Zavrieť

Porady

A1B + Krv

Dnes som darobal, 1. a ked som tam zavolal mi teta povedala ze mam A1B +, co viete o tejto krvy porozpravajte vyhody a nevyhody........
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Neviem aké výhody a nevýhody chceš očakávať od krvnej skupiny?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

O 1 výhode viem.Keď sa ti nedajbože niečo stane,budeš potrebovať krv a tej tvojej bude nedostatok,si univerzálny príjemca.Čiže môžeš v prípade núdze prijať krv inej skupiny.
0 0
Echantos Echantos

Echantos je offline (nepripojený) Echantos

aha to som nevedel to je super, a inac ze vraj takych co maju a1b+ je velmy malo, a ze varaj moju krv viacmenej nikto nepotrebuje....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Presne tak, Je to najmodernejšia krvná skupina. Aj ja ju mám... aj moje deti. Jedna dcéra presne aj faktor, druhá má negatívny.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Echantos Pozri príspevok
aha to som nevedel to je super, a inac ze vraj takych co maju a1b+ je velmy malo, a ze varaj moju krv viacmenej nikto nepotrebuje....
Presne,... aké výhody? Lepšie by mi prišlo, keby sa dalo aj viacerým pomôcť.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Presne,... aké výhody? Lepšie by mi prišlo, keby sa dalo aj viacerým pomôcť.
Ja vám s rdosťou pomôžem všetkým, mám O+
0 0
Echantos Echantos

Echantos je offline (nepripojený) Echantos

ja by som aj pomohol ale asi nikto nechce
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Echantos Pozri príspevok
ja by som aj pomohol ale asi nikto nechce
ja teda nexem ... ale ja dám
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

týmto ste mi pripomenuli, že už mám termín návštevy na transfúzke
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

ja som práve včera bola v BB darovať krv a bol to už 27 odber.
Je to dobrý pocit keď vieš, že istotne niekomu pomôžeš.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tanče Pozri príspevok
Ja vám s rdosťou pomôžem všetkým, mám O+
Echantos, aby si mal pár informácií, tak sa s tebou podelím s tým, čo viem ja.

Krvné skupiny sú (v závislosti od typu červenej krvinky):
"0"
"A"
"B" a
"AB".

Okrem toho poľa toho, či sú v krvi protilátky (RH antigén), tak sa určuje RH faktor a ten môže byť pozitív (+, teda obsahuje antigén) alebo negatív (-, neobsahuje antigén).

4/5 ľudí majú pozitív, 1/5 negatív. Teda negatívne skupiny sú vzácnejšie, preto stále nemocnice vyzývajú ľudí, ktorí majú negatív, aby darovali.

Podľa štatistiky (Wikipedia), v EU je výskyt krvných skupín približne nasledovný:

 
0+ 36%
A+ 37%
B+ 9%
AB+ 3%
0- 6%
A- 7%
B- 1%
AB- 1%

Krvná skupina znamená, že červená krvinka obsahuje látky, ktoré sú kompatibilné len s rovnakou skupinou, teda "A" sa môže s "A", "B" sa môže s "B", ale keďže "0" nemá žiadne nekompatibilné látky, tak sa môže darovať ľuďom všetkých krvných skupín, ale s rovnakým RH faktorom. Výnimkou je RH faktor -, ktorý môže darovať krv aj faktoru +, ale zase treba brať ohľad na krvný typ.

Teda 0+ môže byť darovaná pre človeka s A+, B+, AB+ aj 0+.

Keďže ty máš AB+, tak tvoja krv pomôže len približne 3% (podľa tej štatistiky) ľuďom. Naopak, ty ale môžeš prijať krv nielen od tvojej krvnej skupiny AB+, ale aj krvnú skupinu 0+ a tiež A+ a B+.

Nemocnice sú najradšej, ak ulovia niekoho, kto má 0-, lebo toto je najuniverzálnejšia krv, ktorá môže byť darovaná všetkým ostatným krvným skupinám.

Ja mám tiež 0 pozitív.
Naposledy upravil Chobot : 21.11.07 at 11:10
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Chobot Pozri príspevok
keďže "0" nemá žiadne nekompatibilné látky, tak sa môže darovať ľuďom všetkých krvných skupín, ale s rovnakým RH faktorom.
Teda 0+ môže byť darovaná pre človeka s A+, B+, AB+ aj 0+.


Ja mám tiež 0 pozitív.
Ak mi kalkulačka dobre ráta, tak naša krvná skupina môže pomôcť 85 %.

Čo tak sa NULKY stretnúť, na transfúzke?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tanče Pozri príspevok
Ak mi kalkulačka dobre ráta, tak naša krvná skupina môže pomôcť 85 %.

Čo tak sa NULKY stretnúť, na transfúzke?
Lepšie sú na tom 0-. Tí môžu pomôcť všetkým.
0 0
Echantos Echantos

Echantos je offline (nepripojený) Echantos

nieco take som chcel:

Krvná skupina AB je zo všetkých krvných skupín najmladšia, existuje iba 1200 - 1000 rokov.

Z hľadiska vývoja dejín sa objavila neskoro, a preto je veľmi zriedkavá. Krvná skupina AB je výsledkom nového sťahovania národov, keď sa krvná skupina A obyvateľov východnej a strednej Európy zmiešala s krvnou skupinou B Mongolov z Ázie. Krvná skupina AB predstavuje spojenie znakov krvnej skupiny A a B. Oproti typickej strave krvnej skupiny A a B majú však menej odolný žalúdočno–črevný trakt. Od predkov s krvnou skupinou B zdedila skupina AB odolný imunitný systém. Okrem toho je mimoriadne dobre chránená pred ochoreniami autoimunitného systému ako napríklad reumatické choroby a alergie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Echantos Pozri príspevok
nieco take som chcel:

Krvná skupina AB je zo všetkých krvných skupín najmladšia, existuje iba 1200 - 1000 rokov.

Z hľadiska vývoja dejín sa objavila neskoro, a preto je veľmi zriedkavá. Krvná skupina AB je výsledkom nového sťahovania národov, keď sa krvná skupina A obyvateľov východnej a strednej Európy zmiešala s krvnou skupinou B Mongolov z Ázie. Krvná skupina AB predstavuje spojenie znakov krvnej skupiny A a B. Oproti typickej strave krvnej skupiny A a B majú však menej odolný žalúdočno–črevný trakt. Od predkov s krvnou skupinou B zdedila skupina AB odolný imunitný systém. Okrem toho je mimoriadne dobre chránená pred ochoreniami autoimunitného systému ako napríklad reumatické choroby a alergie
To si myslel vážne, že takú nejakú informáciu si očakával? Myslel si si, že krvné skupiny sú niečo ako rodokmeň? Veď ich existenciu objavili len začiatkom 20 storočia!

Verím, že to si napísal len zo srandy..., lebo inak by som si musel o tebe niečo pomyslieť... Alebo si fakt taký lama? Myslíš, že černosi, číňania a belosi majú rozdielne krvné skupiny?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
takže za to som furt v mínuse, lebo som negatív? no toto...normálne mám nos dohora, že som dačo extra...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Chobot Pozri príspevok
To si myslel vážne, že takú nejakú informáciu si očakával? Myslel si si, že krvné skupiny sú niečo ako rodokmeň? Veď ich existenciu objavili len začiatkom 20 storočia!

Verím, že to si napísal len zo srandy..., lebo inak by som si musel o tebe niečo pomyslieť... Alebo si fakt taký lama? Myslíš, že černosi, číňania a belosi majú rozdielne krvné skupiny?
mám knižku "stavovanie podľa krvných skupín",kde je popísaná chronológia vývinu krvných skupín. Tak napr. naša skupina O sú mäsožravci - "odvodení" sú od pôvodných lovcov bizonov, ktorí sa živili hlavne mäsom. Potom neskôr ako začáli obrábať pôdu a jesť teda aj rastlinky a pestovať dobytok a papať mliečne výrobky tak sa vyvíjali skupiny A, B a ich kombinácie... FAKT
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Tanče Pozri príspevok
mám knižku "stavovanie podľa krvných skupín",kde je popísaná chronológia vývinu krvných skupín. Tak napr. naša skupina O sú mäsožravci - "odvodení" sú od pôvodných lovcov bizonov, ktorí sa živili hlavne mäsom. Potom neskôr ako začáli obrábať pôdu a jesť teda aj rastlinky a pestovať dobytok a papať mliečne výrobky tak sa vyvíjali skupiny A, B a ich kombinácie... FAKT
Jááj, kto pochádza z Ameriky, ten sa má! (Tam možno mamutov ani nemali, tak lovili rovno bizóny)
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Echantos Pozri príspevok
Dnes som darobal, 1. a ked som tam zavolal mi teta povedala ze mam A1B +, co viete o tejto krvy porozpravajte vyhody a nevyhody........
Ako povedal klasik duficek: pataj sa dulej! (v preklade: pýtaj sa ďalej)

Nehnevaj sa ma mňa Echantos, rozosmial si ma a pobavil. Som ti za to vďačná, takéto chybičky v príspevkoch od členov Porady mi vždy spravia náladu.
0 0
Echantos Echantos

Echantos je offline (nepripojený) Echantos

v pohode slovina nieje moja silna stranka. A chobot presne nieco take som chcel ako si mi napisal DAKUJEM este keby niekto vedel tie statistiky najst celosvetovo by som bol rad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať