Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 20:45
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dievčence aj všetky 17-tky. Nikto nepletie? Veď tu niečo prilepte. Berte ohľad na babku...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ja som tiež vlani po 15-tich rokoch zobrala ihlice do ruky.Donútil ma syn,kúpil priadzu aby som uplietla svetrík pre vnúčku. Nakoľko ja som predtým veľmi veľa plietla, mala som rôzne časopisy napr.DIANA, SABRINA atď. tak som ich vyhrabala, vybrala vzor, odkreslila som svetrík vnúčky, aby som vedela veľkosť a spravila som z priadze 10x10 vzorku, prerátala očká a začala. Stále som prirovnávala už upletený kus k tomu obreslenému vzoru. Svetrík sa podaril.Tento rok som už kúpila k ružovej bordovú a keď už nebudem môcť sa motať okolo záhradky začnem robiť znova.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

strikovla som, teraz iba cez zimu sposobom jeden pulovrik za 3 roky. ale myslim, ze tam sa neda nejak moc viac vymysliet, ako sme mali kedysi vzory z doriek, knih a pod. - iba si vybrat farbu, vzor a pliest.
mozno sa mylim, lebo to t.c. nesledujem
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Vlastne tak som plietla aj ja, teda na vzory moz ani nepotrebujem, ale skôr na veľkosti. Nemám si to ako merať a tie Dorky a Vereny som dávno vyhodila, keď som sa najedovala a plietla čosi tmavé a už mi oči neslúžili... Vtedy som vlastne aj prestala pliesť a vyšívať, lebo oči sú poškodené 30 ročnou prácou pri počítači... No teraz som dostala veľkú chuť pre toho drobčeka niečo upliesť, lebo dcéru som to nikdy nedokázala prinútiť naučiť sa a ani nemala trpezlivosť. Ona je taký knihomoľ a keďže zarába dobre tak ani neľutuje dať toľké peniaze za súpravičku, ako napr. 1800 za svetrík a čiapočku... Nehorázne. Veď to za stovku stačí vlny a možno jeden vekend posedieť. Teraz len vlastne potrebujem asi na koľko očiek a aké veľké. No ak si neporadím tak pôjdem kúpiť nejaké tričko a budem prikladať k tričku. Iné ma nenapadá. Len som myslela či nejaké mladé kočky nepletú aj ihlicami nielen jazýčkom...
0 0
ivky ivky

ivky je offline (nepripojený) ivky

Skús toto: ručné_práce
Ivka
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Jara - ešte niečo a Ty si myslíš že 17-ky pletú ???(niečo môžno)- aleby si mala na mysli nás - babky?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Jara Pozri príspevok
Dievčence aj všetky 17-tky. Nikto nepletie? Veď tu niečo prilepte. Berte ohľad na babku...
Som prekvapená o záujem zo strany mladých mamičiek o pletené vecičky pre deti, prednedávnom sa mi donieslo že pletené veci pre deti mladé mamičky už nechcú. Som rada lebo tiež sa neviem dočkať pletenia pre potomka môjho syna. V mladosti som "štrikovala ako závodník" pre celú rodinu - netere, synovcov, čo si kto vymyslel. Sľúbili mi že sa o mňa v starobe postarajú, tak som zvedavá. Ja by som ti doporučovala tiež pliesť podľa nejakého svetríka. Mám staré Dorky a Vereny, ale teraz je vysoký dátum z hľadiska práce a okrem toho mám nový skener a ešte s tým neviem dobre robiť, takže sľubujem že po 25. oktobri sem niečo prilepím.
Maruška
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Maruška ďakujem, aj keď po 25.10. Veď budú aj Vianoce. Ešte potom niečo stihnem uštrikovať. Ak nezabudneš...

Inak "17-tky" som myslela fakt nás babky ale ja mám opačné skúsenosti s módou čo sa týka štrikovanych vecí. Bola som u kolegyne v Prahe a tam si robia dokonca kluby báb čo sa schadzajú a pletú aj ihlicami aj jazykami . No a po tych butikoch je toho tiež hodne ale nehorázne ceny. Taký pulovér na 18-20 ročného chalana stál 4500 czk. Takže myslím že je to nie o nezáujme mladých obliekať to deťom ale o finančných možnostiach aké naše mladé rodiny majú. Veľa mamičiek kupuje činske oblečenie lebo iné si nemôže dovoliť. Veď taký mäkký pulovrik vlnený je aj teplý aj pekný a už nehovoriac o papučkach, rukavičkach ap.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

ivky Pozri príspevok
Skús toto: ručné_práce
Ivka
Ivka, asi si sa pomýlila, lebo tie ručné práce kde ma smeruješ je len názov témy a tam je len ta jedna rubrika čo som ja otvorila. Takže sa na to pozri, lebo asi to ešte dobre nevieš keďže si nová, ale dík za snahu.


oprava: Už som to našla, len si to nemala správne podčiarknuté. Máš tam aj podčiarkovník tak ma to len smerovalo na inú stranku. Prepáč a dík
Naposledy upravil Jara : 11.10.07 at 13:30
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Jara pre teba aj pre ostatné pleteniachtivé 17-nástky a babičky. Neviem ale či sa mi to podarilo, ak nie tak dajte vedieť, budem maturovať ďalej.
Naposledy upravil Maruška54 : 21.05.08 at 13:13
0 0
ivky ivky

ivky je offline (nepripojený) ivky

Jara Pozri príspevok
Ivka, asi si sa pomýlila, lebo tie ručné práce kde ma smeruješ je len názov témy a tam je len ta jedna rubrika čo som ja otvorila. Takže sa na to pozri, lebo asi to ešte dobre nevieš keďže si nová, ale dík za snahu.


oprava: Už som to našla, len si to nemala správne podčiarknuté. Máš tam aj podčiarkovník tak ma to len smerovalo na inú stranku. Prepáč a dík
Ách jaj! Chcela som sa "pochlapiť", a takto to dopadlo. Mala som tú tému poznačenú, že keď sa ku nej budem chcieť vrátiť, len som to zle napísala. Prepáč mi Jarka, vôbec som si to nepozrela, keď som to odoslala. Videla som, že sa mi to vysvietilo, podčiarklo, a bola som z toho celá happy, že ako sa mi to podarilo. Ale ja sa to raz určite naučím, a polepším sa!!!

Inak ste tu všetci super, že si tak pomáhate. Je tu strášne veľa užitočných informácií. Len hlcem všetky príspevky, a neviem či budem mať šancu prečítať všetko, čo ma zaujíma.

Veľa dobrých príspevkov a chuť radiť
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Jara Pozri príspevok
.... Takže myslím že je to nie o nezáujme mladých obliekať to deťom ale o finančných možnostiach aké naše mladé rodiny majú. Veľa mamičiek kupuje činske oblečenie lebo iné si nemôže dovoliť. Veď taký mäkký pulovrik vlnený je aj teplý aj pekný a už nehovoriac o papučkach, rukavičkach ap.
Nie je to len o čínskych obchodoch. Veľa mamičiek nakupuje v Second handoch za pár korún - často aj značkové veci. A aj pletené sa nájdu, niekedy aj za cenu /aj pod cenu/ vlny.
Pletenie má svoju romantiku. A ja som veľa plietla, ale dnešná móda sa mi zdá akási iná. Čo sa týka pletenia pre bábätko: treba zobrať nejakú vec, prerátať a stále prirovnávať - ako už niekto písal. Stačí aj obyčajné hladko, či hráškový vzor. Osobne si myslím, že čím jednoduchšie, tým lepšie a krajšie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

možno si vyberieš, skús tu:

http://forum.living.cz/read.php?34,1815277,page=1
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

janasv Pozri príspevok
Nie je to len o čínskych obchodoch. Veľa mamičiek nakupuje v Second handoch za pár korún - často aj značkové veci. A aj pletené sa nájdu, niekedy aj za cenu /aj pod cenu/ vlny.
Pletenie má svoju romantiku. A ja som veľa plietla, ale dnešná móda sa mi zdá akási iná. Čo sa týka pletenia pre bábätko: treba zobrať nejakú vec, prerátať a stále prirovnávať - ako už niekto písal. Stačí aj obyčajné hladko, či hráškový vzor. Osobne si myslím, že čím jednoduchšie, tým lepšie a krajšie.
Ja som minulý týždeň v Bratislave v centre mesta videla vo viacerých butikoch jednodiché hladko pletené pulóvre, len boli pomaľované, mašličkami ozdobené - vyzerá to tak, že tá pletená móda úplne nevymrela, vracia sa.Trochu fantázie a za pár korún sa dá vykúzliť rovnaký ojedinelý kus a určite nebude stáť dve tisícky.

Detičkám aj prúžkové, osmičkové vzory sú veľmi pekné. Keď dokončím vnúčke svetrík tak sem prilepím.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem Vám všetkym za tipy.
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

čitala som pár riadkov, zaujalo ma pletenie, tiež pletiem, chcem poradiť babkám, ktoré majú viac času, ja si kupujem v secondhande pletené pulóvre, vypáram a mám za lacný peniaz kvalitnú, aj keď páranú vlnu, ktorú vyperiem a je ako nová. Práve som dokončila pre vnuka (4 r.) melírovaný hladký pulóvrik.
1 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Sľúbila som, že Vám ukážem, čo som uplietla pre moju vnúčku.Ešte jej robím čiapku aj k svetríku, takú istú prúžkovú.
Naposledy upravil VladoaKatka : 15.12.07 at 13:18
P1010069-11a.JPG  
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

VladoaKatka Pozri príspevok
Sľúbila som, že Vám ukážem, čo som uplietla pre moju vnúčku.Ešte jej robím čiapku aj k svetríku, takú istú prúžkovú.
Veľmi pekné. Ak máš popis na tú čiapočku mohla by si ho priložiť? Ďakujem.
0 0
avonka avonka

avonka je offline (nepripojený) avonka

Ahojte, náhodou som našla túto témy a veľmi ma potešila.Ja sa pleteniu venujem už 11 rokov.Ak sa mi to podarí tak vám pošlem pár fotiek čo som štrikovala.
P1030215 (4).JPG  
P1000549.JPG  
1/1
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

avonka Pozri príspevok
Ahojte, náhodou som našla túto témy a veľmi ma potešila.Ja sa pleteniu venujem už 11 rokov.Ak sa mi to podarí tak vám pošlem pár fotiek čo som štrikovala.
Avonka, pošli na niektoré aj popis ak sa Ti bude chcieť.Ja by som potrebovala na 1,5 roka pre dievčatko. Vnučka má 9 mesiacov, tak trochu vačšie, aby ponosila. Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať