Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o pracovnej činnosti

Ahojte.Ja mám problém s dohodami. Jedno tlačivo je:
"Dohoda o vykonaní práce" a druhé tlačivo je:

"Dohoda o pracovnej činnosti"

Na základe čoho sa vypisuje jedna alebo druhá. Ďakujem pekne.
Usporiadat
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
jana.bel Pozri príspevok
Ahojte.Ja mám problém s dohodami. Jedno tlačivo je:
"Dohoda o vykonaní práce" a druhé tlačivo je:

"Dohoda o pracovnej činnosti"

Na základe čoho sa vypisuje jedna alebo druhá. Ďakujem pekne.
základný princíp je jednoduchý...dohoda o práci je jednorazová činnosť/ napríklad premaľovanie dverí v kancelárii/ a dohoda o činnosti je dlhodobejšia záležitosť, napríklad že upratovačka ti bude chodiť tie dvere každý týždeň umývať...
0 0
jana.bel jana.bel

jana.bel je offline (nepripojený) jana.bel

a keď máme zamestnanca "kuriča",ktorý chodí kúriť každý deň na 3 hod a je na dohodu, tak aké tlačivo mu mám vypísať? Dohodu o pracovnej činnosti?Som nová a za predchádzajúce mesiace som mu našla napísané Dohody o vykonaní práce.
Preto sa pýtam.Prosím odpovedzte mi ešte. Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Vypíš DOPČ.........................
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
jana.bel Pozri príspevok
a keď máme zamestnanca "kuriča",ktorý chodí kúriť každý deň na 3 hod a je na dohodu, tak aké tlačivo mu mám vypísať? Dohodu o pracovnej činnosti?Som nová a za predchádzajúce mesiace som mu našla napísané Dohody o vykonaní práce.
Preto sa pýtam.Prosím odpovedzte mi ešte. Ďakujem.
Tak dobre, že ste nemali kontrolu z Inšpektorátu práce, lebo Dohoda o vykonaní práce, bolo úplne chybné riešenie ako uzatvoriť pracovný vzťah s kuričom. Predsa kurič túto prácu vykonáva denne - opakujúca sa činnosť a táto dohoda bola určená len na jednorázovú činnosť napr. odpratať kopu uhlia , vymaľovať kancelárie a pod. Od 1.9. je možnosť uzatvoriť s ním Dohodu o pracovnej činnosti . Ale zase je podmienka , aby odpracoval v týždni len 10 hod.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jana.bel Pozri príspevok
a keď máme zamestnanca "kuriča",ktorý chodí kúriť každý deň na 3 hod a je na dohodu, tak aké tlačivo mu mám vypísať? Dohodu o pracovnej činnosti?Som nová a za predchádzajúce mesiace som mu našla napísané Dohody o vykonaní práce.
Preto sa pýtam.Prosím odpovedzte mi ešte. Ďakujem.
Janka,je dobré opýtať sa a vyvarovať sa chýb. brm,Manual a DanielaSĽ Ti dali odpovede na Tvoju otázku.
0 0
leilaaaa80 leilaaaa80

leilaaaa80 je offline (nepripojený) leilaaaa80

a co s tym pracovnikom co sme ho zamestnali na dohodu o vykonani prace v auguste je to v poriadku
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

leilaaaa80 Pozri príspevok
a co s tym pracovnikom co sme ho zamestnali na dohodu o vykonani prace v auguste je to v poriadku
Moc otázke nerozumiem - a čo ten pracovník robí ? Ak robí kuriča tak ako je uvedené v predošlej otázke tak to nie je správne. Lebo to je denno-denne sa opakujúca činnosť. Do DoVP za 8/07 mu dajte napr. že "upratuje uhlie" alebo "opravuje radiatory" a od 1.9.07 mu napíšte DoPČ na to čo skutočne robí.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
V súvislosti s touto témou ma napadla jedna otázka. Mám zamestanca na dohodu o vykonaní práce, ktorú ukončí dňa 20.9. a od 21. 9. idem s ním uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti. Je potreba takéhoto zamestnanca odhlásiť a znova prihlásiť na Sociálnej poisťovni, alebo prihlásenie platí???
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
netreba...na registračnom liste sa druhy dohôd nerozlišujú, pre sociálku dohoda ako dohoda, aj tak ho nenájdeš v zozname o mesiac dva tri päť...rozlišuješ len pracovný pomer a dohodu
0 0
alenkas alenkas

alenkas je offline (nepripojený) alenkas

Prepáčte, ale aj pracovníka, ktorý je normálne zamestnaný nA SVOJOM PRACOVISKU A u mňa vykoná jednorázovú prácu na dohodu o vykonaní práce, musím ohlásiť do soc. poisťovne? Ešte som to nerobila, prosím o vysvetlenie a trpezlivosť. sOM žIVNOSTNíK.
0 0
ivemar ivemar

ivemar je offline (nepripojený) ivemar

Ano aj taky pracovnik na dohodu sa musi nahlasit do SP.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

alenkas Pozri príspevok
Prepáčte, ale aj pracovníka, ktorý je normálne zamestnaný nA SVOJOM PRACOVISKU A u mňa vykoná jednorázovú prácu na dohodu o vykonaní práce, musím ohlásiť do soc. poisťovne? Ešte som to nerobila, prosím o vysvetlenie a trpezlivosť. sOM žIVNOSTNíK.
Áno prihlásiť do SP ako dohodára, na DÚ sa registrovať ako platca dane zo závislej činnosti,odozdávať prehľady Q.
0 0
MartaP MartaP

MartaP je offline (nepripojený) MartaP

Z dohody o pracovnej činnosti sa odvádza do Soc. poisťovne úraz. a garančné poistenie a na DU 19 % daň, tak ako pri Dohode o vykonaní práce?
0 0
aniv aniv

aniv je offline (nepripojený) aniv

kontrolóri na nelegálnu prácu neuznajú prihlásenie do SP za predchádzajúcu dohodu, nová dohoda tak je potrebné odhlásiť starú dohodu a prihlásiť novú
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
MartaP Pozri príspevok
Z dohody o pracovnej činnosti sa odvádza do Soc. poisťovne úraz. a garančné poistenie a na DU 19 % daň, tak ako pri Dohode o vykonaní práce?

áno, presne tak.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
aniv Pozri príspevok
kontrolóri na nelegálnu prácu neuznajú prihlásenie do SP za predchádzajúcu dohodu, nová dohoda tak je potrebné odhlásiť starú dohodu a prihlásiť novú

ja si tiež myslím, že by bolo treba starú dohodu odhlásiť (veď tam bol uvedený dátum, dokedy je uzavretá) a potom prihlásiť novú dohodu.
0 0
Stani3 Stani3

Stani3 je offline (nepripojený) Stani3

Ja mám tiež podobný problém, mám jednu dohodu o vykonaní práce s dôchodkyňou, ktorá mi chodí vypomáhať do obchodu len vtedy, keď ide napr. jedna predavačka na dovolenku, k lekárovi a pod. Takže nechodí pravidelne, a neodpracuje ročne viac ako 300 hodín. Niekedy sa stane, že nepríde robiť napr. 5 mesiacov za sebou. To s ňou mám uzavrieť dohodu o pracovnej činnosti, alebo je dobrá dohoda o vykonaní práce?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Odporúčam DoVP ukončiť a prejsť na DoPČ. Dôležité je, že pri DoPČ nesmie odpracovať viac ako 10 hodín za týždeň. Preto ak by to mal byť problém, vhodnejšie budú jednorazové opakované DoVP.
0 0
pure61 pure61

pure61 je offline (nepripojený) pure61

-prosím, poraďte mi, práca čašníka na dohodu o pracovnej činnosti na obdobie jedného mesiaca - koľko hodín môže odrobiť a aký môže mať max. príjem /aby nebol vyradený z evidencie na úrade práce/? Odvody do soc. poisťovne sú garančné a úrazové + daň zo mzdy ?
0 0
pure61 pure61

pure61 je offline (nepripojený) pure61

Ďakujem, už som si to našla...
0 0
Načítať ďalšie