Zavrieť

Porady

dovolenka s detmi

Ahojte
Slniečko už kráne svieti tak už ma napádajú hriešne myšlienky na dovolenku.
Nemáte niekto nejaký typ na super dovolenku pri vode najlepšie v septembri pri mori ale takú aby to bolo vhodné aj pre moje 2 ratolesti(3 a 1,5 roka) ?
ďakujem

PS : dá sa vôbec dovolenkovať s tak malými deťmi ?
Naposledy upravil mimuška : 28.03.05 at 20:25
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

No ja som bola s mojim synom, ked mal 2,5 roka v Chorvatsku. A poviem Ti, že som si normalne oddychla na dovolenke. Obcas som sice mala pocit, že potrebujem gumicku na uviazanie ale bolo to v pohode aj ked ma kazdy odhovaral, že s malym deckom sa neoplati ist.Oplatilo sa. Urcite to zavisi aj od typu dietata. No ale dve deti ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja už som videl v lietadle mimina v škrupinke čo sa nosia v ruke a to nebol žiaden 1-hodinový let.Takže dá sa.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
mimuška
Ahojte
Slniečko už kráne svieti tak už ma napádajú hriešne myšlienky na dovolenku.
Nemáte niekto nejaký typ na super dovolenku pri vode najlepšie v septembri pri mori ale takú aby to bolo vhodné aj pre moje 2 ratolesti(3 a 2,5 roka) ?
ďakujem

PS : dá sa vôbec dovolenkovať s tak malými deťmi ?
Ja som bola v Chorvátsku s deťmi. Syn mal vtedy 2,5 roka ... netrafili sme na piesočnatú pláž, čiže boli len také kamienky, čo ho teda moc nebavilo a kamene rozhadzoval všade naokolo, čo sa ale nepáčilo našim spoluopaľujúcim sa susedom .... no a náš ocko bol vzácny,tak to vyzeralo asi takto "ocko cikááť", "ocko papááť" , "ocko kakááť" ... po pol hodine na pláži "ja chcem ísť domóóóv - na Slovensko" ... no nervy .... takže ocko sa pôvodne chcel ísť opaľovať a oddýchnuť si a nakoniec sa z neho stala "mamička č.1". Takže oddychu nebolo, ale pekné nakoniec bolo na tej dovolenke to, že mi manžel povedal : "tak teraz ti verím, že si večer fakt unavená!!!!"
Odvtedy len na piesočnatú pláž, ale aj tak, keď mal syn 4 roky, tak sme každú pol hodinku chodili do penziónu pre inú hračku, lebo najprv chcel vedierko, potom chcel krokodíla ......
a tiež deti moc neznášajú vysoké teploty

... neviem, nech každý skúsi, deti sú individuality a rodičia tiež
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

mimuška
Ahojte
Slniečko už kráne svieti tak už ma napádajú hriešne myšlienky na dovolenku.
Nemáte niekto nejaký typ na super dovolenku pri vode najlepšie v septembri pri mori ale takú aby to bolo vhodné aj pre moje 2 ratolesti(3 a 2,5 roka) ?
ďakujem

PS : dá sa vôbec dovolenkovať s tak malými deťmi ?
Dá. Náš syn mal rok a pol keď sme sa vybrali do Španielska. Chceli sme využiť to, že do dvoch rokov nás jeho let a pobyt stál iba letiskový poplatok.
Vybrali sme hotel 100m od pláže, iba tam zabudli napísať, že medzi hotelom a plážou nie je iba cesta, ale aj železnica, ktorú bolo treba obchádzať každým smerom rovnako ďaleko a to cca pol kilometra. To boli iné prechádzky - keďže sme mali zaplatenú plnú penziu... Ale ako dobre malý potom spával!
Dnes - keď už má 10 - chodievame do Chorvátska a okrem tej dlhej cesty je to v pohode....
Vek na dovolenku podľa mňa Tvoje deti majú, ide skôr o to aké sú živé...
Ten náš je pomerne kľudný a sebestačný, ale iba do chvíle, kým ho niekto na niečo "nenabulíka" a potom ho nespoznávam... Sama najlepšie vieš akí sú.
Ozaj, Chorvátsko odporúčajú aj lekári - má najčistejšie more a dobrý vzduch.
Kamoške s chalanmi astmatikmi lekárka odporučila sever Talianska a tiež bola vždy spokojná.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Mimuška, jednoznačne ostrov Zakyntos, apartmány Sea View! Barák rovno na brehu mora (asi 15-20 m), trochu (5 min chôdze) za "mestom", absolútny kľud, apartmán je na takom kopčeku nad morom, vedľa neho je trávnik s lehátkami a slnečníkmi zdarma, k moru zbehneš schodíkmi, tam je taká kamienková plážička ak chcú byť deti pri vode, voda je taká obrovská asi 3km "vaňa" plná čistej priezračnej vody (zátoka), a ak si chceš zaplávať tak šlapeš asi 20 m po piesočnom dne (kamienky sú ešte asi 1 m od brehu), kým prídeš do hĺbky asi 1,5 m. Plytké, teplé, pre deti ideál. Po priznaniach môžem napísať viac aj foto poslať Predáva to myslím aeolus.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Zakynthos je ozaj balada na dušu. Ja som zrejme bola na opačnej strane hlavného mesta smerom na juh a tam mal penzióny Satur. Tiež 15m od mora už neviem ako sa to volalo, ale rodinná atmosféra, bohovský kľud a všade piesočnaté pláže a dlho-dlho od brehu voda plytká. Bolo to asi pred tromi rokmi (bóóže tak dávno). Ale boli sme tam s manželom bez detí. Ináč, mať zbytočných 80000,-, tak idem aj s deťmi zas.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

luebchenko
Mimuška, jednoznačne ostrov Zakyntos, apartmány Sea View! Barák rovno na brehu mora (asi 15-20 m), trochu (5 min chôdze) za "mestom", absolútny kľud, apartmán je na takom kopčeku nad morom, vedľa neho je trávnik s lehátkami a slnečníkmi zdarma, k moru zbehneš schodíkmi, tam je taká kamienková plážička ak chcú byť deti pri vode, voda je taká obrovská asi 3km "vaňa" plná čistej priezračnej vody (zátoka), a ak si chceš zaplávať tak šlapeš asi 20 m po piesočnom dne (kamienky sú ešte asi 1 m od brehu), kým prídeš do hĺbky asi 1,5 m. Plytké, teplé, pre deti ideál. Po priznaniach môžem napísať viac aj foto poslať Predáva to myslím aeolus.
Aj mňa láka ten ostrov.A ešte viac po tvojom opise. Ak sa ti podarí poslať foto budem rada.
Vďaka ti (vlastne vďaka všetkým čo prispeli )
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

my sme boli už dvak krát s dvoma deťmi. Raz v Chorvátsku a raz na Kose v Grécku.
No žiaľ, mám uplne iné skúsenosti ako kolegyne. Proste katastrofa. Deti chceli zásadne niečo iné, ako bolo možné dostať. V Chorvátsku sme boli vlastným autom. Ešte tri dni som dospávala. Na Kos sme leteli. To bolo lepšie. Vtedy mali deti 1,3/4 a 4 3/4 roka. Dvaja chlapci, ktorým vadí piesok. Stravu chceli vžy v inom čase ako ponukali v hoteli. Ked išli večer spať oni, museli sme aj my, lebo samich sme ich nechať nemohli.
Ak môžem poradiť, tak ak hotel, tak len s raňajkami, aby ste sa prispôsobili času jedla dieťaťa. Väčšina detí chce piesok, my radšej kamienky. Obe detí su alergické. Pre mňa to bola pohroma a nie oddych. ALe deti to more potrebujú. Takže aspoň liečebný účinok to malo tak na dva mesiace. Inak najrýchlejšia a najefektívnejšia sa mi zdala fakt letecká doprava.
Tak držím palce pri výbere!
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ahojte, vidim,ze sa nam tema o dovolenkach rozrasta...a to som si myslela, ze budem prva kto s tym zacne a budu sa mi smiat...:-)))

my tiez odchadzame 29.5. na Thasoss oblast potos, ubyt. zariadenie Kokkinos...ideme autobusom s 2,5 rocnym synovcom. Je to ozdravovaci pobyt, bude tam aj detska lekarka. Cestujeme 24 hodín. Verím,ze to zvladneme v pohode. Ideme 4 ženy a Matuško :-)

Ak ste niekto boli v tejto destinacii a mate nejake tipy a pripomienky, sem s nimi...co nemame vynechat, na co si dat pozor...ake je more, plaz...atd....

pekny den.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Aj ja sa pripájam do debaty o dovolenke. Chcem poprosiť, ak má niekto nejaké kontakty na súkromné ubytovanie pri Jadrane (Split a nižšie) a mohol by ich poskytnúť, prípadne k tomu aj cenové relácie. Boli sme viackrát v Chorvátsku, je tam super, ale s cestovnými kanceláriami je to závratná suma. Je nás všetkých sedem - dvaja dospelí a 5 detí, takže by som prijala "dobré ceny". Vďaka.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
ja chodievam do Trogiru - ani neviem koľkokrát som tam už bol - je to asi 20 km od Splitu - obec je to Čiovo. je to rodinný trojpodlažný dom - komplet zariadený na každom poschodí. mesiac tam stačí na to, aby decká mali na pol roka pokoj od hlienov a podobne.

minulý rok som platil tuším 10 EUR za dospelého na noc a 5 EUR za dieťa do 12 rokov, dieťa do 3 roky gratis bolo. dospelá sme mali ešte 6KN pobytový poplatok/deň. teda bolo to 30 EUR/deň.
jún a september je iná cenová kategória - myslím, že kamoš platil 7 EUR (3,5 EUR)

neviem ako to je tento rok - volám tam vždy prvú májový weekend. je tam garáž pre 2 autá, resp. parkovanie pre ďalšie 2 autá. more je asi 30m, obchod je 20m. je to skorej pre deti do 10 rokov - more kľudné - asi 20m od brehu ešte pohoda do 1m - ale riviéra, čo je asi 500m je pre násťročných zaujímavá...ako aj CAMP, ktorý je medzi domov a Riviérou...

nadzemné poschodie: izby tri (2+2+4) ale dá sa aj (3+3+5) plus na chodbe 2 miestnosti s WC, vaňou, sprchou, pračkou - kuchyňa komplet 2 2 veľké chladničky s mrazničkami

poschodie - novší nábytok a kuchyňa s pultom vkusne zariadená, takisto 2 veľké chladnička s mrazničkou, jedna izba (štvorka) so sociálkami, jedna malá 2, jedna väčšia dvojka (3) a jedna štvorka, jedna miestnosť s WC, vaňou a pračkou.

okolo domu figovníky, pomaranče, kivovníky, citrovníky.


je to vhodné pre tých, čo si varia sami - resp. musia ako my - kvôli alergii našej mladšej dcéry.

Orientačná vzdialenosť od BA po diaľnici cez AUT je 780km - mne to trvá asi 8 hod s prestávkami teraz

cez HUN je to menej asi o 60 km - ale časovo asi o hodinu viac.
samozrejme beriem čas okrem noci z piatka na sobotu a sobotu, keď cesty sú preplnené. nástup tu je možný ktorýkoľvek deň - my chodíme na deň už - okolo 4,30 vo štvrtky či piatky ráno.
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

Ahojte. Minulý rok sme boli s deťmi v Turecku pri Alanye ale bolo perfektne. Tento rok som sa bola opýtať v CK , aby mi poradili destináciu vhodnú pre deti. Odpovedala mi, že jednoznačne Turecko. Môžem to aj potvrdiť, pri dobrej Lastminutovke sa dá výborne aj zabaviť a o deťoch ani nehovorím Turci majú skoro v každom svojom letovisku tobogáne, detské kluby, animácie, no proste my sme sa nenudili a AL je vynikajúca, Deti neotravovali, že sú hladné smädné. Samoobsluha fungovala. Proste oddýchli sme si vynikajúco a deti o ničom inom nehovoria len o Turecku. To je môj postreh z dovoleniek.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

No ale posledne sa tam potopil tanker s ropou, takže ja som Turecko tento rok zavrhla, určite budú aj dobré ceny naň, lebo nemci a pod. si dajú pozor a klesne záujem. Inak ho mám v pláne, ešte sme tam neboli, ale tiež viem, že pre deti super a vraj aj strava super. Tento rok ešte neviem, ale asi nejaké Grécko. Možno aj niečo iné, keď tu niekto doporučí niečo fajn, tie popísané doporučenia sú zatiaľ fajn, musím si to bližšie pozrieť. Nám sa okrem iného strašne páčilo v Parálii /grécka pevnina/ hlavne ten piesok a pomalý spád do mora.
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

Mám otázku na Danku (alebo na ostatných):
Cez akú cestovku ponúkajú zájazdy pre alergické deti?
Náš syn je alergik a už od februára zháňam nejaké info o dovolenke s lekárskym dohľadom.
Tak poraďte...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
tibor
ja chodievam do Trogiru

nadzemné poschodie: izby tri (2+2+4) ale dá sa aj (3+3+5) plus na chodbe 2 miestnosti s WC, vaňou, sprchou, pračkou - kuchyňa komplet 2 2 veľké chladničky s mrazničkami

poschodie - novší nábytok a kuchyňa s pultom vkusne zariadená, takisto 2 veľké chladnička s mrazničkou, jedna izba (štvorka) so sociálkami, jedna malá 2, jedna väčšia dvojka (3) a jedna štvorka, jedna miestnosť s WC, vaňou a pračkou.

.
Tibor, prosím Ťa, my chceme ísť štyria 2+2deti. Ak som dobre pochopila, tak kuchyňa s chladničkami a sociálky sú spoločné ?
A čo klimatizácia ? Je ? A pláž je aká - kamienky, či piesok ?

Díky.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Danka Kosibová
ahojte, vidim,ze sa nam tema o dovolenkach rozrasta...a to som si myslela, ze budem prva kto s tym zacne a budu sa mi smiat...:-)))

my tiez odchadzame 29.5. na Thasoss oblast potos, ubyt. zariadenie Kokkinos...ideme autobusom s 2,5 rocnym synovcom. Je to ozdravovaci pobyt, bude tam aj detska lekarka. Cestujeme 24 hodín. Verím,ze to zvladneme v pohode. Ideme 4 ženy a Matuško :-)

Ak ste niekto boli v tejto destinacii a mate nejake tipy a pripomienky, sem s nimi...co nemame vynechat, na co si dat pozor...ake je more, plaz...atd....

pekny den.
Dani Thassos krásny, cesta autobusom hrozná, keď dorobím dph a prehľady a štatistiky a výkazy - (stále sa len vyhováram však?) napíšem viac
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
eko
Mám otázku na Danku (alebo na ostatných):
Cez akú cestovku ponúkajú zájazdy pre alergické deti?
Náš syn je alergik a už od februára zháňam nejaké info o dovolenke s lekárskym dohľadom.
Tak poraďte...
Neviem či to ešte existuje , ale moja dcéra - alergička chodila na liečenia k moru na 3 týždne cez nadáciu - NALECH, ktorá mala sídlo v Bratislave.A veľmi jej to pomáhalo , ale bolo to vekovo obmedzené, len už si nepamätám ako.Rodič platil dva týždne , tretí hradila nadácia.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Môžem doporučiť hotel EL Mehdi , v Mahdii v Tunise. Bola som tam vlani cez Kartago, trochu zničené zariadenie v izbách , ale ináč tam bolo super. A bolo tam veľmi veľa rodín najmä nemeckých a českých s celkom maličkými deťmi .
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja som bola v Taliansku, Bibione.. viem, že kopec ľudí, ale pláž perfektná
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

eko
Mám otázku na Danku (alebo na ostatných):
Cez akú cestovku ponúkajú zájazdy pre alergické deti?
Náš syn je alergik a už od februára zháňam nejaké info o dovolenke s lekárskym dohľadom.
Tak poraďte...
Naša pani doktorka-alergologička organizuje každý rok zájazd do Chorvátska pre deti ktoré lieči. Chodí s nimi ona,aj sestrička a môžu sa zájazdu zúčastniť aj rodičia.Skús sa Vašej doktorky spýtať,či ona také niečo neorganizuje, alebo nevie poradiť cestovku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať