Zavrieť

Porady

CENY MURARSKYCH PRÁC.

DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

V dnesnej dobe si murari zapytaju viac ako v ktorejkolvek inej profesii, nielen na Slovensku. Ja stale hovorim, ze len nech sa na zapade nedozvedia o narokoch nasich "majstrov", lebo budeme pocut samu nemcinu a anglictinu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

Treba blizsie specifikovat murovaci material + lepidlo resp. maltu, tvarovu narocnost zvislých konštrukcií... (lahsie sa muruju rovne steny ako vseliake elipsovite priecky s komplikovanými otvormi.) a samozrejme - o aky typ objektu sa jedna...
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
Pekný den, chcela by som sa opýtať či máte niekto skúsenosti so soklovým vykurovaním, najma od firmy best-board, čo si tom myslite? Ideme stavať nízkoenergeticku drevostavbu. Dakujem za názory a skúsenosti.
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
prepáčte to som chcela otvorit ako novú temu
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
bobo793 Pozri príspevok
DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.
A preco chces platit podla nejakych cudnych koeficientov? Ako chces posudit ci v tej cene nie je nieco nafuknute? Zoberies toho, co je najlacnejsi? Ja by som kazdopadne doporucil hodinovu sadzbu. Radsej hned vysvetlim preco. Uz to vidim ako vsetci kritizuju, ze budes platit flakanie. Ja myslim, ze nie. Ver tomu, ze ten co Ti urobi navrh ceny na akykolvek iny parameter dobre vie co Ti tam napocita, robi to denne a zivi sa tym. Nemas sancu posudit ako laik ci to tak moze byt. Aj Ty by si bol podobny fachman vo svojom odbore. Ak to aspon trochu dokazes posudit, dohodni si hodinovku, a jednoduchsie ustriehnes aby sa Ti ludia na stavbe neflakali. Su snad v nejakej fabrike robotnici plateni inak? Zvacsa su v hodinovke. Na to aby sa neflakali maju sefov. Na Tvojej stavbe si to Ty. Musim sa ale tych murarov aj trocha zastat. Su na stavbe najlacnejsi. Akekolvek ine remeslo je drahsie. Je to tym, ze murar je u Teba najcastejsie a najdlsie. Vodar, kurenar, elektrikar a ini su u Teba len kratko, tak Ta bez akejkolvek hanby zodru.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

dad111 Pozri príspevok
Su snad v nejakej fabrike robotnici plateni inak? Zvacsa su v hodinovke. Na to aby sa neflakali maju sefov. Na Tvojej stavbe si to Ty. Musim sa ale tych murarov aj trocha zastat. Su na stavbe najlacnejsi. Akekolvek ine remeslo je drahsie. Je to tym, ze murar je u Teba najcastejsie a najdlsie. Vodar, kurenar, elektrikar a ini su u Teba len kratko, tak Ta bez akejkolvek hanby zodru.
- Pozri, dotyčný zrejme chce stavat dom alebo nejaku podobnu jednoduchú (malú) stavbu... nebude to dávať stavať firme alebo partii murárov, ktorí robia ročne miliardové obraty... ;-) Tam funguje systém kontroly na stavenisku majstrami a stavbyvedúcimi na viacerých úrovniach + ešte aj externí kontrolóri... nejedná sa totiž o fazuľky... No ak sa bavíme o rodinnom dome - funguje to trocha inak... Robotníci prídu na stavbu, ráno majú rozdelenie roboty a majiteľ firmy (a dozor v jednej osobe) odchádza na druhú stavbu skontrolovať a samozrejme zháňať ďalšie zákazky... Nestojí nad robotníkmi s bičom a neženie ich do roboty. A investor predsa tiež nemôže celý deň nad nimi stáť a dívať sa či stále robia - predpokládam že chodí do práce a zarába...
- Je veľa fabrík, kde sa pracuje úkolovo...
- Čo sa týka zastatia sa murárov - plne s tým súhlasím.
0 0
bobo793 bobo793

bobo793 je offline (nepripojený) bobo793

Peter Briatka Pozri príspevok
Treba blizsie specifikovat murovaci material + lepidlo resp. maltu, tvarovu narocnost zvislých konštrukcií... (lahsie sa muruju rovne steny ako vseliake elipsovite priecky s komplikovanými otvormi.) a samozrejme - o aky typ objektu sa jedna...
Jedna sa o jednoduchu stavbu rodinneho domu typu Bungalov,ziadne klenby a pod.Ako stav.material bude pouzita tehla 29cm
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Poznam murarov ktori su zvyknuti brat 50-60tis. mesacne. A teraz, po 3/4 roku mozem s kludom vyhlasit, ze murari su na stavbe najvacsi blbci. Robia najvacsie chyby, clovek im nieco povie a za hodinu to urobia inak, vytacaju ma do uplnej zurivosti.
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

Jedina skusenost, ktoru mam je fi. xella (ytong). Za 1 m kubicky pytali 450 Sk. Nakoniec sme nasli majstrov, ktori nam postavili hrubu stavbu za 20000. zatial sme spokojni...
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Prerábali sme dom.Murárom sme platili 100SK na hodinu.Boli dva,robili,ale robota nestála za nič.Manžel ich vyhodil ani náradie si nezobrali.Dobrých murárov nemáme,tý su v zahraničí.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

vasulka Pozri príspevok
Prerábali sme dom.Murárom sme platili 100SK na hodinu.Boli dva,robili,ale robota nestála za nič.Manžel ich vyhodil ani náradie si nezobrali.Dobrých murárov nemáme,tý su v zahraničí.
No 100Sk za hodinu, za to sa dobri murari kupit nedaju.
0 0
FERI-MONT FERI-MONT

FERI-MONT je offline (nepripojený) FERI-MONT

Prosím Ťa a čože to stavalí za 20 000? veť to nepostavýš ani latrinu, jedine fušeraci môžu za tolko stavať.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
FERI-MONT Pozri príspevok
Prosím Ťa a čože to stavalí za 20 000? veť to nepostavýš ani latrinu, jedine fušeraci môžu za tolko stavať.
No vidis, to len dokazuje, ako sa da jednat. Nevieme sice, aka velka a co je to vlastne hruba stavba v tomto pripade. Ale ak sa na to pozries realne, ked styria majstri robia 4 dni po 8 hodin cistej poctivej prace dostanu 150 sk za hodinu. V porovnani s robotnikmi v inych odboroch su na tom celkom dobre. Za 4 dni musia vytiahnut obvodove mury aj s lavou rukou v zad..., aj ked to nie cela hruba stavba. Skratka da sa to vselijak. Ked clovek neskoci na prveho vydriducha a trocha vie jednat, nemusi zbytocne vyhadzovat tvrdo zarobene prachy. Murari vyplateni rovno na ruku vzdy boli a su najlacnejsi. Existuju kadejaki dohadzovaci co pytaju za jedneho chlapa 300 a viac sk na hodinu a im vyplatia stovku, a pomocnikovi este menej. Chce snad niekto tvrdit, ze jeho zamestnanci zarabaju viac? Tak to potom nerozumiem tym statistikam ktore hovoria o priemernych platoch. Stavbari su na tom dost biedne.
Ste tu predsa zvacsa uctovnici musite vediet kolko vykazuju majitelia stavebnych firiem plat murarom. Snad by ste neporusili ziadne tajomstvo, keby ste tu dali do placu par prikladov a hned by sme videli kolko vlastne taky murar zaraba. Su sice aj ine naklady ( strava, cestovanie) ale tie si nemusi murar u sukromnej osoby v mieste bydliska narokovat.
Naposledy upravil dad111 : 01.02.08 at 08:45 Dôvod: Esta ma napadlo.
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

FERI-MONT Pozri príspevok
Prosím Ťa a čože to stavalí za 20 000? veť to nepostavýš ani latrinu, jedine fušeraci môžu za tolko stavať.
Vytiahli nam obvodove a nosne priecky na rodinnom dome, ktory ma rozmery 8 x 11m. Za prve poschodie po veniec zobrali 15000, a podkrovie + vnutorne priecky 5000. Sme s nimi velmi spokojni. Prve poschodie stavali dvaja asi 3 dni, podkrovie im trvalo 2 dni. Treba ale zobrat do uvahy, ze oni iba nanasali lepidlo a ukladali tehly, pomocnikov im robil manzel a bratia, ktori im podavali tehly rezali tehly ak bolo treba a zarabali lepidlo. Samozrejme, vsetci dostali najest, vypit... Určite, keby si museli robiť všeto sami by si vypytali asi tolko ako z xelly... m
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

dad111 Pozri príspevok
No vidis, to len dokazuje, ako sa da jednat. Nevieme sice, aka velka a co je to vlastne hruba stavba v tomto pripade. Ale ak sa na to pozries realne, ked styria majstri robia 4 dni po 8 hodin cistej poctivej prace dostanu 150 sk za hodinu. V porovnani s robotnikmi v inych odboroch su na tom celkom dobre. Za 4 dni musia vytiahnut obvodove mury aj s lavou rukou v zad..., aj ked to nie cela hruba stavba. Skratka da sa to vselijak. Ked clovek neskoci na prveho vydriducha a trocha vie jednat, nemusi zbytocne vyhadzovat tvrdo zarobene prachy. Murari vyplateni rovno na ruku vzdy boli a su najlacnejsi. Existuju kadejaki dohadzovaci co pytaju za jedneho chlapa 300 a viac sk na hodinu a im vyplatia stovku, a pomocnikovi este menej. Chce snad niekto tvrdit, ze jeho zamestnanci zarabaju viac? Tak to potom nerozumiem tym statistikam ktore hovoria o priemernych platoch.
Podla priemerneho platu v SR vychadza priemerna mzda na hodinu okolo 120. V BA je to viac, preto si aj robotnici pytaju viac. Ale problem je, ze oni chcu viac ako ktokolvek iny, nielen v stavebnictve.
0 0
majka555 majka555

majka555 je offline (nepripojený) majka555

Za kubík muriva (práca) sa zvyčajne berie 600-800 Sk. Najväčšia chyba je podľa mňa nechať murárov robiť na hodinu. Murári už nevedia čo pýtať (česť výnimkám). Berú od 120 Sk vyššie (zvyčajne). Závisí od regiónu. Poznám aj takých, ktorí prišli a pýtali 180 Sk na hodinu.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
majka555 Pozri príspevok
Za kubík muriva (práca) sa zvyčajne berie 600-800 Sk. Najväčšia chyba je podľa mňa nechať murárov robiť na hodinu. Murári už nevedia čo pýtať (česť výnimkám). Berú od 120 Sk vyššie (zvyčajne). Závisí od regiónu. Poznám aj takých, ktorí prišli a pýtali 180 Sk na hodinu.
Nesuhlasim. Kolki z nas tomu rozumieme. Je predsa rozdiel vymurovat rovny mur z ytongu hrubky 45 cm a murovat priecky z hrubky 10 cm a mnozstvom rohov. Ako to chces dohodnut pri cene za kubik muriva, zaplatis rovnako? Ak dohodnem hodinovku staci mi pozerat a nahanat kazdeho, ktory sa na chvilu narovna. Pred kazdou etapou dohodnem casovu narocnot prace s tym, ze platim len skutocne odpracovany cas. Ak nemam na to cas, najdem a zaplatim si na to dochodcu.
0 0
majka555 majka555

majka555 je offline (nepripojený) majka555

Dá sa to aj tak. Len aby Ti neodišli preč, keď ich budeš naháňať.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
majka555 Pozri príspevok
Za kubík muriva (práca) sa zvyčajne berie 600-800 Sk. Najväčšia chyba je podľa mňa nechať murárov robiť na hodinu. Murári už nevedia čo pýtať (česť výnimkám). Berú od 120 Sk vyššie (zvyčajne). Závisí od regiónu. Poznám aj takých, ktorí prišli a pýtali 180 Sk na hodinu.
Cenu na trhu určuje pomer dopytu k ponuke. Boom v stavebníctve už pozná ceny za 200 a viac/hod. pre murára. A môžu byť aj vyššie.
0 0
Minik Minik

Minik je offline (nepripojený) Minik

Hodinová mzda murára sa odlišuje aj od druhu murára-nie je murár ako murár.
Niekto zoberie 120 sk na hodinu a bude to robiť 20 hodin a niekto zoberie 180 sk na hodinu a tu istú prácu spraví za 10 hodín.Takže všetko je o kvalitách majstra.Nie je pravda že dobrý murári sú v zahraničí,ale skutočnosť je taká že dobrý majstri majú veľa práce a za kvalitnú prácu si vypýtajú aj kvalitný zárobok.Veľa ľudí zaplatí radšej viac peňazí a má pokoj,ako ked vám to niekto urobí za lacný peniaz a potom máte hlavu v smútku z vykonaného diela.Pracoval som ako murár v zahraničí 8 rokov a dali sa tam zarobiť pekne peniaze,ale ked je murár šikovný dokáže tie peniaze poctivou prácou zarobiť aj tu na Slovensku.Ešte jedna vec,nie vždy je hodinová pláca najmúdrejšie riešenie pretože úkolová pláca Vám može ušetriť čas,ale treba zasa hľadieť na kvalitu.Ja osobne pracujem úkolovo a pre známych v hodinovej mzde.Toto je moj názor opierajúci sa o dlhoročné skúsenosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať