Zavrieť

Porady

Záclony, garniže...

Ahojte poraďaci
pretože v najbližších dňoch sa chystám riešiť záclony chcela by som poradiť, ako by ste riešili okná v spojenom priestore kuchyne a obývačky, keď sú vedľa seba /kuchyňa - balkón, obývačka dvojkrídlové okno/. Kuchynské balkónové okno chcem riešiť priamo na okno, kvôli častému otváraniu balkóna, aby sa nemusela odsúvať záclona. Páčia sa mi rímske roletky, ale nechcem, aby sa mi to nejak mlatilo
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Blbá otázka od chlapa: čo sú to rímske roletky?

P.S. Totiž práve riešime s priateľkou záclony v novom dome.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Kukuč sem:
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10120/743...rimsku-roletku
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Blbá otázka od chlapa: čo sú to rímske roletky?

P.S. Totiž práve riešime s priateľkou záclony v novom dome.
Vôbec nie, predsa nemôžeš všetko vedieť. Ja som žena a tiež som sa to dozvedela z tohoto príspevku.
Naposledy upravil VladoaKatka : 20.11.07 at 06:27
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem za vysvetlenie. Je to zaujímavé riešenie tinenia okien.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Tiez si myslim, ze je to celkom zaujimave riesenie. Uvitala by som, keby sa nasiel niekto, kto ma skusenosti s takou roletkou, pripaddne prilepil foto vlastnych okien ako inspiraciu. Viem, ze je tu kopu sikovnych ludi.
Prajem krasny dnik
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

nevedela som,že sa to volá rímska roleta,ale mám ich v obyvačke už rok a som veľmi spokojná.Museli sme tiež poriešiť rôzne rozmery okien na jednej izbe /vrátane východu na terasu/.Ja ich mám pripevnené nad oknami,takže keď ich zrolujem,môžem okno celkom otvoriť,nijako neprekážajú,mohla by som ich aj nafotiť,ale neviem ako tu dostanem foto
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Tie rímske roletky sú pekné. Ale nie sú výhodnejšie žalúzie, tie tiež môžu byť farebné a možno ich sklopiť do polohy, v ktorej tienia len čiastočne. Je tá rímska roletka praktická, netreba s ňou pričasto manipulovať?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Tiez ich mam v spalni, jemne farby, ako dekor, mam tam aj zaluzie, ale nemusim ich stahovat, su stale vytiahnute, aby som mala rano slniecko v izbe. Je to prakticke, nenarocne a velmi peknu dekoraciu to tvori. Zavesy som dala uz sytejsiu farbu. Neskor dam aj foto.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

chcem sa spytat, sili ste si ich same, alebo ste si kupili hotove?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

tina1 Pozri príspevok
chcem sa spytat, sili ste si ich same, alebo ste si kupili hotove?
Prve som si kupila, ani som nevedela, ze sa to takto vola, a na dalsie sa chystam usit si, je to jednoduche.....Skor bude problem zohnat si taku peknu latku....Ale verim,ze to nebude az taky problem uz dnes....
0 0
renata77 renata77

renata77 je offline (nepripojený) renata77

Teraz sme dokončili podkrovie, máme tam jedno atypické okno, ktoré je do šikma, asi takto /, nad tým nemám veľa miesta.
chcem tam dať záclony, ale neviem vyriešiť na čo to mám zavesiť, či predávajú nejaké garniže alebo koľalnicový systém. Prosím poradte.
0 0
2ivana 2ivana

2ivana je offline (nepripojený) 2ivana

Ahojte poraďáci, vedeli by ste mi niekto poradiť ako vyriešiť záclony - resp závesný systém na záclony pri takto riešenom okne??? Najviac by mi pomohla informácia o konkrétnej firme ktorá by naň niečo vyrobila. Len mi prosím neodpisujte že tam nič nevymyslím, lebo takých odpovedí som sa už napočúvala dosť po obchodoch... Ďakujem
29062009264.jpg  
29062009265.jpg  
1/1
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

V prípade tohto okna by som to asi riešila tak, že na stenu , ktorá susedí priamo s oknom by som dala bočný držiak na garnižu, a zbytok by už bola klasika. Z tohto sa to asi nedá pochopiť
Nedávno som si objednávala garniže a videla som tam aj túto možnosť upevnenia garniže.
Neviem či to bude reklama, ked uverejním stránku tej firmy...su tam aj obrázky jednotlivých dielov garniže, z toho by sa to dalo pochopiť lepsie a dajú sa aj objednať...
b.jpg  
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Podarilo sa mi aspon vlozit obrazok
0 0
2ivana 2ivana

2ivana je offline (nepripojený) 2ivana

jéj tak toto som ešte nevidela. Mňe všade povedali že sa to nedá. Veľmi by som poprosila konkrétnu firmu. Myslím že sa to na tejto stránke môže uvádzať a pri dnešných novostavaných - novoriešených bytoch by to mohlo pomôcť viacerým. Vopred ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a system ako na japonske steny?

napr. svagrina ma v byte taku kolajnicku od steny po stenu kde su take haciky akoby schovane v tej kolajnicke a na tych hacikoch visi zaclona...
0 0
2ivana 2ivana

2ivana je offline (nepripojený) 2ivana

andreaS Pozri príspevok
a system ako na japonske steny?

napr. svagrina ma v byte taku kolajnicku od steny po stenu kde su take haciky akoby schovane v tej kolajnicke a na tych hacikoch visi zaclona...
áno viem čo máš na mysli - už som rozmýšlala aj nad touto variantou, ale práve tie háčiky (ani nič podobné) nechcem. Páčia sa mi záclony s takými širokými úchytmi - príloha.
Okrem toho z druhej strany je stena asi tak 2 m dlhá takže by to asi nevypadalo dobre keby to bolo od steny po stenu.
záclona.jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no myslela som si ze riesis hlavne ten roh a tam by ti ten system sadol dobre... a to ci ho das cez celu stenu ci len po okno je uz na tebe

hm, to ukoncenie na tyc... inak rozmyslam, ze ono by to slo snad aj na tu tyc, s tym ze zaclonu by si dala aj na koniec co presahuje uchytku do steny...

a zaclonu samotnu chces ako vesat? cez tie uska, alebo cez ocelove oka alebo cez tie riasiace pasky...

ja mam v obyvacke zaclonu s velmi sirokou (resp. skor asi vysokou) nariasacou paskou a zaclona sa vesa pomocou nej... vzadu ma pravidelne putka cez kt. sa prevlecie tyc a samotnu tyc potom neni vidno... s tymto systemom som velmi spokojna...

v kuchyni mam na plastove ocka s hacikmi a to je katastrofa... zakazdym sa mi daky stipec uvolni a ja tam hore nedociahnem...

a system na japonske steny sa ti asi tiez nepaci...
0 0
2ivana 2ivana

2ivana je offline (nepripojený) 2ivana

fúha mohla by si priložiť foto ako to máš v tej obývačke? (neviem si to predstaviť) Ja by som chcela také záclony ako som priložila obrázok - hlavne kôli tomu že tam nie sú háčiky - ja by som to mala stále nerovnomerne... tak hlavne kôli tomu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať