Zavrieť

Porady

Otvaracie hodiny

Dobry podvecer.
Vedel by mi niekto poradit?
Dnes som bola na zivnostenskom urade ohlasit otvorenie prevadzky.
Musim mat na predzke - kamcelarii uradne hodiny? (tak, ako to maju napr. na obchode)
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    nextone Pozri príspevok
    Dobry podvecer.
    Vedel by mi niekto poradit?
    Dnes som bola na zivnostenskom urade ohlasit otvorenie prevadzky.
    Musim mat na predzke - kamcelarii uradne hodiny? (tak, ako to maju napr. na obchode)
    Dakujem za radu
    Ak to máš nahlásené ako prevádzku, kde budeš vykonávať činnosť, a kde budú za tebou chodiť zákazníci, úradne hodiny by mali byť vyvesené.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Doplním: Nie len otváracie hodiny, ale aj presné označenie prevádzky, názov firmy, sídlo firmy, zodpovedná osoba, a ešte aj tel.kontakt (to na prípad núdze napr. oheň...) A to všetko zo zákona, inak hrozí pokuta 5.000,- SK pri kontrole zo živnostenského úradu.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Dakujem za odpoved.
    Este mam jednu otazku, mozno mi budete vediet poradit aj tu, aby som nemusela zakladat novu temu.
    Musim mat knihu doslej a odchadzajucej posty?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved.
    Este mam jednu otazku, mozno mi budete vediet poradit aj tu, aby som nemusela zakladat novu temu.
    Musim mat knihu doslej a odchadzajucej posty?
    Nie je to povinná evidencia.

    Práve dnes som si ju kupoval, lebo moja korešpodencia tak narástla, že som strácal prehľad.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím , že nie je povinná ale je to dobé mať ju .K tým otváracím hodinám na prevádzke je potrebné schválenie z Vášho MÚ - Odd.podnikateľskej činnosti .Platí sa tam aj poplatok cca 200 ,- Sk.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    Este jedna otazka:
    Musim otvorenie prevadzky nahlasit aj na danovy urad?
    Áno je potrebné to nahlásiť aj na DÚ. Stačí listom.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    Zita5 Pozri príspevok
    Súhlasím , že nie je povinná ale je to dobé mať ju .K tým otváracím hodinám na prevádzke je potrebné schválenie z Vášho MÚ - Odd.podnikateľskej činnosti .Platí sa tam aj poplatok cca 200 ,- Sk.
    aka je pravdepodobnost, ze mi schvalia uradne hodiny take, ako ja chcem?
    Kancelariu nemam zriadenu na celodennu prevadzku, len ak mam stretnutie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nextone Pozri príspevok
    aka je pravdepodobnost, ze mi schvalia uradne hodiny take, ako ja chcem?
    Kancelariu nemam zriadenu na celodennu prevadzku, len ak mam stretnutie.
    Ak tie otváracie hodiny nebudú po 22.00., tak to schvália.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    nextone Pozri príspevok
    musim vypisovat nejaku ziadost? je dostupna na internete?
    Skúste nájsť na nete Váš MÚ ......a tam treba talčivko pohľadať ak nie , doporučujem osobne zájsť na príslušné oddelenie .

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    neviete mi poradit, ake dokumenty si budem musiet so sebou vziat, aby som tam nesla dva krat?
    Ide o MÚ Bratislava Stare mesto.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    nextone Pozri príspevok
    musim vypisovat nejaku ziadost? je dostupna na internete?
    Nie je treba žiadne mimoriadne tlačivo. Stačí napísať stručný list. Vec - Žiadosť o schválenie otváracích hodín. V texte dvomi vetami - aká prevádzka, aké hodiny, dátum, podpis. Toť vsjo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podľa tohto si vytvor tlačivo

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Zitka, si profík! U nás na "dzedzine" stačila taká jednoduchá

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    cloe Pozri príspevok
    Nie je treba žiadne mimoriadne tlačivo. Stačí napísať stručný list. Vec - Žiadosť o schválenie otváracích hodín. V texte dvomi vetami - aká prevádzka, aké hodiny, dátum, podpis. Toť vsjo.
    Takže, aby som Vás vyviedla z omylu na MÚ Bratislava Staré mesto je nutné vypísať žiadosť priamo u nich. Okrem toho potrebujete mať pri sebe originál nájomnej zmluvy, kde budete mať prevádzku a originál živnostenský list. Kedže ich nemôžete odovzdať je dobré mať nachystanú kópiu.
    Ak to nebudete mať pri sebe, ani sa s Vami nebudú baviť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    nextone Pozri príspevok
    Takže, aby som Vás vyviedla z omylu na MÚ Bratislava Staré mesto je nutné vypísať žiadosť priamo u nich. Okrem toho potrebujete mať pri sebe originál nájomnej zmluvy, kde budete mať prevádzku a originál živnostenský list. Kedže ich nemôžete odovzdať je dobré mať nachystanú kópiu.
    Ak to nebudete mať pri sebe, ani sa s Vami nebudú baviť

    Ja by som nepovedala že by to bol omyl , u nich v obci to takto stačilo.A nakoniec prevádzka nie je len o otváracích hodinách ....veľa podnikateľov tomu nechce veriť , až keď dostanú do rúk tlačivo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.