéda.
Kolegyňa mala takéto problémy. Liečili jej to obstrekmi do paty alebo ultrazvukom.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

mam tiey bolesti v pate viac krat mi to ozarovali po case sa to vrati teraz zase musim ist vecer je to horsie ked si lahnem noha nieje zatazena a vsetko citim musim si ju podlozit.masaz nepomoze je to vyrastok ktory to sposobuje treba prv ist k ortopedovi daria
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Čo najskôr k ortopédovi a na RTG. Na pätách a v kolenách sa s obľubou tvoria výrastky, tzv. ostrohy. Na liečenie sa používa RTG terapia - ožarovanie röntgenovými lúčmi. Niekedy zaberie okamžite, niekedy to trvá istý čas od ožarovania, kým sa bolesti ukľudnia. Po určitom čase sa môže terapia opakovať. Ale to je len jedna z možných príčin bolestí, preto treba ísť čo naskôr lekárovi - už je po DPH, tak sa treba rýchlo objednať
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ja mám to isté a občas navštevujem ortopéda, keď je to už neznesiteľné. V krátkom čase budem musieť znova, pretože sa to už zase hlási. Dá mi na to obstrek a pomôže to. Ale iba na určitý čas. Aspoň zatiaľ. V lete sa tolepšie znáša, pretože sa nosia rôzne šľapky, sandálky a pod., ale v zime je to horšie... a úplne najhoršie je chodiť dolu schodami.
Takže nič iné neostáva iba navštíviť ortopéda.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Trápi ma ten istý problém. Tie výrastky mám na obidvoch pätách a keď musím pol dňa chodiť od samej radosti neviem ako nohy na zem položiť. Pred pár mesiacmi som kúpila (ja už kúpim hocičo, len nech mi sľúbia, že to pomôže) gelové vložky do topánok. Konzistenciou pripomínajú želatínových medvedíkov. Chodí sa mi oveľa lepšie i keď ich nemôžem použiť ko každých topánok.Už by som potrebovala nové, len ich nikde nevidím. Ponúkajú len také kúsky pod prsty alebo päty ale to nie je ono.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Áno to isté mala moja matka - ako Ľubomír. Treba sa dať vyšetriť,lebo samé to neprejde.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ľubomír Pozri príspevok
Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
Tá príčina bude asi rôzna. Veď ja 30 rokov sedím v robote na zadku.A ešte k tým mojim opakovaným odpovediam. Nedalo sa mi vyjsť z odpovede. Vždy keď som chcela skončiť ukázalo sa mi okienko "Vitajte Kazu" a pridalo ešte raz odpoveď. Musela som sa odhlásiť. Píšem to len preto aby ste si nemysleli, že som načisto zblbla.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Kazu Pozri príspevok
Tá príčina bude asi rôzna. Veď ja 30 rokov sedím v robote na zadku.A ešte k tým mojim opakovaným odpovediam. Nedalo sa mi vyjsť z odpovede. Vždy keď som chcela skončiť ukázalo sa mi okienko "Vitajte Kazu" a pridalo ešte raz odpoveď. Musela som sa odhlásiť. Píšem to len preto aby ste si nemysleli, že som načisto zblbla.
Kazu, nič sa nedeje - máš možnosť aj staršie príspevky vymazať. Klikni vo svojom príspevku na uprav a tam sa Ti otvorí aj možnosť vymazať príspevok.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Už som sa objednala k ortopédovi, tak uvidím. Všetkým ďakujem za odozvu. a prajem pekný deň.
0 0
janulicok janulicok

janulicok je offline (nepripojený) janulicok

Ahojte, mam 22 rokov a tento rok v praci pocitujem neuveritelne bolesti v pate alebo patach. v praci som na nohach 8 alebo 4 hodiny a mojim patam to je jedno.... bolia aj ked stojim len 4 hod. bolest neodznieva ani po prichode domov, ani ked si lahnem a nohy vylozim...niekedy z tej bolesti nemozem zaspat. rano pri vstavani sa citim akoby som preskakala aj 3 noci. moze sa jednat o tie "ostrohy" v mojom veku?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vek tu nehrá žiadnu úlohu. Príčina je inde.

http://www.zdravie.sk/sz/content/75-...predchadz.html
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Mackovka Pozri príspevok
Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Podľa toho čo píšeš to vyzerá na /päta ostrožka/ je to kostný výrastok a pomôže rádioterapia. Je ptrebné navštíviť ortopéda.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Calcar calcanei . Prešiel som tým aj ja cca pred 8-10 rokmi v obidvoch pätách. Mal som ísť na ožarovania, ale pred tým som si zohnal biolampu (bola to taká vtedy za 8tisíc od Zepter) mal som ožarovať 5 minút denne ale som si to osvecoval i 15 minút. Postupne to prešlo asi za 3 týždne odvtedy nič. Aj neter mala v tom čase asi 30 rokov, chodila na ožarovanie, potom sa jej to aj vrátilo, teraz má dúfam pokoj.
Mne vtedy doktor odporúčal mäkšie vložky do topánok a na mieste bolesti vyrezať otvor. No prešlo mi to dosť rýchlo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Výrastky na päte... problém , ktorý ma trápil 20 rokov. Spočiatku zaberú procedúry ako napr. ultrazvuk na FRO. Neskôr pomôže dočasne obstrek alebo špeciálne ožarovanie, kde môže poslať len ortopéd. Ale potom príde deň, keď už nepomôže nič. V zúfalstve, že už asi do konca života budem trpieť, krívať a chodiť s paličkou som si dala vo vyhľadávači vyhľadať niečo o tejto pliage. A našla som pomoc.... terapia rázovými vlnami. Je to síce zákrok za ktorý treba zaplatiť, zákrok mimoriadne bolestivý. Mesiac po ňom som mala dojem, že som ho podstúpila zbytočne. Ale čas plynul, bolesť ustupovala , až ustúpila úplne a už pomaly tri roky je fuč. Pripájam link, kde o tom zákroku nájdete viac.
http://www.orix.sk/vesela/
Len toto je jediné riešenie..ako sa bolesti z výrastkov zbaviť. A jedna rada...nechoďte nikdy naboso... najmä doma a najmä ráno keď vstávate z postele.
1 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Aj ja som sa zbavila bolesti v patách rontgenovými ožiarmi, ale myslím si, že viac mi pomáha to, že spávam v ponožkách-večer si umyjem a vymasírujem nôžky a dám si bavlnené ponožky-síce sa mi doma smejú, ale paty nebolia, lebo vraj tie výrastky sú reumatologického pôvodu a to chce teplo.Tak som rada, že to pomáha.A ešte cvičím-občas sa prejdem bosá po špičkách a naspáť po patách, krúžim chodidlami a ked sa dá, tak si ich masírujem.Skúste a pomôžte si.
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
Ahoj.
Mal som ten istý problém. Chodil som na ultrazvuk / 8 terapii / a po mesiaci sa to stratilo. Lekár mi predpisal ortopedické vložky do topánok a všetko je OK. "Ostrohy", tak to ortopét popísal, vznikajú z dlhého státia v zamestnaní. Doporučujem ti návštevu lekára. Babské recepty nezáberajú.
Máš pravdu, ja som mala to isté a tiež som vybrala 8 ožiarov a predtým obstrek do päty. Bol veľmi bolestivý, ale po tých ožiaroch sa mi o niekoľko dní uľavilo a teraz mám pokoj. Je treba ísť k ortopédovi.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Pre všetkých trpiacich týmto syndrómom mám správu,
áno trápi Vás kostný výrastok na päte končatiny. Ten tlačí na mäkkú ktáň a na jej nervové zakončenia a bude tlačiť viac.
medicína ponúka ako riešenie problému v prvom kole: obstreky,
v druhom:tlmenie bolesti pôsobením laserového cieleného lúču
v trečom rtopedickú operáciu ktorou sa výrastok kosti oseká.

Tak to by bolo. Má to celé ako obyčajne jeden háčik , problém as po čase môže opakovať. prečo?
vaše telo má trvalý nedostatok CA biologického pôvodu.Tak preto. Vyrovnaním deficitu a dosiahnutím pocitu prebytku sa výrastky dajú po čase vstrebať. Čudné, ale funguje to. Čo je to po čase-za 4-5 mesiacov.
Ale lepšie ako ísť pod nôž, čo aj tak nič neerieši.
Pekný podvečer praje dusansl.
1 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Prepac dusansl, tomuto nerozumiem - "Vyrovnaním deficitu a dosiahnutím pocitu prebytku sa výrastky dajú po čase vstrebať. Čudné, ale funguje to."
zeby sa mi uz robili vyrastky aj na mozgu ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať