Zavrieť

Porady

Otvorenie súboru

Prosím poraďte mi ako mám otvoriť súbor typu winmail.dat,ktorý mi príde cez int.exploler do azetu a keď ho chcem otvoriť tak ma prehodí do opery a vyhadzuje mi nejaký text v angličtine,ktorému nerozumiem.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Maňuša Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi ako mám otvoriť súbor typu winmail.dat,ktorý mi príde cez int.exploler do azetu a keď ho chcem otvoriť tak ma prehodí do opery a vyhadzuje mi nejaký text v angličtine,ktorému nerozumiem.Ďakujem.
    Čo by to mal byť za súbor? To ti niekto posiela?

    Lebo súbor typu .dat môže byť čokoľvek, text, grafika alebo čokoľvek iné v binárnom usporiadaní dát. Otvoríš to určite aplikáciou Notepad, ale len v binárnej verzii, teda možno to bude zhluk nečitateľných dát.

    Treba sa spýtať pôvodcu súboru, k akej aplikácii sa súbor viaže. Tieto aplikácie využívajú súbory typu .dat na ukladanie nejakých nastavení alebo informácií (napr. Firefox ukladá históriu navštívených stránok v súbore history.dat, ale samotný súbor neotvoríš, resp. keď ho otvoríš v Notepad, tak z neho skoro nič nevyčítaš), ktoré je však prístupné len vtedy, ak máš otvorenú tú aplikáciu.

    Trochu nechápem tomu, ako ti môže prísť nejaký súbor z Internet Exploreru do Azetu? Čo to znamená, že si sťahuješ ten súbor?

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    Maňuša Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi ako mám otvoriť súbor typu winmail.dat,ktorý mi príde cez int.exploler do azetu a keď ho chcem otvoriť tak ma prehodí do opery a vyhadzuje mi nejaký text v angličtine,ktorému nerozumiem.Ďakujem.
    myslím že príloha winmail.dat, ktorá sa ti nedá v mailovej pošte otvoriť, nie je tvojou chybou ale chybou toho, od ktorého si tú mailovú poštu dostala, existuje síce jedna ulitka WinmailDat Decode, ktorá ti ju rozbalí a budeš si ju môcť prečítať, no jednoduchšie asi bude osloviť odosielateľa, aby si vypol zasielanie správ v Exchange formáte u neho v kontakte na teba, vo svojom adresári

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.