Zavrieť

Porady

Goji

Ahoj poraďáci, objednala som z nemenovaného záhradníctva bobuľoviny - Goji- kustovnica čínska, žiaľ nemám návod na pestovanie. Máte s tým skúsenosti?
Usporiadat
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Magma, pozerala si ďalej na tému Lycium-kustovnica čínska od dalida?
Prajem ti pekný deň ! V.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ďakujem , je to vlastne to isté- rastlinka tá istá, ale nie je tam nič o pestovaní. A ja som nedostala k tomu návod na pestovanie, Ty áno?
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
ahoj! Ja som ešte zásielku od Starkla nedostala/až po 15.3./. Mala by som dostať aj návod na pestovanie. Potom ho na Porade zverejním. V.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Som zvedavá či dostaneš, pretože mne poslali ten všeobecný návod ktorý balia ku každej zásielke a tam sa nič o goji nepíše. Asi tam zavolám alebo napíšem.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Ahoj Magma. Už som Starklovi napísala/dnes/. Uvidíme,či majú návod na pestovanie.
Pekný deň V.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Tak ďakujem, nemusím ja... potom to prosím buď zverejni alebo pošli na moje súkromné správy.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
odpoveď od Starkla: Pri sadení použiť rašelinu kvôli lepšiemu štartu.Pri dobrom hnojení a polievaní narastie krik až 2,5 m.Návod /vraj/príde s rastlinkami.Nenáročná rastlinka.Toď Starkl. Ešte som zabudla: Zásadne nedávať do črepnika
0 0
siza siza

siza je offline (nepripojený) siza

Tiez som si ich objednala - tak uvidime.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
ahojky! teraz som našla niečo o pestovaní GOJI.Je to na living.cz
/zadáš Diskusní forum-Zahrada a pokojové květiny a dole je Kustovnice/.Prepáčte mi, neviem to zapísať,aby sa to otvorilo odtial. V.
Naposledy upravil vasulka : 14.03.08 at 13:46
0 0
radkamal radkamal

radkamal je offline (nepripojený) radkamal

ahojte kupila som susene goji , rozrezala a zasadila rastie ako z vody zistila som ze tych navodov na pestovanie je niekolko ale mne podobny micurin sa s tym nebabral normalne to vysadil na zahrade bez hnojiv a specialnych supstratov a rastie a plodi
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Všetko o Goji je na tejto stránke:
http://e-shop.studiogarden.cz/index....roducts_id=395

Pekný deň

0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ozaj je tam všetko, dík aj za ostatných pestovateľov.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Na jar som taktiež objednala Goji a na jeseň malo to také pekné kvietky, ale ďalej nič. Pomaly sa rozbiehal, ale teraz rastie pekne. Dúfam, že prezimuje.
GOJI  16.9.09..jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Bola by som rada, keby ste sa aj vy pochválili, ako sa darí vašej rastlinke
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Valčake Pozri príspevok
Bola by som rada, keby ste sa aj vy pochválili, ako sa darí vašej rastlinke
Ale pekné foto a rastlinke sa darí, ale veď to je burina! Rastie to všade len teda málo kto to pozná.
Hlavne teda nech vám to slúži, ja teda poznám aj chutnejšie aj liečivejšie ale zas je to dobré aj pre úplného amatéra pretože je to nenáročné a v pohode.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Wabi, je jej naozaj plno, ale teraz si uvedomujem: videl si ju niekedy plodiť? Ja si z detstva jej plody pamätám, ale teraz ich ne tom istom mieste neviem nájsť. Rastliny rastú, kvitnú, ale neplodia. Ani jedinú som s plodmi nevidela!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja mám tiež Goji od jari, ale ešte mi táto rastlina nekvitla. Ako ju treba zimovať? Stačí prikryť čečinou?
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Netreba nič, je to reálne burina, ktorá miestami robí vážne problémy. Mali sme to na záhrade, 10 rokov sme to striekali randupom a sekali a stále to vyrastalo.
0 0
airbusy airbusy

airbusy je offline (nepripojený) airbusy

wabi Pozri príspevok
Ale pekné foto a rastlinke sa darí, ale veď to je burina! Rastie to všade len teda málo kto to pozná.
Hlavne teda nech vám to slúži, ja teda poznám aj chutnejšie aj liečivejšie ale zas je to dobré aj pre úplného amatéra pretože je to nenáročné a v pohode.
Goji , ktore sa dovaza susene do nasich obchodov z Ciny, preslo podla mna istou selekciou rastlin a neda sa to celkom porovnat s tym, co rastie okolo zeleznic, plotov "nadivoko". Mozno je goji jeden a ten isty druh ako ta burina, mozno su to zvlast dva podobne druhy-Lycium barbatum a Lycium chinensis (goji), ale to pre bezneho cloveka nie je zaujimave. Dolezita je chut, ktora nebyva u vsetkych rastlin goji rovnaka. Dostal som mladu rastlinku od znameho, ktory vysadil semena zo susenych plodov z obchodu a poznatok po druhom roku pestovania-chut plodov u jeho rastlin a u mna sa lisi. Navyse on mal nasadenych viac rastlin, ktore sa lisia aj tvarom plodov, na niektorych boli takmer gulate, inde podlhovaste. Takze mi pride, ze u semenacov je ista variabilita vlastnosti, nie vzdy sa vsetky dobre vlastnosti prenesu aj na semenace a mozno je aj postupny trend navratu k "divokosti".

Osobne by som tie "plevelne" jedince, ktore tu plano rastu urcite nesadil do zahrady. Ked uz chcete pestovat goji, kupte si vrecusko susenych plodov, vyberte z nich semena a vypestujte si z nich vlastne rastliny, u ktorych aspon viete, ako chutnali plody a ze boli odobrate asi z nejakej plantaze. Potom si zo semenacov vyberte max. 1-2 rastliny, ktore budu mat najchutnejsie a najvacsie plody (Pripadne vysadte iba jednu rastlinu a dufajte, ze zrovna ta sa vam vydari). Ono to vyzaduje trocha usilia, ale ako sa hovori - komu sa neleni, tomu sa zeleni. Na porovnanie som si minuly rok kupil jednu rastlinu v zahradnictve, ale chut tych plodov je o nicom, velkost tiez. To len dokumentuje roznorodost rastlinneho materialu, takze nie je goji ako goji....
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
airbusy Pozri príspevok
Goji , ktore sa dovaza susene do nasich obchodov z Ciny, preslo podla mna istou selekciou rastlin a neda sa to celkom porovnat s tym, co rastie okolo zeleznic, plotov "nadivoko". Mozno je goji jeden a ten isty druh ako ta burina, mozno su to zvlast dva podobne druhy-Lycium barbatum a Lycium chinensis (goji), ale to pre bezneho cloveka nie je zaujimave. Dolezita je chut, ktora nebyva u vsetkych rastlin goji rovnaka. Dostal som mladu rastlinku od znameho, ktory vysadil semena zo susenych plodov z obchodu a poznatok po druhom roku pestovania-chut plodov u jeho rastlin a u mna sa lisi. Navyse on mal nasadenych viac rastlin, ktore sa lisia aj tvarom plodov, na niektorych boli takmer gulate, inde podlhovaste. Takze mi pride, ze u semenacov je ista variabilita vlastnosti, nie vzdy sa vsetky dobre vlastnosti prenesu aj na semenace a mozno je aj postupny trend navratu k "divokosti".

Osobne by som tie "plevelne" jedince, ktore tu plano rastu urcite nesadil do zahrady. Ked uz chcete pestovat goji, kupte si vrecusko susenych plodov, vyberte z nich semena a vypestujte si z nich vlastne rastliny, u ktorych aspon viete, ako chutnali plody a ze boli odobrate asi z nejakej plantaze. Potom si zo semenacov vyberte max. 1-2 rastliny, ktore budu mat najchutnejsie a najvacsie plody (Pripadne vysadte iba jednu rastlinu a dufajte, ze zrovna ta sa vam vydari). Ono to vyzaduje trocha usilia, ale ako sa hovori - komu sa neleni, tomu sa zeleni. Na porovnanie som si minuly rok kupil jednu rastlinu v zahradnictve, ale chut tych plodov je o nicom, velkost tiez. To len dokumentuje roznorodost rastlinneho materialu, takze nie je goji ako goji....
Zaujímavé. Mám skúsenosti len s burinou Lycium barbatum a podľa webu je goji tiež Lycium barbatum.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať