Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Môžem prispieť len vlastnou skúsenosťou. Keďže som bola fajčiarka, prejavilo sa mi to tým, že mi cigareta vôbec nechutila a už to bolo jasné. Iné príznaky, ako rôzne chute na jedlo sa prejavili až neskôr.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Ja mam zasa skusenost s vonami, resp. kadejakymi pachmi, napr. aj dovtedy oblubeny parfem som nemohla absolutne ani citit, potom napr. zubna pasta, ktr. som musela vymenit za uplne inu znacku a pod.Mimochodom, urcite by som sa ale nespoliehala na ziadne taketo a podobne "priznaky"...Ved dokonca ani test urobeny pred (ne) ocakavanou menstruaciou nemusi byt 100%. Zalezi od toho, kedy doslo k pocatiu a potom je to otazka 5-10 dni, kym sa vajicko uhniezdi v maternici a kym telo zacne produkovat hormon HCG, ktr. je v tele pritomny prave v tehotenstve. Takze odporucam v kazdom pripade mat trosku trpezlivosti, pockat, kym nebude meskat menstruacia, urobit test a potom navstivit gynekologa + odobrat vzorku krvi atd.Vela na tuto temu najdete aj na nete, napr. si pozri stranku http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2649.
Prajem pekny vecer
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zvracanie, nadúvanie, pachy...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ešte pred vynechaním menzesu, obrovská chuť na jedlo,napätie v prsiach a väčšia citlivosť na rôzne pachy. Po oplodnení vajíčka, vajíčko putuje do maternice a kým sa v nej uhniezdi prejde 6-10 dní. Ja som vždy vedela, kedy som zostala tehotná, lebo ma to usadenie vajíčka v maternici vždy strašne zabolelo, až tak, že som sa na to zobudila.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Rada by som sa spýtala či má niekto skúsenosť /akúkoľvek/ s výpočtami počatia podľa Eugena Jonáša. Nejde o to, kedy sa narodí chlapec/dievča, ale o to kedy je správny čas otehotnieť.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Podľa mojich skúseností s Jonášovou metódou je to asi takto: Ak si úplne zdravá, nemáš žiadne zrasty, anovulačný cyklus, nemáš zrasty, nemáš endometriozu, toxoplazmozu, polycystické vaječníky, no proste nejaké iné prekážky, tak sa dá podľa toho orientovať. Ale ak nie sú úplne zdravá, tak to fungovať nemôže a sú to zbytočne vyhodené peniaze.
A príznak tehotenstva? Hoci každé tehotenstvo (z vlastnej skúsenosti) je úplné odlišné, tak jeden príznak som mala vždy rovnaký. Ak som sa sledovala, tak po počatí do tých cca 12 dní ma tak zvláštne zapichalo v maternici - 3x posebe.
Prajem veľa šťastia!
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Podľa lekárky je všetko v poriadku. Prvé tehotenstvo bezproblémové, dokonca "na prvý šup". A teraz už rok nie a nie.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Mne sa chcelo velmi spat. A vadilo mi ohrievane kurca. Smrdelo mi a nechutilo. A tiez cela chladnicka. A mala som chut na slane - sterilizovanu kukuricu a zemiakove lupienky. Ziadne kysle uhorky.

anmary VYDRZAT a NESTRESOVAT SA.
Mam kamosku, ktora nemohla otehotniet, bola na viacerych umelych oplodneniach a nakoniec, ked si povedala, ze toho stresu a sklamania uz bolo dost - otehotnela prirodzene.
Nemboj! Idu dlhe zimne vecery, to zvladnete........
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Robila ti lekárka napr. hormonálny profil? Už len zvýšený prolaktín ti bráni v otehotneniu.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zaphira Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Asi 30 hodín po oplodnení je zygota v dvojbunkovom štádiu, po troch dňoch hovoríme o viacbunkovom štádiu a po štyroch dňoch pozostáva zo 100 jednotlivých buniek. Šiesty deň po oplodnení začína uhniezďovanie v maternici a trvá asi dva dni.
Zaphira, ak poznáš svoje telo dobre, tak pravdepodobne veľmi skoro spoznáš, že si tehotná. Väčšina žien rozpozná prvé príznaky po uhniezdení vajíčka v materenici, čiže tých pár dní po oplodnení. Čo sa prvých príznakov týka, tie by sa dali rozdeliť na SPOĽAHLIVÉ: pozitívny tehotenský test a potvrdenie ultrazvukom a NESPOĽAHLIVÉ:
1. náhly pocit hladu - vlčí hlad - prichádza odrazu
2. tmavšie sfarbenie prsných bradaviek
3. bolesti v podbrušku a krvácanie ľahké špinenie - približne 8 dní po oplodnení môže prísť ku krvácaniu tzv. uhniezďovaciemu špineniu a taktiež v termíne menštruácie môže prísť k tmavému výtoku
4. časté nutkanie na močenie - keď sa embryo uhniezdilo a produkuje hormón GCG, budeš potrebovať častejšie ako inokedy
5.únava - veľké množstvo progesterónu dáva pocit akoby si sa zúčastnila maratónu, i keď máš za sebou bežný deň. je to najčastejší príznak, ale nie spoľahlivý.
6. citlivé, naliate prsníky - v tehotenstve bývajú prsníky citlivé na dotyk, je to porovnateľné s časom pred menštruáciou, ale intenzívnejšie. Keď si telo zvykne na zvýšenú koncentráciu hormónov, tento pocit ustúpi
7. ranné nevoľnosti - keď budeš mať šťastie, vôbec sa s tým stretnúť nemusíš, u niektorých žien ide skôr o nechutenstvo, odpor k jedlu alebo vôni. Jednoducho sa môžeš cítiť zle, nemusí sa to týkať rána, ale naopak celého dňa. Môže prísť k zmene chutí, pocit chuti po káve, kove. Jedlá ktoré si mala rada vôbec nemusíš.
8. ak si náhodou meriaš bazálnu teplotu a táto sa 18 dní v kuse drží nad normálom si pravdepodobne tehotná.
9. vynechaná menštruácia - týka sa to samozrejme pravidelnej menštruácie
Mám tri deti a u každého z nich som mala iné príznaky. Pri prvom synovi som skoro denne jedla ryby. Pri dcére som mala odpor k sladkému a milovala som vôňu vlhkých pivníca kávy. Pri treťom synovi som jedla veľa, veľa ovocia. Len jedno bolo spoločné pri všetkých troch - nemala som žiadne problémy, bola som veľmi hyperaktívna a nesmierne spokojná, čo prajem všetkým.
1 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Ako tu už bolo písané, tak medzi prvými sa aj u mňa objavila zmena vo vnímaní pachov a vôní...a hneď na to časté močenie (pomaly som sama seba stretávala cestou na toaletu)...no a ešte som bola od samého začiatku priveľmi precitlivelá (plakala som nad polročnou dcérkou, že mi veľmi rýchlo vyrástla, plakala som keď som čítala v časopise že žena Maroša Kramára materstvom opeknela a ja som sa cítila byť veeeeľmi škaredá...)


Anmary - naozaj sa netreba stresovať, keď to má prísť, tak to príde. Držím pršteky.

0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

k tomu skúšaniu a vyšetreniu- otehotneniu môžu brániť aj problémy so štítnou žľazou.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zaphira Pozri príspevok
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Ovulácia je 12 - 16 dní pred menštruáciou, v tomto čase je koncentrácia estogénu v krvi maximálna. Niektoré ženy pociťujú v tomto čase bolesti, ktoré môžu trvať pár hodín. Vajíčko o priemere asi 0,1 mm prechádza vajíčkovodom do maternice, tento proces trvá asi tri dni. Čiže ak ťa to zaujíma práve kvôli oplodneniu, tak už v prvých 12 - 24 hodinách po ovulácii môže byť vajíčko spermiou oplodnené.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

anmary Pozri príspevok
Podľa lekárky je všetko v poriadku. Prvé tehotenstvo bezproblémové, dokonca "na prvý šup". A teraz už rok nie a nie.
Ak to nie je fyzického charakteru, môže to byť aj psychického. Nie som odborník, takže len takto laicky. Poznám kopec párov, ktorí boli pod tlakom a chceli mať strašne bábätko. A nedarilo sa. Keď prestali na to stále myslieť, uvoľnili sa, a prestali sa priveľmi "snažiť" tak bolo zrazu všetko o.k.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Páááááni!!! To som ešte nepočula, že by som mohla cítiť keď sa vajíčko uhniezdi! Tak to sa teším.
Ale ono je to asi rozdiel, či to tehotenstvo planujete a chcete, vtedy si asi aj veľa domýšľate a možno už druhý deň cítite ako to malé kope . Alebo naopak, ak si nechcete pripustit, že by ste mohli otehotnieť, tak sú všetky príznaky len "prechladnutie". Kamarátka si dosť dlho myslela, ze je "len" prechladnuta Nie je to tak?
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

uko Pozri príspevok
Páááááni!!! To som ešte nepočula, že by som mohla cítiť keď sa vajíčko uhniezdi! Tak to sa teším.
Ale ono je to asi rozdiel, či to tehotenstvo planujete a chcete, vtedy si asi aj veľa domýšľate a možno už druhý deň cítite ako to malé kope . Alebo naopak, ak si nechcete pripustit, že by ste mohli otehotnieť, tak sú všetky príznaky len "prechladnutie". Kamarátka si dosť dlho myslela, ze je "len" prechladnuta Nie je to tak?
Tak to som este ani ja nikdy nepocula o tom pichani v maternici, zda sa mi to naozaj take dost zvlastne, ale ono je to asi individualne...takze moze byt. Niekomu sa bude mozno zdat zvlastne, ze ja osobne som si nebola celkom ista, ked mi v porodnici praskol plod. obal a az ked som sa po par minutach postavila z postele, zistila som, ze mi odteka plodova voda ... Obzvlast pre prvorodicky je vsetko okolo tehotenstva take nove, aj tie kadejake priznaky, ze si clovek ani vlastne nevie vysvetlit, co sa to s nim deje...Skratka, niektore zeny su viac, niektore menej senzitivne...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja si pamatam, ze ma stale tahalo k zemi, tlak mi klesol poriadne
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Ešte pred vynechaním menzesu, obrovská chuť na jedlo,napätie v prsiach a väčšia citlivosť na rôzne pachy. Po oplodnení vajíčka, vajíčko putuje do maternice a kým sa v nej uhniezdi prejde 6-10 dní. Ja som vždy vedela, kedy som zostala tehotná, lebo ma to usadenie vajíčka v maternici vždy strašne zabolelo, až tak, že som sa na to zobudila.
Tak toto počujem prvý raz! Až takéto zázračné to býva u niektorých mamín?
No toto mi evokuje jar, sklenené guličky a jamka v zemi...
Ale ono aj jarou začína nový život!
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

Hlavne sa krááásne nalejú prsia
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Tak to s tymi prsiami je pravda, ale asi to nie je badatelne skor, ako vynecha menstruacia. :-)) Ci ako poviete?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať