Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 19:25
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Dohoda o vykonaní práce je dohoda na jednorázovú činnosť, napr. vykosenie areálu firmy, kým Dohoda o pracovnej činnosti je na opakovanú činnosť, napr. upratovanie firmy niekoľko hodín týždenne, avšak max. 10 hodín týždenne.
Na DoVP môžu odpracovať max. 350 hodín ročne.
Na DoPČ je to spomínaných 10 hodín týždenne. Čo sa týka úradu práce obmedzenie je rovnaké a to 64 hod. a max. 3200,- Sk mesačne a môže byť naďalej evidovaný. Z ĎoPČ sa platí úrazové 0,8% a garančné poistenie 0,25% - zamestnávateľ, taktiež daň 19%, pričom môže dohodár podpísať vyhlásenie.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Na vedenie účtovníctva by som volila DoPČ, pretože je to opakovaná činnosť. týchto dohôd môžeš mať aj viac, ale treba uviesť rôzne činnosti.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Timka1 Pozri príspevok
Na vedenie účtovníctva by som volila DoPČ, pretože je to opakovaná činnosť. týchto dohôd môžeš mať aj viac, ale treba uviesť rôzne činnosti.
Doplním, že na rôzne činnosti u jedného zamestnávateľa. U viacerých zamestnávateľov môže byť činnosť rovnaká.
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Takze ked tomu dobre rozumiem je to nieco podobné ale dohoda na pracovnú cinnost je na opakovanú cinnost. To znamená ze ked vykonávat 25 hodin. mesačne externé úctovnictvo a mzdy pre rozne firmy mozem a klasicky budem platit na garacne a urazové poistenie ako pri DoVP? A DoVP - sa moze vyplácat az po vykonaný prác - čo znamena ze ked nam niekto vypracovava napr. nejaký posudok odmenu ma vyplatenú az po odovzdaní práce. A pri DoPC - sa moze vyplácat aj mesačne??? A ako by mala vyzerat tákato dohoda o prac. činn.???
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Odvody do poisťovni sú rovnaké pri DoVP a DoPČ.
Vzor dohôd nájdeš aj tu:
http://www.porada.sk/t62341-dohoda-o...-cinnosti.html
0 0
R.evita R.evita

R.evita je offline (nepripojený) R.evita

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Ďakujem velmi pekne mila Timka.

Takze radsej pouzit dohodu o pracovnej cinnosti (preco je tu o brigadnej cinnosti) - a moze sa vyplácat vo mesačných výplatných termínoch.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ak klikneš na tu dohodu, sú tam tri druhy aj DoPČ. Môžeš vyplácať mesačne.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ja by som mal taku ujasnovaciu otazku:
chceme zobrat dochodcu (ma starobny dochodok) na Dohodu o pracovnej cinnosti (DoPC).
Za organizaciu budeme teda odvadzat:
- urazove poistenie 0,8%
- garancne poistenie 0,25%

Zamestnanec neodvadza nic.
Budu sa platit preddavky na dan z prijmu 19%.

Moze byt DoPC dohodnuta aj na dobu neurcitu u dochodcu?

Vopred dakujem za "opravy"
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Žiadne opravy nie sú, súhlasím môže to tak byť.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy Pozri príspevok
Ja by som mal taku ujasnovaciu otazku:
chceme zobrat dochodcu (ma starobny dochodok) na Dohodu o pracovnej cinnosti (DoPC).
Za organizaciu budeme teda odvadzat:
- urazove poistenie 0,8%
- garancne poistenie 0,25%

Zamestnanec neodvadza nic.
Budu sa platit preddavky na dan z prijmu 19%.

Moze byt DoPC dohodnuta aj na dobu neurcitu u dochodcu?

Vopred dakujem za "opravy"


odvody sú správne, Ak bude odmena v hrubom do 5 tis., pôjde o daň zrážkovú, nad 5 tis. daň preddavkovú. Môže byť DOPČ aj na dobu neurčitú.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Dakujem Vam,
a kedze pobera starobny dochodok, ma narok na nezdanitelnu polozku?
ide o prijem do 5tis. cize pojde o zrazkovu dan.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy Pozri príspevok
Dakujem Vam,
a kedze pobera starobny dochodok, ma narok na nezdanitelnu polozku?
ide o prijem do 5tis. cize pojde o zrazkovu dan.

Dôchodca, ktorému bol priznaný starobný dôchodok k 1.1. 07 (resp. skôr), nemá nárok na NČ.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Od mája 2007 mám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce /je zamestnaný aj inde, pracuje na smeny/. Na dohodu mal príjem v mesiacoch 5,6,10 a 11/2007. Z predchádzajúcich príspevkov som usúdila, že by mal mať Dohodu o pracovnej činnosti.

Ako mám postupovať? Zrušiť dohodu o VP a uzavrieť dohodu o prac.činnosti? Ďalej bude mať príjem v 2,3,4,5,6/08. Môže mať Dohodu o prac.činnosti aj niekoľko rokov pri dodržaní podmienok?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Paula Pozri príspevok
Dôchodca, ktorému bol priznaný starobný dôchodok k 1.1. 07 (resp. skôr), nemá nárok na NČ.
Doplním :
Starobný dôchodca nemá nárok na odpočet nezd. časti, ale ak jeho príjem v kal. roku nepresiahne 1/2 ročnej nezdaniteľnej časti, môže podať daň. priznanie a DU mu daň zrazenú zamestnávateľom vráti.

------
Veronika
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Môžem ukončiť DoBPS po roku /musím ukončiť po roku?/ a uzavrieť s ním dohodu o prac. činnosti na neurčitú dobu?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

prosim Vas,
mozem aj v decembri dat dohodarovy o pracovnej cinnosti odpracovanych 40hod/mesiac? (4tyzdne - 10hod/tyzden)
Dakujem za odpoved,
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

EDDIT: uz nepotrebujem, uz som si to nasiel v zakone
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Ahoj,
moze mat 1 clovek 2 dohody o pracovnej cinnosti u jedneho zamestnavatela? Dohody maju roznu pracovnu napln.
Dakujem za odpoved
Jana
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana3 Pozri príspevok
Ahoj,
moze mat 1 clovek 2 dohody o pracovnej cinnosti u jedneho zamestnavatela? Dohody maju roznu pracovnu napln.
Dakujem za odpoved
Jana
Môže mať.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

U dohody o pracovnej činnosti je časové obmedzenie? 10 hod. týždenne? veď tí, čo sú na úrade práce, môžu odpracovať 64 hod., ostatní len 40?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať