Zavrieť

Porady

zaručná doba

Ahojte poraďáci !

Súrne potrebujem poradiť ohladne záručnej doby.
Sme výrobcovia -vyrábame ozubené kolieska, zvárame , renovujeme-opravujeme šneky....
Aká je vlastne záručná doba na takéto výrobky?
V obchodnom zákonníku som našla 24 mesiacov-ale na vady tovaru.
Akú záručnú doba bola -poprosím aj § -v roku 2003, 2004, 2005 .
Viem, že chcem vela, ale niekde som čítala, že v roku 2004 bola záručná doba len 6 mesiacov-nejaká smernica, a od 1.1.2005 je to znovu 24 mesiacov.
Potrebujem to mať ale podložené §.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Doteraz zákonom ustanovená všeobecná záručná doba podľa §*620 ods.*1 ObčZ v*trvaní 6 mesiacov sa novelou ObčZ (zákon č. 150/2004 Z.*z.) predĺžila od 1.*4. 2004 na obdobie 2 rokov (24 mesiacov). Podľa §*620 ods.*1 ObčZ všeobecná záručná doba v*prípade kúpy tovaru v*obchode je 24 mesiacov. Požiadavka takýmto spôsobom predĺžiť záručnú lehotu vyplýva zo smernice ES č.*99/44 o*určitých aspektoch predaja spotrebného tovaru a*súvisiacich záruk. Dĺžku záručnej doby určuje priamo zákon alebo osobitný predpis, alebo vyhlásenie na záručnom liste. Zákonná dĺžka záručných dôb v*trvaní 24 mesiacov je však minimálnou dĺžkou záručnej doby. V*prípade, že je na predávanej veci, jej obale alebo návode k*nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.Práva zo zodpovednosti za vady, pri ktorých záručná doba začala plynúť pred 1.*4. 2004, sa posudzujú podľa doterajších právnych predpisov.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    jeso
    lenkak, ani nevieš ako si mi pomohla -dík, dík, dík
    Teším sa s Tebou.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Ja by som sa chcela spýtať tiež na záručnú dobu. Ide o jedného szčo, ktorý poskytoval 5 ročné záruky na dodaný tovar. Čo v prípade, ak sa szčo zruší, skrachuje alebo ukončí svoju živnostenskú činnosť, ako sa potom rieši záručná doba? Vyplýva mu nejaká povinnosť po zrušení živnost.oprávnenia k záručnej 5 ročnej lehote?
    Naposledy upravil domacnost : 12.07.06 at 04:53

    rudods je offline (nepripojený) rudods

    rudods
    lenkak
    Doteraz zákonom ustanovená všeobecná záručná doba podľa §*620 ods.*1 ObčZ v*trvaní 6 mesiacov sa novelou ObčZ (zákon č. 150/2004 Z.*z.) predĺžila od 1.*4. 2004 na obdobie 2 rokov (24 mesiacov). Podľa §*620 ods.*1 ObčZ všeobecná záručná doba v*prípade kúpy tovaru v*obchode je 24 mesiacov. Požiadavka takýmto spôsobom predĺžiť záručnú lehotu vyplýva zo smernice ES č.*99/44 o*určitých aspektoch predaja spotrebného tovaru a*súvisiacich záruk. Dĺžku záručnej doby určuje priamo zákon alebo osobitný predpis, alebo vyhlásenie na záručnom liste. Zákonná dĺžka záručných dôb v*trvaní 24 mesiacov je však minimálnou dĺžkou záručnej doby. V*prípade, že je na predávanej veci, jej obale alebo návode k*nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.Práva zo zodpovednosti za vady, pri ktorých záručná doba začala plynúť pred 1.*4. 2004, sa posudzujú podľa doterajších právnych predpisov.
    a viete mi niekto prosim poradit, ze aky (cislo) osobitny predpis upravuje dlzku zarucnej doby - nad 24 mesiacov? nikde som to nemohol najst.
    dakujem

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    jeso
    Ahojte poraďáci !

    Súrne potrebujem poradiť ohladne záručnej doby.
    Sme výrobcovia -vyrábame ozubené kolieska, zvárame , renovujeme-opravujeme šneky....
    Aká je vlastne záručná doba na takéto výrobky?
    V obchodnom zákonníku som našla 24 mesiacov-ale na vady tovaru.
    Akú záručnú doba bola -poprosím aj § -v roku 2003, 2004, 2005 .
    Viem, že chcem vela, ale niekde som čítala, že v roku 2004 bola záručná doba len 6 mesiacov-nejaká smernica, a od 1.1.2005 je to znovu 24 mesiacov.
    Potrebujem to mať ale podložené §.
    Ďakujem.
    skus rozpisat trosku blizsie ohladom vasej cinnosti a najma ako, kde a komu to predavate. 24mesacna zarucna doba je totiz len podla obcianskeho zakonnika na predaj tovaru fyzickej osobe v obchode. ak je to predaj inym podnikatelom, vztahuje sa na to obchodny zakonnik a tam je to upravene trosku inak

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    domacnost
    Ja by som sa chcela spýtať tiež na záručnú dobu. Ide o jedného szčo, ktorý poskytoval 5 ročné záruky na dodaný tovar. Čo v prípade, ak sa szčo zruší, skrachuje alebo ukončí svoju živnostenskú činnosť, ako sa potom rieši záručná doba? Vyplýva mu nejaká povinnosť po zrušení živnost.oprávnenia k záručnej 5 ročnej lehote?
    Posúvam....
    Nevie mi niekto poradiť? Čo v prípade záruky ak szčo ukončí podnikanie, je povinný potom zo svojich peňazí opravovať, kupovať súčiastky na opravu ešte v dobe záruky , ale už v dobe ked nepodniká? Ako nepodnikateľ stále zodpovedá za záruky? Ako sa postupuje a rieši takýto problém? Stretol sa už niekto s tým?

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    Pozeram, ze je tu uz zalozena taka tema. Tak sa spytam na tomto mieste. Pisete tu o zarucnej dobe v podstate trvalych vyrobkov, ci sluzieb, u ktorych moze prist k poruche pocas vyroby, alebo zlym prevadzkovanim. Viete mi poradit, kolko mesiacov cini zarucna doba u kvetov - crepnikovych rastlin, ktore sa mozu pokazit... ci uz pri prevoze alebo naslednom zlom osetrovani zakaznikom (ak si navyse neobjednal tiez udrzbu). Za odpoved vopred dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.