Zavrieť

Porady

MRP a elektronické výkazy do SP

Viete mi niekto poradiť ako zasielate elektronické výkazy do SP. Neviem ako vytvoriť tie dva súbory, a to výkaz poistného skoncovkou dokumentu. xml s pozom konfirmačný súbor s koncovkou dokumentu .txt

Vytvára mi to akurát súbor s koncovkou .txt ,ale je v tom riadny chaos.
Naposledy upravil Dav : 11.12.10 at 18:38
Usporiadat
blazru blazru

blazru je offline (nepripojený) blazru

Janka pouzivam tiez MRP a tento problem nemam. Napise ti po vyexportovani, ze boli subory vygenerovane bez chyby? Pozreraj kam ich ukladas! Aku verziu MRP mas? Ja 4,20(004)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Postup:

Po spustení programu Mzdy a personalistika za predpokladu, že je vypočítané poistné organizácie, sa zvolí v menu Výstupy - Výkaz pre poisťovne, vyberie sa tlačová zostava Export výkazu pre Soc. poisťovňu a klikne sa na tlačítko - Do Súboru. Zobrazí sa dialógové okno Uložiť ako. Potvrdením Uložiť bude odštartovaný proces generovania súborov. V prípade, že v dialógovom okne Uložiť ako sa nezmenila pripravená cesta ani názov súboru, budú súbory uložené do podadresára Export\DataXX, kde XX zodpovedá poradovému číslu firmy v zozname firiem. Pripravený názov súboru je SPVykaz_mmyyyy.xml, kde mm je výplatný mesiac a yyyy je výplatný rok.

Príklad: Program Mzdy a personalistika je nainštalovaný v priečinku C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK). Exportované údaje sú údaje firmy č.15. Výplatné obdobie je 1/2005. Po spustení funkcie Export výkazu pre Soc. poisťovňu, za predpokladu, že pripravená cesta a ani názov súboru neboli modifikované, budú v priečinku

C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\Export\Data15

vytvorené súbory SPVykaz_012005.xml a SPVykaz_012005.txt. Súbor SPVykaz_012005.xml je výkaz poistného a súbor SPVykaz_012005.txt je konfirmačný súbor.

Teraz sú údaje pripravené na export. V prípade, že je program Mzdy a personalistika nainštalovaný na jednom PC a pripojenie k internetu je na inom PC, sa môžu nakopírovať vyexportované súbory na disketu a preniesť na počítač, kde je pripojenie k internetu.

Dúfam, že je to dosť zrozumiteľné.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Lenka, neustále rozmýšľam, že či si mám kúpiť mzdy z MRP-Win, alebo nejaký iný. Mám totiž MRP-DOS. Ale Ty ma tuším presvedčíš, že áno. Ovládaš ho perfektne :p Ak sa rozhodnem preň, tak Ťa budem určite bombardovať a otravovať
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zuzka
Lenka, neustále rozmýšľam, že či si mám kúpiť mzdy z MRP-Win, alebo nejaký iný. Mám totiž MRP-DOS. Ale Ty ma tuším presvedčíš, že áno. Ovládaš ho perfektne :p Ak sa rozhodnem preň, tak Ťa budem určite bombardovať a otravovať
Uvedené beriem na vedomie a ukladám si Ťa do pamäte... . Ale vážne, ja keď viem, rada pomôžem. A nie vždy viem, niečo si prečítam okolo toho, skúsim, !pohrám sa s tým a keď sa presvedčím ako by to išlo, tak až potom odpoviem.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Vidieť, že sa vyznáš, tu nemáš konkurenciu, si tu jednička s * pre MRP, ... a ďakujem .... Ak sa rozhodnem, tak ma máš na krku
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zuzka, ja neviem či ja dneska zaspím, ale asi nie, lebo toľko chvály nestrovím ani za mesiac. Ďakujem a bude mi potešením ak Ti niekedy pomôžem a poradím.

Ináč ja som mzdy začínala DOS-ovskou verziou. Ale odvtedy sú tam určite poriadne zmeny. Ale môžeš sa ma spýtať na DOS-ovskú verziu. Možno Ti budem vedieť odpovedať. Ak keď nie, určite sa niekto nájde, kto Ti bude vedieť odpovedať. Veď na to tu sme, aj mne Porada dáva strašne veľa.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Lenka s MRP-DOS nemám problémy. Myslím, že ho ovládam celkom slušne. Poznám ho od r. 1993, čiže je to nejaká doba. Ale, čo som pozerala MRP-WIN, tak neviem, nejako sa mi to nevidí, tak preto stále zvažujem či zostať verná MRP alebo to zmeniť. A práve preto tie Tvoje príspevky čítam, lebo ten program poznám. Mám JU-DOS, ale PU som zamenila asi 8 rokov dozadu za Proluc. Na PU mi vadí HK, že je najprv obrat na strane MD a potom na strane D ale aj iné veci. PU by som už nezamenila určite.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
MRP WIN je zložitý program hlavne pre toho, kto málo pracuje s Windowsom. Pri ňom hrá Windows veľmi dôležitú rolu. Ale keď hovoríš, že ovládaš DOS-ovské verzie, tak pracuj s tými. Veď kvôli Windowsu nemusíš meniť program. Pokiaľ viem, stále fungujú aj Dosovské verzie, sú upgrady, malo by to fungovať. Ja pracujem aj s JU,PU pod Windowsom, ja som si na ne zvykla. A som rada, že vôbec mám MRP, (pri mojom šéfovi to vyzeralo blede), ja som začínala s JU a peňažný denník som si sama spravila aj s funkciami v tabuľkovom editore (OpenOffice - program, ktorý sa dá ztiahnúť z Internetu). Je to síce malá firmička, JU, bez DPH, faktúry len hotovostné, jeden zamestnanec. Je to firma mojej maminy a ešte stále jej robím účtovníctvo v tomto tabuľkovom editore. A nemám problém. Pre ňu by sa neoplatilo kúpiť si PC a ešte aj softvér. Ale to som sa rozkecala. Takže keď si zvyknutá na niečo a si s tým spokojná, ovládaš to, zostaň pri tom.
Ale rozhodnúť sa musíš sama. Prajem Ti veľa úspechov.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Ahoj Leni, veľmi moc dik za radu, robím to prvý krát, ale mne to vyhadzuje nejakú tú chybu, nehovorí ti to niečo? A hlavne ak vieš, tak čo s tým. Lebo v súbore txt je asi toto:

MRP Mzdy a personalistika pre MS Windows
4.20 (004)
MRP - Company s.r.o.
690548
5083


A je to všetko, nejako sa mi to nezdá.

A tá chyba príše toto:

XML súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.xml" bol vytvorený
XSD validátor nie je nainštalovný alebo je poškodený
Viac informácií získate použitím validátora na internetovej adrese http://apps.gotdotnet.com/xmltools/x...r/Default.aspx
Konfirmačný súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.txt" bol vytvorený bez chyby
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Program Ti má vypísať takúto hlášku:
1.XML súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.xml" bol vytvorený

Vytvorený XML súbor zodpovedá XSD schéme

Konfirmačný súbor "C:\Documents and Settings\jana\Dokumenty\Nová složka\SPVykaz_012005.txt" bol vytvorený bez chyby.

Ten textový súbor je OK. Ešte sa na to bližšie pozriem.
-----------------------------------------------
Už som sa pozrela a niečo som aj našla:

Máš nainštalovaný service pack2?

Výkaz pre Sociálnu poisťovňu je ukladaný do XML súboru. Formát súboru XML je popísaný schémou v tzv. XSD súbore. Správnosť XML súboru je možné overiť validáciou oproti XSD schéme. Aplikácia MRP Mzdy a personalistika prevádza validáciu XML súboru len v prípade, že je na počítači nainštalovaný MSXML4 SP2. Ak máš legálny Windows nachádza na inštalačnom CD, keď nie je na Cd dá sa aj objednať a s Microsoftu Ti ho pošlú zadarmo. Či máš Service Pack 2 si vieš pozrieť: stlačíš tl. start, kurzorom sa nastavíš na "My Computer" a pravím tl. myši klikneš na Properites (vlastnosti, je to posledná ponuka). Otvorí sa Ti tabuľka o systémových vlastnostiach. Ak v nej nenájdeš názov Service pack 2, nemáš ho inštalovaný.
Po overení správnosti XML súboru je možné XML súbor spolu s konfirmačným súborom odoslať prostredníctvom internetovej stránky https://podatelna.socpoist.sk/.

XSD Validator
V prípade, že na počítači nie je nainštalovaný MSXML4 SP2 je možné overiť správnosť vygenerovaného XML súboru validátorom na internetovej stránke:
http://apps.gotdotnet.com/xmltools/xsdvalidator/
Do poľa "Schema document" je potrebné uviesť cestu a názov XSD súboru. Pre jeho nájdenie na disku je možné použiť tlačítko "Choose". XSD súbor je uložený v priečinku DataSpol a jeho názov je SPVykazPoist_EZU_v2.4.1.xsd. V prípade, že aplikácia MRP Mzdy a personalistika je nainštalovaná v implicitnej ceste, úplná cesta XSD súboru je:
C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika (SK)\DataSpol\SPVykazPoist_EZU_v2.4.1.xsd
Do poľa "XML document" potrebné uviesť cestu a názov validovaného XML súboru. Pre jeho nájdenie na disku je opäť možné použiť tlačítko "Choose".
Ak je zadaný XML a XSD súbor správne, po kliknutí na tlačítko "Submit" prebehne validácia súboru. V prípade, že je vygenerovaný XML súbor bez chyby zobrazí sa správa Validated OK.

Takže ak nemáš service pack2, nič iné Ti nezostáva, len spraviť to podľa tohto návodu.
Dúfam, že si s tým poradíš, a keď nie daj mi vedieť, spolu niečo vymyslíme.
Naposledy upravil lenkak : 18.02.05 at 17:16
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zabudla som Ti včera napísať že jedná sa o Windows XP, ja som podľa tvojej hlášky usúdila, že máš Windows XP, alebo 2000. (v anglickej verzii), Tento Service pack 2 nájdeš iba vo Windowse XP.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka chcem sa Ťa len opýtať už si skúšala poslať výkazy elektronicky?
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Začala som posielať výkazy do SP elektronicky doteraz som ich manuálne nahadzovala na stránke SP cez internet. Teraz mi vypisuje hlášku :
"Varovanie: Konfirmačný súbor: XML súbor nesedí s konf. súborom. Chyba bude dočasne potlačená."
Ako to viem dať do poriadku? Dakujem veľmi pekne.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Valika
Začala som posielať výkazy do SP elektronicky doteraz som ich manuálne nahadzovala na stránke SP cez internet. Teraz mi vypisuje hlášku :
"Varovanie: Konfirmačný súbor: XML súbor nesedí s konf. súborom. Chyba bude dočasne potlačená."
Ako to viem dať do poriadku? Dakujem veľmi pekne.
Pravdepodobne ste nenahodili do kolonky XML súbor správny výkaz z export súboru.
Mne sa to stalo,keď som tam vložila textový súbor.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Do jednej kolonky som dala xml súbor a do 2 txt súbor, to som dala správne.Telefonovala som do SP a pani mi povedala, že to mám vybaviť s programátorom, začal počkám na Vaše názory. Vdaka.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Denda Vám to robí MRP dobre? Nemáte také hlášky po zaslaní výkazu do SP?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Program MRP Vám pri exporte do súboru ohlásil, čo píše Lenkak v príspevku č.11 o hlásení?
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Nemám tam vypísané :

Vytvorený XML súbor zodpovedá XSD schéme
ostatné mám.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ešte si overte,či máte nainštalovaný Servis pack. Znova postup v príspevku č.11 od Lenkak.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Service pack 2 tam mám
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať