Zavrieť

Porady

Audit účtovnej závierky

Mám otázku ohľadom auditu. Za rok 2004 sme splnili dve podmienky na audit, chcela by som vedieť do kedy musím mať overenú účtovnú závierku auditorom. Ďakujem vopred za odpoveď.
Usporiadat
ANYMex ANYMex

ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

Johanka
Hľadám auditora pre a.s založenú v novembri 2004. V účte je iba založenie a splatenie vkladov ( nepeňažných) a odpisy. Vôbec neviem ako sa pohybujú ceny za audity, dostali cenovú ponuku 30 tis. Sk. Mne sa to zdá veľa. Vie mi niekto poradiť?
A ešte k tej cene ... Slovenská komora audítorov vydala pokyn, podľa ktorého sa musí auditovať minimálne 20 hodín. To v znamená, že ak je priemerná cena za hodinu auditu 1.000,- SKK, tak celkové cena za audit neklesne pod 20.000,-- SKK bez DPH.

A či je to veľa, či je to málo? No podľa mňa je to normálna cena. samozrejme záleží od typu účtovnej jednotky, ktorá sa audituje.
0 0
Jendo Jendo

Jendo je offline (nepripojený) Jendo

bea
U nás bol audit na a.s., ktorá už síce podniká dlhšie, ale mne zaúčtovanie celého roka trvá snáď týždeň a za audit sme platili 60 tis. Sk. A to bolo povedané, že ani nikomu nepovedia, že nám ho tak lacno urobili, vraj by to bola hanba. Takže asi ani tích 30 tis. nie je v dnešnej dobe veľa.
ja som pako, ja účtujem každý pracovný deň a niekto to stíha za 1 týždeň v roku
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ked som pred casom uctovala jednu vacsiu firmu, ktora mala povinnost auditu, auditor velmi ucinne pomahal po cely rok. Mali sme s nim uzavretu taku zmluvu, ze pozrel kazdy doklad a poradil pri kazdom probleme. Chodil do firmy minimalne raz za mesiac na cely den. Okrem toho pri danovej kontrole obhajoval to, co sme zauctovali a co on poradil alebo schvalil. Vypracoval danove priznanie a bol sucinny aj pri zostavovani uzavierky. Spolupracovalo sa s nim velmi dobre, doteraz som s nim v kontakte a cerpam z jeho rad. Nebol to kontrolor, ale poradca.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

durisovad a ako sa to odlišovalo od tých cien, ktoré tu už boli spomenuté?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

durisovad
Ked som pred casom uctovala jednu vacsiu firmu, ktora mala povinnost auditu, auditor velmi ucinne pomahal po cely rok. Mali sme s nim uzavretu taku zmluvu, ze pozrel kazdy doklad a poradil pri kazdom probleme. Chodil do firmy minimalne raz za mesiac na cely den. Okrem toho pri danovej kontrole obhajoval to, co sme zauctovali a co on poradil alebo schvalil. Vypracoval danove priznanie a bol sucinny aj pri zostavovani uzavierky. Spolupracovalo sa s nim velmi dobre, doteraz som s nim v kontakte a cerpam z jeho rad. Nebol to kontrolor, ale poradca.
A cena? Však mu urob trocha reklamu!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
pyton
durisovad a ako sa to odlišovalo od tých cien, ktoré tu už boli spomenuté?
Všetci sme nejakí. T.j. aj audítori. Prístupy sú rôzne, záleží na potrebách účtovnej jednotky (teda aspoň by malo).
Ak sa pristúpi k takej dohode (a nie je to neobvyklé), že účtovná jednotka nestojí iba o "správnosť formálnych väzieb v účtovnej závierke", podmienky sa môžu v zmluve dohodnúť. Pri zadávaní zákazky auditu je dôležité, aby si aj klient (t.j. firma) zadala svoje podmienky a nenechala to len na audítorovi. Audítor postupuje podľa medzinárodných audítorských štandardov, ktoré sú vnútorným materiálom komory a preto vykonané postupy nie sú klientovi známe pri zadávaní zákazky. Preto je veľmi dôležitá zmluva a jej pripomienkovanie zo strany klienta.
Následne audítor spraví cenovú ponuku v závislosti od zadania klienta, ktorá môže vychádzať z paušálu, alebo hodinovej sadzby. Klient sa môže rozhodnúť, čo prijme a zároveň sa dá overiť aj "vykonaná práca" a "fakturovaná odmena". T.j. zmluva s audítorom, môže byť aj "fair". Vyberá si zákazník, nie audítor.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Jendo
ja som pako, ja účtujem každý pracovný deň a niekto to stíha za 1 týždeň v roku
Ja tiež účtujem každý deň v roku (teda skoro), ale v tej firme, ktorá musí mať audit, lebo je a.s. je tak málo dokladov, že by sa dali zaúčtovať za týždeň. Tak som to myslela.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Na cene sa dohodnes osobne, nijako prehnane to nie je. Zavisi od mnozstva a zavaznosti uctovnych operacii. Najlepsie by bolo pozvat ho do firmy, ukazat mu agendu a potom sa dohodnut. Ja s nim spolupracujem doteraz a som velmi spokojna.

Kontakt: Ing. Ernest JURIGA, tel. 032/6402642, mobil 0908795797,
E-mail ernest@auditslovakiatn.sk

Johanka
A cena? Však mu urob trocha reklamu!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

durisovad, ja som sa chcela opýtať na tie rozdiely v cenách, čo tu bolo spomenuté, ty to máš s oveľa väčším komfortom, či sa to prejavilo na cene, alebo je to tak isto ako aj u tých spomenutých bez komfortu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Teraz uctujem taku malu firmu - s.r.o., povinnost auditu nema, ale s Ing. Jurigom spolupracujem stale. Pride do firmy, ked sa zostavuje rocna uzavierka, vypracuje danove priznanie a kedykolvek ho mozem zavolat alebo mu napisat na E-mail o radu a cele to rocne stoji 6.000,- Sk +DPH.

pyton
durisovad, ja som sa chcela opýtať na tie rozdiely v cenách, čo tu bolo spomenuté, ty to máš s oveľa väčším komfortom, či sa to prejavilo na cene, alebo je to tak isto ako aj u tých spomenutých bez komfortu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať