Zavrieť

Porady

SBS

Zdravim.Ma tu niekto SBSku?Potreboval by som vediet ci na to treba vysoku skolu, alebo len kurz odbornej sposobilosti.
Usporiadat
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Naštuduj si zákon č. 379/1997 (zákon o SBS) a súvisiacu Vyhlášku MVSR č. 634/2005 Z.z. . Máš tam všetko, čo ťa bude navigovať.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Potrebuješ preukaz odbornej spôsobilosti (tuším "P"). Ten môžeš získať aj bez vysokej školy.
0 0
wildwind wildwind

wildwind je offline (nepripojený) wildwind

Zaujimavy zakon s este zaujimavejsimi pokutami.. Ano netreba vysokoskolske vzdelanie staci preukaz typu P. Ja mam S takze by som musel robit skusku zrejme nanovo.. uff.. Ale kazdopadne nad tym rozmyslam, aj ked je dost velka konkurencia, ale su to vacsinou velke firmy ktore su zrejme aj dost drahe a male firmicky niesu ochotne platit taku sluzbu.Preto si myslim ze by sa uchytila mini SBS s par straznikmi.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
wildwind Pozri príspevok
Zaujimavy zakon s este zaujimavejsimi pokutami.. Ano netreba vysokoskolske vzdelanie staci preukaz typu P. Ja mam S takze by som musel robit skusku zrejme nanovo.. uff.. Ale kazdopadne nad tym rozmyslam, aj ked je dost velka konkurencia, ale su to vacsinou velke firmy ktore su zrejme aj dost drahe a male firmicky niesu ochotne platit taku sluzbu.Preto si myslim ze by sa uchytila mini SBS s par straznikmi.
Ahoj. Hladas volnu poziciu v SBS? Nahodou som natrafila na ponuku spolocnosti ABL a.s. Je to ceska spolocnost s pobockami na Slovensku.
Ak mas zaujem o info, tak: ABL SK, Kopcianska 65, Bratislava,
telef. 02/63813058 alebo zelena linka 0800 111 948. Mozno ti to pomoze v ziskavani informacii. Ak som nieco zle pochopila, prepac.
Povodne som hladala nieco ine.
0 0
wildwind wildwind

wildwind je offline (nepripojený) wildwind

anklar Pozri príspevok
Ahoj. Hladas volnu poziciu v SBS? Nahodou som natrafila na ponuku spolocnosti ABL a.s. Je to ceska spolocnost s pobockami na Slovensku.
Ak mas zaujem o info, tak: ABL SK, Kopcianska 65, Bratislava,
telef. 02/63813058 alebo zelena linka 0800 111 948. Mozno ti to pomoze v ziskavani informacii. Ak som nieco zle pochopila, prepac.
Povodne som hladala nieco ine.
Nie.Hladal som podmienky ake treba pre prevadzkovanie SBS.ALe kazdopadne dakujem.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
wildwind Pozri príspevok
Nie.Hladal som podmienky ake treba pre prevadzkovanie SBS.ALe kazdopadne dakujem.
OK. Smiem vediet odkial si? Mozes aj cez SS.
0 0
jpeky jpeky

jpeky je offline (nepripojený) jpeky

prebadzkujem sbs... k prevadzkovaniu potrebujes mat odbornu sposobilost typu P a vysokoskolske vzdelanie v odbore pravo alebo v oblasti bezpecnostných sluzieb. na slovensku je to dost ohranicene kto moze a kto nemoze prevadzkovat SBS. precitaj si zakon 473/2005. videl som tu aj odporucanie na 379/1997. tu rychlo zahod je stara. vyhlaska 634/2005 ti vela nepovie ta skor hovori ako prebieha skuska a licencie a ziadosti. ak by si mal nejake otazky pis mail na jaro.pekar@gmail.com

PS: tak isto ak chces iba pracovat v SBS ale v manazmente (mam ny mysli vrcholovy manazment) potrebujes preukaz typu P. typ S je len pre straznikov.

S pozdravom Jaroslav Pekar
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Orim Pozri príspevok
ahojte pozdravujem vas mam novu spravu pre vas firma SBS BONUL.S.R.O som bol zvolený za pomocnika hladat uchadzačov do TPP alebo dohodu jeto taka menšia funkcia možno ak budete držat palce mam postupit aj višie za velitela objektov ako veduceho oblasnych veduci čo sa tyka ako mesta to znamena že budem mat pod sebou ludi ak byste si nevedeli dat niečim rady tak mate namna čislo na mobil 0905 601 192 ostavam pozdravom
Orim, toto si písal skutočne ty??

Je to úplne iný štýl písania, než bežne píšeš! Nenabúral sa ti niekto do tvojho nicku?
0 0
jpeky jpeky

jpeky je offline (nepripojený) jpeky

este som zabudol. po precitani prispevkov by som chcel upozornit ze z preukazom typu S ani po zmene na typ P (nove absolvovanie skusky v rozsahu 90 hodin) nemozes prevadzkovat. vynimkou je technicka sluzba ktora nespada pod strážnu sluzbu. v kazdom prípade je potrebne vysokoskolske vzdelanie druheho alebo tretieho stupna v odbore pravo alebo v oblasti bezpecnostných sluztieb. alebo akekolvek ine vysokoskolske vzdelanie druhého stupna a absolvovanie kvalifikačnej skusky ktorou sa da doplnit pozadovane vzdelanie. dalej nasleduje skuska odbornej sposobilosti typu P. musis splnat bezohonnost, spolahlivost a zdravotnu sposobolost. §13 az §15. §17 je pozadovane vzdelanie. odporucam precitat si zakon aj z dovodovou spravou. snad som nic nazabudol
inkak od januara otvaram kurzy odbornej sposobilosti typu P, S, a v skratenej forme.
v pripade zaujmu kontakt 0907239469
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jpeky, prosím Ťa, aké je to vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa v odbore právo - uvádzaš to v predchádzajúcom príspevku. Že som o tom nevedela, mám len druhého stupňa, určite by som si ho bola spravila.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Chobot Pozri príspevok
Orim, toto si písal skutočne ty??

Je to úplne iný štýl písania, než bežne píšeš! Nenabúral sa ti niekto do tvojho nicku?

Nepísal som ani jeden už som to vymazal.
0 0
jpeky jpeky

jpeky je offline (nepripojený) jpeky

prvy stupen je bakalar, druhy je inzinier alebo magister a tretie je doktorantske studium.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jpeky Pozri príspevok
prvy stupen je bakalar, druhy je inzinier alebo magister a tretie je doktorantske studium.
No tak máme nový titul: JUIng. - Inžinier práva

Ale trochu pravdy máš. Tie vysokoškolské stupne nie je možné napísať dvomi tromi vetami, je to komplikovanejšie. Treba si pozorne prečítať zákon o vysokých školách § 53 a 54.
Naposledy upravil Chobot : 11.12.07 at 09:27
0 0
jpeky jpeky

jpeky je offline (nepripojený) jpeky

nie je nahodou u pravnikov druhy stupen Mgr.
presnejsie zakon 131/2002 Z.z. §2 ods 5... tu je rozdelene studium
§52 az §54 hovoria uz priamo o stupnoch studia podrobnejsie
Naposledy upravil jpeky : 11.12.07 at 09:35
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jpeky Pozri príspevok
nie je nahodou u pravnikov druhy stupen Mgr.
presnejsie zakon 131/2002 Z.z. §2 ods 5... tu je rozdelene studium
§52 az §54 hovoria uz priamo o stupnoch studia podrobnejsie
Veď hovorím, že je to komplikované na vysvetlenie. V § 2 je len základné rozdelenie, tie § 53 a 54 to popisujú konkrétne.

Druhý stupeň štúdia pre právnické smery je magisterské (titul Mgr). Ďalej v § 53 ods. 8 sa píše:

"(8) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul

a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."), "


Takže toto sa nepovažuje za štúdium tretieho stupňa. Tretí stupeň je doktorandské štúdium a konkrétne o ňom pojednáva § 54.

Ale to už som
0 0
strazca strazca

strazca je offline (nepripojený) strazca

Dobrý deň. Som držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti pre osoby poverené výkonom fyzickej ochrany a poskytovania bezpečnostnej služby podľa zákona č. 379/1997 Zb. z.z., ktorý som získal záverečnou skúškou 9.11.2005 na dobu 10 rokov.Vykonávam SBS. Je môj preukaz platný, alebo mám znova absolvovať skúšku o odbornej spôsobilosti? Ďakujem za odpoveď.
0 0
jpeky jpeky

jpeky je offline (nepripojený) jpeky

podla zákona 473/2005 a poskytovani sluzieb v oblasti sukromnej bezpečnosti musia vsetky preukazy, ktore boli vydané pred 1.1.2005 podla starého zákona 379/1997 prejst preskolením najneskor do 31.12.2008, podla nového zákona 473/2005 v plnej forme odbornej sposobilosti typu S. jedine preukazy ktorych platnosť končí najneskor 31.12.2008 mozu robit odbornu pripravu v skratenej forme, ale skuska je v plnej forme skusky typu S
0 0
jpeky jpeky

jpeky je offline (nepripojený) jpeky

strazca Pozri príspevok
Dobrý deň. Som držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti pre osoby poverené výkonom fyzickej ochrany a poskytovania bezpečnostnej služby podľa zákona č. 379/1997 Zb. z.z., ktorý som získal záverečnou skúškou 9.11.2005 na dobu 10 rokov.Vykonávam SBS. Je môj preukaz platný, alebo mám znova absolvovať skúšku o odbornej spôsobilosti? Ďakujem za odpoveď.
prepac ale az teraz som si vsimol co si napisal.... ak si robil skusku podla zakona 379/1997 nemohol si ju robit 9.11.2005 a to z dovodu ze 1.1.2005 vstupil do platnosti zákon 473/2005 o SBS.
a za druhe ak si napisal správny datum skusky a to 9.11.2005 a napisal len zle cislo zákonu NEMUSIS si obnovoat preukaz plati ti 10 rokov
0 0
agabika agabika

agabika je offline (nepripojený) agabika

Dobrý deň. Tiež som držiteľom preukazu odbornej spôsobilosti pre osoby poverené výkonom fyzickej ochrany a poskytovania bezpečnostnej služby podľa zákona č. 379/1997 Zb. z.z., ktorý som získal záverečnou skúškou 15.8.2005 na dobu 10 rokov.Tento preukaz stál hodne penazí a po 2 rokoch aj niečo mám absolvovať znovu skúšku? Nie je to protiprávne? Ďakujem za odpoveď.
0 0
agabika agabika

agabika je offline (nepripojený) agabika

Dobrý deň. Chcela som -obnovenie odbornej spôsobilosti ma bude stát 4 300 Sk. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať