Zavrieť

Porady

kliešť

Dobry vecer,
chcela by som sa spytat, ci mi niekto moze poradit,co mam robit. V nedelu sme boli na huby a ja sa priznam som zabudla pozriet deti,ci nemaju kliestov a dnes vecer som malej 7 rocnej dcerke nasla na chrbte kliesta, tak som jej ho vytiahla pinzetou a natrela aplou. Poradte mi prosim,ci mam s nou ist k lekarovi, alebo co mam robit dalej? Mohol ju za tu dobu aj infikovat? Mam z toho dost velke obavy. A neviem,co robit dalej..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Zatiaľ nerob paniku a najbližšie dni sleduj dcérku či sa jej nezmenil zdravotný stav. Kliešť mohol, ale aj nemusel byť infikovaný. Ak by dcérka mala príznaky prechladnutia, pokašliavala a bolela ju hlavička tak určite treba okamžite navštíviť lekára a hlavne ho upozorniť na uštipnutie kliešťom.
    Toto Ti radím za predpokladu, že ste skutočne toho kliešťa vybrali a nič z neho neostalo v tele.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    ja by som zašla k lekárovi, kliešť bol v tele okolo 24 hodín. Nečakať na príznaky, ale predísť problémom prevenciou.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    idaret Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    chcela by som sa spytat, ci mi niekto moze poradit,co mam robit. V nedelu sme boli na huby a ja sa priznam som zabudla pozriet deti,ci nemaju kliestov a dnes vecer som malej 7 rocnej dcerke nasla na chrbte kliesta, tak som jej ho vytiahla pinzetou a natrela aplou. Poradte mi prosim,ci mam s nou ist k lekarovi, alebo co mam robit dalej? Mohol ju za tu dobu aj infikovat? Mam z toho dost velke obavy. A neviem,co robit dalej..
    Nebezpecne su nakazene klieste, cize si zisti ci sa v danej lokalite nachadzaju infikovane klieste (na internete su mapy, kde to je vyznacene).
    Napr.: http://www.utsm.szm.sk/klieste.htm
    http://www.szubb.sk/11_clanky/zdravie/KE/KE.html
    info: http://www.bleskovky.sk/cl/13/157636...to-sa-zahryzne
    http://www.milpos.sk/modules.php?nam...article&sid=65
    Pri vyberani je najdolezitejsie nestlacat kliesta. Treba ho vybrat opatrne, aby ste z neho nevypucili "latky" do tela!
    Nechcem strasit, ale som cital, ze sa to niekedy moze prejavit aj za velmi dlhu dobu (viac mesiacov, prip. rok).
    Drzim palce, aby to bol zdravy kliest.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja chcem strašiť, jedného pekného dňa som ochorela - predpokladala som na chrípku alebo niečo podobné. Bola som na PN a po 3 týždňoch nie a nie sa zbaviť malátnosti, a ostatných pocitov pripomínajúcich chrípku. Lekárka mi teda urobila širokospektrálne vyšetrenie krvi a zistila vysokú hladinu BOLERIE. Na základe jej zhodnotenia (ja som to až tak neskúmala) išlo vraj o uštipnutie kliešťom, hoci som si ho vôbec nemusela nájsť. Verila som jej, nakoľko išlo o obdobie jari a nakoľko sme v tej dobe chodili so psom často do lesa a striekali sme seba aj psa, mohol sa na mne nejaký "uchytiť" a mohla som si ho vraj zoškrabnúť. Vďaka jej profesnej nespokojnosti s priebehom liečby mi na základe tohoto krvného vyšetrenia nasadila tie správne antibiotiká. Po tejto skúsenosti som už nenechala nič na náhodu a dala som sa proti kliešťom zaočkovať. Takže by som to minimálne konzultovala s lekárom - ak ho máte dobrého, nebude brať nič na ľahkú váhu. Toď moja vlastná skúsenosť.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Z čerstvej skúsenosti by som neváhala.
    Niekedy v júli sme boli na prechádzke a večer sme našli synovi na zadku kliešťa. S manželom sme ho vybrali a vydezinfikovali. Asi o 3 týždne som si všimla zapálený fliačik na mieste kde bol predtým kliešť. Hneď som utekala k lekárke. Tá ma poslala na kožné. Tam sme dostali mastičku, zobrali malému krv a potom nám doktorka napísala ATB. Na výsledky BORELIE sme čakali mesiac. Chvalabohu boli negatívne.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tiež doporučujem lekára, ale ja mám overené ako dobrú dezinfekciu Tree olej. Dostať v lekárni, má dosť široké využitie.

    idaret je offline (nepripojený) idaret

    idaret
    Dakujem Vam vsetkym za pomoc. Telefonovala som s malej lekarom a ten mi povedal,ze az ked sa jej to po 3-4 dnoch zapali, az potom jej mozu nieco nasadit a zistit z krvi,ci nema boleriozu. Takze cakam a sledujem ju. Este raz dakujem za rady. Je to super sa podelit s problemamy, zivot je potom lahsi. Pekny den zelam vsetkym.

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    S tou pinzetou by som to už neskúšala, je to riziko, že niečo tam necháte. Nenaučím vás to, ale poradím vám, čo ma naučili ženy, ktoré denne pracujú na miestach kde sa vyskytujú kliešte. Servitok (nie toaleťák) dajte si ho na polovicu, navlhčite vodou, stači aj utrieť mokre umyvadlo, potom zľahka servitkom potrieť mydlo, aby sa to klzalo a potom stačí ZLAHUČKA takým mokrým mydlovím servítkom, krúžiť priamo po kliešťovi, pokiaľ ho na tej servítke nebudete mať. Keď jej tam zažraní tak aj viac krát navlčím a namydlím servítok. Uvidíte ak to vyskúšate, kliešť bude celí ešte behať po servítku

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Kliesť sa nevybera pinzetou!!!!!!!!!
    Je to uplne jednoduche. Na trosku vaty dame olej, pritlacime na miesto s kliestom a otacame proti smeru pohybu hodinovych ručičiek.

    aj inde to vystrihaju!!!
    http://diskusie.wanda.atlas.sk/o-cho...r-na-klieste!/
    "v kazdom pripade chcem vidiet ako AUTOR chce dokazat toto "Kliešťa uchopte pinzetou za hlavičku...", neskuseny clovek ho pinzetou roztrhne na 99,9%, a ako ho chce chytit za hlavicku? ci kliest sa zavrtava konecnikom ? :-)))) alebo ma dve hlavy ? niektory by mali pisat radsej bulvar"



    A trocha srandy:
    Naposledy upravil duves : 04.10.07 at 14:54

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Existuje mnoho spôsobov ako "vybrať kliešťa". A zakaždým je to ten správny osvedčený spôsob. Potom zas príde niekto s niečím iným.
    Na základe odporúčania som si v Nemecku kúpila /neviem, či je to dostať aj tu/ niečo ako kreditnú kartu s rôznymi zárezmi na malého i väčšieho kliešťa. Vraj je to dobré a vždy to môžeš mať po ruke. Zatiaľ neviem, našťastie som to doteraz nemala možnosť vyskúšať.

    idaret je offline (nepripojený) idaret

    idaret
    Mne sa to podarilo tou pinzetou a bolo to to prve,co som nasla na nete, ako ho mam vybrat. Urcite nie olejom,lebo sa zacne dusit a potom sa vyzvracia do tela a tak ho moze infikovat.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Beriem speť ten olej. Polovicka to robi mydlom. Aj v juni co som bol s malou stanovat, tak som si ho doniesol. Bol raz-dva vonku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.