Zavrieť

Porady

vystahovanie najomnika z bytu

Ahojte,

nedavno som si kupila byt od jednej pani. byt je uz zapisany na katastri a mam aj list vlastnictva. zaroven som povodnej majitelke umoznila v tomto byte byvat este 3 mesice. ustne sme sa dohodli na sume, ktoru aj zaplatila. lenze teraz po 3 mesiacoch sa nechce vystahovat. vymenila zamok, takze do bytu sa uz nemozem dostat. a neviem co teraz. mozem ju dat vystahovat? potrebujem pri tom asistenciu policajtov alebo nie? a este otazka, da sa niekde ulozit nabytok (v BA), s tym ze ak si ho cca po mesiaci majitel nevyzdvihne, tak moze byt predany, nieco ako bazar. dakujem
Usporiadat
juraj25 juraj25

juraj25 je offline (nepripojený) juraj25

v každom prípade nájomná zmluva medzi tebou a a tou pani nevznikla, nakoľko predpokldám, že tu chýba vôľa na jej uzavretie s tvojej strany, bez ohľadu na to, či ste tú 3mesačnú dohodu mali písomnú alebo nie po zavkladovaní býva pani v cudzom byte bez akéhokoľvek právneho titulu a dopúšťa sa aj TČ v zmysle ust. § 218 TZ. myslím, že ak vyvrtáš zámok nič sa nedeje, lebo poškodzuješ svoj majetok, takže ak ju vyhodíš myslím že to bude bez akéhokoľvek posstihu voči tebe, odvolával by som sa na čiastočne na svojpomoc v zmysle OZ.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miriel miriel

miriel je offline (nepripojený) miriel

mali sme podobny pripad kedy sa nemohol novy vlastnik bytu dostať do bytu kvoli byvalemu . Ked sme sa pytali na MP tak nam povedali že oni by v takom pripade zasahovať nemali a ich učasť je nutna len ak tak na ochranu majetku Ale informuj sa najprv tam . Jednoznačne nam doporučili aby pri odvrtani zamku boli pritomní bud členovia rady alebo svedkovia pokial možno radšej viac ( pripadne si zabezpeč videozaznam ) , ale maš povinnosť zabezpečiť uskladnenie majteku dotyčnej osoby. ..nemôžeš to vyhadzať na ulicu .
Naštastie sa nam podarilo mileho pana byvaleho odchytiť v čase ked bol doma a tak v našej pritomnosti (členov rady ) spisali nejaký zapis že ma čas do večera na vypratanie vecí ..my sme mu umožnili si to na par dní uskladniť v spoločných priestoroch ...ale ak by nesuhlasil neviem ake by bolo dianie
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Podľa mňa by si to mala urobiť za asistencie polície.
0 0
Maxx Púchov Maxx Púchov

Maxx Púchov je offline (nepripojený) Maxx Púchov

Ona asistencia polície je asi ten najlepší prípad. Niekedy to fakt zabeire, ale aj policajti sú len ľudia do takýchto vecí sa im nechce. Netrvaj na asitencii pri vysťahovaní. Len na tom, aby ti boli umožnené vlastnícké práva. Ale aj tak si myslím, že to poradia, aby si odvŕtala zámok a hotovo. Lenže to hotovo sa len tak nekončí. Už tu niekto spomenul svedkov a video záznam. Tá dotičná osoba ti môže povedať, že jej po vysťahovaní chýbajú celoživotné úspory museli zmyznúť počas sťahovania. Potom máš problém. Na toto sú dobrí svedkovia. Ideálne je, ak ti príde asistovať notár, alebo právnik. Ono poviem ti, že ak tam prídeš so svedkami a po odvŕtaní zámku vymontuješ všetky okná, tak tam osoba vydrží pár dní a potom to vzdá.
0 0
hiker hiker

hiker je offline (nepripojený) hiker

Nie je mozne niekoho vystahovat len tak svojpomocou, da sa to len zalobou o vypratanie nehnutelnosti a pripadnou naslednou exekuciou. Musi byt nejaky titul na vypratanie. Policia by tiez nemala asistovat pri svojpomocnom vystahovani, niekedy sa to bohuzial stava, ale po zatlaceni na nadriadenych od toho vacsinou upustia.

Jednoducho na ochranu prav su tu prislusne organy a svojpomoc podla § 6 OZ nie je mozne pouzit, pretoze neopravneny zasah nehrozi bezprostredne (ta osoba tam byva uz dlhsi cas).

Existuje na to aj rozhodnutie NS SR, ktore ale vsak nemam pri sebe doma.
0 1
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Maxx Púchov Pozri príspevok
Ono poviem ti, že ak tam prídeš so svedkami a po odvŕtaní zámku vymontuješ všetky okná, tak tam osoba vydrží pár dní a potom to vzdá.

No tak toto by ma nenapadlo . Dobréééé.... to radšej netreba nájomcom vymieňať plastové okna v prenajímanom byte-pre prípad Možno by pomohlo aj požiadať elektr. zdemontovať hodiny a vypnut prud v byte. No napadá ma teraz všeličo
Naposledy upravil Halli : 29.03.08 at 14:22
0 0
hiker hiker

hiker je offline (nepripojený) hiker

slavica Pozri príspevok
No tak toto by ma nenapadlo . Dobréééé.... to radšej netreba nájomcom vymieňať plastové okna v prenajímanom byte-pre prípad
Ano, aj tento sposob je mozny, robi sa to a je to dost ucinne. Ako mi napr. spominal zastupca jednej vymahacskej firmy, ktora prebrala neplaticov od nemenovanej nebankovky, ked som sa mu snazil vysvetlit, ze svojpomocne vystahovanie je nepripustne a nech sa toho zdrzia. Povedal mi, ze samozrejme, nic protizakonne robit nechcu a ani nebudu, ale je treba si uvedomit, ze oni tam mozu nastahovat do domu napr. neprisposobivu rodinu (dom uz patril na zaklade zabezpecovacieho prevodu prava im nebankovke), vypinat elektrinu o siestej vecer a garantuje mi, ze do tyzdna sa dlznik odstahuje sam a dobrovolne.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No o tej neprisposobivej rodine som už počula. Pre tieto osoby nieje problém zobrať pár hacapakov a nasťahovať sa za pár stoviek do bytu. Ale to može robiť len taka firma ako si spomínal, aby nebol problém zbaviť sa potom aj ich.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

erik121121 Pozri príspevok
mohol by si mi prosim napisat postu na erik121121 azet.sk diky ohladom tych kotlov
Asi to je príspevok
0 0
zmurka zmurka

zmurka je offline (nepripojený) zmurka

suzique Pozri príspevok
Ahojte,

nedavno som si kupila byt od jednej pani. byt je uz zapisany na katastri a mam aj list vlastnictva. zaroven som povodnej majitelke umoznila v tomto byte byvat este 3 mesice. ustne sme sa dohodli na sume, ktoru aj zaplatila. lenze teraz po 3 mesiacoch sa nechce vystahovat. vymenila zamok, takze do bytu sa uz nemozem dostat. a neviem co teraz. mozem ju dat vystahovat? potrebujem pri tom asistenciu policajtov alebo nie? a este otazka, da sa niekde ulozit nabytok (v BA), s tym ze ak si ho cca po mesiaci majitel nevyzdvihne, tak moze byt predany, nieco ako bazar. dakujem
Ahojte,

ako takemuto stavu predist. Uz som to spominala aj v inej teme? Staci, ked si v kupnej zmluve zakotvim, ze do datumu XY sa musi predavajuci odstahovat a v den XY prebehne odovzdanie bytu za pritomnosti relitneho maklera?
Mohlo by v tomto pripade dojst este k zneuzitiu zo strany predavajuceho? Inak predavajuci kupuje zaroven dom cez tu istu realitku, tak ja len dufam, ze neico taketo sa nam nestane.
0 0
ilem ilem

ilem je offline (nepripojený) ilem

Chcem poziadat o radu,
Kupil som byt, a tiez mam problem s osobami, co nechcu uvolnit byt. Tieto osoby nemaju ziadnu najomnu zmluvu a ani trvaly pobyt v tej nehnutelnosti. Najomnu zmluvu nemali min. 3 roky (a nemaju) a trvaly pobyt im bol zruseny este v roku 2008 predavajucou. Zaciatkom tohto roka som sa stal vlastnikom.
Ake mam moznosti okrem zaloby o vypratanie bytu, kedze to cez sudy trva dlho a neexistuje nariadenie sudu na vystahovanie, kym nenadobudne ucinnost rozhodnutie, kedy sa tato lehota moze predlzit odvolanim sa.

Viem, ze tu boli popisane urcite moznosti, ale ja som sa rozhodol napisat tento prispevok, lebo v mojom pripade nejde o najomcov so smluvou, alebo nejakym dozivotnym najmom od statu. Mam tam cudzich ludi.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Kupuješ mačky vo vreci?
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
slavica Pozri príspevok
Kupuješ mačky vo vreci?
Možno nekúpil, možno sa stal iba vlastníkom.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Hepi Pozri príspevok
Možno nekúpil, možno sa stal iba vlastníkom.
Ale kúpil!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ilem Pozri príspevok
Chcem poziadat o radu,
Kupil som byt, a tiez mam problem s osobami, co nechcu uvolnit byt. Tieto osoby nemaju ziadnu najomnu zmluvu a ani trvaly pobyt v tej nehnutelnosti. Najomnu zmluvu nemali min. 3 roky (a nemaju) a trvaly pobyt im bol zruseny este v roku 2008 predavajucou. Zaciatkom tohto roka som sa stal vlastnikom.
Ake mam moznosti okrem zaloby o vypratanie bytu, kedze to cez sudy trva dlho a neexistuje nariadenie sudu na vystahovanie, kym nenadobudne ucinnost rozhodnutie, kedy sa tato lehota moze predlzit odvolanim sa.

Viem, ze tu boli popisane urcite moznosti, ale ja som sa rozhodol napisat tento prispevok, lebo v mojom pripade nejde o najomcov so smluvou, alebo nejakym dozivotnym najmom od statu. Mam tam cudzich ludi.
Postup:
1. Daj im lehotu na vysťahovanie.
2. Oznám im, kedy otvoríš byt a kam ich vysťahuješ.
3. Zavolaj takým veľkým chlapom.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mária27 Pozri príspevok
Postup:
1. Daj im lehotu na vysťahovanie.
2. Oznám im, kedy otvoríš byt a kam ich vysťahuješ.
3. Zavolaj takým veľkým chlapom.
4. Zaplať takým veľkým chlapom
5. Čakaj, že ti rozbijú nájomníci čo sa dá
6. Alebo ešte horšie ....
0 0
ilem ilem

ilem je offline (nepripojený) ilem

Som pisal, ze predchadzajúca majitelka im zrusila pobyt, ale zial, nepodarilo sa jej ich vystahovat, kym som prebiehal vklad. Podla kupnej zmluvy by to mala byt starost realitky a predavajucej, ale ani oni si nevedia rady. V kupnej zmluve mam bod o tom, ze mi maju odovzdat byt bez osobnych veci, najomnikov atd...Uz ked som kupoval byt, tak tam nebola ziadna najomna zmluva. Este ma tak napadlo, mam im zabezpecit nahradne byvanie? Ako vlastnik mam ake prava? Sa mi zda, ze zakon chrani uplne niekoho ineho.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
ilem Pozri príspevok
Chcem poziadat o radu,
Kupil som byt, a tiez mam problem s osobami, co nechcu uvolnit byt. Tieto osoby nemaju ziadnu najomnu zmluvu a ani trvaly pobyt v tej nehnutelnosti. Najomnu zmluvu nemali min. 3 roky (a nemaju) a trvaly pobyt im bol zruseny este v roku 2008 predavajucou. Zaciatkom tohto roka som sa stal vlastnikom.
Ake mam moznosti okrem zaloby o vypratanie bytu, kedze to cez sudy trva dlho a neexistuje nariadenie sudu na vystahovanie, kym nenadobudne ucinnost rozhodnutie, kedy sa tato lehota moze predlzit odvolanim sa.

Viem, ze tu boli popisane urcite moznosti, ale ja som sa rozhodol napisat tento prispevok, lebo v mojom pripade nejde o najomcov so smluvou, alebo nejakym dozivotnym najmom od statu. Mam tam cudzich ludi.
Zdravím,

v tomto prípade ide evidentne o porušenie vlastníckych práv. Skús pozrieť uvedený link, je tam takmer podobný prípad. Dolu je aj mailová adresa na právneho poradcu spolupracujúceho s uvedenou webovou stránkou, dajú sa mu posielať čitateľské otázky. Myslím, že len cez právnu radu vedie cesta. Verím, že poradí.
Z Tvojho príspevku som pochopil, že cudzia osoba "okupuje" Tvoj byt, teda býva v ňom bez akéhokoľvek nájomného vzťahu k Tebe. To je dosť dôležitý fakt, pretože nedošlo k uzatvoreniu nájomnej zmluvy ani písomnou, ani ústnou formou.

http://www.trh.sk/nehnutelnosti/pora...ravneho-titulu
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ilem Pozri príspevok
Som pisal, ze predchadzajúca majitelka im zrusila pobyt, ale zial, nepodarilo sa jej ich vystahovat, kym som prebiehal vklad. Podla kupnej zmluvy by to mala byt starost realitky a predavajucej, ale ani oni si nevedia rady. V kupnej zmluve mam bod o tom, ze mi maju odovzdat byt bez osobnych veci, najomnikov atd...Uz ked som kupoval byt, tak tam nebola ziadna najomna zmluva. Este ma tak napadlo, mam im zabezpecit nahradne byvanie? Ako vlastnik mam ake prava? Sa mi zda, ze zakon chrani uplne niekoho ineho.
Máš právo otvoriť svoj vlastný byt, aj násilene, a vymeniť si zámky. Máš právo vyhodiť ich na ulicu - vážne a doslova - bez akéhokoľvek náhradného ubytovania. Ak ich nechceš vyhodiť na ulicu, vysťahuj ich do hotela - na ich náklady. V prípade, že by mala k nim záväzky ubytovania pôvodná majiteľka (napr. člen domácnosti), je to jej záležitosť - vyplýva ti to z kúpnej zmluvy.

Máš právo vymáhať si od dnich bezdôvodné obohatenie vo výške nájomného za užívanie tvojho bytu bez právneho dôvodu.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Mária27 Pozri príspevok
Máš právo otvoriť svoj vlastný byt, aj násilene, a vymeniť si zámky. Máš právo vyhodiť ich na ulicu - vážne a doslova - bez akéhokoľvek náhradného ubytovania. Ak ich nechceš vyhodiť na ulicu, vysťahuj ich do hotela - na ich náklady. V prípade, že by mala k nim záväzky ubytovania pôvodná majiteľka (napr. člen domácnosti), je to jej záležitosť - vyplýva ti to z kúpnej zmluvy.

Máš právo vymáhať si od dnich bezdôvodné obohatenie vo výške nájomného za užívanie tvojho bytu bez právneho dôvodu.
To je síce pravda, ale stále mám nejaký zlý pocit z toho...je predsa tóóóľko voľných bytov na predaj....že práve tento. Možno sa vo mne prebudilo sociálne cítenie a rada by som vedela, ako prišli tí ľudia do tohto bytu. Či vôbec bývalá vlasníčka neprišla tak isto k nemu len pre kšeft...tým nechcem žiadným spôsobom upierať právo terajšiemu vlastníkovi , ale....keď vidím, čo sa deje okolo nás, ako ľahko dokážu prísť ľudia o strechu nad hlavou...Určite o tých ľuďoch vedel, vedel čo kupuje..., žeby si nebol ani obzrieť čo kupuje?...asi to mal za veľmi dobrú cenu ak šiel do toho a stálo mu to za to...a my mu teraz radíme ako dostať ľudí na ulicu.
Nechcem sa nikoho dotknúť, len rozmýšľam aj z pozície druhej strany , ja by som taký byt nekupovala. No a teraz si dám kávičku a zamyslím sa ako mi je super, že mám strechu nad hlavou
A možno sa mýlim, možno tak im treba...ale to je len špekulácia, neviem o nich nič...a preto nerada takto radím
Naposledy upravil Halli : 24.02.10 at 09:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať