Zavrieť

Porady

vykaz prijmov a vydavkov

Prosim Vas, mala by som pripravit vykaz prijmov a vydavkov, majetku a zavazkov pre banku na poskytnutie uveru, no neviem sa pohnut. Idem tento vykaz robit prvy krat a ked som sa pozrela do vykazov za min.rok tak tomu vôbec nerozumiem. V kolonke prijmy v podstate mame len sumu 56.000 a je vedena ako ostatne. V kolonke vydavky mame mzdy, platby do poistnych fondov, ostatne. Tato suma po spočítaní sa rovna presne tej sume prijmu 56.000. Neviem preco som si myslela ze do prijmov - ostatne idu vsetky prijmy. Moze mi to niekto vysvetlit ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    duves Pozri príspevok
    Ako SZČO?
    Nie je to SVB.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Poznam uz banku, kde poskytnu uver, pricom nemusia mat SVB. Nesmu byt neplatici, sucet mesacnych odvodov na fond oprav za cely dom musi prevysovat anuitnu splatku uveru a zabezpecenie uveru bude fondom oprav v centralnom registri formou NZ.

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    ja mam banku ktora nam poskytne uver, ja len nerozumiem vykazu?Prosim Vas, mala by som pripravit vykaz prijmov a vydavkov pre banku na poskytnutie uveru, no neviem sa pohnut. Idem tento vykaz robit prvy krat a ked som sa pozrela do vykazov za min.rok tak tomu vôbec nerozumiem. V kolonke prijmy v podstate mame len sumu 56.000 a je vedene ako ostatne. V kolonke vydavky mame mzdy, platby do poistnych fondov, ostatne. Tato suma po spočítaní sa rovna presne tej sume prijmu 56.000. Neviem preco som si myslela ze do prijmov - ostatne idu vsetky prijmy. Moze mi to niekto vysvetlit ako to vlastne je?
    Elena Navrátilová
    To máš položku za správu. V SVB sa podľa zákona sa správa považuje za príjem nepodliehajúci zdaneniu. Je príjmom SVB a používa sa na odmeny pre členov rady, poistné z odmien. Preto sa Ti príjem SVB /prostriedky vybraté za správu/ na jednej strane a výdaj / poplatky na odmeny, poistné,... / na druhej strane musia rovnať. SVB je neziskovka, ktorá nie je založená za účelom podnikania. V SVB podlieha zrážkovej dani príjem za prenájom. Dúfam, že je to zrozumiteľné.

    vykaz prijmov a vydavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.