Zavrieť

Porady

Pripočítateľné a odpočítateľné položky pre PO

momentálne na MD
Hľadala som tu v témach, ale nenašla som..
Kde by som našla aktuálny zoznam všetkých pripočítateľných a odpočítateľných položiek pre PO?
Poradí niekto?
Usporiadat
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Presný zoznam asi nenájdeš nikde, u jednej PO môže byť nejaký náklad daňovo uznateľným výdavkom, u iného nie.
Ale z tých najčastejších pripočítateľné - výdavky účtované na účte 513,543, účtovné odpisy, ktoré prevyšujú daňové, "nadspotreba" PHM, a všetky ďalšie výdavky účtované na nákladových účtoch, ktoré nesúvisia s podnikaním
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
ďakujem, a čo s 563, 663? Tie neovplyvňujú základ dane?
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Ja keď som chodievala na školenia ohľadom daňových priznaní, tak pani lektorka nám radila, že najlepšou pomôckou pri určovaní pripočit. a odpočit. položiek je vziať si 4.stranu daňového priznania pre PO, tam je tabuľka pomocných výpočtov, ísť riadok po riadku a na papier si písať, čo všetko k tomu riadku patrí. Tak si zistíš všetko, čo treba pripočítať k daňovému základu.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
ok, ďakujem Ti za tip
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Poradíte mi prosím,či má správne v daň.priznaní PO zadané pripoč.položky?
nadspotreba PHM k riadku 130,pomocný riadok 3 (v časti A)
neuplatnená DPH k riadku 130, pomocný riadok č.14?
nedaňové odpisy - teda tento rok neodpisovali,takže som zaúčtovala 551 nedaň.N/082
mám v daň. prizn. v casti B odpisy hm.majetku r.3 - nikde inde

Mám to prosím správne?Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Poradíte mi prosím,či má správne v daň.priznaní PO zadané pripoč.položky?
nadspotreba PHM k riadku 130,pomocný riadok 3 (v časti A)
neuplatnená DPH k riadku 130, pomocný riadok č.14?
nedaňové odpisy - teda tento rok neodpisovali,takže som zaúčtovala 551 nedaň.N/082
mám v daň. prizn. v casti B odpisy hm.majetku r.3 - nikde inde

Mám to prosím správne?Ďakujem
posúvam
a ešte odpisy aj na riadok 150 myslím
prosím Vás,keď má s.r.o. stratu,ale z bank.úrokov kreditných zaplatila 1,- Sk zrážk.daň,uviedla som ju do daň. priznania § 43-je to preplatok na dani 1 Sk
Mám to prosím Vás v poriadku?Ďakujem
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
A čo so zúčtovaním rezervy na záručné opravy vytvorenej v r. 2006. V r. 2007 som ju rozpustila na 323/518, čiže zvýšila som HV. Mám s ňou ešte niečo robiť v DP? Mám ju odrátať z daňového základu? Už mi asi nezapína.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

prosím Vás spotrebu PHL si na účely DPH účtujem podľa faktúr alebo pokl. blokov a až na konci roka si prepočítam skutočnú spotrebu PHL? Ovplyvňuje mi to výšku DPH, alebo iba daň z príjmu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alexandra777 Pozri príspevok
prosím Vás spotrebu PHL si na účely DPH účtujem podľa faktúr alebo pokl. blokov a až na konci roka si prepočítam skutočnú spotrebu PHL? Ovplyvňuje mi to výšku DPH, alebo iba daň z príjmu?
Iba daň z príjmu. Nadspotreba, resp. úspora PHL neovplyvňuje DPH.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

ďakujem Smith, si zlato. Takže ešte nadspotreba PHL mi môže ovplyvniť daň z príjmu, ale DPH určite nie? Žiaden daňovák mi nastopro nevytkne, že mám v DPH účtovanú PHL ale v daňovom pripočítanú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alexandra777 Pozri príspevok
ďakujem Smith, si zlato. Takže ešte nadspotreba PHL mi môže ovplyvniť daň z príjmu, ale DPH určite nie? Žiaden daňovák mi nastopro nevytkne, že mám v DPH účtovanú PHL ale v daňovom pripočítanú?
Áno, je to pripočítateľná položka k ZD, ale neovplyvní celkovú už účtovanú dph.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alexandra777 Pozri príspevok
ďakujem Smith, si zlato. Takže ešte nadspotreba PHL mi môže ovplyvniť daň z príjmu, ale DPH určite nie? Žiaden daňovák mi nastopro nevytkne, že mám v DPH účtovanú PHL ale v daňovom pripočítanú?
Nevytkne. Doklad o kúpe máš, ktorý zodpovedá predpisom zákona. A za to nemôžeš, že výrobca neuvádza správny údaj o spotrebe (väčšinou ani jeden). V najnovších TP áut je iba jeden údaj o spotrebe, ktorý napr. vôbec nekorešponduje so skutočnosťou pri jazde v meste.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Neviete mi prosím poradiť aj nejaký zákon, na ktorý by som sa mohla odvolať, keby mi to chceli vytknúť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alexandra777 Pozri príspevok
Neviete mi prosím poradiť aj nejaký zákon, na ktorý by som sa mohla odvolať, keby mi to chceli vytknúť?
Keď to vytknú, tak oni by sa mali odvolávať na nejaký §§ zákona o DPH, čo im asi sa nepodarí.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

ďakujem za rady
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

A náhrady škôd, kt. sme museli poskytnúť telekomunikáciám, mám dať pre istotu ako pripočítateľnú položku, alebo nie?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Neviem, či som v správnej téme, ale potrebovala by som radu. Asi som niekde urobila chybu a verím, že mi poradíte: s.r.o. vznikla 20.09.2007 a vyšiel výsledok hospodárenia strata 32 tis. Lenže v súvahe v r. 085 mám 323 tis. Viem, že r. 085 súvahy sa musí rovnať r. 57 výkazu kde mám -32 tis. Asi som niečo doplietla s účtovaním ZI, však? Nerobila som ešte začínajúcu firmu a som z toho hotová. Neviete mi poradiť, prosím?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Robina Pozri príspevok
Neviem, či som v správnej téme, ale potrebovala by som radu. Asi som niekde urobila chybu a verím, že mi poradíte: s.r.o. vznikla 20.09.2007 a vyšiel výsledok hospodárenia strata 32 tis. Lenže v súvahe v r. 085 mám 323 tis. Viem, že r. 085 súvahy sa musí rovnať r. 57 výkazu kde mám -32 tis. Asi som niečo doplietla s účtovaním ZI, však? Nerobila som ešte začínajúcu firmu a som z toho hotová. Neviete mi poradiť, prosím?
No si . Takže rozdiel máš 346. Tých 300 je základné imanie spoločnosti?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Nie 200 tis.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Robina Pozri príspevok
Nie 200 tis.
Tak chyba bude niekde inde ako pri účtovaní základného imania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať