Zavrieť

Porady

otvorenie prevadzky

Dobry den. Vie mi prosim niekto poradit, co potrebujem na otvorenie prevadzky? Ake doklady potrebujem aby mi rozsirili zivnost na prevadzku baru, bez kuchyne. Zatial mam iba volnu zivnost.

Za kazdu radu vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Katka1000 Pozri príspevok
    Dobry den. Vie mi prosim niekto poradit, co potrebujem na otvorenie prevadzky? Ake doklady potrebujem aby mi rozsirili zivnost na prevadzku baru, bez kuchyne. Zatial mam iba volnu zivnost.

    Za kazdu radu vopred dakujem
    toho tu uz bolo popisane, precitaj si podobne prispevky ale aj tak:
    potrebujes vyhovujuce priestory, ktore ti odsuhlasuje hygienik /pokial mas pochybnosti, treba prekonzultovat dopredu/, odbornu sposobilost na viazanu zivnost a jej vybavenie a potom prevadzkovy poriadok, suhlas hygieny, mestskeho uradu, zahlasenie sa na CU ako predajca alkoholu apotom este kopu stastia a zakaznikov.
    Naposledy upravil tetrisss : 07.11.07 at 16:55 Dôvod: chyba

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Katka1000 Pozri príspevok
    Dobry den. Vie mi prosim niekto poradit, co potrebujem na otvorenie prevadzky? Ake doklady potrebujem aby mi rozsirili zivnost na prevadzku baru, bez kuchyne. Zatial mam iba volnu zivnost.

    Za kazdu radu vopred dakujem
    V prvom rade musíš vlastniť ŽL na prevádzku baru. Následne si nahlasuješ prevádzku na živnostenskom úrade /doložíš nájomnú zmluvu/, otváracie hodiny na mestskom úrade, povolenie na prevádzkovanie baru na hygiene /tu potrebujedš doložiť žiadosť, prevádzkový poriadok, najomnú zmluvu alebo LV, ŽL a kolok za 500,- Sk/, na DÚ potrebuješ registrovať pokladňu a na Colnom úrade potrebuješ vybvaviť povolenie na predaj liehu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    tetrisss Pozri príspevok
    toho tu uz bolo popisane, precitaj si podobne prispevky ale aj tak:
    potrebujes vyhovujuce priestory, ktore ti odsuhlasuje hygienik /pokial mas pochybnosti, treba prekonzultovat dopredu/, odbornu sposobilost na viazanu zivnost a jej vybavenie a potom prevadzkovy poriadok, suhlas hygieny, mestskeho uradu, zahlasenie sa na DU ako predajca alkoholu apotom este kopu stastia a zakaznikov.
    Tetrisss, ako predajca alkoholu sa neprihlasuješ na DÚ ale na príslušnom colnom úrade.

    stora je offline (nepripojený) stora

    stora
    Existuje na to prihlásenie na Colný úrad nejaké tlačivo? Dá sa stiahnuť na nete, alebo je potrebné zájasť na CÚ?

    AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

    AnikoAd
    Na predaj cigariet nepotrebuješ povolenie, len musíš predávať za cenu uvedenú na kolku.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    mysimis Pozri príspevok
    V prvom rade musíš vlastniť ŽL na prevádzku baru. Následne si nahlasuješ prevádzku na živnostenskom úrade /doložíš nájomnú zmluvu/, otváracie hodiny na mestskom úrade, povolenie na prevádzkovanie baru na hygiene /tu potrebujedš doložiť žiadosť, prevádzkový poriadok, najomnú zmluvu alebo LV, ŽL a kolok za 500,- Sk/, na DÚ potrebuješ registrovať pokladňu a na Colnom úrade potrebuješ vybvaviť povolenie na predaj liehu.
    Poradí mi prosím niekto či je horeuvedené ešte stále aktuálne, a ak boli medzičasom zmeny, tak aké? Dakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    anka_p Pozri príspevok
    Poradí mi prosím niekto či je horeuvedené ešte stále aktuálne, a ak boli medzičasom zmeny, tak aké? Dakujem
    Áno toto všetko platí, ale ešte k tomu požiarna ochrana a ak budež zamestnávať niekoho tka preškolenie BOZP.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    mysimis Pozri príspevok
    Áno toto všetko platí, ale ešte k tomu požiarna ochrana a ak budež zamestnávať niekoho tka preškolenie BOZP.
    aj ked to budú zamestnanci len na dohodu? takže ešte pred spustením prevádzky aj preškolenie.....? kto kontroluje či som preškolená alebo nie? lebo živnostenský úrad chce len oznámenie o spustení prevádzky...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.