Zavrieť

Porady

Napalovanie dvd

Ahojte.Ja som taký počítačový laik a stále mi to nejde.Môže mi prosím pekne niekto napísať postup ako pre koňa(bod po bode)na napalovanie dvd?Mám dvd decrypter,windows vista.Aj keď som napálila,na počítači sa dalo,ale dvd prehrávač mi písal,že je to čisté.Ďakujem.
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
belanka Pozri príspevok
....Aj keď som napálila,na počítači sa dalo,ale dvd prehrávač mi písal,že je to čisté....
To zvýraznené možno chápať tak, že na počítači sa vypálené DVD dalo prehrať? Ak áno, chyba môže byť i v tom, že stolný DVD prehrávač jednoducho nepodporuje vypálený formát (stáva sa, že niektoré akceptujú iba DVD+R formát).
Treba preto pozrieť, aké formáty akceptuje DVD prehrávač, a skúsiť znova vypáliť na iné média (+,- , prípadné výrobcu, a pod.)...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stefan2005 Pozri príspevok
To zvýraznené možno chápať tak, že na počítači sa vypálené DVD dalo prehrať? Ak áno, chyba môže byť i v tom, že stolný DVD prehrávač jednoducho nepodporuje vypálený formát (stáva sa, že niektoré akceptujú iba DVD+R formát).
Treba preto pozrieť, aké formáty akceptuje DVD prehrávač, a skúsiť znova vypáliť na iné média (+,- , prípadné výrobcu, a pod.)...
DVD+R ... je format? ... ja som laik, ale pod formatom rozumiem koncovku na subore za bodkou... napr. .avi, alebo .divx, ale mozem sa mylit ...
videla som tu niekde program na zmenu formatu ... mrknem na to, ci sa to v pripade .divx (co je asi najcastejsi format filmov, ktore koluju po nete) da preformatovat na tie druhy, ktore sem napise belanka, ked to zisti ... potom by som sem pripojila link pripadne
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

belanka Pozri príspevok
.Aj keď som napálila,na počítači sa dalo,ale dvd prehrávač mi písal,že je to čisté.
tiez mam taky problem obcas, neprehrava mi format .divx

mrkni do navodu a napis sem, ake formaty vie prehrat vas prehravac, ok? ... ale dobre, ze to pises ... aspon sa tomu budem venovat a skusim s tym nieco aj ja robit, mam par filmov, ktore by som si rada pozrela aj na televizore ...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
ayya Pozri príspevok
DVD+R ... je format? ... ja som laik, ale pod formatom rozumiem koncovku na subore za bodkou... napr. .avi, alebo .divx, ale mozem sa mylit ...
Osobne som tiež iba laik vo výpočtovej technike (aj keď trochu možno zdatnejší ). Svoj formát môže mať aj súbor aj jeho nosič... Aj keď možná správnejšie by bolo, že +R a -R sú iba podformáty. Totiž DVD (zkratka pro „Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“) je formát digitálního optického datového nosiče, který může obsahovat filmy ve vysoké obrazové a zvukové kvalitě nebo různé jiné údaje. DVD disk se na pohled velice podobá kompaktnímu disku.
Bližšie viď http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/126560-dvd
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stefan2005 Pozri príspevok
Osobne som tiež iba laik vo výpočtovej technike (aj keď trochu možno zdatnejší ). Svoj formát môže mať aj súbor aj jeho nosič... Aj keď možná správnejšie by bolo, že +R a -R sú iba podformáty. Totiž DVD (zkratka pro „Digital Versatile Disc“ nebo „Digital Video Disc“) je formát digitálního optického datového nosiče...
aaaaaaaaaha, diky moc m.m. by teraz asi povedal: "ako dobre, aspon sprosty neumrem" hoci ja by som asi slovicko "forma", druh, alebo "typ" skor vybrala ako format
P.S.:urcite zdatnejsi, to mi ver
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

mozno ze by bolo nacase venovat sa problemu toho, preco to nevie napalit a preco jej to nejde. takze navod na napalenie dvd je komplikovany a kazdy v praxi napaluje inak. dvd decrypter je program ktory sluzi vyslovene na kopirovanie dvd video a odstranovanie ochran. to ze na pocitaci sa dalo a na prehravaci nie je mozne aj tym, ze vacsina prehravacov nevie prehravat neuzavrete dvd na rozdiel od pocitacov, ktore prehraju pomaly aj karbonovy kotuc do rozbrusovacky. takze odporucam dvd, ktore chces vlozit do prehravaca najprv uzavriet pomocou napalovacieho programu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

robovi Pozri príspevok
je mozne aj tym, ze vacsina prehravacov nevie prehravat neuzavrete dvd na rozdiel od pocitacov, ktore prehraju pomaly aj karbonovy kotuc do rozbrusovacky. takze odporucam dvd, ktore chces vlozit do prehravaca najprv uzavriet pomocou napalovacieho programu.

skoda, ze tu ti nemozem pridelit bodik za dobru naladu, ktoru si mi tou (zvyraznenou) vetickou sposobil
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

ayya Pozri príspevok
tiez mam taky problem obcas, neprehrava mi format .divx

mrkni do navodu a napis sem, ake formaty vie prehrat vas prehravac, ok? ... ale dobre, ze to pises ... aspon sa tomu budem venovat a skusim s tym nieco aj ja robit, mam par filmov, ktore by som si rada pozrela aj na televizore ...
divx je vo vseobecnosti kodek, pomocou ktoreho sa vytvaraju *.avi subory. tento kodek ma uz x.1 verzii pocnuc verziou 1. tvoj prehravac mozno podporuje divx kodek do verzie 3 a samozrejme 4 a 5 uz neprehra. niektore stolne prehravace maju moznost prepalit firmware, v ktorom su implementovane novsie typy kodekov. to mas, ako keby si cinskymi palickami chcela jest hovadzi vyvar.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

robovi Pozri príspevok
to mas, ako keby si cinskymi palickami chcela jest hovadzi vyvar.

prosim ta, este piiiiiis to sa super cita ... a vidim, ze sa aj nieco nove zase naucim... mozno pridem na nejaku fintu od teba ... ako ten nas dvd-prehravac oblbnut, aby mi konecne prehral aj tie filmy, ktore mam ako divx-y
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

robovi Pozri príspevok
divx je vo vseobecnosti kodek, pomocou ktoreho sa vytvaraju *.avi subory.
dobre, .... dufam, ze to (veeelmi zhruba) chapem...mam tu taky program kdesi, ze any-video-converter ... a v helpe mi pise toto:

Suppotable Input Formats: WMV, ASF, VOB, MPG, DV, M1V, M2V, MOV, MPEG-4, 3GP, RM, RMVB and FLV
Supportable Output Formats: MPEG-1, MPEG-2 and MPEG-4

nove ovladace sa do nasho prehravaca vraj nedaju dat... co by si mi poradil? ktory vystup? a pojde mi to vobec, ci nieco ine mam kuknut? ked tam nie je ani avi, ani divx .... vdaka uz dopredu, ak mas cas mi k tomu nieco napisat

0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

ayya Pozri príspevok
dobre, .... dufam, ze to (veeelmi zhruba) chapem...mam tu taky program kdesi, ze any-video-converter ... a v helpe mi pise toto:

Suppotable Input Formats: WMV, ASF, VOB, MPG, DV, M1V, M2V, MOV, MPEG-4, 3GP, RM, RMVB and FLV
Supportable Output Formats: MPEG-1, MPEG-2 and MPEG-4

nove ovladace sa do nasho prehravaca vraj nedaju dat... co by si mi poradil? ktory vystup? a pojde mi to vobec, ci nieco ine mam kuknut? ked tam nie je ani avi, ani divx .... vdaka uz dopredu, ak mas cas mi k tomu nieco napisat

mpeg-4 ma kompresiu ako divx, je to vlastne divx, mpeg-2 je kompresia ako dvd video, z neho sa vytvaraju *.vob subory do videa.

kazdym konvertovanim stracas na kvalite.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

robovi Pozri príspevok
mpeg-4 ma kompresiu ako divx, je to vlastne divx, mpeg-2 je kompresia ako dvd video, z neho sa vytvaraju *.vob subory do videa.
takze by sa mi to mohlo podarit... vyskusam a pripadne dam vediet ...
robovi Pozri príspevok
kazdym konvertovanim stracas na kvalite.
no jo ... to viem, ale aj tak mi to asi bude stat za to
a vdaka za tvoj cas a za radu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ayya Pozri príspevok
. mozno pridem na nejaku fintu od teba ... ako ten nas dvd-prehravac oblbnut, aby mi konecne prehral aj tie filmy, ktore mam ako divx-y
Niektore DVD prehravace umoznuju aktualizaciu interneho softwaroveho vybavenia, ktory o.i. obsahuje aj kodek. Velmi vdacne su prehravace s Mediatek chipsetom. Treba posurfovat a hladat.

Co sa tyka problemu, ze plusokove media maju problem citat niektore starsie prehravace, je este moznost v napalovecke zvolit bitsetting na uzatvorenie media na DVD-ROM. Nie vsetky napalovacky to vsak vedia.
http://www.k-probe.com/bitsetting-booktype-faq.php
http://www.bgslevi.sk/files/recenzie/mon0505_bgs3.pdf
Stare dobre NEC-y mali na internete modifikovane firmware, ktore to robia automaticky.
http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Ahoj. Ked chces mat z avi , Xvid alebo Divx DVD format môžem ti poslat link na ten programík, vypalovat som zvykla s Programom Nero alebo alkohol 120% Ak tvoj stolovy prehravač podporuje hore uvedene formaty nemusíš ani konvertovat,len si musíš vybrat v čom chceš napalovat Iso alebo ,video, audio aj tieto veci si musiš nastavit. Ak sa mylim nech ma niekto opravi. Úspešné napalovanie.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Na prevod avi videa na DVD video odporucam uzivatelsky priatelsky soft:

Navod:
http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2006120804
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ayya Pozri príspevok
aaaaaaaaaha, diky moc m.m. by teraz asi povedal: "ako dobre, aspon sprosty neumrem" hoci ja by som asi slovicko "forma", druh, alebo "typ" skor vybrala ako format
P.S.:urcite zdatnejsi, to mi ver
Skúsim ti to vysvetliť čo najviac polopatisticky. DVD disky možno rozdeliť na základné typy:
DVD+, DVD- a DVD-RAM. V podstate ide len o to, akým spôsobom sa údaje na disk zapisujú (pre názornosť to zvyknem vysvetľovať na omietaní domu, niekto omieta zospodu nahor, niekto sprava doľava).

Najrozšírenejšie sú DVD+ a DVD-. Každý z nich môže byť buď
ROM - to sú továrenské lisované
R - na jednorazové napálenie
RW - na opakované prepisovanie.

Disky typu DVD-RAM nie sú až tak rozšírené, nakoľko sú niekoľkonásobne drahšie ako + či -.

Staršie typyDVD prehrávačov akceptovali len disky typu DVD-, typ + nevedeli rozoznať.

Toľko o nosičoch. Teraz o obsahu napálenom na tom ktorom nosiči.

Napáliť môžeš samotný súbor v rôznom formáte. najrozšírenejšie sú typy súborov .avi a .mpg. To sú tzv kontajnery, pretože samotný súbor obsahuje niekoľko stôp a to obrazovú a zvukovú. Každá stopa môže byť v rôznom formáte: obrazové - bez kompresie, XviD, DivX, iné kodeky... zvukové - najčastejšie v MP3 (rôzny bitrate).

Ak napáliš avi súbor na DVD, nemusí to prehrať tvoj stolný prehrávač. Ak chceš aby to bolo určite prehrávateľné na stolnom DVD, musíš zvoliť možnosť DVD disc. Vtedy to nahraje v takom formáte (súbory s koncovkou .vob), ktorý rozpozná každý DVD stolný prehrávač.

Nie je to ľahké popísať v jednom príspevku, treba si toho naštudovať viac, keď chceš napaľovať DVD disky s filmami.
Naposledy upravil Chobot : 30.12.07 at 23:47
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ja to chaaapem, fakt to chapem ... vidno, ze ja som taky "kuchynsky" clovek a aj ked sa rozprava o malte, tak uz mi je to hned jasne

dakujem moc za vyvetlenie o nosicoch a formatoch a vyskusam aj ten priatelsky soft a podam pripadne "report"
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

prosím, prosím, varte aj murujte ďalej
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Staršie typyDVD prehrávačov akceptovali len disky typu DVD-, typ + nevedeli rozoznať.
Potvrdzujem. Pluskovy format bol povodne vyvinuty vylucne ako prepisovatelny, t.j. DVD+RW. Napokon aj logo formatu oznacene ako DVD RW hovori za vsetko.
http://www.dvdrw.com/
Urcitu dobu boli DVD-ROM mechaniky, co citali DVD+RW disky, ale nie DVD+R disky.
napr. TEAC DV-E516
http://www.cdr.cz/a/4055/4


DVD minus (DVD-R) bol povodne vyvinuty na jednorazovy zapis.
http://www.dvdforum.org/forum.shtml

Kto chce vela vediet, musi vela citat:
http://www.videohelp.com/dvd
Naposledy upravil duves : 31.12.07 at 07:16 Dôvod: Pridanie linku
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

Ďakujem za informácie.Dvd mám ok.Zisťujem,že je to celá veda a nie som veľmi in.Mám sa čo učiť.Všetko naj v novom roku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať