Zavrieť

Porady

návrh na vklad

v prílohe mám uložený svojpomocne napísaný návrh na vklad Viem mi niekto povedať či je to správne
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Nežiadate o zápis nového vecného bremena (=ťarcha) ale o výmaz existujúceho - aspoň tak som to pochopil.

    Takže použite nasledovnú formuláciu sprievodného listu.


    Vec: Návrh na výmaz ťarchy


    Dotknuté listy vlastníctva:
    • Vedené správou katastra .........
    • katastrálne územie ..........
    • obec .........
    • listy vlastníctva číslo: ..........


    Podpísaný účastník zmluvy týmto navrhujem, aby Správa katastra v Spišskej Novej Vsi rozhodla o výmaze ťarchy (presný opis ťarchy) na predmetnom liste vlastníctva.


    K návrhu prikladám:

    - Zmluva o zrušení vecného bremena 5x


    Za výmaz ťarchy sa neplatia poplatky.
    Naposledy upravil chlap : 02.12.07 at 16:02

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    ale aj v zmluve máme uvedené že k zániku práva zodpovedajúceho vec. bremenu sa vyžaduje vklad do katastra. Nemôže to ostať takou formou akou je to napísané teraz? hoci za poplatok 2000,-

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    V príspevku č. 2 = chlap máš vklad zmeny do katastra, ktorý je zapísateľný. Poplatok = rovnaký.

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    takže ten návrh môže ostať tak ako je alebo ho radšej prepíšem na návrh vymazania ťarchy

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Návrh je správny, aj postup je správny.
    Vymazať vecné bremeno práva je možné iba vkladom.
    Do návrhu by som ešte dopísala účastníkov zmluvy a zmluvu by som nazvala "dohoda o zrušení vecného bremena práva doživotného užívania". K navrhovateľovi a účastníkom zmluvy je potrebné dopísať aj rodné meno, aj u mužov.
    Jedná sa o zrušenie práva doživotného užívania, predpokladám.?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ešte som zabudla, jasne, že v návrhu navrhuješ katastru vykonať vklad dohody (zmluvy) o zániku (zrušení) vecného bremena práva doživotného užívania. To bremeno (ťarchu) musíš pomenovať.

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    tak Vás ešte prosím prekontrolovať zmluvu o zrušení viď prílohahttp://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=15791&d=1195121031

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    tak neviem to sem teraz dať je to v téme rodinné právo vzor zmluvy o zrušení vecného bremena
    ďakujem

    Danovnik je offline (nepripojený) Danovnik

    Danovnik
    Nemate, prosim Vas, niekto vzor navrhu na vklad pri darovani bytu a zriadeni vecneho bremena. Velmi by mi to pomohlo.
    Dakujem pekne.

    fofo02 je offline (nepripojený) fofo02

    fofo02
    Viete mi prosim poslat alebo aspon povedat ako presne by mal vyzerat navrh na vymaz tarchy z LV jedna sa o pravo dozitia matky.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Na výmaz ťarchy, kde sa matka vzdá svojho práva dožitia (predpokladám, že toto bremeno je zapísané v liste vlastníctva) sa robí zmluvou o zrušení vecného bremena medzi povinným a oprávneným a spolu s návrhom na vklad sa dáva do katastra, rovnako ako napr. kúpna zmluva. Poplatok je 2000.- Skk v kolkoch.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    fofo02 Pozri príspevok
    Viete mi prosim poslat alebo aspon povedat ako presne by mal vyzerat navrh na vymaz tarchy z LV jedna sa o pravo dozitia matky.
    Kuk sem:

    http://www.porada.sk/t89919-narok-na...e-byvanie.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.