Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny-skúsenosť

Poprosila by som všetkých, ktorí už majú za sebou skúsenosť: chceli by sme z Číny doviesť tovar a je to pre nás tak trochu tipos-bingo. Prečo? Ak nám zákazník pošle vzorky tovaru vopred, dodrží túto kvalitu aj vo veľkej zaplatenej zásielke. Tovar by mal prísť v lodnom kontajneri, nezatečie?
Ak áno, s akou poisťovňou sa budeme vlastne naťahovať?
Vykládka v Hamburgu. Asi hlúpa otázka-nestratí sa to tam, koľko to tam môže trčať, mám tovar pripoisťiť tu na Slovensku? Podmienky dodania INCOTERMS
sú-k boku lode v Hamburgu, takže čo ďalej ? Ďakujem všetkým za skúsenosti...
Usporiadat
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Posúvam...
0 0
Petas Petas

Petas je offline (nepripojený) Petas

Snažím sa...
Ja som uz zopar veci doviezol z Ciny, ale len ako sukromna osoba.
Vacsinou dodrzia to co maju, kvalita, mnozstvo. Tovar v tom lodnom kontajneri nezatecie, je to ochranene pred vlhkom. Tovar poslany z Ciny prejde v HAMBURGU vykladkou a prevezie sa na Slovensko a tu ti ho uz danna prepravna spolocnost dovezie az do miesta urcenia.
Akonahle to pride na Slovensko, volaju ti bud z colnice alebo z prepravnej spolocnosti a ziadaju tvoje udaje aby mohli dat zasielku na preclenie. Oni to preclia a poslu ti dokumenty na uhradu a aj tovar...ked to je v HANBURGU, tak mne to trvalo cca 3-4 dni podla toho ako sa colnica rozhybala.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Lion Topoľčany - a neni ešte dosť čínskych brakov na Slovensku?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Jeden môj klient doviezol zhruba pred dvoma mesiacmi z Číny masážne postele. Vyberal si len z prospektov, nikdy nevidel žiadnu vzorku. Dokonca Číňanovi zaplatil plnú čiastku vopred. Podotýkam, že klient je mladý chlapec, vyše milióna si na to požičal. Jeho odvahu by som chcela mať. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Postele prišli v poriadku, postup bol taký ako píše Petas. Kvalita-dve postele využíva každý deň na prezentáciu a zatiaľ bez problémov. A bola som prekvapená disajnom. Veľmi pekne urobené.Záruku mu dali 4roky, ale neviem si predstaviť, čo bude robiť pri reklamácii, či to odošle do Číny?
0 0
Petas Petas

Petas je offline (nepripojený) Petas

Snažím sa...
VladoaKatka Pozri príspevok
Lion Topoľčany - a neni ešte dosť čínskych brakov na Slovensku?
Vsetko je z Ciny....len si to nevsimame...
0 0
Petas Petas

Petas je offline (nepripojený) Petas

Snažím sa...
ivako Pozri príspevok
Jeden môj klient doviezol zhruba pred dvoma mesiacmi z Číny masážne postele. Vyberal si len z prospektov, nikdy nevidel žiadnu vzorku. Dokonca Číňanovi zaplatil plnú čiastku vopred. Podotýkam, že klient je mladý chlapec, vyše milióna si na to požičal. Jeho odvahu by som chcela mať. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Postele prišli v poriadku, postup bol taký ako píše Petas. Kvalita-dve postele využíva každý deň na prezentáciu a zatiaľ bez problémov. A bola som prekvapená disajnom. Veľmi pekne urobené.Záruku mu dali 4roky, ale neviem si predstaviť, čo bude robiť pri reklamácii, či to odošle do Číny?
Pri reklamacii, mi to urobili tak ze mi poslali novu vec a staru som si nechal.

Ja som tiez platil dopredu cez Western Union. Neslo o milion, ale male ciastky to neboli.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

VladoaKatka Pozri príspevok
Lion Topoľčany - a neni ešte dosť čínskych brakov na Slovensku?
No ono si človek veľmi nevyberie. Máme rozbehnutý predaj jedného druhu tovaru a dodávateľ v Európe nám po ročnej spolupráci drasticky zvýšil ceny, ak chceme prežiť, musíme hľadať nové riešenia a jednou z možností je orientácia na čínsky trh.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
v Číne vyrábajú aj známe a kvalitné svetové spoločnosti nie len lacný brak. Polovica drahých značkových tovarov čo si kúpite je tak či tak z Číny, Indonézie a Vietnamu.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Lion Topoľčany Pozri príspevok
No ono si človek veľmi nevyberie. Máme rozbehnutý predaj jedného druhu tovaru a dodávateľ v Európe nám po ročnej spolupráci drasticky zvýšil ceny, ak chceme prežiť, musíme hľadať nové riešenia a jednou z možností je orientácia na čínsky trh.
Ja tiež chcem len prežiť.

Ja viem, že ceny sa nám stále dvíhajú, ale nemôžem si pomôcť, keď cítim ten "smrad" typický pre čínske predajne, len sa pokukám a odídem preč. Ja som výrobca detského textilu, trápime sa, naozaj bojujeme ale našťastie sú ešte solventnejší ľudia na Slovensku a kupujú slovenské výrobky.

Potom nezabudni na certifikáciu.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

VladoaKatka, ďakujem za postrehy, ale certifikácia sa týka "len" oblečenia, kozmetiky a pod. resp. ktorých komodít sa netýka, trochu si ma naplašil-a?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Lion Topoľčany Pozri príspevok
VladoaKatka, ďakujem za postrehy, ale certifikácia sa týka "len" oblečenia, kozmetiky a pod. resp. ktorých komodít sa netýka, trochu si ma naplašil-a?
Ja som síce napísala certifikát, ale všetko podlieha akejsi norme. Niečo sa nazýva certifiká, atest, technické škúčky atď. Stačí sa pozrieť na www.soi.sk , kde pravidelne oznamujú, predaj akých výrobkov je zakázaný, alebo aké výrobky nemáme kupovať, lebo sú nebezpečné. Niekedy aj dekoračné predmety, čo nemá nič spoločné s oblečením sa musia stiahnúť z predaja.

Preto si treba dávať pozor nato, ako sa obávaš, že vzorky Ti dodajú bezchybné - dokonca budú vyhovovať aj EU normám a na záver dovezeš tovar a nebudeš vedieť čo sním, lebo bude to niečo iné. Môžno že sa Ti zdá, že som pesimistka, ale život ma už naučil.

Petas a falap tu píšete, že aj značkové veci sa vyrábajú na východe. Súhlasím, veď aj obchodný reťazec T..., čo predáva sa vyrába cez slovenskú firmu v číne, aj zo západu sa dovážajú veci a značkové, a ich pôvod je v číne.

Ja som len chcela upozorniť na to, že koľko bolo fabrík aj na Slovensku aj Čechách, vyrábali sme dá sa povedať všetko. Jeden vyrábal a druhý kupoval. Fabriky skrachovali a zrazu všetci chcú len dovážať a predávať. Nemôžeme byť všetci len obchodníci, keby fungovali odvetvia priemyslu, poľnohospárstva nemusela by byť taká nízka kúpaschopnosť obyvateľstva, aká je. Pamätám si fabriky textilné ako Texicom, Levitex na Slovensku a iné v Čechách na začiatku 90-tich rokov. Mali aj cez 3-4 tisíc zamestnancov, robili na 3 smeny a teraz, buď už skončili úplne alebo je z nich torzo, priestory chátrajú alebo v tom lepšom prípade ich prenajímajú iným firmám, ale ich činnosť už nemá nič spoločné s činnosťou pôvodnej fabriky.

Neni mi ľúto za tým čo boli pred 89, len sme akosi prestali veriť vlastným rukám, vlastnému rozumu, prenechali sme všetko dobré zahraničným investorom. Veď ten predsa nezatvorí fabriku doma, ale nechá skrachovať tú čo kúpil, na ktorom dobre zarobil, alebo ťahá ďalej do Rumunska,na Ukrajinu, kde má lacnejšiu pracovnú silu a tým zabezpečil odbytište - trh na Slovensku.
Tak ako píše Lion Topoľčany - po ročnej spolupráci rapidne zdvihne ceny, lebo si to môže dovoliť.
0 0
zolik2001 zolik2001

zolik2001 je offline (nepripojený) zolik2001

Petas Pozri príspevok
Pri reklamacii, mi to urobili tak ze mi poslali novu vec a staru som si nechal.

Ja som tiez platil dopredu cez Western Union. Neslo o milion, ale male ciastky to neboli.
Ja len mimo temi: robim dovoz z Chiny ale iba v malo a platim cez Western union. smiem sa opytat kolko bola vasa suma co ste posielali??? pytam sa preto kedze pomaly zacinam vo vacsom a western union je asi najrychlejsi aj ked niesom zastancom tohto platenia.
Dakujem
Julian
0 0
7iro 7iro

7iro je offline (nepripojený) 7iro

Btw, serioznych obchodnikov poznate aj podla toho, ze primaju platby aj cez paypal. Ve to rychle (par sekund!) a bezpecnejcie, nez ine co poznam (ak neposle tovar, neriesite to len vy, ale je do toho zapojeny aj paypal)
Naposledy upravil 7iro : 03.12.07 at 16:23 Dôvod: gramatika
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
7iro Pozri príspevok
Btw, serioznych obchodnikov poznate aj podla toho, ze primaju platby aj cez paypal. Ve to rychle (par sekund!) a bezpecnejcie, nez ine co poznam (ak neposle tovar, neriesite to len vy, ale je do toho zapojeny aj paypal)
Nie som si celkom ista ci to plati aj mimo e-bay.Platobny nastroj paypal je majetkom spolocnosti e-bay od roku 2002 a na e-bay platia nadstandartne sluzby.
Poznam ale cinsky velkoobchodny portal, ktory pouziva jeden z platobnych nastrojov aj paypal ale odoslanie tovaru zakaznikovy zabezpecuje tak, ze peniaze pusti predavajucemu, az ked je tovar na mieste. Cize garantuje dodavku tovaru ale nie jeho obsah.Ten sa nemusi vzdy zhodovat s tym, co ste si objednavali.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
zolik2001 Pozri príspevok
Ja len mimo temi: robim dovoz z Chiny ale iba v malo a platim cez Western union. smiem sa opytat kolko bola vasa suma co ste posielali??? pytam sa preto kedze pomaly zacinam vo vacsom a western union je asi najrychlejsi aj ked niesom zastancom tohto platenia.
Dakujem
Julian
Western union je dost drahy, nie? Tam to ide az do vysky niekolkych percent z posielanej sumy. Je to tak?
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ako sukromna osoba som nakupil v Hong kongu niekolko krat, peniaze vopred islo aj o 20 000,- pocet kusov, kvalita, rychlost OK, ak bol nejaky problem nebolo treba vracat spet tovar, poslali OK kus.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
VladoaKatka Pozri príspevok
Jeden vyrábal a druhý kupoval. Fabriky skrachovali a zrazu všetci chcú len dovážať a predávať.
Pozri ak v tej Číne niekto kúpi niečo čo mu vyhovuje viac ako domáce, tak nech sa páči. Prečo nie. Ak by neexistovala chuť výrobcov vyrábať lacnejšie a lacnejšie a sťahovať výrobu do lacných štátov, tak dnes asi ani nesedíme za počítačmi. Bol by to pomerne luxusný tovar.

Ak chce niekto na Slovensku prežiť s domácou výrobou, musí tomu prispôsobiť aj marketing. Jeden príklad z textilu, konkrétne outdoorového.

Slovenský trek-sport presťahoval výrobu ruksakov do Číny. Vraj nestíhal na ceny západnej konkurencie (tiež šijú v Číne - North Face a podobne).

Naproti tomu Český Tilak ostal doma, šije doma a na výrobkoch nájdete štítok s českým levom. Veci sú drahšie, ale mnoho ľudí si ich pochvaľuje ako kvalitnejšie než západné. A hlavne vsadili na marekting zameraný na patriotizmus. Nie všetko je o cenách.

Sú extrémne drahé veci s niekoľko 100 percent maržami, ale kupujeme ich práve preto že sú drahé a že sú trebars zo Švajčiarska. Ak by bolo také Porsche vyrábané na východe, tak to značná časť ľudí prestane kupovať. Na cene tu im pri tom toľko nezáleží. Čiže Porshce si môže dovoliť monotvať u nás časť auta, ale nie celé. A už aj to niekto vidí ako problém.
0 0
Petas Petas

Petas je offline (nepripojený) Petas

Snažím sa...
zolik2001 Pozri príspevok
Ja len mimo temi: robim dovoz z Chiny ale iba v malo a platim cez Western union. smiem sa opytat kolko bola vasa suma co ste posielali??? pytam sa preto kedze pomaly zacinam vo vacsom a western union je asi najrychlejsi aj ked niesom zastancom tohto platenia.
Dakujem
Julian
Ja som najviac posielal 1200USD. Western je najrychlejsi, aj ked si to musi clovek zratat co sa mu oplati viac. Do 200-300USD platim cez PAYPAL a nad 300USD Western Union.
Vsade su poplatky.
0 0
Petas Petas

Petas je offline (nepripojený) Petas

Snažím sa...
kitky Pozri príspevok
Western union je dost drahy, nie? Tam to ide az do vysky niekolkych percent z posielanej sumy. Je to tak?
Western nieje drahy v porovnani s bankovymi transakciami. K PAYPAL prevodu uctuju SUMA x 1,04 az 1,06.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

falap Pozri príspevok
Ak chce niekto na Slovensku prežiť s domácou výrobou, musí tomu prispôsobiť aj marketing. Jeden príklad z textilu, konkrétne outdoorového.

Slovenský trek-sport presťahoval výrobu ruksakov do Číny. Vraj nestíhal na ceny západnej konkurencie (tiež šijú v Číne - North Face a podobne).

Naproti tomu Český Tilak ostal doma, šije doma a na výrobkoch nájdete štítok s českým levom. Veci sú drahšie, ale mnoho ľudí si ich pochvaľuje ako kvalitnejšie než západné. A hlavne vsadili na marekting zameraný na patriotizmus. Nie všetko je o cenách.

.
Ja som neni úplne proti dovozu tovaru z číny, ale proti tuctovému, brakovému tovaru, čo sa predáva na trhoviskách, v dedinách na parkovisku pred krčmou. Toto sa mi nepáči. Ani skúšobná kabína, ani pokladňa, proste nič...

To, že veľa firiem dáva vyrábať v Číne, a na Slovensku zrušili výrobu. určite to nebolo kvôli tomu, že nestíhali, ale naši ľudia a tak ako aj Ty chcú si slušne zarobiť, aby mohli žiť a nie živoriť, a tu už s tými cenami asi by boli nepredajný, preto si zvolili spôsob, akým znížia náklady a zostanú s cenami -

čo to prinieslo:

- ako výrobná firma mala kopec zamestnancov - neviem koľko ľudí im tam šilo tie ruksaky, Teoreticky povedzme 100

- ako dovozca a veľkosklad zamestná max. 10 ľudí

To je to o čom som písala, že len všetci obchodovať nemôžeme, ale to ani ja ani Ty nezmeníme, a vôbec, škoda je sa s tým zaoberať.

Ja prajem každému aby sa mu darilo a prosperoval, ale nech robí a nečaká na sociálne dávky, nech neberie podporu v nezamestnanosti, lebo jemu sa nechce robiť (veľa je takých) ale toto už bolo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať