Zavrieť

Porady

Chorvátsko - podrobny popis cesty

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Hľadám niečo ako GPS, mapku a podrobný popis cesty autom z Bratislavy, cez Vieden po dialniciach až do Splitu.
Vie niekto poradiť, alebo pripojit webstránku s dobrým navigátorom?
Vďaka.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Skús zohnať program AUTO ROUTE 66.Ja to mám aje to dobrý program.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
my sme preventívne nešli cez viedeň a rakúsko, ale cez maďare...trasa blava-mošoň-čorna-dole na redič, to je prechod do slovinska...kúsok prechádzaš cez slovinsko, to všetko bez poplatku...až na slovinsko-chorvátskej hranici si ťa niekto všimne...a v chorvátsku sme kombinovali diaľnicu so starou cestou, na starej ceste totiž nebolo ani nohy, resp.kolesa...super cesta tam aj späť...akurát na ceste späť nás chorváti kontrolovali, študovali techničák číslo motora a ostatné kraviny...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Fany Pozri príspevok
Hľadám niečo ako GPS, mapku a podrobný popis cesty autom z Bratislavy, cez Vieden po dialniciach až do Splitu.
Vie niekto poradiť, alebo pripojit webstránku s dobrým navigátorom?
Vďaka.
Nie je nad to kupit si GPS do auta. Dnes to uz nie je ziadna investicia. Usetrilo mi to kopu casu, nervov, nafty...
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Suhlasim s quartzom. Skoda auto ma najlepsi planovac a je v cestine, ak ti nerobi jazyk problem su aj ine (viamichelin.com). Rotue 66 a Autoroute su SW, ktore nie su aktualne, mapy su tam uz starsie, ale su tiez dobre. Ak ale chces ist ako pises cez Vieden a po dialniciach az k moru, nehladaj nic. Je to cesta ako po kolajniciach. Nemas kde bludit, dialnice a tabule Ta dovedu az tam. GPS navigacia su vyhodene peniaze. Lacna nie je nanic, drahu kupovat pre jednu cestu nema zmysel. Stretol som tam aj takych co mali GPS v aute a na cestu sa pytali. Ak ches predsa nieco, na benzinkach a lebo v knihkupectvach aj u nas dostat kupit dobre mapy. Davaj pozor na rok vydania a mierku, aby tam boli aj bocne cesty, Ty ale po nich asi nechces ist. Na hranicnom prechode ale rozdavaju mapy cestnej siete a solidne informacne materialy aj v cestine. Posledne roky jazdim len s tymito mapami a hodne a rad jazdim po bocnych cestach. Radil by som to aj Tebe, ale je to Tvoja vec.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

GPS niektori mozno kupuju aj kvoli nejakej konkretnej ceste, ale aj tak im potom casto posluzi aj v buducnosti. Ja som najprv mal verziu, kde nebolo Slovensko a vobec mi to nevadilo, vzdy som sa na Slovensku orientoval bez problemov. Minuly tyzden som bol velmi rad, ze som ho mal v aute, lebo som (na Slovvensku) vymetal take adresy, navyse v noci, ze by som mal problem.

GPS je genialne v tom, ze uzasne setri pozornost a koncentraciu. Tym, ze sa absolutne nemusis starat o tabule vydrzis ist ovela dlhsie bez unavy. Clovek si ti nepripusta, ale podvedome ma stale trocha stres, aby neodbocil zle na trase, kde este nesiel. Samozrejme, ak je dobra mapa a vedla sedi navigator (pokial mozno muz) nie je ziaden problem, dokonca je to lepsie riesenie ako GPS, lebo aj tam sa vyskytnu chyby. Ale potom ten clovek musi mat (hlavne v mestach) vnorenu hlavu do mapy, odratavat bocnych uliciek, sledovat prejazdy cez rieky, zeleznicu, aby si bol isty, ze vie, kde je.

Ked sa ale nachadzate v cudzom meste, navyse neskoro vecer, za dazda a nemate sa koho opytat a pre dazd poriadne nevidite na tabule, tak je GPS na nezaplatenie. Nehovoriac uz o bezpecnosti, pretoze ked niekde v Parizi zacnete v spicke zmatkovat a zastavovat pri chodniku, pytat sa a potom prechadzat na poslednu chvilu cez 4 pruhy, lebo ste sa zle zaradili, tak je to o zivot.

Ceny GPS uz tak klesli, ze su prakticky na urovni lepsich mobilov. Mobilov maju ludia uz aj na Slovensku minimalne tolko, ako clenov domacnosti, vratane deti, ale GPS je stale pre niekoho luxus. Je to iba vec prelomenia takej psychologickej bariery - podobne ako po revolucii napr. s umyvackami riadu.

Ja nie celkom chapem myslenie niektorych ludi u nas. Pred par rokmi ma v ramci jednej prac. cesty viezol sofer autobusu, ktory vtery kupil fungel novy autobus Mercedes. Stalo ho to (pochopitelne na leasing) - neviel presne, zle okolo 20 milionov. Nas vozil po celej Europe, ale vzdy sme stratili denne tak v priemere 1 az 1,5 hodiny tym, ze sme bludili. On z toho bol tiez znacne nervozny, raz pri takomto panickom manevrovani v ulickach odlomil take to tykadlo - spatne zrkadlo (oprava 1500 EUR).

Je pravda, ze vtedy sa nedalo kupit GPS za 12.000 Sk, vyslo to vtedy na cca 60 - 80 tis, ale ja skutocne dodnes nechapem, co ho viedlo k tomu, ze dal 20 mil za autobus a nebo ochotny dat 80.000 za GPS. Ked sme sa ho pytali, iba viac znervoznel a vzdy tvrdil, ze on to nepotrebuje, doposial vsade nakoniec trafil. Neskor to robil tak, ze uz den voperd vecer si presiel trasu, po ktorej nas mal rano viezt na miesto nasej prace. Tym samozrejme prejazdil mnozstvo nafty. V podstate uz iba za cenu toho zrkadla by sa mu pristroj zaplatil.

Nepoznam dnes na trhu zly pristroj, podobne ako mobily sa niektore ovladaju lepsie, ine horsie, (ja sam ma mam dost stary, iba mapu mam novu). Kazdy pristroj, vas dovedie do ciela, pokial ma aktualne mapove podklady pre danu oblast.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

misomiso Pozri príspevok
...........Samozrejme, ak je dobra mapa a vedla sedi navigator (pokial mozno muz) nie je ziaden problem, .........
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

misomiso Pozri príspevok
Samozrejme, ak je dobra mapa a vedla sedi navigator (pokial mozno muz) nie je ziaden problem, dokonca je to lepsie riesenie ako GPS, lebo aj tam sa vyskytnu chyby.

Čudujem sa spolu s Evkou - Marínou Keby som sa mala riadiť navigáciou môjho priateľa a niektorých mojich kamarátov - mužov tak do Košíc ideme cez Londýn
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
So svojou aktuálnou skúsenosťou s GPS na dovolenke v mestečku Krk (ostrov Krk, Chorvátsko) sa radšej nebudem chváliť, srandy je tu beztak dosť.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jozef Mihál Pozri príspevok
So svojou aktuálnou skúsenosťou s GPS na dovolenke v mestečku Krk (ostrov Krk, Chorvátsko) sa radšej nebudem chváliť, srandy je tu beztak dosť.

Mám GPS v aute ale napriek tomu sa bezhlavo nerútim tam kam ma posiela. Lebo tiež záleží ako tú cestu zadá niekto do tej navigácie
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Jozef Mihál Pozri príspevok
So svojou aktuálnou skúsenosťou s GPS na dovolenke v mestečku Krk (ostrov Krk, Chorvátsko) sa radšej nebudem chváliť, srandy je tu beztak dosť.
Kamarát mal tiež GPS a po niekoľkých "super" navigáciách GPS to vypol a išiel podľa mapy.

Niet nad mapu a dobré tabule (hlavne v Budapešti ), dúfam, že aj tento rok si pozrieme Hungaroring miesto cesty dolu na Balaton.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

S GPS v nasich vychodnych koncinach je to ako s mobilnymi telefonmi v casi nastupu GSM. Pokrytie bolo slabe, preto ak sa niekto spoliehal na 100% na telefon, tak sa mohol dostat do pruseru, lebo bolo vela miest, kde signal nebol. Vtedy takyto clovek obycajne zuril na nove vynalezy. Napriek tomu mobily uz vtedy usetrili mnozstvo nervov ludom, ktori si boli vedomi toho, co od siete v tej dobe mozu ocakavat a zariadili sa podla toho.

Rovnako je to s GPS. Vychod Europy sa iba pokryva presnymi mapami, staty ako SK, HU, HR su pokryte iba ciastocne a su tam aj chyby. Samozrejme ani v statoch ako Nemecko nemozno ocakavat uplne bezchybnu mapu, vzdy sa ta aktualnost a presnost mapy da vyjadrit maximalne na 99,nieco percent.

Dalsi problem je ten, ze clovek sa s tym musi naucit "dat sa navigovat" - podobne ako sa musi naucit robit s kazdym novym pristrojom. Chybu robia obycajne vsetci zo zaciatku ked si myslia, ze staci pocuvat hlasove pokyny. Hlavne v mestach to moze narobit vela sarapaty. Su tam odbocky tak nahusto, ze ked zahlasi "za 50 metrov" tak vobec nemusi byt jasne, ktoru odbocku pouzit. Navyse tych 50 metrov je diskutabilnych, lebo ta hlaska sa spusta za jazdy v nejakom okamihu a konci ked auto je uz inde.

Navyse mapa je vzdy presnejsia ako hlas. Pred tyzdnom sme isli takou trasou, ktorou nechodime Topolcany, Prievidza + nejake dediny. Nie z eby som netrafil bez GPS, ale mal som ho v aute, tak som ho len tak zapol. Boli tam kruhove objazdy a na kazdom bola chyba v hlas. nav. Manzelka sa ma stale pytala " A preco si odbocil na tretej odbocke kruhaca, ked hlasila strvrtu? A teraz si odbocil na druhej a hlasila tretiu..." No pozeral som na mapu a preto som sa nemusel ani raz vracat.

Treba jednoznacne sledovat predovsetkym mapu, kde je vsetko hned jasne. Tie hlasove pokyny v podstate ani netreba, su dobre iba na to, ked ide clovek napr. 220 km po dialnici bez jedinej odbocky a odrazu treba niekam odbocit. Potom taketo upozornenie 800 m vopred pride vhod.

Samozrejme to nehovorim o problemoch, ktore su sposobene evidentnou chybou mapy. Ale ja som napr. teraz kupil novu aktualizaciu a som prekvapeny, ako relativne malo chyb tam je. Je tam napr. aj nedavno otvoreny vonkajsi obchvat Viedne. Uvidim teraz v Chorvatsku.

Ono je pekne spravit si doma mapu podla nejakej Skoda route a vyrazit. Ale s GPS ma clovek vacsiu volnost. Ked si na spiatocnej ceste spomeniem, ze by som si rad pozrel este nieco ine, alebo mi zavola kamarat, ze je prave v Taliansku, ziaden problem. Ked som bol nedavno napr. vo Francuzsku, zobrali nas tam znami k sebe, byvali uplne v zastrcenej denine asi 25 km od mesta. Viedli nas svojim autom, ani som nedaval pozor, kam ideme, netusil som, ze sa budeme musiet vratit. Kečd sme dorazili, dcera zahlasila, ze nema kufor. Cize naspat do mesta. Nechcel som samozrejme ty pani obtazovat s tym, aby isla s nami. Zacala nam na papierik kreslit plan cesty, aby sme ich znova z mesta nasli. Zrusil som ju, nech si nerobi starosti, na moju aktualnu poziciu som iba klikol "pripinacik" a ked sme boli v meste zadal som to ako ciel. Ani som netusil, ako sa to vola, tie Francuzske nazvy mi vela nehovoria, ale problem nebol ziaden.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Troska sme odbocili od temy. Je pravda, ze GPS je perfektna vec. Viem, ako to je hladat s kamionom nejaku malu firmu vo velkom meste, kde vsetci hovoria jazykom, ktoremu nerozumiete. Viem velmi dobre ako je to sledovat papierovu mapu a spoliehat sa na navigatora. Damy prosim prepacte mi ked spomaniem na cesty, na ktorych ma navigovali osoby zenskeho pohlavia. Ale nic v zlom spominam na to s usmevom. Na Vasu obhajobu musim priznat, ze najvacsi pruser som zazil s navigatorom muzom. Niekedy o tom snad tiez napisem. O tom ale tato tema nie je. Clovek, co sa zivi jazdenim GPS oceni. A zvlast po case, ked sa s tym nauci narabat. Fany ale nie je ten pripad. Ak ide na jednu cestu, a potom GPS odlozi, je to horsie ako keby sla s mapou. Ak este chce ist len po dialniciach, nema si z coho robit tazku hlavu. Planovace na nete su aktualne, Ked sa trocha pohlada najdes aj stranky s webkamerami, aktualnymi obchadzkami, ba i s planom radarskych kontrol na dni cesty. Pre turistu je to idealne riesenie.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Samozrejme že pokiaľ sa GPS dobre nastaví a človek sa občas aj pozrie kam ho to navádza tak je to skvelý pomocník. Tiež mi už viackrát ušetrila čas pretože bez nej by som zablúdila a hlavne v zahraničí.

Ale tiež si človek musí uvedomiť že je to len "stroj" a občas nerozmýšľa ako chceme my
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

My sme boli minulý rok v Chorvátsku prvýkrát autom. Cestovali sme cez Maďarsko v noci. Cestu sme si našli cez www.viamichelin.com a samozrejme mali sme aj mapu. Ja ako nevodič som manžela navigovala a celkom sa mi darilo až na nejaké dve odbočky v Maďarsku a Slovinsku. Veľmi sa mi zatvárali oči a pred Záhrebom som zaspala a v tej chvíli môj muž zle odbočil. Absolvovali sme asi polhodinovú nočnú prehliadku Záhrebu, ale potom sme naspäť trafili na správnu cestu a v pohode sme došli do cieľa. Najviac som sa pobavila, že môj muž ako celkom zdatný šofér poblúdil ešte pri odjazde v Petržalke a nevedeli sme trafiť na hranicu. Ale to pripisujem cestovnej horúčke a nervozite.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

misomiso Pozri príspevok
S GPS v nasich vychodnych koncinach je to ako s mobilnymi telefonmi v casi nastupu GSM. Pokrytie bolo slabe, preto ak sa niekto spoliehal na 100% na telefon, tak sa mohol dostat do pruseru, lebo bolo vela miest, kde signal nebol. Vtedy takyto clovek obycajne zuril na nove vynalezy. Napriek tomu mobily uz vtedy usetrili mnozstvo nervov ludom, ktori si boli vedomi toho, co od siete v tej dobe mozu ocakavat a zariadili sa podla toho.

Rovnako je to s GPS. Vychod Europy sa iba pokryva presnymi mapami, staty ako SK, HU, HR su pokryte iba ciastocne a su tam aj chyby. Samozrejme ani v statoch ako Nemecko nemozno ocakavat uplne bezchybnu mapu, vzdy sa ta aktualnost a presnost mapy da vyjadrit maximalne na 99,nieco percent.

Dalsi problem je ten, ze clovek sa s tym musi naucit "dat sa navigovat" - podobne ako sa musi naucit robit s kazdym novym pristrojom. Chybu robia obycajne vsetci zo zaciatku ked si myslia, ze staci pocuvat hlasove pokyny. Hlavne v mestach to moze narobit vela sarapaty. Su tam odbocky tak nahusto, ze ked zahlasi "za 50 metrov" tak vobec nemusi byt jasne, ktoru odbocku pouzit. Navyse tych 50 metrov je diskutabilnych, lebo ta hlaska sa spusta za jazdy v nejakom okamihu a konci ked auto je uz inde.

Navyse mapa je vzdy presnejsia ako hlas. Pred tyzdnom sme isli takou trasou, ktorou nechodime Topolcany, Prievidza + nejake dediny. Nie z eby som netrafil bez GPS, ale mal som ho v aute, tak som ho len tak zapol. Boli tam kruhove objazdy a na kazdom bola chyba v hlas. nav. Manzelka sa ma stale pytala " A preco si odbocil na tretej odbocke kruhaca, ked hlasila strvrtu? A teraz si odbocil na druhej a hlasila tretiu..." No pozeral som na mapu a preto som sa nemusel ani raz vracat.

Treba jednoznacne sledovat predovsetkym mapu, kde je vsetko hned jasne. Tie hlasove pokyny v podstate ani netreba, su dobre iba na to, ked ide clovek napr. 220 km po dialnici bez jedinej odbocky a odrazu treba niekam odbocit. Potom taketo upozornenie 800 m vopred pride vhod.

Samozrejme to nehovorim o problemoch, ktore su sposobene evidentnou chybou mapy. Ale ja som napr. teraz kupil novu aktualizaciu a som prekvapeny, ako relativne malo chyb tam je. Je tam napr. aj nedavno otvoreny vonkajsi obchvat Viedne. Uvidim teraz v Chorvatsku.

Ono je pekne spravit si doma mapu podla nejakej Skoda route a vyrazit. Ale s GPS ma clovek vacsiu volnost. Ked si na spiatocnej ceste spomeniem, ze by som si rad pozrel este nieco ine, alebo mi zavola kamarat, ze je prave v Taliansku, ziaden problem. Ked som bol nedavno napr. vo Francuzsku, zobrali nas tam znami k sebe, byvali uplne v zastrcenej denine asi 25 km od mesta. Viedli nas svojim autom, ani som nedaval pozor, kam ideme, netusil som, ze sa budeme musiet vratit. Kečd sme dorazili, dcera zahlasila, ze nema kufor. Cize naspat do mesta. Nechcel som samozrejme ty pani obtazovat s tym, aby isla s nami. Zacala nam na papierik kreslit plan cesty, aby sme ich znova z mesta nasli. Zrusil som ju, nech si nerobi starosti, na moju aktualnu poziciu som iba klikol "pripinacik" a ked sme boli v meste zadal som to ako ciel. Ani som netusil, ako sa to vola, tie Francuzske nazvy mi vela nehovoria, ale problem nebol ziaden.
V podstate máš pravdu s tým hlásením, preto treba ísť v meste kde sú ulice "nahusto" pomalšie a okrem hlasových pokynov treba sledovať aj bielu šipku na mape navigátora ktorá ukazuje kam odbočiť a aj metre /v pravo dolu/ u GARMINU koľko je do odbočenia. A samozrejme treba sa s navigátorom "sžiť"
Naposledy upravil Manual : 31.07.07 at 20:48
0 0
kosticka kosticka

kosticka je offline (nepripojený) kosticka

snazim sa pozerat na veci z tej lepsej stranky. ...viac
my cestujem v sobotu a pomohlo nam www.cz.map24.com .
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Tak sme tam boli. Išli sme dvomi autami. My cez Rakúsko po dialniciach, znami cez Maďarsko. Po mojich skúsenostiach neradím ísť diaľnicami. Tam sme išli v nedeľu - pohoda, ale naspäť - zasa nedeľa - hrozná zápcha na Chorv.-Slov. hraniciach. = pomalý posun asi 2,5 hodiny , bolo predpoludním, asi 10 hod. Chorváti tam dokončujú diaľnicu a za ňou sa 4 prúdy zbiehajú do jedného. A to sa proste nedá len tak zvládať. Známi išli cez Plitvice a potom Maďarsko - na starej "škodovke" a boli o 2 hodiny doma skôr, ušetrili peniaze za diaľnice a hlavne si ušetrili nervy.
Je ale fakt, že cez Rakúsko sú pergektne značené trasy, takže prakticky nieje nutné mať nejakú mapu, stačí vedieť, kam vlastne idete. Cez Maďarsko je to ale na niektorých úsekoch problematické.
Inak bolo perfektne, počasie, aj more, aj partia... stálo to za to. Ako vždy.
Naposledy upravil Fany : 23.08.07 at 09:49
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

My sme sa tiez vratili z Chorvatska. Chorvati mi potvrdili to, co som tusil. Slovinci zamerne blokuju stavbu dialnic smerom do Chorvatska a nie su ochotnui riesit kapacitu hr. priechodov. Je to preto, ze nie su stastni z toho, ze su iba tranzitnou krajinou, boli by radsej, keby turisti z celej Europy zostavali viac u nich a v podstate zavidia Chorvatom ich uspech v oblasti cest. ruchu. Preto nevybudovali tych par km, hoci Corvati spravili skoro odrazu 300 km. Vraj teraz Slovinci slubuju, ze nejakych 60 km dialnice by mohlo byt to 10 rokov...

My sme ale necakali ani minutu v zapchach, pretoze sme isli tam vo strvtok a vracali sme sa v utorok. Z oblasti Sibeniku (800 km)sa to da cez Rakusko za nejakych cca 6 hodin. To mozem kazdemu vrelo odporucit. Vikend je o nicom.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som sa vrátila pred chvíľou zo Zadaru. Tam sme išli v noci z pondelka na utorok a boli úplne prázdne diaľnice. Od nás z VK na maďarské hranice cez Budapešť sme to spravili za 4 hodiny, na hraniciach ani nohy, na diaľniciach v Maďarsku a aj v Chorvátsku veľmi málo áut. Do Zadaru sme prišli teda po 9 hodinách cesty. Späť sme išli dnes o 11-tej doobeda a prišli sme o 21,00hod aj so 40 minútovou "nečakanou obhliadkou" Pešti. Cestou TAM problém nebol (ľavou zadnou), ale cestou späť bolo značenie v Pešti príšerné. Obchvat M0 rovno a aj do prava, tak sa rozhodnite, kde pôjdete

Diaľnice v Chorvátsku boli plné tak akurát, v pohode sa dalo ísť rýchlo, akurát pred Zagrebom bola cca 10km zápcha na cestarine.

No a domov sme prišli tak akurát, že sme vybalili a stihla som stiahnuť kvetiny z balkóna pred tým silným vetriskom a dažďom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať