Zavrieť

Porady

Potenie

usilovná pracovníčka
Čaute,

má niekto podobný problém ako ja - nenormálne potenie?
Potím sa, či mi je zima alebo teplo. Som obmedzená vo výbere odevov, všetko tmavšie farby aby nebolo nič vidieť a ja tak strašne zbožňujem bláznivé farby. Váhu mám v norme, nepapám korenené jedlá, dodržiavam hygienu, používam prípravok proti poteniu ale to pravé podpažie si nedá povedať. A hlavne v práci, medzi ľuďmi. Doma zo mňa nevytečie ani kvapka. Som z toho už zúfalá.
Ozvite sa niekto kto má podobné problémy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Pavla P Pavla P

Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

Nataša, skús Driclor. Dostať ho v lekárni asi za 250 Sk. Pomôže dosť veľa ľuďom. Nájdu sa však aj taký, ktorým nepomohol.
V každom prípade dodržiavaj pokyny!!!
Myslím, že to ale máš zo stresu a nervozity. Možno by pomohli nejaké cvičenia na myseľ (joga napr.).
Naposledy upravil Pavla P : 15.03.05 at 09:43 Dôvod: chybička se vloudila
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Nataša
Čaute,

má niekto podobný problém ako ja - nenormálne potenie?
Potím sa, či mi je zima alebo teplo. Som obmedzená vo výbere odevov, všetko tmavšie farby aby nebolo nič vidieť a ja tak strašne zbožňujem bláznivé farby. Váhu mám v norme, nepapám korenené jedlá, dodržiavam hygienu, používam prípravok proti poteniu ale to pravé podpažie si nedá povedať. A hlavne v práci, medzi ľuďmi. Doma zo mňa nevytečie ani kvapka. Som z toho už zúfalá.
Ozvite sa niekto kto má podobné problémy.
Ahoj Nataša!
Mam pre teba dve rady:
1. Vyskušaj Excipio Deoforte (tuším, že takto to je Deoforte na 100% a to prve slovo nie som si istá)
2. Raz som počula, odpoveď na to, že prečo nepomahajú tuhe dezodoranty. Odpoveď je ta (mam to vyskúšané), ze deodorant sa ma davat este vtedy, ked sa nepotis. Najlepsie je vecer po sprche, predtym ako ides spat. Do rana sa ti to vstrebe a budes sa menej potit. Ked si ho das tesne predtym ako ides do prace alebo kde mas vela stresov tak akurat ti nato pomoze, aby si "nepachla".
Davnejsie som sa viac potila, ale teraz uz skoro vobec. Maximalne rano, ked sa malujem v kupleni uz naobliekana, lebo tam je asi 40 stupnov a to by sa asi kazdy potil
Alebo vyskusaj tie utierky na podpazusie. Tusim, ze to vyraba Nivea. - neskusala som to, ale nemusi to byt spatne. Vzdy ked si myslis, ze sa nadmieru potis, tak sa s tym utries. A myslim si, ze naj naj dolezitejsie je si HOLIT PODPAZUSIE. Neviem ci si holis, ale ked nie tak ver tomu, ze minimalne o 50%sa budes menej potit.

Zelam vela trpezlivosti a menej potenia!
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Môj manžel mal ten istý problém, bol aj na všelijakých vyšetreniach na nakoniec dostal lieky na stres (nakoľko sa furt stresuje) a ani veriť sa nám nechcelo, že sa cítil lepšie a vôbec sa nepotil. Teraz už nemusí ani užívať lieky a je to potenie v rámci normy.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Podľa mňa treba hľadať príčinu a nie odstraňovať následok. Treba sa poradiť s lekármi, je to sprievodný znak mnohých chorôb. /Dokonca dokážu zobrať aj vzorku potu na rozbor- teoreticky, neviem, či aj prakticky sa to robí./ Nech sa s tým trápia doktori, čo ti je a nech ťa neodbijú, že to nič nie je.
1 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Natasa, ak mozem byt uprimna tak Driclor ani Deoforte v tomto pripade nezaberu,poznam to z vlastnych skusenosti, no ostave len to vysetrenie u lekara, ono to nie je normalne mam podob.problemy ako ty a bojujem zatial neuspesne.

keby si nieco objavila,podel sa so skusenostou.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Aj na stránke www.liecitel.szm.sk je niečo, ako odstrániť potenie.
0 0
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Môže ísť aj o symptóm hypertyreózy - zvýšenej produkcie hormónov štítnej žľazy - tyroxínu T3 a T4.
Iné príznaky sú napr. nervozita, neposednosť, hyperaktivita, trasenie končekov prstov, zvýšený pulz... Potvrdiť alebo vylúčiť to môže len špecializované vyšetrenie u endokrinológa.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Potenie môže byť aj signálom, že naše telo ochorelo. Na sme je o tom článoček.

http://www.sme.sk/c/2216903/Potenie-...-ochorelo.html
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Už to tu bolo spomenuté, môže to byž niečo so štítnou žľazou, alebo len si proste tip ktorý sa viac potí. Skús piť dáky čas šalviový čaj 2x denne, ráno a večer.
Inak pozor pri antiperspirantoch, obsahujú aluminium čo nie je práve najzdravšie. Spreje to neobsahujú, ale tie zas nezabránia poteniu. Ja som v drogériách našla pred rokom iba jeden antiperspirant ktorý ho neobsahuje je od Johnson&Johnosn ,ale tento rok ho zháňam po celej Blave i po lekárňach a nič.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ono to moze byt stresom... aj ja som si myslela, ze mam neviem aky problem, ale pri ukludneni sa a neprepadavani panike z cudzich ludi to ide... ale jasne, ze to tiez moze byt ten vaznejsi problem... aj je to len stres, odporucam nejake cvicenia, fakt ci uz jogu alebo ine... proste odburat mysel nachvilu... rozmyslame prilis vela...!
0 0
HRM HRM

HRM je offline (nepripojený) HRM

Skus si pozriet stranku Ustavu lekarskej kozmetiky. Ak si ochotna proti poteniu nieco investovat, zbavia ta ho tym, ze ti do podpazusia napichaju botulotoxin. Ver mi, funguje to.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stres má viac stupňov:

pri prvom prehriatie : piť studenú vodu, vyrovnáva energiu

pri druhom ochladenie : vypiť niečo horúce, zjesť dobrú polievku, teplejšie sa obliecť, hlavne nohy. Ruky strčiť do horúcej vody - umyť riad

Ešte je tam niečo čo si nepamätám a potom už odborná lekárska pomoc
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Myslim, ze by si mohla skusit kineziologiu - laicky povedane odblokovanie. Myslim, ze by si sa mala sustredit na stabilizovanie psychiky. To v ziadnom pripade neznamena, ze mas chorobne narusenu psychiku, to nie. V mojej rodine mam skusenost, ze prave pouzitim kineziologickeho odblokovania sa odstranilo enermne a zapachajuce potenie noh. Preco by to nefungovalo v podpazusi? Ale to je moja basnicka otazka...t.j. bez odpovede. Mozno za kratky cas nam povies, ci kineziologia Ti pomohla.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Mojej dcére sa potia ruky, až má plusgiere vodové. Keď je chladno tak to má v pohode. Nejaké spreje ani nič jej nezaberá. Oteplí sa a má to.
Naposledy upravil Orim : 23.07.06 at 01:20
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Pretože spomínaš, že sa potíš hlavne v práci, môže to súvisieť so stresom - nielen návalové práce, ale aj pocit nespokojnosti s prácou, kolegami, šéfom a pod. Ešte ma zarazila jedna vec - viac sa potiš na pravej strane. Možno by bolo dobre dať si vyšetriť aj ľadviny. Ak nestacia odvádzať z organizmu tekutinu, telo sa môže viac potiť. Ale skôr si myslím, že u Teba je to tým psychickým stavom. Skús ísť na odblokovanie kineziologicke, dá sa svalovým testom zistiť, či je to záležitosť fyzická alebo psychická a u psychickej sa ihneď môže odblokovať.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Excipial deoforte sa da volne kupit v lekarni a je naozaj ucinny a dobry. Ja tento krem pouzivam aj proti poteniu chodidiel a je ucinny.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte všetci, len teraz som objavila túto tému, ale som rada, že som si ju všimla. Mam-teda mala som podobný problém ako vy. Nadmerne som sa potila, ani mi to nejako obzvlásť nevadilo, len tento rok to zacalo byt intenzivne, kedze som si našla priatela, ktorý ma rád hladil po celom tele, a viete si predstaviť aké to bolo nepríjemené ked som sa potila. Takze som sa rozhodla s tym nieco urobiť!!!
Zasla som na internet a hladala som clanky a rady ohladom potenia. Tam som nasla clanok kde radili skusit krém DRICLOR. Tak som si povedala, ze horsie to byt nemoze, ze to jednoducho vyskusam, nic nemozem stratit. Zasla som do lekárne, ale krém nemali, len roztok, tak som to vzala, stoji to nejakých 260,- sk.-neviem presne, ale nad 200,-sk urcite. Zdalo sa mi to dost vela, ale riskla som to.
Bola som velmi prekvapena, ked uz po prvom dni pouzitia potenie zmizlo. Fakt som tomu nemohla uverit. Ale pomohlo to.... Teraz to uz pouzivam raz alebo dvakrat do tyzdna.
Musim povedat, ze ste vo svojich prispevkoch spominali, ze nadmerne potenie moze byt aj zo stresu. S tymto musim len a len suhlasit, viem to z vlastnej skusenosti. Len co ma stve najviac je asi to, ze to neviem tlmit a stimulovat. Mne sa to stava bezne, ze kvoli stresu sa potim, ale som rada, ze to zmizlo.
Prajem aj Vám aby ste našli vhodny liek alebo spôsob ako toto neprijemné cudo odohnat.
0 0
kurtica kurtica

kurtica je offline (nepripojený) kurtica

No ja mam rovnaky problem, hlavne v podpazusi. Potia sa mi aj nohy, ale nastastie velmi nesmrdia, tak to neberiem ako problem. To podpazusie ma trapi, lebo nosim len cierne a biele tricka na ktorych pot nevidno a uz ma to vazne nebavi a tiez sa trosku hambim pred priatelom, ked sa ma dotkne a ja mam cele okolie podpazusia mokre.... U mna to rozhodne nebude stresom, potim sa tak doma ako aj v skole ci praci, v klude ci pri aktivite, ci je zima ci teplo....samozrejme v strese este viac. Dnes som sa rozhodla s tym nieco robit. Kupila som si Excipial Deoforte. Zaujimalo by ma, kedze sa to aplikuje vecer, ci cez den normalne mozem pouzivat antiperspiranty, alebo deodoranty, na letaku to nikde nepisu. A kym sa nadmerneho potenia uplne nezbavim asi ich este budem potrebovat Takze ano ci nie?
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Co je to za prostriedok čo si si kúpila?
0 0
kurtica kurtica

kurtica je offline (nepripojený) kurtica

certik Pozri príspevok
Co je to za prostriedok čo si si kúpila?
Excipial Deoforte, uz sa tu o nom pisalo. Popri tom driclore, ktory mi v lekarni neodporucali je asi jediny o ktorom som sa docitala, je to krem. Na nete som nasla ze mozem pouzivat vlastne deodoranty, vody po holeni a tak dalej...mozem aj antiperspiratn? patri to k _atd"?
Ublizit to nemoze, len ci to nemoze znizit ucinok...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať