Zavrieť

Porady

Tromboza

Moj manzel trpi trombozou- upchavanim ciev prosim ma niekto s tym nejake skusenosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Moj otec ma tiez trombozu. Jednoznacne ma zakaz v strave prijimat vitamin K. Obsahuje ho hlavne hovädzie mäso, brokolica,spenat, kysla kapusta - ani kvasena..., atd. Uziva lieky na riedenie krvi a nosi stahovaciu puncochu. Mal riadnu - este aj ma -zrazeninu v lytku a pri tom bolesti, tak sa ma vyhybat prudkym pohybom - skakanie, schody...aby sa to "neutrhlo". Vitaminu K sa moze uzit denne 300mg v potrave, tak si na nete najdi, ktore druhy potravin naju maju kolko, nemam to tu, inak by som ti to poslala. Ak to dostanem, lebo to chcem od otca,tak ti to poslem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kováčka Kováčka

Kováčka je offline (nepripojený) Kováčka

Dievčence, skúste otcov presvedčiť na HIRUDOTERAPIU - liečbu pijavicou lekárskou. Hoďťe si do "google" - "hirudoterapia" je tam toho dosť. Môj otec mal tiež upchaté cievy na nohách. Niekoľkokrát ho operovali, ale naposledy to už nešlo kvôli slabému srdiečku. Keď som videla, čo s ním robia lieky na riedenie krvi ... Aj tak tú zrazeninu nerozpustili... Keby som bola vtedy vedela o pijaviciach, rozhodne by som mu ich prikladala.
Hirudoterapiu robí dnes už veľa lekárov a naozaj to funguje, ja mám jednu doma v pohári už vyše roka, vytiahla mi "bublinu" na kŕčovej žile. Mám prístup aj k iným prípravkom, ktoré by otcom rozhodne pomohli, ale nechcem si tu robiť komerčnú reklamu, ak máte záujem, napíšte mi súkromnú správu.
3 0
Danka77 Danka77

Danka77 je offline (nepripojený) Danka77

Za rady ďakujem, skúsime tu hirudoterapiu. Manželovi lekári dali len lieky, ktoré aj tak nepomáhajú a poradili mu že má veľa bicyklovať, bol na kúpeľnej liečbe v Sliači ale stav sa ešte viac zhoršil.
0 0
quartz quartz

quartz je offline (nepripojený) quartz

Kováčka Pozri príspevok
Dievčence, skúste otcov presvedčiť na HIRUDOTERAPIU - liečbu pijavicou lekárskou. Hoďťe si do "google" - "hirudoterapia" je tam toho dosť. Môj otec mal tiež upchaté cievy na nohách. Niekoľkokrát ho operovali, ale naposledy to už nešlo kvôli slabému srdiečku. Keď som videla, čo s ním robia lieky na riedenie krvi ... Aj tak tú zrazeninu nerozpustili... Keby som bola vtedy vedela o pijaviciach, rozhodne by som mu ich prikladala.
Hirudoterapiu robí dnes už veľa lekárov a naozaj to funguje, ja mám jednu doma v pohári už vyše roka, vytiahla mi "bublinu" na kŕčovej žile. Mám prístup aj k iným prípravkom, ktoré by otcom rozhodne pomohli, ale nechcem si tu robiť komerčnú reklamu, ak máte záujem, napíšte mi súkromnú správu.
Môžeš napísať aké problémy mu robia lieky na riedenie krvi?Ja ich beriem tiež a problémy mám tiež, ale až teraz som sa dočítala, že niekto je na tom podobne.
0 0
Kováčka Kováčka

Kováčka je offline (nepripojený) Kováčka

Praskali mu cievy, telo mal plné mokvajúcich fľakov
0 0
Zitajda Zitajda

Zitajda je offline (nepripojený) Zitajda

Zdravim Vás,chcem sa pridať do diskusie.Hoci mám len 38 rokov,minuly rok mi zistili trombozu v lytku,okrem toho mam krčove žily už niekolko rokov.Dostavala som injekcie,ktore zrazeniny rozpustily,radia mi ísť na operaciu,ktora vyrieši problem len dočasne,Tiež som nosila pančuchu.Nedávno som čítala článok o hyrudoterapii.Skoktaktovala som sa s jednou odborníčkou a na začiatku novembra prišla do našeho mesta,kde som absolvovala prvú kúru.Jedna pijavica je určite málo,ako tu ktosi napísal a už vôbec by sa nemali opakovane používať,jednak kvôli infekcii a tiež už potom obsahuje oveľa menšie množstvo bioaktivnych látok.Ja som prvy krat dostala 3pijavice.Potom ich zlikvidovala.Teraz v piatok 23,11. znovu pani prišla a dala mi na nohu 4pijavice.Mali by sa davať buď každe 2tyždne 2pij. alebo raz za mesiac 4pij. Už po druhom zakroku som prestala mať pocit napatia v nohe a cítim sa dobre.Rozhodla som sa,že budem v tom pokračovať.
0 0
Kováčka Kováčka

Kováčka je offline (nepripojený) Kováčka

Super, to som rada, že má ešte niekto takúto skúsenosť.

Ja mám moju pijavičku len a len pre seba, prikladám si ju cca 1x za mesiac, lebo na viac mi ani čas neostáva. Našťastie, nemám až taký veľký problém - si myslím ja - a riešim to aj inak. A naozaj máš pravdu, tiež si myslím, že treba aspoň 4 a nechať si ich odborne prikladať. Ja som len taký amatér-samouk, ale keď ja k tým dochtorom tak nerada chodím ...
0 0
El.Maro El.Maro

El.Maro je offline (nepripojený) El.Maro

trombóza je ochorenie, pri ktorom vzniká v krvnom riečisku hlbokého žilového systému zrazenina, ktorá žilu znepriechodní a keďže väčšina krvi zo svalov dolných končatín sa odvádza práve sez hlboké žily, dochádza k stáze krvi a opuchu končatiny. Existuje niekoľko druhov liečby v závislocti od klinického stavu pacienta a rozsahu ochorenia, najčastejšie sa používa liečba antikoagulačná, ktorá bola v príspevkoch spomínaná, teda lieky zrieďujúce krv- najskôr injekčné formy v úvode liečby a neskôr tabletky- Warfarin al. Orfarin, čo sú tzv. antivitamíny K- preto je pri tejto liečbe nutné obmedziť príjem vit. K v strave, ako bolo v predch. reakciách spomínané. Táto liečba sa užíva rôzne dlho s ohľadom na vyvolávajúcu príčinu trombózy ( napr. imobilizácia pacienta na lôžku, úraz, operácie najmä ortopedické a.i.), ak príčina pominula liečba trvá min. 3 mesiace, ak príčina trvá a nedá sa odstrániť, môže byť liečba až doživotná. Keďže pri tejto liečbe sú známe početné interakcie medzi warfarinom a inými liekmi, môže intenzita antikoagulácie kolísať, a ak sa dostane mimo terapeutického pásam, kt. kontroluje väčšinou hematológ, môže byť pri jej znížení neúčinná, a zrazenina sa nerozpustí, naopak pri zvýšení môže dôjsť k vzniku krvácavých prejavov (ďasná, koža, moč, stolica), vtedy treba ihneď vyhľadať lekára. Taktiež ak je liečba neúčinná treba je upraviť cestou Vášho lekára. Kontrola účinnosti sa robí ultrazvukovým vyšetrením žíl tzv. Dopplerom, často však pri tejto liečbe dochádza k trvalým reziduám v zmysle len čiastočného spriechodnenia žilového systému a pretrvávaní opuchov a ťažoby v lýtkach najmä pri státí na mieste. V najťažších prípadoch môže v dôsledku poškodenia chlopní žíl dôjsť k vzniku chronickej žilovej nedostatočnosti s kožnými zmenami až vredmi na predkoleniach. Akútna komplikácia- embólia do pľúc je najčastejšia v prvých dňoch ochorenia, kedy pacient nemá veľa chodiť, po liečbe však jej riziko klesá a vtedy je chôdza s naloženými kompresívnymi pančuchami alebo elast. bandážou dôležitým doplnkom liečby. Iné liečebné metódy- fibrinolýza sa používa iba u ťažkých prípadov, pre svoje závažné než. účinky, lokálna trombolýza sa používa len u mladých pacientov a vysokých trombóz len v špec. centrách. Liečbu pijavicami medicína neklasifikuje ako liečebný postup.
0 0
azuska azuska

azuska je offline (nepripojený) azuska

Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o bližšie informácie ohľadne liečby
pijavicou lekárskou, ako sa môžem nakontaktovať na takéto liečenie.
Manžel mal trombozu. Ďakujem
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

trombózou trpia aj mnohé mladé ženy, ktoré užívajú antikoncepciu. Orfarin /Warfarin/ je asi jediný tabletkový prípravok na riedenie krvi, ktorý sa momentálne požíva. Injekcie sa dávajú na začiatku liečby-ako tu bolo už spomínané. Bohužiaľ som videla veľa nepríjemných vedľajších , resp. nežiaducich účinkov. Injekcie sú síce lepšie, ale moc drahé, takže nás kŕmia takým svinstvom, tak si môžme vybrať-buď embólia, alebo riziko krvácania do hociktorého orgánu
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Danka77 Pozri príspevok
Moj manzel trpi trombozou- upchavanim ciev prosim ma niekto s tym nejake skusenosti?
viete mi niekto povedať, ako sa prejevujú prvé príznaky trombózy?
0 0
quartz quartz

quartz je offline (nepripojený) quartz

mne to vždy začalo trhavou bolesťou v lýtku v noci-až som sa na to zobudila,
postupne začalo bolieť celé lýtko,opuchlo, pomaly nešla zapnúť čižma a ledva som chodila, trvalo to asi týždeň,kým som vedela,že toto už je na lekára
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

quartz Pozri príspevok
mne to vždy začalo trhavou bolesťou v lýtku v noci-až som sa na to zobudila,
postupne začalo bolieť celé lýtko,opuchlo, pomaly nešla zapnúť čižma a ledva som chodila, trvalo to asi týždeň,kým som vedela,že toto už je na lekára
Tento opuch sprevádzalo začervenanie kože, tzv. zápal?
0 0
quartz quartz

quartz je offline (nepripojený) quartz

áno bolo to červenšie a teplejšie,ale nepovedala by som že zápal
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

quartz Pozri príspevok
áno bolo to červenšie a teplejšie,ale nepovedala by som že zápal
a tá samotná napadnutá žila bola tvrdšia a vydutejšia?
0 0
quartz quartz

quartz je offline (nepripojený) quartz

ja som mala trombotizované celé lýtko, takže sa to netýkalo iba jednej žily,to si fakt nespomínam na nejakú konkrétnu
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

pri trombóze má človek pocit ťažkých nôh, najmä v noci kŕče v lýtkach až bolesť /bolieť to môže v hociktorom mieste, kde je postihnutá žila/. Pri hlbokej trombóze nemusí byť spočiatku na pohľad nič vidieť, postihnuté - zväčša-lýtko začne byť na pohmat tuhé-treba si odmerať šírku lýtka na oboch končatinách a porovnať. Pri zápale je lýtko teplejšie. Ak má niekto podobné príznaky, treba navštíviť lekára. Veľa ľudí tieto príznaky zanedbá a ide k lekárovi neskoro-až keď nemôže dobre chodiť, tak som to spravila aj ja a preto radím-nečakajte!!!! Nemusí sa to vyplatiť!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
nexton ty skôr narážaš na tromboflebitídu, kedy sa tie žily zapaľujú- teda ak dobre chápem tvoje otázky. Zápal žíl je tiež veľmi bolestivé ochorenie a v každom prípade sa musí liečiť pod dozorom lekára, aby si neskončil tiež s emboliou.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Bionda Pozri príspevok
nexton ty skôr narážaš na tromboflebitídu, kedy sa tie žily zapaľujú- teda ak dobre chápem tvoje otázky. Zápal žíl je tiež veľmi bolestivé ochorenie a v každom prípade sa musí liečiť pod dozorom lekára, aby si neskončil tiež s emboliou.
Ďakujem za radu...našťastie sa nejedná o mňa.....
0 0
quartz quartz

quartz je offline (nepripojený) quartz

a ja ešte dodávam,že pri prvom sone mi bol diagnostikovaný povrchový zápal žíl, nasadený anopirin a mala som prísť na kontrolu o 3 týždne,lenže po týždni som už ležala na internom s hlbokou trombozou.Takže asi to netreba podceňovať, aj keď pocit ťažkých nôh nie je asi ten hlavný príznak, ten pocit som mala medzi trombózami zopár rokov a trombóza to nebola.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať