Zavrieť

Porady

Varné dosky

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Aké sú výhody rôznych varných dosiek a skúsenosti s nimi.
- plynová
- sklokeramická s vyhrievacím telesom infra
- sklokeramická indukčná

Ide mi hlavne o vaše praktické skúsenosti s nimi.
Naposledy upravil Orim : 18.12.07 at 18:13
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja mám vstavanú varnú dosku plynovú, nemôžem sa zatiaľ na nič sťažovať, som s ňou maximálne spokojná. Zn. Mora, nerezová. Akurát ju stále musím umývať, na nerez je vidieť každá špinka. Myslím, že na bielej to tak nie je. Usudzujem podľa toho, že mama má bielu a zdá sa mi, že tam nie je všetko vidno tak ako na mojej nerezovej.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja mám doma tiež plynovú, nerezovú. Nad inou ako plynovou som v tom čase nerozmýšľala, pretože som iné ani nepoznala. Otázne bolo to prevedenie. Veľmi som chcela nerezovú. Ak ju pravidelne čistíš, je všetko v poriadku. Samozrejme nejaké škrabance sa skôr prejavia na nerezovej ako bielej. Ak máš nerezový dres, môžeš tam vidieť niečo podobné. Ale v súčasnosti začínajú znovu byť trendom biele spotrebiče. Dokonca som počula od jednej slečny, že chce kuchyňu radšej čiernu ako nerezovú, pretože je viac "teplá". Je to vec vkusu.
Ale ideme stavať dom, a do novej kuchyne veľmi vážne uvažujem o indukčnej doske. (Klasickú sklokeramickú určite nie.) Priame skúsenosti nemám, ale hovoria o viacerých výhodách. Kratší čas ohrevu, ohrev priamo pod hrncom (podľa veľkosti hrnca), nič sa nemôže chytiť (napr. utierka a pod.), do minúty chladná doska a pod. Dve snáď prekonateľné nevýhody vidím a to vysokú cenu a použitie iba špeciálnych hrncov.
Držím palce k správnemu rozhodnutiu a potom daj vedieť.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[quote=Gabi03;593782] Ak ju pravidelne čistíš, je všetko v poriadku. Samozrejme nejaké škrabance sa skôr prejavia na nerezovej ako bielej. Ak máš nerezový dres, môžeš tam vidieť niečo podobné.

Plne súhlasím s Gabi03
0 0
janusik07 janusik07

janusik07 je offline (nepripojený) janusik07

Ja mam varnu dosku plynovu,ciernu a som s nou velmi spokojna. Predtym som mala tiez plynovu a nerezovu a tu som stale musela lestit. Plynovu som chcela z dovoduu aby som mala poistku ze ak nebude niekedy elektrina tak varim na plyne a opacne, nakolko mam elektricku ruru. Chvilu som pouzivala aj sklokeramicku,ale mne sa nepacila, ale to je asi sila zvyku.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

tento príspevok je prekopírovaný od misomiso

Vyhody plynovej - vari sa tam rychlo, dost sa ale aj pripaluje. Da sa tam opekat vsetko mozne, co poskytuje detom (hlavne chlapcom) uzasne moznosti na travenie volneho casu predovsetkym v dobe, ked rodicia nie su doma. Sam som stravil v detstve vela hodin pri takychto ohnickoch (je pravda, ze vtedy este nebol Playstation).

Dalsou vyhodou je , ze plyn ide v podstate stale, vypadky su naozaj zriedkave.

nevyhody - splodiny idu do miestnosti, zhorsuje to kvalitu vzduchu, moze ta boliet hlava.

Sklokeramicka infra - super, nevyhody nepoznam, okrem toho, ze to treba obcas cistit.

Indukcna - neviem, ja som zazil iba v Japonsku na hoteloch indukcne varice, fungovalo to super, ale nie som si isty tym, ci to nie je nahodou na nejakom podobnom principe ako mikrovlnka a ci to neemituje nejake ziarenie. Snad k tomu niekto napise nieco viac.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Rozhodol som sa pre kombinovanú. 2x sklokeramika a 2x indukčná, uvidím čo bude lepšie.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Orim Pozri príspevok
Aké sú výhody rôznych varných dosiek a skúsenosti s nimi.
- plynová
- sklokeramická s vyhrievacím telesom infra
- sklokeramická indukčná

Ide mi hlavne o vaše praktické skúsenosti s nimi.
bola som na navsteve pred Vianociami u znamej ,a ukazala mi novu platnu keramicku -indukcnu,ja som to este nevidela ,cudovala som sa naco jej to je, lebo je dochodk. ma sporak, cepter nadoby, atu je koren urazu, nemoze vraj tie hrnce na to pouzivat, tam musi mat iba normalne smaltovane nadoby,cize nevidim vyhodu.?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Bolo mi povedané, že staré hrnce na to idú v pohode. Žiadne špeciálne vraj nebudem potrebovať.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Orim Pozri príspevok
Bolo mi povedané, že staré hrnce na to idú v pohode. Žiadne špeciálne vraj nebudem potrebovať.
ja mam sklokeramicku varnu dosku a hrnce ktore pouzivam musia mat uplne rovne dno.teda rozhodne by mali mat pretoze inak su dost velke uniky energie.vyhoda je zostatkove teplo kedy mozes dovarat bez elektriky.
ja ju mam pretoze sa mi pacila a hodila sa mi do interieru ale plyn je samozrejme rychlejsi ale zvykla som si a neriesim. udrzba je jednoduchsia, pretoze mas skrabku a nejake pripravky,
sklokeramicku mam uz 13 rokov k nej teplovzdusnu ruru s grilom a som spokojna.
Naposledy upravil kitky : 30.12.07 at 01:24
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Tie staré hrnce som myslel k indukčnej doske.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Orim Pozri príspevok
Tie staré hrnce som myslel k indukčnej doske.
aha a indukcna nie je rovna plocha? musim si to pozriet fakt neviem rozdiely medzi nimi.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

ja mam k teme par otazok:
na akych hrncoch nefunguje indukcny varic?
najbeznejsie su smaltovane a antikorove.
iny material sa pouziva uz len hlinik a mozno nejake "specialne" zliatiny.
preco potom hrnce od Tescomy s oznaceniami COMFORT a BELLY nie su vhodne na indukcne dosky ked pisu ze si vyrobene z nehrdzavejucej ocele?
a este jedna otazka - ake hrnce su najefektivnejsie pri indikcii?
- s hrubsim ci smaltovane s tensim dnom?
s hrubsim dnom sa bude asi varit rovnomernejsie ale to je dolezite skor pri smazeni ci prazeni a podla toho co som sa docital tak na to indukcia velmi vhodna nie je pre "nestabilnejsi dodavany vykon" - teda co sa tyka lacnejsich dosiek. konkretne ma zaujala tato:
KENWOOD Indukčná varná doska IH100
dakujem za rady.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Negatívna praktická skúsenosť môjho známeho.Vykypelo mu mlieko a natieklo pod sklokeramickú dosku, následkom čoho zoskratovala. Akej značky bola neviem.Pozor aj na hrnce musia mať rovné dno.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

aj to by ma zaukimalo - preco by museli mat rovne dno?
pri sklokeramickom ci klasickom elektrickom je to urcite velmi podstatne ale kedze elektrika sa siri vzduchom lepsie ako teplo tak prave pri indukcii a krivom dne by mali vznikat mensie straty ako pri inom zohrievani. idealne by asi bolo keby je hrniec hlinikovy a v dne by bola spirala ale take sa asi nevyrabaju. skor to byva opacne - krniec antikorovy a v dne hlinik.
0 0
mavax mavax

mavax je offline (nepripojený) mavax

Stačí na varné dosky 220 V ?
Ďakujem, Marta
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

bezna jedna cast varnej dosky ma asi 2000W - ak su 4 je to 8kW - to je 34A - na to bezna zasuvka nestaci.
Dalo by sa to zapojit aj do beznej zasuvky ale s tym ze by "v okoli" nebol spusteny iny velky spotrebic a pouzivali by sa na raz maximalne 2 platnicky.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

mavax Pozri príspevok
Stačí na varné dosky 220 V ?
Ďakujem, Marta
220V staci ale vykon nemusi stacit . Obycajne je na to potrebna trojfazova el. pripojka kvoli rozdeleniu zataze medzi vsetky fazy. Takze ak mas do domacnosti jednofazovu el. pripojku, tak s vysokou pravdepodobnostou vykon nebudes mat dostatocny. Samozrejme aj v pripade trojfazovej el. pripojky je potrebne mat prisposobene vedenie do zasuvky kde bude spotrebic pripojeny.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Aj mojej dcére čosi vykypelo a potieklo všade- mám esklokeramickú - elektrolux- nič nevyskratovalo a nič sa ani nestalo, poutierali sme spúšť a povytierali( dokonca teraz čo mám- nechcela som už ani tie bočné lišty- v činžáku som mala Whirpool - (nový medený kábel dodatočne spravený s vlastnou poistkou v skrinke- na 220 a išli aj všetky 4 časti plochy naraz) a za tie lišty sa strašne dostávala špina- aj ten prášok pri čistení- mne to nevyhovovalo ).
Inak plná spokojnosť, úspora energie, využívam tiež zbytkové teplo- ja by som už iný typ var. platne nechcela. Sklokeramika mne osobne veľmi vyhovuje.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte, prosím Vás poradíte mi či treba pri sklokeramickej doske aj rám k doske? Chceme si ju dať zabudovať do pracovnej dosky. Potrebujem to súrne vedieť.
Ďakujem
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

Vedel by mi niekto poradiť, či môžem umiestniť sklokeramickú dosku do roha kuchyne, lebo som niekde čítala ,že vraj musí byť nejakých 20cm ? To by bolo pre mňa dosť zle.A plati to aj pre plynovu dosku? Veľmi by to vadilo?Vďaka za každú odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať