Zavrieť

Porady

Tatársky biftek pre vegetariánov

Máte niekto recept na tatarák zo zemiakov? (alebo podobný)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    karpis Pozri príspevok
    Tu sú nejaké recepty nemám ich ale overené
    Skúsila som aj falošný tatarák, ale priznávam - nie je to mäso! No a ani chuťou, ani farbou sa nepodobá pravému, len ak by stačila na chuť tá hrianka...

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Myslím, že ten zemiakový som pred veeľa rokmi robila, a celkom to chutilo no samozrejme nie je to ten, (z mäsa) ktorý poznám z mladosti ale myslím že vegetariánom bude chutiť aj zemiakový

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja robievam "tatarák" z hlivy. Dám ju podusiť na maslo, na rozmixovanie stačí ponorný mixér (šťavu, ktorú hliva pustí, treba nechať vydusiť). Do vychladnutej hlivy pridám soľ, ml.korenie, sladkú červenú papriku, worč.omáčku, horčicu, kečup, na drobno pokrájanú cibuľku a primerane červeného vínka. Cesnačikom potriem hrianky ....osobne sa toho neviem obžrať .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Johanka Pozri príspevok
    soľ, ml.korenie, sladkú červenú papriku, worč.omáčku, horčicu, kečup

    + na jemno nastrúhaná čerstvá mrkva . Cibuľka ako príloha ( ak ju niekto nemusí ) - aj tak sa dá .

    oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

    oluska_1
    Nie je to tatarský biftek, ale veľmi sa mi osvedčila pomazánka:
    strúhaná mrkva, mleté vlašské orechy, majonéza (alebo tatarská omáčka), vegeta a prelisovaný cesnak (nemusíme šetriť, pokiaľ nám cesnak nerobí problémy), podľa chuti. Môže byť na hrianku, ale aj na rožok alebo chlieb.

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    Včera som v TV zachytila program "Kluci v akci" a robili tam takýto tatarák:
    - v šupke uvarené, očistené a pretlačené zemiaky (vraj môžu byť aj postrúhané),
    - mladá cibuľka aj s vňaťou nadrobno posekaná
    - cesnak
    - kečup
    - horčica
    - sterilizovaná uhorka nadrobno posekaná
    - worčestrova omáčka
    - mleté čierne korenie
    - soľ
    Natierali si to na hrianku natretú cesnako, a straáášne im to chutilo...

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Na oleji opražíme cibulu, pridáme nastruhanú tekvicu /najlepsie hokaido alebo "pečiarku"/, prelisovaný cesnak, korenie podla chuti, ja davam bylinky a zázvor, miesto soli dáme sójovú omáčku. Dusíme pol hodiny, pridáme paradajkový pretlak a čili a ešte podusíme domakka. niekedy stací aj 5 minut. premiešame, mala by vzniknut kaša, ktorú natierame na hrianky, alebo možme premiešať s cestovinou alebo krúpami.

    Tatársky biftek pre vegetariánov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.