Zavrieť

Porady

Prechod z JÚ do PÚ

Na čo si treba dávať pozor, ak klient viedol roky JÚ, potom sa musel z dôvodu zápisu do OR /hoci ako FO/ preorientovať na PÚ. Požiadal ma o pomoc, z účtovného hľadiska nemá v tomto roku ani čiarku, doniesol mi len uzávierku za rok 2006.
Musím si rozškatuľkovať majetok, záväzky a pohľadávky, pokladňu a účet, suma vkladov do pokladne je sumou vlast. imania......ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Základom sú postupy účtovania, kt. sú rozsiahlejšia a zložitejšie.
    JU je účtovníctvo daňnové, kde mi vznikajú príjmy a výdavky (o nákladoch účtujem len pri uzávierk. účtovných operáciách- napr. odpisy, nájomné, kt. bolo zaplatené vopred, a je ho potrebné ČR, alebo nájomné kt. bude zaplatené v budúcnosti za viac rokov pozadu - ČR, detto príjmy)

    V PU rozlišujeme náklady, kt. účtujem v priebehu UO, nie na konci roka a takisto i príslušný výdavok, kt. mi vznikol.
    Výnosy, taktiež účtujem v priebehu roka, v JU len na konci roka, a príjmy... to je zhruba ákladný rozdiel, .......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Len doplním, že ako pomôcku môžeš vyhotoviť prevodovú tabuľku, kde v jednom stĺpci budú jednotlivé zložky majetku (aktív) a záväzkov (pasív) a v druhom stĺpci priradené čísla účtov v PÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.