Zavrieť

Porady

Ďalší nepodarok - novela koncesionárskych poplatkov ?

Už je to tu.
Koncesionárske poplatky. Čoskoro pôjdu na schválenie do parlamentu. Teda v prípade, že konečne niekto v súčasnej vláde nezačne myslieť v prospech občanov tohoto štátu.

http://www.rokovania.sk/appl/materia...E?OpenDocument

Skúste si to pozrieť a zamyslieť sa nad dôsledkami takéhoto zákona.
Naposledy upravil emgeton : 26.09.07 at 05:45
Usporiadat
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Hlavne táto časť je úžasná:

3) Platiteľ podľa § 3 písm. b) platí úhradu za služby verejnosti za každý aj začatý kalendárny mesiac vo výške
[COLOR=black]<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice"
a) 140 Sk, ak zamestnáva od 3 do 9 zamestnancov,
b) 560 Sk, ak zamestnáva od 10 do 49 zamestnancov,
c) 2400 Sk, ak zamestnáva od 50 do 249 zamestnancov,
d) 6000 Sk, ak zamestnáva od 250 do 999 zamestnancov,
e) 14000 Sk, ak zamestnáva viac ako 1000 zamestnancov.

Takí zamestnanci pri pásovej výrobe si budú púšťať na celú halu nahlas rádio aj TV. Veď zamestnávateľ platí konces. poplatky. O koncových zásuvkách FO ani nehovorím. Nuž čo, bude luxus mať dom, chatu.... Všade sa bude platiť(nie všade, viď príspevok nižšie), veď to vysielanie je super, nie?
Naposledy upravil účtovník 007 : 26.09.07 at 06:56 Dôvod: oprava textu
0 0
ilom ilom

ilom je offline (nepripojený) ilom

§ 6

Sadzba úhrady za služby verejnosti



(1) Platiteľ podľa § 3 písm. a) platí úhradu za služby verejnosti vo výške 140 Sk za každý aj začatý kalendárny mesiac. Platiteľ podľa § 3 písm. a), ktorý je koncovým odberateľom elektriny vo viacerých odberných miestach, platí úhradu za služby verejnosti len za jedno odberné miesto.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
...a potom sa cuduju ze preco zamestnavatelia tlacia zamestnancov aby sa stali zivnostnikmi...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

je to grc , ľudia budú platiť podľa toho, či odoberajú elektrinu, nie podľa toho, či vlastnia alebo nevlastnia resp. počúvajú rádio?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Braňo Pozri príspevok
je to grc , ľudia budú platiť podľa toho, či odoberajú elektrinu, nie podľa toho, či vlastnia alebo nevlastnia resp. počúvajú rádio?
O tomto riešení už dosť dlho sa hovorilo. Aj mňa to poburuje, to, že mám elektriku zavedenú do domu ešte nemusí automaticky znamenať, že počúvam aj rádio, či vôbec mám. Je to nespravodlivé.
Napr. brat stavia dom, má nedokončený, nebýva, nemá rádio, ale platiť bude musieť za to čo nevyužíva.
0 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

Romovia to už vyriešili v predstihu. Treba prejsť na autobatérie.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Braňo Pozri príspevok
je to grc , ľudia budú platiť podľa toho, či odoberajú elektrinu, nie podľa toho, či vlastnia alebo nevlastnia resp. počúvajú rádio?
Myslím, že v dnešnej dobe už neexistujú ľudia, ktorí nepočúvajú rádio. Existujú ešte nejaký, čo nevlastnia televízor a na tých v zákone mali myslieť. Mohli mať možnosť dať čestné prehlásenie a tak sa vyhnúť plateniu. Pričom by mohli počítať aj s kontrolou. A za takýto hlúpy zákon sa môžeme poďakovať predovšetkým neplatičom, ktorých je stále veľa.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Rádio počúvam maximálne tak FUN ... prečo nemôžem platiť im?

Zuzana
0 0
luluhaha luluhaha

luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

http://www.referendum2008.sk/ tu sa dočítate ako sa môžete aktívne zapojiť proti poplatkom..
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

912 Pozri príspevok
Rádio počúvam maximálne tak FUN ... prečo nemôžem platiť im?

Zuzana
Asi treba podporiť to referendum, prípadne dať návrhy na zmeny v zákone.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

luluhaha Pozri príspevok
http://www.referendum2008.sk/ tu sa dočítate ako sa môžete aktívne zapojiť proti poplatkom..
Veru tak, ďalší nepodarok z dielne našich poslancov, ďalší výpalnícky zákon, pre našu firmu to znamená takmer 30.000,- na poplatkoch. Proti tým 3.000,- čo sme platili doteraz dobrý skok. A pritom televíziu ani nemáme, sme výrobná firma a naši zamestnanci ozaj nemajú čas na pozeranie .
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

JAJA11 Pozri príspevok
Myslím, že v dnešnej dobe už neexistujú ľudia, ktorí nepočúvajú rádio.
Ja radio pocuvam vylucne vtedy, ked hra niekomu inemu - v kaviarni, v aute niekoho ineho atd. Slovensky rozhlas nepocuvam vobec.

Ale zaujimalo by ma, ako neplatit. Ako zistia, ze akurat ja neplatim a ze by som podla nich platit mal?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

JAJA11 Pozri príspevok
Myslím, že v dnešnej dobe už neexistujú ľudia, ktorí nepočúvajú rádio. Existujú ešte nejaký, čo nevlastnia televízor a na tých v zákone mali myslieť. Mohli mať možnosť dať čestné prehlásenie a tak sa vyhnúť plateniu. Pričom by mohli počítať aj s kontrolou. A za takýto hlúpy zákon sa môžeme poďakovať predovšetkým neplatičom, ktorých je stále veľa.

Mýliš sa. S tým počúvaním rádia.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Je v novele aj polovicna suma pre dochodcov?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

http://www.porada.sk/t73148-kde-najd...ovy-zakon.html

v tejto téme je aj schválený návrh zákona.
Zatial nepodpísal prezident , teda ešte nevyšiel v zbierke zákonov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

charonme Pozri príspevok
Ale zaujimalo by ma, ako neplatit. Ako zistia, ze akurat ja neplatim a ze by som podla nich platit mal?
To zistia jednoducho, ak odoberas elektrinu. Mas moznost jedien zrusit zmluvu na odber el. energie a zakupit benzinovy generator.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

VladoaKatka Pozri príspevok
Ako by sa stalo. Bohuzial Slovensko ma "automatickeho prezidenta", to uz rovno mohli stvorit nejaky soft, ktory by simuloval spravanie prezidenta, bolo by to lacnejsie.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež neviem prečo sa hovorí, že ešte prezident nepodpísal. Veď čo podpíše predseda vlády, to je už akoby podpísané aj prezidentom. Na Slovensku je to tak. Až mi začína byť z toho nejako čudne v žalúdku.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

misomiso Pozri príspevok
To zistia jednoducho, ak odoberas elektrinu. Mas moznost jedien zrusit zmluvu na odber el. energie a zakupit benzinovy generator.
Dnes mi napadlo. Naša firma má 3 odberné miesta. Staré objekty (tie sú v prenájme), byt ( ten prenajímame zamestnancom) a prevádzku. Máme 60 zamestnancov. Podľa zákona pri 60 zamestnancoch sa bude platiť cca 30.000,- Sk. Keď máme 3 odberné miesta takto bude 3 x 30.000,. ? Dúfam že nie, že to je v zákone ošetrené. (Doteraz sme platili ročne 6.400,- Skk, čo sa mi zdalo primerané)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

charonme Pozri príspevok
Ja radio pocuvam vylucne vtedy, ked hra niekomu inemu - v kaviarni, v aute niekoho ineho atd. Slovensky rozhlas nepocuvam vobec.

Ale zaujimalo by ma, ako neplatit. Ako zistia, ze akurat ja neplatim a ze by som podla nich platit mal?
Ja rádio počúvam, ale určite nie SlRozhlas. A platiť musím tiež. Je to nespravodlivé a určite nie sociálne. Nápad, s ktorým prišli teraz o platení z daní je naozaj najsociálnejší. Ľudia s nízkymi príjmami v podstate nebudú platiť, rovnako dôchodci, ktorí nemajú zdaniteľný príjem. Toto by si mali uvedomiť naši politici, ktorí sa hlásia k sociálnej politike.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať