Zavrieť

Porady

Hučanie - pískanie v ušiach

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Máte skúsenosti s problémom, aby vám hučanie v ušiach znepríjemňovalo život? Môžete popísať priebeh a či ste sa toho zbavili? Je to vôbec možné, aby to niekedy prestalo?
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Moja matka to má už niekoľko rokov a z jej rozprávania viem, že je to pre ňu veľmi nepríjemné. Pred niekoľkými rokmi bola veľmi chorá, užívala silné lieky a sluch jej to úplne zhrošilo, počuje veľmi slabo a používa strojček.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

cactus Pozri príspevok
Máte skúsenosti s problémom, aby vám hučanie v ušiach znepríjemňovalo život? Môžete popísať priebeh a či ste sa toho zbavili? Je to vôbec možné, aby to niekedy prestalo?
Cactus, bola si už u lekára s týmto problémom? Pretože každý tinnitus je iný a záleží na príčine vzniku a podľa toho sa odvíja aj dĺžka liečby, moja kolegyňa sa napr. vyliečila, jej príčinou bolo poškodenie bubienka.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

VERONIKA6 Pozri príspevok
Moja matka to má už niekoľko rokov a z jej rozprávania viem, že je to pre ňu veľmi nepríjemné. Pred niekoľkými rokmi bola veľmi chorá, užívala silné lieky a sluch jej to úplne zhrošilo, počuje veľmi slabo a používa strojček.
Áno i vedľajšie účinky niektorých liekov vyvolávajú tinnitus.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Cactus, bola si už u lekára s týmto problémom? Pretože každý tinnitus je iný a záleží na príčine vzniku a podľa toho sa odvíja aj dĺžka liečby, moja kolegyňa sa napr. vyliečila, jej príčinou bolo poškodenie bubienka.

Pripájam sa k tomu, že treba s tým zájsť ku odborníkovi, aby sa stanovila diagnóza, ktorá pri tomto probléme môže byť ozaj rôzna.
Tiež som mala problémy so šumením v ušiach, po pol ročnom behaní z audia na audio, to z nich konečne vyliezlo: otosclerosis. Bola mi urobená stapedoplatika (chirurgický zákrok) na oboch ušiak, po ktorej sa mi, vďaka Bohu sluch výrazne zlepšil, a prestalo aj šumenie, hučanie, pískanie,... Aj keď sem tam v noci, keď je všade úplné ticho, tak troška ten šum počujem, ale JE TO VÝRAZNE LEPŠIE!!!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Priložím pár všeobecných info na tému tinnitus:
Tinnitus môže byť subjektívny, t.j tie zvuky počuje len človek sám a nikto iný okolo. A tiež môže byť objektívny, býva menej často, tento býva pri ochoreniach ciev a lekár pri posluchu stetoskopom tie zvuky počuje tiež.
Tinnitus môže spôsobovať veľa vecí: príčina v samotnom uchu – cudzie teleso, upchatie ušným mazom, výrastky vo vonkajšom uchu, poškodenie bubienka, zápaly stredného ucha, otoskleróza, môžu to byť rôzne nezhubné nádory na cievkach stredného ucha, taktiež častý pobyt v hlučných priestoroch, trauma po výstrele, inom hlučnom zážitku, postupná strata sluchu – zapríčinená vekom, Manierov syndróm a taktiež nedoslýchavosť.

Okrem príčin ucha tinnitus môže spôsobovať vysoký krvný tlak, anémia, poruchy prekrvenia krčných, hlavových ciev, ochorenia krčných stavcov, ochorenia látkovej výmeny, napr. vysoký cholesterol, ochorenia spánkovo-sánkového kĺkbu, skleróza multiplex a taktiež to môže byť vedľajší účinok niektorých liekov.
Čiže príčina je záležitost lekára, vyšetrenie zvyčajne najprv celá anamnéza, celkové vyšetrenie sluchu, rôzne audiogramy, testy na rovnováhu, ďalej meranie tlaku v uchu ak je potrebné vyšetrenie funkcie sluchového nervu, ultrazvukové vyšetrenie, doppler sonografia krčných ciev ak je nutne tak aj CT a MRT hlavy a krčných stavcov, v neposlednej rade vyšetrenie krvi.
Liečba sa orientuje podľa príčiny a taktiež dĺžky trvania ochorenia. Ak je príčinou výrastok, nádor, atď – liečba je operačná, ak je to vysoký tlak krvi, anémia atď najprv sa lieči toto ochorenie. Dôležité je čím najskôr začať s liečbou- infúzna terapia na prekrvenie a okysličenie ucha, rôzne glukokortikoidy, psychoterapia, retréningová terapia.
Ak je tinnitus v začiatkoch osobne by som vyhladala dobrého lekára, vyhľadala čo najviac informácií, vyhýbala by som sa hlučným miestam, treba nájsť vnútorný pokoj, niekomu vyhovuje pred zaspávaním mať zapnuté rádio apod. a nevyhýbať sa ľuďom a neuzatvárať sa do seba, to je veľká chyba a prvý krok k depresiám. Nezabudnúť, čím skôr liečba začne, tým je prognóza lepšia.


1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mojej bývalej kolegyni takto hučalo a ukázalo sa, že nepočuje dobre. My sme si to všimli už skôr, že zrejme slabšie počuje, ale nikto z nás jej to nechcel povedať. Až vyšetrenie v nemocnici ukázalo, že počuje tak slabo, že musí nosiť strojček.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Až teraz som zapla PC.

Ďakujem všetkým za odpovede a dobré rady.
Ja to najviac počujem, keď mám zapnutý PC a hlavne večer pri telke. Myslím si, že je to od enegie, ktorú vydávajú elektrické spotrebiče, ale je pravda, že intenzita je rôzna, neviem od čoho to závisí, pretože niekedy to píska viac, niekedy menej. V Zdraví som čítala, že niekedy to môžu spôsobovať aj lieky ako napr. anopyrin a pod.. Ja ho užívam už dlhodobo a možno, že je to tiež aj od toho lieku, ale dám na vaše rady a pôjdem na ORL vyšetrenie. Uvidíme.
Ďakujem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Treba rozdiferencovanie,do úvahy prichádzajú aj poruchy krčnej chrbtice spojené so zlým prekrvením danej oblasti.
2 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Treba rozdiferencovanie,do úvahy prichádzajú aj poruchy krčnej chrbtice spojené so zlým prekrvením danej oblasti.
aj to môže byť príčina. Veď pri našom zamestnaní nie je div, že máme problémy s krčnou chrbticou a nielen s tou.
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

ja mám podobný problém od chvíle,keď mi na poľovačke vystrelili vedľa ucha za sebou 5 rán.začalo pískať a po troch dňoch som išiel na audiometriu. Porušené vnímanie vysokých frekvencií nad 4000 Hz. Bol som 5 dní v nemocnici na infúziách, ale nepomohlo a audiogram je odvtedy rovnaký,ale aspoň pískanie vymizlo sa zmiernilo a vnímam ho len občas a vysoké frekvencie až tak nevadia,pri bežných zvukoch nemám žiadny problém.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Jen lehce doplním, z oblasti gemmoterapie je doporučována tinktura z pupenů JINANU - GINKGA BILOBY,(15 kapek 3x denně), který je vhodný pro zdravou činnost mozku a příznivě působí při náhle vzniklé hluchotě i s postupně ztráceným sluchem, šuměním, pískáním i zvoněním a praskáním v uchu = tinnitus. Jinak vše viz velmi kvalitní příspěvek od Ludmilly. Petr
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Psycholog Pozri príspevok
Jen lehce doplním, z oblasti gemmoterapie je doporučována tinktura z pupenů JINANU - GINKGA BILOBY,(15 kapek 3x denně), který je vhodný pro zdravou činnost mozku a příznivě působí při náhle vzniklé hluchotě i s postupně ztráceným sluchem, šuměním, pískáním i zvoněním a praskáním v uchu = tinnitus. Jinak vše viz velmi kvalitní příspěvek od Ludmilly. Petr
ďakujem, že ešte niekto má záujem. Vyskúšam, kým budem mať termín na ORL. Nemôže poškodiť, pravda?
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Ja som šumenie a pískanie v ušiach spozorovala asi pred 10 rokmi. Samozrejme som hneď navštívila ORL a tam mi lekárka zistila, že mi odumiera nerv a zároveň na audio že mám 40% postihnutie sluchu. Odvtedy som pravidelne raz ročne chodila na 10 dňovú infúznu liečbu do nemocnice. Vždy počas pobytu som dostávala obstreky do ušných lalokov. Šumenie prestalo, ale pískanie mám stále a strata sluchu našťastie zostala na jednej úrovni vďaka infúziám. Mám aj strojček, ktorý používam len pri pozeraní telky. Ale to pískanie mám stála, zvykla som si s tým žiť. Niekedy mi to vadí, ale niekedy si to ani neuveomujem. Takže Cactus doporučujem čo najskôr navštiviť ORL aby Ti čo najskôr zistili príčinu. Posledné dva roky mám však problémy s nosom,s dutinami, minulý rok som skončila počas nádchy v nemocnici, pretože mi prerazila doktorka dutiny a čo v nich bolo to bola hrôza, hneď z ambulancie som musela ísť do nemocnice a týždeň som mala v nose zastoknuté hadičky cez ktoré mi dutiny preplachovali. Nakoniec mi vybrali aj nosné polypy a od vtedy už nemám čuch taký ako má byť. Strašné. Jedno sa napraví a druhé pobabre. Keď mám nádchu, tak mi strašne puká v ušiach, stále mám pocit že mi ich treba "vyšpricovať", ale lekárka ma ubezpečuje že v nich nič nemám. To ma viac trápi ako to pískanie.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
reagujem na ďalšie vaše príspevky.
Prvý krok, ktorý som urobila absolvovala som masáže a po 6 návštevách, dá sa povedať, že nie celkom, ale čiastočne, pískanie ustúpilo. Neviem, ale verím, že priaznivý vplyv na to mali masáže hlavne krčnej chrbtice.
Ešte vyskúšam tú tinktúru JINAN GINKO BILOBA a uvidíme a potom už pôjdem na vyšetrenie.
0 0
nefaria nefaria

nefaria je offline (nepripojený) nefaria

Už tri mesiace mi piští/šumí/hučí (neviem to presne identifikovať) v ušiach. Audiogram ukázal, že mám uši v úplnom poriadku, absolvovala som asi 10 infúzii na ORL, ktoré nezabrali. Momentálne na to beriem betaserc. Bola som aj na vyšetrení u neurológa, ktorý mi nič súvisiace s tinnitusom nezistil. Cez deň to ani veľmi nevnímam, najviac asi len keď ležím a hlavne v noci, keď je úplné ticho. Keď sa pohybujem vo veľkom hluku(napr. koncert) zvykne sa to na minimálne jeden deň zhoršiť tak, že celý deň preležím v posteli so slzami v očiach.. taktiež to viac vnímam, keď dotelefonujem, ale to len na pár minút. V pravom uchu je to úplne slabučké, ľavé je na tom horšie..Niekedy ráno to naopak vobec nepočujem, ale akonáhle vstanem z postele a začnem sa pohybovať vráti sa to spat.. zhorší sa to tiež keď som nervózna alebo nevyspatá... lekárka mi povedala, že tinnitom sa na slovensku nikto nezaoberá a že vraj je len vo veľmi málo prípadoch liečiteľný.. no nádej zomiera posledná..
0 0
kacenka83 kacenka83

kacenka83 je offline (nepripojený) kacenka83

Mala som tiež problem s hučaním-pískaním v ušiach minulý týžden. Hučanie bolo chvíľkové ale neprestavalo ani v noci, trvalo 2 dni. Robila som domácu cesnakovú nátierku, mám ju veľmi rada. Ako som ju začala jesť s pečivom hučanie-pískanie prestalo. Teraz viem, že bolo spôsobené vysokým tlakom. Myslim, že vo veku do 30 rokov, by som ešte vyššie spomínané problémy nemala mať.
0 0
BETYS BETYS

BETYS je offline (nepripojený) BETYS

Ja mám obojstranný tinitus 33 rokov. Keď už bola situácia neznesiteľná, vyhľadala som lekára, ktorý mi čiastočne pomohol zlepšiť stav. Tinitus stále trvá a je neznesiteľný, treba sa naučiť s tým žiť. na ORL som prešla všetkým dostupným. Operáciu vylúčili, pretože by som mohla úplne ohluchnúť.
0 0
BETYS BETYS

BETYS je offline (nepripojený) BETYS

oprava : lekár mi pomohol zlepšiť stav akupunktúrou
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Od piatka rána mi tiež píska v ľavom uchu. Prosím Vás, môže byť to zapričinené veľkou nervozitou večer a už hneď na druhý deň ráno po prebudení som vnímala pískanie...je to tiež tinnitus? Torho roku v júli som bola na komplexnom vyšetrení na ORL aj v audiokomore a lekárka mi povedala že sluch mám ako 20 ročná. Pocit je nepríjemný a okrem pískania, ako keby som mala v uchu balónik alebo niečo, čo tam nemá byť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cactus Pozri príspevok
aj to môže byť príčina. Veď pri našom zamestnaní nie je div, že máme problémy s krčnou chrbticou a nielen s tou.
Ja som mala podobné pocity a problémy dlhodobo. Lekárske vyšetrenia u ušného dopadli dobre, poruchu sluchu a nič v súvislosti s ušami nezistili. A tak sa zhodli, že to bude alergia na chlad. Predpísali mi nosné kvapky 3x1. Ja som lekár sama sebe, dala som 10x1, lebo som prišla na to, že sú to okrem iného aj eustachove trubice. A rob cvičenia klasické pri nádche/voda z umávadla... a pod./Dnes mám podobný problém len pri nachladnutí a lenivosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať