Zavrieť

Porady

strata na zárobku

pracovník mal na jar búračku, teraz doniesol papier o tom že alianz mu vyplatil stratu na zárobku 4970,40.-, k tomu náklady za zdravotnú starostlivosť 1601,- a ešte bolestné 9225,-, spolu dostal 15796,40 na účet. Mám teraz kopec otázok:1/ má podať DP alebo mu robím zúčtovanie? 2/ak DP, tak čo všetko má zdaniť?stratu na zárobku? bolestné?všetko? 3/ak zúčtovanie, tak ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Karkulka, tie dve otázky tu zadané sa týkajú dvoch rôznych poistných udalostí?

    Ale k veci:
    Nestretol som sa s tým, ale keď čítam §9, tak mi to vychádza nasledovne:

    STRATA NA ZÁROBKU:
    mala by byť zdanená, pretože sa na ňu nevzťahuje oslobodenie dane podľa §9ods2 písm.j) bod1
    )
    (2) Od dane sú oslobodené aj..........
    j) prijaté náhrady škôd, náhrady nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a plnenia z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za
    1. stratu zdaniteľného príjmu,
    ak nejde o stratu príjmu zabezpečenú dávkami alebo príplatkami podľa písmen a) a c),
    Predpokladám, že keďže to je z Alianzu... nie je to z verejného nemocenského zabezpečenia.....

    BOLESTNÉ A LIEČEBNÉ:
    - toto by som považoval za oslobodené podľa §9ods.2, písm i):
    i) plnenia z poistenia osôb okrem plnenia z poistenia pre prípad dožitia určitého veku alebo doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu, 35)
    nejaký iný názor?

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Richard, všetky tie platby sa týkajú tej istej búračky, takto boli všetky tri vypísané na lajstri od alianzu čo išiel ako bonzák na daňový úrad...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.