Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Pravda je, že naozaj sa tam všetko nasype, ono to vymiesi, vykysne to a aj sa to upečie. Trvá to cca 3 hod. Svokra má takúto pekáreň na chlieb, ale mne moc takýto chlieb nechutí, lebo je bledý (možno sa dá nastaviť viac minút aby sčerveňel) a zdá sa mi suchý. Na druhý deň sa rozsýpa.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

mam to doma uz cez rok, vyborna vec. naozaj sa vsetko len nasype/naleje a ostatne sa urobi same (vymiesi cesto, vykysne a upecie). dobra je aj funkcia odlozeneho pecenia, kde si nasypem suroviny vecer a nastavim aby to bolo upecene rano a siedmej....
velka vyhoda je, ze si urobis chlieb aky chces, z bielej muky, celozrnnej, zmiesanej, das si tam semienka a primesy ake chces a vzdy mozes mat iny chlieb.
chlieb je trosku iny, hlavne jeho korka nie je ako na tych v obchodoch. ale chutovo je skvely.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

čiže kôrka je horšia? A môžem sa spýtať, boli k tomu aj nejaké recepty?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

nie je horsia, je ina. nie je taka leskla a chrumkava ako pri obchodnom chlebe.
ano je k tomu plno receptov a na internete este viac, ale vacsinou pecieme jeden chlieb a ine len tak na spetrenie, ked sa jeden zunuje.
pecieme vacsinou celozrnny s niekolkymi druhmi semienok...
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ďakujem za odpovede. Asi to vyskúšam
0 0
Thema Thema

Thema je offline (nepripojený) Thema

Ahojte, tiež rozmýšľam nad kúpou takejto pekárničky. Chcela som sa spýtať, či suroviny kupujete bežne v potravinách alebo je na to nejaký špecializovaný obchod (napr. droždie). Rozmýšlam nad MOULINEX OW 500030, má ju niekto, ako ste spokojní?
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

drozdie kupujem v potravinach susene dr oetker
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Ak to nie je nekalá reklama, akú pekáreň máte . K tej kôrke - na kysnutom pečive ju potriem po upečení horúcou vodou s kr. cukrom.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

a to tej kôrke pomáha??? na chlebíku by to asi nebolo moc fajn. A aj mne by bodlo, keby niekto uviedol konkrétny typ pekárne s ktorou je spokojný
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja mam Bifinet, kupil som ju v Lidli za 600,-Sk. Som maximalne spokojny aj s pekarnickou, aj s tym , co napecie. Ma to jednu nevyhodu. Chlieb zjem cely, za tepla .
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Prosím o doplnenie - musí sa do pekárničky dávať len hotová zmes na chlieb čo dostať kúpiť alebo sa darí aj zmesiam podľa vlastných potrieb a predstáv? Ď
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

. .
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

petmar Pozri príspevok
Prosím o doplnenie - musí sa do pekárničky dávať len hotová zmes na chlieb čo dostať kúpiť alebo sa darí aj zmesiam podľa vlastných potrieb a predstáv? Ď
Do pekárničky sa nasype múka (akú chceš - pšeničná, ražná...), droždie, olej voda, soľ a prípadne nejaké semienka podľa chuti - to je všetko. Možno, keď je upečený chlieb, by som ho potrela olejom aby bol chrumkavý - neviem či by to pomohlo. Svokra ho balí do utierky. Ale aký to má význam - asi aby neoschol, kým vychladne. Hm?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ja mám pekáreň značky AFG. Kúpila som ju asi pred 4 rokmi v Metre a som maximálne spokojná. Dá sa v nej upiecť nielen chlieb, ale aj sladké chlebíky, alebo môžeš len pripraviť kysnuté cesto a potom ho upiecť klasicky v rúre. Väčšinou používam na chlieb hotové zmesi z Lidla (majú asi 5 alebo 6 druhov) - slnečnicový chlieb nemá chybu! Sušené droždie tiež používam zn. Dr. Oetker. Raz sme skúsili nejaké v modrom sáčku a výsledok nebol dobrý. Chlebu z domácej pekárne sa žiaden kupovaný nevyrovná.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ďakujem za tipy. Inak, to s tou utierkou robí aj moja mama, keď kúpime čerstvo upečený chlieb, ale či kvôli tomu, aby neobschol, to neviem .-)
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

chlieb tiež balím do utierky a mám ho v utierke až kým sa nezje. A čo sa týka toho droždia ja používam len čerstvé a to na jeden chlieb 21 g, t.j. 1/2 z kocky baleného droždia. A je to lacnejšie a splní tak isto svoj účel.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Thema Pozri príspevok
Ahojte, tiež rozmýšľam nad kúpou takejto pekárničky. Chcela som sa spýtať, či suroviny kupujete bežne v potravinách alebo je na to nejaký špecializovaný obchod (napr. droždie). Rozmýšlam nad MOULINEX OW 500030, má ju niekto, ako ste spokojní?
Thema, akú si si nakoniec kúpila domácu pekáreň, Mulinex alebo inú?My si chceme tiež teraz kúpiť a váhame medzi Mulinex a Eta.Napíš prosím Ťa.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
kačenka Pozri príspevok
chlieb tiež balím do utierky a mám ho v utierke až kým sa nezje. A čo sa týka toho droždia ja používam len čerstvé a to na jeden chlieb 21 g, t.j. 1/2 z kocky baleného droždia. A je to lacnejšie a splní tak isto svoj účel.
..ak môžem poradiť, ja už roky používam chlebník Tupperware, nejde o reklamu ale radu, chlieb je z neho furt čerstvý.
0 0
Thema Thema

Thema je offline (nepripojený) Thema

vema Pozri príspevok
Thema, akú si si nakoniec kúpila domácu pekáreň, Mulinex alebo inú?My si chceme tiež teraz kúpiť a váhame medzi Mulinex a Eta.Napíš prosím Ťa.
Ahoj Vema, zatiaľ som ešte nekúpila. Naživo som videla Moulinex 2000 a 3000, a tie sa mi zdajú malé, ale to by až tak nevadilo, skôr sa obávam aby na to pečenie stačil ich výkon, preto chcem Mulinex 5000. Eta s dvomi hriadeľmi, je zasa strašne veľká podlhovastá, horší dizajn, ale nemôžem posúdiť, ETA má tak isto dobré výrobky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať