Zavrieť

Porady

Štiepačka na drevo

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Chcela by som si kúpiť menšiu štiepačku na drevo. Prosím Vás, máte niekto so štiepačkou skúsenosti? Ako pracuje, spoľahlivosť, rýchlosť.....Oplatí sa takáto investícia cca. 7-9 tis. pre domáce účely?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
No to by aj mňa zaujímalo...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Drevo ma oproti ostatnym vykurovacim mediam tu vyhodu, ze sa pri nom zohrejes dva razy - prvy raz ked ho rubes a druhy raz ked nim kuris.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Neviem, ako si to drevo stiepala doteraz a kolko ho je. Ak si to robila sama, rucne na celu zimu, istotne sa Ti to uz nechce zopakovat. Je to jednoduche a spolahlive zariadenie. Najlepsia je hydraulicka, je spolahliva, sama ale nerobi, drevo v metrovych kusoch do nej musis davat . 9 000 Sk a este sa aj narobit je ale dost. Mozno by bolo lacnejsie najat nejakych nie prilis chytrych ale silnych ludi. V nasej dedine ma napriklad takuto stiepacku jeden clovek a za 100 Sk/hod pride domov postiepat.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V Martine ma jeden pan tiez stiepacku, ale je to dost velke hebedo.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja mám štiepačku na drevo už 3 roky a som rada že ju mám. Naštiepať 15-20 m3 dreva sekerou bolo už nad moje sily. Kúpila som ju a neľutujem. Možno pre tých silných - teda chlapov je to pomalšie, ale nenarobím sa. Kus dreva - napílený na potrebnú dĺžku- dám do štiepačky, stlačím dva spínacie gombíky a čakám kedy sa drevo rozštiepi. Štiepačka je elektrická, má hydraulický motor. Doporučujem.
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim Ta, WAGNER, aka je to stiepacka - myslim velkost a priblizna cena. U nas drevo stiepa moj muz.Zatial sice vladze, ale uz mame obaja svoje roky a v buducnosti by sa nam to mozno aj zislo.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
durisovad Pozri príspevok
Prosim Ta, WAGNER, aka je to stiepacka - myslim velkost a priblizna cena. U nas drevo stiepa moj muz.Zatial sice vladze, ale uz mame obaja svoje roky a v buducnosti by sa nam to mozno aj zislo.
A už sa ti nechce zohrievať pri rúbaní ?

Veď to je to, že nie vždy sa dajú zohnať ľudia zrovna vtedy, keď je čas, a nie vždy je telo "pripravené a ochotné" porúbať to drevo. Ako napísala wagner, ide o to že sa človek nenarobí a vkľude si porúbe aj bez chlapov.
WAGNER: Aká je tá tvoja štiepačka veľká? Aký tlak dosahuje?
Videl som štiepačku ktorá mala tak 50kg a bola na elektriku - mala prítlačnú silu 5 t. Na také domáce použitie by to hádam mohlo stačiť?
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

môj brat vyrába štiepačky na drevo,len teraz je mimo Slovenska,tak neviem napísať cenu kontakt masatrans@post.sk
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Máš pravdu, že sa mi nechce zohrievať pri štiepaní dreva. Takže údaje, ktoré niektorých z Vás zaujímajú: kupovala som ju v septembri 2004 a stála 11400.- Sk. Je to typ W 520/5T, max.štiepacia sila 5 ton, napájanie prúdom 230V/50Hz. Výkon 2 PS - 1,5 kW. Rozmery štiepaných klátov závisia od toho, aké je drevo. Pokiaľ je mokré alebo aj suché a nie je hrčovité, výrobca síce udáva max.priemer 5-25 cm, ale ja bežne štiepam aj cez 30 cm. Záleží od dreva. Minimálna dĺžka klátu - výrobca udáva 52 cm, ale dá sa štiepať aj od 30 cm.Výrobca má aj internetovú stránku www.guede.com
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A prosim ta, ako stiepas hrcovite drevo? My takeho mame vzdy veru dost.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Hrčovité drevo musíš viac krát v štiepačke otočiť, ak Ti ho nepreštiepi. Niektoré hrče sa štiepu normálne, problém zvykne byť s bukovým drevom, ktoré je veľmi suché a má niekde v strede hrču. Vtedy ho viackrát otočím a štiepačka ho nadštiepne a ten kúsok čo mi zostane, tak dotnem sekerou.To je už v pohode.Najlepšie je štiepať mokré a nechať ho vysušiť už poštiepané. Ja to tak bežne praktizujem, len zo dva roky mi doviezli suché bukové - z ťažby vysušeného dreva na koreni.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dakujem.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Vdaka za popis tej štiepačky. Skoro takú istú som videl v obchode a teraz stojí cca 8.000,- Sk. Len to bol nejaký iný výrobca. Trošku to zlacnelo. Ale si, teda ako píšeš, spokojná. Ak je veľa dreva tak to môže dosť pomôcť, aby sa človek toľko nenarobil. (Napr. mne, čo posilujem iba so šanónom a myšou pri pc )
0 0
kubes0000 kubes0000

kubes0000 je offline (nepripojený) kubes0000

ahoj, vyrabam stiepacky na drevo ,3kW elektro motor ,nastavitelna vyska stiepacieho stola ,moznost stiepania az 1m ,ovladanie nohou ,cena 850,-eur
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

kubes tvoja pnuka patrí do inzercie a okrem iného o štiepačkách sa tu bavili v októbri 2007
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

aha tu je o štiepačkách kadečo:

http://hobby.idnes.cz/stipacky-dreva...by-zahrada_bma
0 0
fakmar fakmar

fakmar je offline (nepripojený) fakmar

predavam štiepacie hroty 60€ rozmer 80X300 0949329405
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pre účtovník007:

Jesto viacej druhov štiepačiek, ale ako najľahšie ovládateľná i pre ženu sa mi vidí rotačná štiepačka (s hrotom). Jej výhoda je v tom, že po prvotnom "nabodnutí" polena dreva na hrot štiepačky, táto si už sama viac-menej priťahuje to drevo a zároveň štiepe.
0 0
brinza brinza

brinza je offline (nepripojený) brinza

pracujuci
kubes0000 Pozri príspevok
ahoj, vyrabam stiepacky na drevo ,3kW elektro motor ,nastavitelna vyska stiepacieho stola ,moznost stiepania az 1m ,ovladanie nohou ,cena 850,-eur
dnes sa stiepacky daju kupit do 200- 250 e
0 0
sprievodca5 sprievodca5

sprievodca5 je offline (nepripojený) sprievodca5

Dobrý den.
Prosím Vás môže mi niekto poradiť?
Chcem kúpiť štiepačku dreva okolo 400 euro.
Ďakujem za rady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať