Zavrieť

Porady

Nadmerná vlhkosť v byte a Ceresit

Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Naposledy upravil Llívia : 12.11.07 at 08:07
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V akom slovazmysle ceresit?Niektoré stavebné materiály ( medzi mnimy aj niektoré výrobky od fa ceresit obsahujú vodo nepripustné látky.) S čím kúrite?V bytoch je bežná vlhkosť 10-20%. v RD 30-60%.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som kúpila ceresit a môžem potvrdiť, že vlhkosť sa zmiernila, ale neodstránila. Mám ho v miestnosti, kde je na podlahe zatiaľ iba betón a plná miestnosť kvetov. Takže vlhkosť je tam veľká. Pri pravidelnom vetraní sa mi okná rosia v noci a to menej ako doteraz.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

My sme začali používať ceresit už vlani v zime - a trochu pomohol. Neviem percentuálne odhadnúť, o koľko % sa vlhkosť znížila, v každom prípade to bolo "cítiť", pretože u nás sa žiaľ, vlhkosť prejavuje aj pachom (zatuchnutý dom) aj pri pravidelnom vetraní. Pri ceresite pach trochu ustúpil. Treba vyskúšať, nie je to veľká investícia a možno u vás zaberie ešte lepšie
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
V akom slovazmysle ceresit?Niektoré stavebné materiály ( medzi mnimy aj niektoré výrobky od fa ceresit obsahujú vodo nepripustné látky.) S čím kúrite?V bytoch je bežná vlhkosť 10-20%. v RD 30-60%.
Ďakujem za upozornenie. Nemyslela som stavebný materiál, ale Ceresit Stop vlhkosti. Doplnila som to aj do otázky.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Llívia Pozri príspevok
Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Dajte si zatepliť barák. Keď je stena studená a v miestosti je teplo, tak sa na tej chladnej stene zráža voda (ako na studenom okne). Potom tá vlhká stena začne pekne kvitnúť, zelenať sa...

Krátkodobo sa to dá riešiť Plesnistopom alebo Savom proti pliesni (len sa toho nenadýchaj pri aplikovaní, lebo rozprašovače menia tú silnú chémiu na malilinké kvapôčky, ktoré vdýchneš ani nevieš ako).
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Llívia Pozri príspevok
Podľa údajov, čo som našla na internete, je optimálna vlhkosť v byte 40 - 50 %. U nás je tak 68 - 78 % aj pri pravidelnom vetraní. Bývame v bytovke priamo pod rovnou strechou a máme problémy s plesňou. Myslíme si, že pleseň máme aj "vďaka" tejto vysokej vlhkosti. Na zníženie vlhkosti by sme chceli použiť Ceresit Stop vlhkosti. Má niekto z vás skúsenosti s jeho používaním? Ďakujem.
Ceresit som vyskúšal a môžem povedať, že nasaje do seba vlhka toľko, koľko môže. Nerobí to zázraky... Podľa mňa - aby to účinkovalo naozaj, tak by si ich musela rozložiť v byte aspoň 10 ks. Netreba zabúdať na pravidelnú výmenu tej tablety.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Týmto prípravkom neodstránite príčinu ale dôsledok.Takže krátkodobé riešenie.Treba odstrániť príčinu vlhkého domu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Riadene vetranie, este usetrite aj na kureni.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem vám všetkým za rady. Vetráme pravidelne, Savo alebo Plesnistop zaberá len na chvíľu a strašne smrdia, zateplenie nie je možné, lebo bývame v bytovke a SVB nemá peniaze ani na opravu strechy, nie tak ešte na zateplenie. A zateplovať len jeden byt asi nemá zmysel.
0 0
dilnak dilnak

dilnak je offline (nepripojený) dilnak

tak ked už inak nevieš s tou vlhkosťou kup si mašinu na znižovanie vlkosti. Je to na elektrinu má to spotrebu asi 150 W a da sa nastaviť požadovaná vlhkosť a čo je doležité aj pomáha. stojí tak do 7000,- Sk. Mám ju denne z nej vylejem 6 litrov vody
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

dilnak Pozri príspevok
tak ked už inak nevieš s tou vlhkosťou kup si mašinu na znižovanie vlkosti. Je to na elektrinu má to spotrebu asi 150 W a da sa nastaviť požadovaná vlhkosť a čo je doležité aj pomáha. stojí tak do 7000,- Sk. Mám ju denne z nej vylejem 6 litrov vody
a ako sa volá ten prístroj? a kde sa to dá kúpiť?
0 0
dilnak dilnak

dilnak je offline (nepripojený) dilnak

tak ja mam sinqlér...či nejak tak sa to píše a kúpil som ho loj-mar trnava
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Tiez pisem po vlastnej skusenosti - CERESIT je nanic - pohlcuje straaaasne malo.

Mozno keby bolo tak 10 ks v miestnosti tak by to bolo aj nejako poznat.

Najlepsie je vetrat. - kratko intenzivne.

Tiez sme mali preoblem s plesnamy- spodok vonkajsich murov asi do vysky 30 cm - logicky hlavne za nabytkom - bol hodne napadnuty. Vlhkost ale bola 60-70.
Potom sme rozumnejsie rozmiestnili nabytok - aby mohol prudit vzduch ( niekde staci na 10 cm odtiahnut nabytok od steny) A zacali sme vetrat ( cca 1x za den - asi na 10 min. otvorene obidve okna aby to prefuklo) a vlhkost sa drzi medzi 45 - 55 %.
Kedze steny a pod su zohriate - chvilu po zatvoreni je zase teplo.

A samozrejme to najdolezitejsie - po plesni tento rok ani naznaku
Naposledy upravil jojkoz : 14.01.08 at 09:31
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

AndrejG Pozri príspevok
Riadene vetranie, este usetrite aj na kureni.
Súhlasím, riadené vetranie vysušuje vzduch a najmä v zime.
Dnes už dostať aj bytové rekuperačné jednotky. Ide o vetranie s výmeníkom tepla vzduchu, takže máš naraz šetrenie na kúrení + čerstvý vzduch + odstránenie vlhka + ticho v byte + žiadne komáre

PS: Radšej by som volila rekuperáror ako len el. vysušovač vzduchu.
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
badoga Pozri príspevok
Súhlasím, riadené vetranie vysušuje vzduch a najmä v zime.
Dnes už dostať aj bytové rekuperačné jednotky. Ide o vetranie s výmeníkom tepla vzduchu, takže máš naraz šetrenie na kúrení + čerstvý vzduch + odstránenie vlhka + ticho v byte + žiadne komáre

PS: Radšej by som volila rekuperáror ako len el. vysušovač vzduchu.

Tak toto ma zaujalo. Máš prosím Ťa s bytovou rekuperačnou jednotkou aj osobnú skúsenosť, prípadne vieš doporučiť link?
Ďakujem.
0 0
Elka7 Elka7

Elka7 je offline (nepripojený) Elka7

Ahojte! Kúpila som si ceresit, ale pomohlo to velmi málo. Máme aj zateplený dom, ale stále steny plesnivejú a vzduch je zatuchnuty do 2 hod. od vetrania. Neviete mi poradit neaký dobrý pristroj, aby som nemusela aj v noci dychat tu zatuchlinu?
0 0
dilnak dilnak

dilnak je offline (nepripojený) dilnak

Elka7 Pozri príspevok
Ahojte! Kúpila som si ceresit, ale pomohlo to velmi málo. Máme aj zateplený dom, ale stále steny plesnivejú a vzduch je zatuchnuty do 2 hod. od vetrania. Neviete mi poradit neaký dobrý pristroj, aby som nemusela aj v noci dychat tu zatuchlinu?
ahoj. Prečítaj si moje predchadzajuce odporučanie...to by bolo na ten prístroj. Doležité je ale zistit prečo je tam ten stav. Skus ten svoj zateplený dom popísať.: múry, podlaha, strop, podpivničené áno či nie...skús čo najviac čo ta napadne
0 0
Elka7 Elka7

Elka7 je offline (nepripojený) Elka7

Dom má 30 rokov. Múry sú z pálenej tehly.Pod izbou je nevykurovaná letná kuchyna. Na podlahe je lino, novy koberec, ktory je v 2 kutoch oplesnety. Strecha domu je rovná. Izba má balkón. Máme plastové okná, čím sa plesen ešte viac zhorsila a pri balkonových dverach je mokro pod kobercom. Ale i pred vymenou okien boli koberce,steni oplesneté ale morko pod kobercom nebolo.
0 0
Elka7 Elka7

Elka7 je offline (nepripojený) Elka7

Našla som tento pristroj: Sinclair CFO-12E za 7 000 Sk.
0 0
dilnak dilnak

dilnak je offline (nepripojený) dilnak

nezdá sa mi ale 30 ročný dom by nemal byť až taký mokrý...Ak bolo stany plesnivé aj pred výmenou okien tak tieto to ešte zhoršili. Ten koberec pod oknom je tomu príkladom, mne tak tečie z vchodových dverí, ale ja mám dlážkovicu. Viem odkial sa mi berie vlhkosť. Pomohlo by zaizolovať tepelne celý dom a podla toho čo píšeš 8 cm PS alebo nobasil. Hlavne treba zistiť odkial sa taká vysoká vlhkosť berie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať